Tajni dokument: Slovenija neće dobiti dodir s otvorenim morem?
Kanal A tvrdi da u sporazumu postoji točka 3/b u kojoj stoji da će arbitražni sud odlučiti o dodiru Slovenije s otvorenim morem što je u suprotnosti s dosadašnjim naporima Slovenije kojoj je izravan izlazak na otvoreno more bio jedan od glavnih uvjeta za skidanje blokade s hrvatskih pristupnih pregovora.
Komentari 167
@jadnijanez klasika; ja tebi o vasem kriminalu (za kojeg si ranije tvrdio da u sloveniji ne postoji jer vi ste posteni a mi nismo) a ti meni o gotovini.....i sad kako da se mi neki klinac dogovorimo kad je to medju nama balkancima nemoguce.....sva sreca \"tu\" je teta Clinton pa je sve krenulo \"po planu\" (Bildt) pa vase blokade&ucjene vise NEMA.
ja ne znam ali zlovenci imaju problema sa Tajnim dokumentima, brzo ostanu bez tajne
@RobyRoby nista nije slucajno......a pogotovo ovo \"curenje\" informacija u ovom momentu.......tako se mase&ovce \"peglaju\".
Blago se Slovencima kad imaju jake političare kao npr. Zmagu J.,Jurasa šarlatane sakriju se pod kikle zvaničnih političara,i kad izgovore tri neistine ilti laži taj svmirski narod kako vole sami sebe nazivati im povjeruje.Pretenzije na tuđi teritorij je čisti fašizam dragi BalkanEuropejci!!
Da je naša vanjska politika dobra, onda bi s Crnom Gorom išli na nama pristranu arbitražu, a sa Slovencima na međunarodni sud. Tada bi se moglo reći da vlada i MVPEI rade odličan posao. Da su oba spora završila na sudu, rekao bih OK, tako treba biti. Ovako mogu samo reći da rade jako amaterski i traljavo.
vidim kako se neki jadni mali slovenci tjese svojim bolesnim komentarima. slovenska gospoda jos nisu razumijeli ili ne zele, kada je zohar bio ovdje u americi dobio je po nosu od klintonke i svih kongresmena o nepostojecoj arbitrazi. lijepo mu je klintonka odgovorila na presici, samo medjunarodni sud, te doticni gospodin i pahor samo zavaravaju slovence svojim lazima oko arbitraze. slovenci su pomislili da su toliko mocna sila u eu ili svijetu, kao mogu postavljati uvijete, ali polako se guse u svojoj nemoci. slovenska vlada vec sada panicari, sto ce biti kada svi dokumenti izadju na vidjelo, to ce biti slom slovenske vlade i mocne slovenske drzave.. slovenci po snazi, kulturi, radu i ozbiljnoscu nikad nisu napustili balkansko-otomansku uniju kako su zeljeli ili snivali, samo su jos vise ucvrstili polozaj na zemljopisnoj karti balkana iz kojeg zele, a ne mogu jer ih evropa ne prihvaca kao mali narcisoidni, primitivni zapadni balkanjerosi. jadna mala slovenija je izgubila ugled, koji nikad nije imala, a za kojim je toliko patila cijeloga zivota, umislili su sami sebi ako su u eu, kao mogu biti neka super sila ili super clanica. pa sto ce od slovenije ostati kada se jednog dana prikljuci ostatak yuge. ostat ce jedna mala iskompleksirana, primitivna, narcisoidna ili drzava za sprdanje manje vrijednosti.
