Tajni dokument: Slovenija neće dobiti dodir s otvorenim morem?
Kanal A tvrdi da u sporazumu postoji točka 3/b u kojoj stoji da će arbitražni sud odlučiti o dodiru Slovenije s otvorenim morem što je u suprotnosti s dosadašnjim naporima Slovenije kojoj je izravan izlazak na otvoreno more bio jedan od glavnih uvjeta za skidanje blokade s hrvatskih pristupnih pregovora.
Komentari 167
02.10.2009. u 09:50h jadnihrvat je napisao/la: 02.10.2009. u 09:37h houston, tx je napisao/la: Say hello to coach Penders for me when you meet him,...well, my mistake...you probably just watch him on TV... o,wow, i have only one tv, super gorenje from slovenija
02.10.2009. u 09:54h jadnihrvat je napisao/la: 02.10.2009. u 09:50h jadnihrvat je napisao/la: I need to go to work...I prefer hard labour...talk to you again..next time try to be more nice..If you live in Houston, TX you need to maintain certainn level...make me proud and don\'t fool yourself with Croatian patriotic ideas any longer..Do I expect too much ? yes, you expect so much.all i can give you bullet in your stupid head
Ko se kot vir navaja A kanal (po možnosti oddaja Svet) veš kako nizko je padla novinarska integriteta v mediju, ki tak vir povzame. LP
Ne znam što tu veličaju Kosoricu i slave nekakav uspjeh. Slovenci su ti koji bi mogli slaviti. Izbjegli su bilo kakav sud, a o \"stiku\" s otvorenim morem odlučuje politička, pristrana arbitraža. To je ono kadija te tuži, kadija ti sudi...
02.10.2009. u 09:54h jadnihrvat je napisao/la: 02.10.2009. u 09:50h jadnihrvat je napisao/la: I need to go to work...I prefer hard labour...talk to you again..next time try to be more nice..If you live in Houston, TX you need to maintain certainn level...make me proud and don\'t fool yourself with Croatian patriotic ideas any longer..Do I expect too much ? i don\'t keep slovenian junk in the trunk, it is worthless piece of junk of any brand tv\'s
Kosor je govorila istinu i nije dala naš teritorij Sloovencima i time je ovaj njen uspjeh još važniji
Stručnjak za međunarodno pravo dr. Davor Vidas izjavio je danas kako arbitraža, kakva god bila, ne može Sloveniji dodijeliti teritorijalni \"izlaz\" (ili dodir, ili spojnicu) na otvoreno more bez izravnog kršenja međunarodnog prava, jer se teritorijalno more ne može protezati izvan 12 nautičkih milja.
@stefj sorry \"stari\' ali kenjas ga s tom \'babskom\" spikom. koja \"pristrana\" politicka arbitraza, na osnovu cega takve \"crne\" prognoze? Koji vam je k...c ?, ponasate se kao babe narikace ; \"svi nas guze\", \"svi su nam ga metli\" \"svi nas izali\"....dajte se uozbiljite i procitajte vijesti prije nego ste odlucili se nesto prosrati. Blokada &ucjena je pala i to je jedino sto se moze komentirati....sve ostalo je kakanje o \"belosvetskim zaverama\" .....balkanska posla.
02.10.2009. u 10:06h Longday je napisao/la: Stručnjak za međunarodno pravo dr. Davor Vidas izjavio je danas kako arbitraža, kakva god bila, ne može Sloveniji dodijeliti teritorijalni \"izlaz\" (ili dodir, ili spojnicu) na otvoreno more A ja tvrdim da može aa nisam stručnjak za međunarodno pravo. Sada je 1:1 jer EU baš toliko cijeni HR stručnjake...
veliki higijeničari u hrvatskoj daj mi recite ovo kako je moguče da jedan izmet iz index-a babič , kaže u otvorenom rečenicu \"ja mislim da su večina građana splita nacisti i šovinisti...\" i da nijedan ljevičarski novinar niti jednu riječ ne kaže ma kako je to moguče?????????? pa njega če netko ubit ili razbiti na mrtvo ime pa sada niti gradovi pojedini ne valjaju ja navijam za dinamo i purger sam ali da nama tako nešto kaže , bilo bi mu gore nego pukaniču morao bi iseliti ajde dalmatinci razbite ga ko zadnju kuju ja znam kada ga ja vidim
Ljudi Slovenija ima sanse da dobije direktan kontak sa medjunarodnim vodama. Fino ce poceti bagerima skidati Alpe sve do Triglava i onda ce nasipavati uski pojas oko 10 metara sirine od Kopra sve dok ne dodju na 10 milja do medjunarodnih voda. dobiti ce jos i produzenu obalu te ce uz tu obalu garaditi sojenice i napraviti najveci turisticki projekt u Evropi, jeste da im za realizaciju treba jedno 150 godina i da ce izgubiti Triglav i Pohorje, ali tamo ionako uskoro nece biti snjega zbog globalnog zatopljenja.
