Tajni dokument: Slovenija neće dobiti dodir s otvorenim morem?
Kanal A tvrdi da u sporazumu postoji točka 3/b u kojoj stoji da će arbitražni sud odlučiti o dodiru Slovenije s otvorenim morem što je u suprotnosti s dosadašnjim naporima Slovenije kojoj je izravan izlazak na otvoreno more bio jedan od glavnih uvjeta za skidanje blokade s hrvatskih pristupnih pregovora.
Komentari 167
02.10.2009. u 09:55h houston, tx je napisao/la: o,wow, i have only one tv, super gorenje from slovenija Well, you surprised me...you didn\'t sound so clever..Gorenje is a great choice, mutch better as Sony or Sharp..You have certain potential and USUS envoronment may help you out to learn how to respect people and work hard...
jadni hrvat, ti moras biti malo veca slovenska budala, kojoj nema ravne u cijeloj eu
nije li evropska unija fino rekla da je slovenija jis daleko od zapadne demokracije, sa cvrstim nogama na balkanu
02.10.2009. u 10:07h houston, tx je napisao/la: nije li evropska unija fino rekla da je slovenija jis daleko od zapadne demokracije, sa cvrstim nogama na balkanu Sjajna utjeha za Hrvatsku. Treba do odmah unjeti u arbitražni prijedlog. I treba jošoš dodati da i Slovenija nije dostavila topničke dnevnike u Haag! I da Slovenski generali nisu bježali jer nismo pucali po Kninu! I da djeluje uvjerljivije napišite da pored cijeloga Piranskoga Zaljeva sada želimo imati i cijeli Knin te heroja Ante Gotovinu..onako čemo Slovenci ispasti još pohlepnije...
činjenica da su slovenski konzervativci razapeli pahora apsolutno ide nama u korist,ubrojimo li u razmatranja i ovaj dokument uspjeh je potpun i vidljiv budući da su nam pregovori i službeno odblokirani.
ADMIN opet me brises bez razloga..
Oh, blagor vam. TV kanal, ki ga plačujemo Slovenci, je vam, Hrvatom polepšal dan. Zakaj se to vedno dogaja samo vam?
Napisao sam kritički komentar oko arbitraže i opet mi se dogodilo ono što i prije.Naime pri slanju komentara,sustav ( čitaj. admin) me odlogirao.Svaka čast za takvu cenzuru.
@mikro;i zapravo je jedina materija po kojoj se sudi/arbitrira postojeći niz sporova i kako su oni riješeni u prošlosti. --------------------------------------------------------------- mozda se ja nisam izrazio adekvatno no ako ce biti po \"ovom\' tvom.......; opet nemaju sanse dobiti spor.
mikrogrizzly - a sjećaš se ti one noći uoči Rehna1, kad sam napisao nekoliko komentara baš na tu temu i bio izrazito protiv Rehnove medijacije i prijedloga arbitraže.Znao sam da naše srljannje izvan ingerencije međunarodnog suda u Haggu, vodi uu slijepu ulicu i da je to prvi krivi korak na koji se čeka.I to je to !! Sve ostalo je posljedica o kojoj ovdje razglabamo.I za to je kriv Sanader jer je vršio pritisak na prof.Rudolfa da se izdribla slovenska diplomacija.Na kraju je vrag odnio i Sanadera,a mi smo stali u drek.I sjeti se akademika Iblera i zašto je bio protiv.Zato jer je znao u kom smjeru to vodi !!
plavomore, pročitaj si slučaj Zaljev Fonseca....
Ovaj članak demantira sam sebe jer nigdje se ne vidi to da Slo neće dobiti izlaz tj dio hrv teritojalnog mora. Dapače odrekavši se u startu svog glavnog i najjačeg argumenta, međunarodnog prava, Hr je pristala da joj se uzima dio njenog teritorija. Arbitraža će po svemu sudeći samo odlučiti koliko velik će biti taj dio. A ove priče da je Slovenija kao izgubila nešto jer se neće odlučivati u godini dana nego do tri godine, su prodavanje magle.
@FT They are determined to safeguard the freedom, common heritage and civilisation of their peoples, founded on the principles of democracy, individual liberty and the rule of law. ----------------------------------------------------------- ovo ti je dio oficialnog texta iz Nato konvencije. (javi ako ti treba prevod) Vidim jos ti nije jasno sto znaci biti clan.
(sto je vec ucunjeno) sorry; ucinjeno= \"done deal\"
unutra stoji \"junction\" i lista sudaca koju predloži EU.
Uživaj u morskim radostima makar meteo uvjeti nisu bogzna što trenutno... Inače, dokument je procurio iz slov. izvora jer je to valjda najlakši način da ga javnost torpedira. Rehna 1 je provalio Žerjav iz pučke stranke (Žerjav inače znači kran i zato je to zgodno da se dizaličar još jednom iskaže s liftingom dokumenta).
Znači ostade junction. Ovo je Renh II. Iliti MVPEI je svojom notom samo potvrdio da je Hrvatska pristala na Rehn II. Ipak nije sivo neg je crno...
Da baba ili Jandroković ne bi štogod parafirali i time dostigli slavu komesarske radodajke!?
02.10.2009. u 09:37h houston, tx je napisao/la: Say hello to coach Penders for me when you meet him,...well, my mistake...you probably just watch him on TV...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sad padaju sve one teze Milanovića,Antunovićke i ostale ljubomorne oporbe da je Kosor poklonila Slovencima nešto što nije njihovo.Kosor je omogućila nesmetan ulazak u EU a uz to i spriječila prodaju šta je htio napraviti Račan dogovorivši sporazum s Drnovšekom