@stefj ta \"ekipa\" su suci koji se moraju pridrzavati medjunarodnog zakona mora jer im je to struka , usput \"tamo\" se ne postaje sudac jer ti je to netko preko veze sredio vec su to suci koji drze do svoje karijere koja ovisi iskljucivo o \"odradjenom\" sudskom poslu . Odluka te \"ekipe\" (u kojoj sjedi i jedan \"nas\") moze i mora biti u skladu sa zakonom jer se niti jedan od njih ne moze dopustiti da se kompromitira muljajuci za bilo koju stranu. (radi se o ozbiljnoj temi i raspravi i vece su nam sanse dobiti taj spor \"tamo\" nego na nasem sudu sa nasim sucima.....siguran sam da znas na sto mislim) Osim toga najvaznije u svemu ovome je to da se NIKAKO ne smije desiti \"presedan\" po kojem bi se jedna slovenija (koja je predala dokumentaciju UN-u u kojoj se deklarira kao zemlja bez izlaza na otvoreno more- a sada tvrdi suprotno) \"nagradi\" teritorijem&morem a da joj to po niti jednom zakonu na ovoj planeti ne pripada. Zasto?, Na koju foru? Na osnovu cega? i najbolje; tko bi im u tome mogao&zelio pomoci i zasto kad su sami vec priznali da su \"geografski prikracena zemlja\"? Niti su \"sila\" niti su bilo kakav faktor na balkanu i uopce tko bi se za njih imao bilo kakav razlog zauzeti da protiv zakona i normi povecaju teritorij kad je to uobicajeno ciniti samo oruzijem? (pogotovo na balkanu)
onda jos jednom,taj neki jadnihrvat stalno nesto lupeta o nasim generalima,ekonomskoj situaciji,privrednom kriminalu,DRZI SE TEME a svoje probleme rjesavaj na psihijatriji
@mikro;zavaravati čitateljstvo -------------------------------------------- to mi stvarno nije namjera, jednako mi je stalo kao i tebi i \"FT\"&ostalima da se ovo rijesi u nasu korist i ne pripadam niti jednoj stranci za koju \"radim\"......primjetio sam da \"smo\" (hrvati)skloni crnim prognozama ii to me podsjeca previse na srpske bajke o \"belosvetskim zaverama\". Ne razumijem da se toliko govori o izdaji a da pregovori nisu ni poceli . Unapred se sumnja u arbitrazu&suce z koje jos uvijek ne znamo niti tko su ali vec se zna da su pristrani slovencima. Blokada je \"pala\" a mi smo gubitnici i slicne paralele koje po meni stvaraju \"nezdravu\" atmosferu......ispada da nemamo vjere u nista pa ni u sebe......cak nas jedna minijaturna slovenija sa 16 vojnika \"dere\" za teritorij&more......bas takvi papci nismo i bez vjere u bolje NIKUD necemo stici.
plavomore - možeš biti siguran da ćemo izgubiti dio teritorija koji nam po svemu pripada,a slovenija neće imati dodir sa otvorenim morem. A sad odi i proslavi ovu sjajnu pobjedu.
Da su tajni dokumenti onda ih nitko nebi trebao znati, jeli tako? Ali mislim da je suludo objašnjavati kad svaki dan se želi potencirati neki sukob sa Slovenijom, ali svi smo svjedoci da Hrvatska riješava svoja pitanja savjesno kao pravno ustrojena država.
Onog trenutka kada su naši vrli političari, pregovarači i diplomacija odustali od međunarodnog prava i sudišta, mi smo se stavili u krajnje nepovoljnu i neizvjesnu situaciju tj sada je sve ostalo lutrija. U Hr više nitko ne govori o međ. pravu, stoga se može govoriti o kapitulaciji hr. politike spram slovenskih ucjena. Dakle odrekli smo se u samom startu međunarodnog prava koje bi trebalo vrijediti u cijelom svijetu i time se odrekli naše povoljne početne pozicije. A Slovenci se mogu smijati jer za svaki dobiveni metar hr teritorjalnog mora oni su već na dobitku, zato su u startu krenuli s maksimalnim teritojalnim pretenzijama.
To što je objavljeno na Kanalu A ,ne treba uzeti zdravo za gotovo.Polako,uskoro će sve biti dostupno.
@mikro;A što to znači po \"mom\"/\"tvom\" --------------------------------------------------- ono sto si ti ili ja naveo u svom postu.......... uopce mi nije namjera s tobom se tu natezati , tesko mi je pisati duge recenice (jer takvi textovi ne prolaze) pa \"kratim\". @FT koju sjajnu pobjedu?.....blokada&ucjena je pala no to nije moja&nasa pobjeda.......pregovori tek slijede.
Apsolutno se slažem sa mišljenjem da je hrvatsko pristajanje da se spor odmaknhje od UN suda za tu problematiku,naša teška greška u koracima,Imali smo sve u svojimk rukama i samo smo trebali čekati,koliko god trebalo.
To što je objavljeno na kanalu A je nekako očekivano. Pa neče valjda pisat \"izravni dodir\", to bi bio več toliki prejudic, da bi ispalo kretensko.
plavomore - ništa nije badava,pa ni pad te blokade.A ako misliš da je ta zadnja,onda se varaš.Bit će ih još i to od puno moćnijih država nego je slovenija.Polako,na kraju se broje mrtvi. samo prati kako se stvar bude ubrzavalaa kako će se u topj brzini loviti u mutnom.Već imam sliku tih događanja.Deja Vu !
@mikro sam si naveo par puta \"njihovu\" deklaraciju UN-a. Na koju \"foru\" ce se taj vazan detalj \"ispustiti\" iz tog hebenog arbitraznog procesa? Ja nisam pravnik ali jasno mi je da ce im taj dokument predstavljati ozbiljan problem.
Stefj, hvala na pripomoći i to bi bilo baš tako kao što ti pišeš. Hrvatska ulazi u neizvjesnu arbitražu s jakim političkim backgroundom gdje će se nastojati prvenstveno ugoditi članici kluba EU, a mi ćemo izgledno biti seljačka cura koju su dohvatili u burnoj noći.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dana 28.09.2009. g. na temu