Tajni dokument: Slovenija neće dobiti dodir s otvorenim morem?
Kanal A tvrdi da u sporazumu postoji točka 3/b u kojoj stoji da će arbitražni sud odlučiti o dodiru Slovenije s otvorenim morem što je u suprotnosti s dosadašnjim naporima Slovenije kojoj je izravan izlazak na otvoreno more bio jedan od glavnih uvjeta za skidanje blokade s hrvatskih pristupnih pregovora.
Komentari 167
Po meni je to dosta realan prijedlog kojeg bi mogle prihvatit obe strane.
Dvije stvari su u svemu tome najvažnije. Kao prvo, Slovenija će i dalje blokirati tri poglavlja; Ribarstvo, Okoliš te Vanjsku, sigurnosnu i obrambenu politiku. A kao drugo patriote Zmago Jeninčič i Marjan Podobnik več spremaju podpise za razpis referenduma o arbitraži. S obzirom kako se dosada HR ponašala i pokazala naspram Sloveniji čak ni referendum o ulazku HR u EU nije nemoguč. Iako bi to bio presedan i svakako nebi to bio lijep potez smatram da zemlja koja ima toliko ogromno mora i obale a iz inata zatvara put susjedi zaslužuje baš onakav tretman. Dobro je rekao Marjan Podobnik na SLO TV dok se ne podpiše ugovor i Sloveniji se ne vrati ono što je imala 25.6.1991 Hrvatska neka ostane tamo gdje joj je mjesto a to je u Balkansko-Otomanskome zavičaju i statusu.
ma, dobiti cé Slovenci \"Lulcka v dimnik\"...in pa to bo tako...., nezasitne bestije...
02.10.2009. u 00:51h jadnihrvat, što se tiče sigurnosne i vanjske politike zaboravljaš jednu stvar Hrv i Slov su saveznice u NATO-u i neće tu biti puno spornih točaka.
bili, zašto ti komentiraš teme za koje nemaš dovoljno resursa u glavi?
crocro1
Sama činjenica, kako će se slovenski dotik s otvorenim morem utvrditi arbitražom, ukazuje nato, da se naši susjedi ipak mogu domoći željenoga cilja. Analogno tome znači, kako je naša premijerka nedovoljno umješno vodila pregovore s kolegom Pahorom. Opet greška u koracima, našto ukazuje i ostavka uvaženog profesora Rudolfa.
Slovenci su bili pred zidom a mi vojska koja nepreduje prema Banja Luci. Zaustavljanje pred Banja Lukom je jednako gubitku mora (Bosne). To sto sve gubimo ovim \"igrokazom\" \"DUPELIZACA\" lijepo je rekao akademik Rudolf. \"- Nemam pojma - odgovara Rudolflf na pitanje kako to da je Vlada RH pristala da temelj pregovora bude dodir Slovenije s otvorenim morem, ali kaže da će, ne prihvati li to rješenje Sabor RH, to svejedno biti nesretna pozicija za Hrvatsku - bit ćemo ocijenjeni kao nevjerodostojni, a i Slovenci će opet blokirati pregovore.\"
Znaci, Slovenci \"znaju\" - prodani su od strane svojih politicara. Hrvati takodjer \"znaju\" kako su prodani od strane svojih politicara! I tako vec tjednima, mjesecima... Ja i dalje neznam sto je tocno dogovoreno i divim se onima koji sve znaju. Jedino me malo zbunjuje kako je to \"znanje\" vrlo fleksibilno i stalno se mijenja.
ja neznam kak pojedinci ne razumiju... Slovenci sastavljaju neke prijedloge, imaju zasjedanja parlamenta, Janša kaže da nije zadovoljan....mi ne radimo ništa nego kopamo nos i smijemo se... I što mislite kome gori ispod nokata? Slovenci misle sastaviti neki prijedlog za arbitražu, no to je prijedlog a ne gotovi dokument.... Mora vidjeti neće, a blokirati nas više ne smiju.... Točka! Eh da, ova tri ili 4 poglavlja koje su slovenci ostavili blokirane je častan izlaz kojeg su dobili.....
