200 otkaza radnicima zbog organizirane krađe na naplatnim kućicama
Malverzacije su se u HAC ONC-u odvijale godinama, a djelatnici nisu ni pokušavali skrivati krađe jer su ih štitili voditelji smjene, a navodno i srednji menadžment
Komentari 219
I neka sada netko ustvrdi kako mi nismo mafijaško-lopovska banana država nego pravna u kojoj "institucije svoj posao rade". Koja smo mi sprdačina od države mama mia. S jedne strane kradu na stotine milijuna s druge "pravna" država šalje opomenu za dvije lipe. Prestrašno.
Van s imenima, jer to još uvijek nije sve!
pa stalno skoro svaki dan ogovarate malog debeljka iz sjeverne koreje a ovdje pljacka i korupcija kakve nema ni u somaliji
čudi me da vrhunski kontrolori poput dilberovića i bušića nisu u sve one godine obavljanja kontrole nisu uočili niti jednu nepravilnost
Jedna riječ: vinjete!
A kako će ih otpustiti kad su puno njih branitelji? Kad tužbe dođu na sud, sud će ih vratiti na radna mjesta jer su hranitelji obitelji. Bez obzira na krađu koju su radili godinama. Pa će onda trebati isplatiti zaostale plaće s kamatama i još ih natrag zaposliti. To znam iz vlastita iskustva (bez imena firme), da su pred našim sudstvom sve firme u takvoj situaciji nemoćne.
odbijte ukraden novac cc 20-30%,plače zaposlenika,infrastrukturu,režije na svim naplatnim kućicama,održavanje objekata, ini troškovi. Vinjete bi donijele duplu zaradu a jeftinije korištenje autocesta.
Bitno je da im je tehnicka vlada dala drzavno jamstvo za nove kredite jer je firma u banani!
Zatvor Remetinac ce biti pun dobro druzenje !
Staniću... Sindikat je zamišljen da štiti radnika ne lopova.
Ma da, uprava ih 'prislila' da kradu, kako da ne!
Sindikat ce ih stititi kao sto je stitio kradljivce komuniste 50 godina. A sta je sa onim velikim kradljivcma, kad ce oni doci na red?
treba uvesti vinjetei fiskalizaciju pa ce manje kopovluka biti,ali nece drugovi, onda ne bi mogli sebi u dzep trpati..
bilo jednom na balkanu tradicija se nastavlja
Gore navedeno da je blagajnik prikazao cjelokupni primitak valjda u smjeni od 3000eur za jedan racun od 222kn mi je za vristat od smijeha, jel to stvarnost? Zar netko moze biti tako gl.., ma daaaj
I hoce li dobiti otkaz i voditelji naplate, računovođe kako se to nije kuzilo? A revizori jel mogu uocit takve greske, sta nije nikad postojala nekakva kontrola, vanjska, unutarnja? Zanimljivo..
strašno Stanić iz sindikata napada kalmetu a po drugoj strani brani radnike lopove i kriminalce e moja hrvatska
Ako su krali i varali onda cipela, tringelt si mogu zadržati to je njihovo
Bitno da su se sci okomili na Zdravka Mamica koji svojom sposobnoscu napravio cudo od Dinama, a svi znaju da se u svakoj drzavnoj firmi krafe, pocevsi od autocesta, zeljeznica, vlade, policije pa sve do vojske....i naravno nikome nista jer iza svih stoje politicari...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ja predlažem da se te blagajnike samo premjesti u druge kućice. Po uzoru na sankcioniranje u sudstvu. Kada je prije nekoliko godina utvrđeno da je predsjednik jednog od četiri velika županijska suda (najistočnijem) oštetio državni proračun za nekih 800.000 kn, samo je iz kućice predsjednika suda prešao u kućicu suca istrage. Nazdravlje. O tome kako neki suci na tom sudu dilaju sa odvjetnicima potpisujući im gotovo dvostruke troškove kao i isplate i lažnim sudskim vještacima se postupak još pravo nije ni pokrenuo. Nazdravlje. malo je zaglavio samo jedan sudac, dok brat toga suca odvjetnik koji je imao link sa drugim sucem ... - ništa!? USKOK se na tu prijavu napravio "grbav" i nije ništa poduzeo jer nema dovoljno stolica i stolova