EU@Janez, in kaj bi ti zdaj pravzaprav rad? Pa koga zanimajo tam neki kreteni ala Jelinčič in Marjan Podobnik?
Ovaj arbitražni sporazum nešto je bolji za nas od Rehn II prijedloga, ali je dosta lošiji od Rehn I. Po meni je najgore što nam ne sude suci s međunarodnog suda nego ekipa iz EU. To u načelu znači da nam granicu ne određuje sud nego neka komisija ili medijacija. Loša stvar je i da se granica određuje u komadu, a ne da morska slijedi kopnenu. Te dvije stvari omogućavaju veliku inventivnost konačnog rješenja, što znači i moguću veliku štetu za Hrvatsku.
02.10.2009. u 00:56h JankoPrekobrda je napisao/la: Ljudi Slovenija ima sanse da dobije direktan kontak sa medjunarodnim vodama Sjajan projekt i dobra informacija. A koliko sam ja čuo EU je razpisala natječaj za preseljenje oko 1.000.000 građana EU u Hrvatsku. Razlogg je jednostavan. Za EU status potrebno je da je bar 20% neke zemlje posjeduje civilizacijske i moralne norme ponašanja i poštuje pravne i europske vrijednosti. Sa tim milijonom civiliziran EU došljaka HR če jedva dostiči taj kriterijum.
02.10.2009. u 00:57h Ojhaa je napisao/la: EU@Janez, in kaj bi ti zdaj pravzaprav rad? Pa koga zanimajo tam neki kreteni ala Jelinčič in Marjan Podobnik? Pusti ti te naše kretene saj nam bodo še prav prišli. Ne pozabi da imamomo posla še s hujšimi kreteni na drugi strani Kolpe. Pa tudi naša vlada se bo lažje zmazala v Bruslju če pride do referenduma v kolikor ga organizirajo skrajneži tipa Marjana in Zmaga. Sicer pa kaj naj drugega napravimo ? Vidiš da ne kaže prav dobro čeprav nas Samuel in Borut tolažita. Hrvat je stari tat in lažnivec kod so nas učili dedeki in babice in na koncu bomo potegnili kratkega.
stefj, ovo o odvojenom rješavanju granica je upitno, ne sječam se da je po Rehn 1 bio unaprijed dan redosljed....a ni nismo vidjeli novi dokument. Što se tiče sudaca, to je svakako bolje za nas, ali ipak samo hipotetski. Možda če i oni sudit sa uobičajenom sudskom logikom, nemož znat....
život damo Trst nedamo, vikali su naši djedovi/roditelji pod rukovodstvom našeg nam dragog druga Tita i kad li tamo, pih,,,,,,,,,,,,,,,,ode Trst u P.M.
Slovenci se z morjem buju spojile preko akvadukta;posredno.Mi pak,mudri i premudri rvati se bujemo spojili z stenjevcem direktno.To je sve rezultat nase veleumne tzv \'zagorske\' politike koja je ostro rekla, vu sebi: e vala sada je, mozda, dosti..................aferim rajo.Niti oni kmicici v afrki nisu nam niti dokolena; mi nismo glupi,mi smo retardirani...komplet cakumpakum.
Po komentarima na ovome blogu je jasno, kakva je panična reakcija u HR na ovaj arbitražni prijedlog. To nije ustvari ni čudno! Kada vlast u HR građanima več odavno obeča ulazak u EU do 2007, pa kako HR neče datii ni mm mora, pa kako se oko spora ide samo na Haaški sud a na kraju završi sa arbitražom oko granice, neulazom u EU do 2012 i upitnikom oko km a ne mm mora onda je panika i nemoč sasvim jasna. I sve to si je HR sama stvorila sa svojom balkanskom politikom koja je ustvari politika nemoči i zavođenja jadnoga naroda. Ako HR jedna mala i posve neutjecajna Slovenija može stvarati ovakve probleme onda je jasno da je to jedna jadna i nemočna zemlja sumljivoga ugleda i perspektive.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
02.10.2009. u 09:50h jadnihrvat je napisao/la: I need to go to work...I prefer hard labour...talk to you again..next time try to be more nice..If you live in Houston, TX you need to maintain certain level...make me proud and don\'t fooll yourself with Croatian patriotic ideas any longer..Do I expect too much ?