Kao Hrvat koji ima razumijevanja za naše susjede Slovence predlažem da ustupimo našim prijateljima morski koridor razmjerno koliko će im ustupiti i naši dragi prijatelji i susjedi Talijani. Naime po pravilu 12 milja, naša i Talijanska crta se dotikavlju. Koliko su im Talijani spremni ustupiti? Hajde ako netko zna neka me informira!?
ove bajke kako neka poglavlja ostaju blokirana su namjenjena za slovenske \"ovce\", kao i \"tajni dokumenti\" koji \"cure\" bas sad kad se paralelno \"veslaju\" slovenski biraci&ovce ...... nije li pihor prije par mjeseci izjavio da ako..... :\"PADA VLADA\" !? Kome je ova \"predstava\" potrebna ? pihoru ili jadranki?.......... Tko je bio na \"samaranju\" u washingtonu?......i sta ima jedan ministar vanjskih poslova slovenije raspravljati o 4 sela i par njiva sa \"Secretary of State of USA\"....pa nije ga valjda pozvala da vidi kako ide program \"sirenja\" slovenije jer joj je toliko stalo da je slovenija kao \"Big\" faktor na balkanu \"podebljana\" mimo svih zakona i normi.....ne budite smijesni !
Vlasko...ma kakav Shengen? Pa Hr ulazi u Eu tijekom 2011 ili 2012 god...Tek u EU! A za Shengen onda treba najmanje godinu dana...i to trebamo dobro srediti granicu prema Bosni ako hocemo u Shengen. Nije to tako lako. Smjesno mi je kako svi misle da cijeli svijet nesto pritisce Slo ili kako Slovenci misle da Amerika pritisce Hr. Mali iskompleksirani narodi, nazalost. Ae ciao!
Dal ti nisi čuo da je poslije 25.6. 1991 sve nevažeče?!
Mnogu su kritizirali vladine korake slovenske deblokade,sumnjali su,čak su se i podsmjehivali,ali ona poznata izreka tko se zadnji smije najslađe se smije,Oporba prvenstveno je ostala zatečena ovim vladinim uspjehom,koji je sdp dok je bio na vlasti stvarao nepremostivu prepreku
Ovime je potvrđeno da Kosorica nije lagala i da je sve napravila u interesu RH.Sad nas ništa ne koči u ulasku u EU i ovime je spriječeno trgovanje teritorijem što je htio Račan dogovorivši sporazum s DRnovšekom
jadni hrvat, nisi li rekao da si zivio u houstonu, tx, da li je houston neka slovenska zupanija ili grad
02.10.2009. u 09:08h houston, tx je napisao/la: za jadnog hrvata, mislim jadnog slovenca koji se predstavlja kao jadan hrvat. Navodiš puno netočnih navoda. Nikada sebe nisam nazvao Slovenskim intelektualcem i nikada nisam pisao da sam živeo u Houstonu nego samoo samo posječivao Texas. Coach Penders možda nezna gdje je Slovenija ali vjerujem da zna ko sam ja. Ustvari zna me od vremena kada je bio na Fordham University u New Yorku. Za ostale navode očito nisi shvatio da se šalim i nema smisla da jih opovrgavam. Ti si se baš napalio na mene i očito smatraš da sam ja uveo EU blokadu za Hrvatsku..Ali ja nisam onaj pravi..Ja tvrdim da ste vi u EU več od 2007 i svijestan sam da vama Slovenci u svemu zavidimo...
02.10.2009. u 09:37h houston, tx je napisao/la: Say hello to coach Penders for me when you meet him,...well, my mistake...you probably just watch him on TV...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kada če novinari-kreteni, naučiti da latinska rečenica \'ex aequo et bono\' znaći jednaki u dobrima, znaći načelo jednakosti a ne nikakve pravednosti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!