200 otkaza radnicima zbog organizirane krađe na naplatnim kućicama
Malverzacije su se u HAC ONC-u odvijale godinama, a djelatnici nisu ni pokušavali skrivati krađe jer su ih štitili voditelji smjene, a navodno i srednji menadžment
Komentari 219
Nisu oni krali,samo su si uzimali onaj ulog što su morali dati kada su plaćali radno mjesto u HAC-u i morali su biti okorjeli članovi HDZ-a. I opet ništa od USKOK-a, a svi su sve znali, za mito i korupciju, dva brata blizanca.
Vrijeme je vec odavno uvesti vignjete i to za auto i drzavne ceste pa nek se ljudi voze i zimi a ne samo u dva mjeseca ljeti se naplacuje a ostalo vec unaprijed gubitak uknjizava. Ismijavali ste SLO koja je po A sistemu uvela iste i gle svi se voze autocestom jer na obicnim svuda policija strogo kontrolira sto je i normalno a njihov dars posluje dobitkom.
ma daj gdje bi oni...
Pretpostavlja se da će neke, primjerice one pred mirovinom, uspjeti zaštititi sindikat. Sindikat dakle štiti lopove????????
Samo otkazi ?
Nažalost u HR sav lopovluk organiziran je po onima koji to trebaju spečavati, tako da ponovno će organizatori biti slobodni a oni koji su morali za njih krasti će odgovarati.
Kaj tek sad pa to se zna več godinama !
Ok, ovo se radi godinama, ma kakvi godinama, vec desetljecima i na to se upozoravalo godinama i nitko nije reagirao. Slicne malverzacije se rade na granicim prijelazima (Carina). I tu tome nije sudjelovao samo srednji managment, vec i visoki jerr ne mozes sakriti toliki opus krada. Zapravo nisi mogli nikada jer oduvijek je HAC imao procjene koliko je gostiju uslo na autocesti.Znaci managment je imao prste u kolacu. Ono sto je sokantno je da ce sindikat zastiti starije radnike koji su pred mirovinom. S obzirom da su ti ljudi krali vjerovatno cijeli radni vijek imaju dovoljno novaca da nastave svoj put van Hac-a i to bez opremnine.
Čudno, zakaj ljudi idu na disciplinsku umjesto da uskoči USKOK??? Ipak su milijuni u pitanju. Lakše im je, valjda, s jednim "velikim" Mamićem, umjesto ovih 200 malih "mamića"
Prodati HAC pod hitno!
Ja osobno znam osobu koja radi na naplati u kucici i od 5t kuna place sada gradi drugu kucu sa apartmanima na moru.
Mijat Stanić - još jedan Bosanac kojemu je RH poslužila kao bankomat
Sve, pogađam, domoljubi i katolici. Ajde, barem 86%
Evo zasto oni nece vinjete ... A ja naivac mislio da samo "kradeze" krade. A ovaj Mijat , za njega , svi kradu, samo "njegovi" ne .
Zato treba uvesti Vignette i maknuti sve te naplatne kućice ! Za domaće i strance! Sedmične , tromjesečne , godišnje . Bilo bi više poštenja i puno manje gužve na cestama!
Stanić je po funkciji dužan braniti svoje ali je isto tako dužan boriti se za poštenje u svojim redovima.Da je cijela stvar moguća,vidi se i po tome kolika je jagma za tim radnim mjestima.Gdje god je poslovanje s gotovinom tu postoje i mogučnosti za malverzacije.Trebalo bi uvesti fiskalizaciju na sve naplatne kučice pa bi se tim lopinama stalo na kraj.
Otkazi,fiskalizacija i VINJETE !
Uvedite više te vinjete i stvar je riješena. Samo to očito nije u interesu nekom tko voli da krade.
To je javna tajna od kako je autocesta kod nas, a kako se nije primjereno reagiralo postalo je normalno. Zbog toga se oni rukama i nogama bore protiv vinjeta.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Komunisticka skola