Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 111
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Povratak na članak

Slovenska oporba ne vjeruje Pahoru

Nezadovoljne izjavama slovenskog premijera Boruta Pahora o arbitražnom sporazumu o granici s Hrvatskom, slovenske su oporbene stranke desnog centra postigle održavanje izvanrednog zasjedanja slovenskog parlamenta o pogađanjima Hrvatske s EU.

Komentari 110

A1
Ante_1964
17:03 25.09.2009.

jadni li smo mi kad imamo ovakve političare,ipak mislim da će biti gadne frke ako je jaca zaribala,a očito da je,nije Pahor naivčina ka ona,mislim da je u ovom slučaju on u pravu,jaca nije imala nikog da je savjetuje,ustvari nije nikog od stručnjaka kontaktirala,tek kasnije je pokušala sa Rudolfom ali nije on od jučer,zato i ne želi više sudjelovati u ovome prostituiranju,svaka mu čast

VL
A1
Ante_1964
17:18 25.09.2009.

tako je Mikrogrizzli,i onda će nama Hebrang govoriti o domoljublju,od kada su političari domoljublji? da jesu nebi nam sada ovako bilo,neka mi netko od njih objasni zašto smo se borili za očuvanje cijelovite Hrvatske,zašto sam ja u tome ratu izgubio brata,zašto sam se ja borio,zašto još moja tri brata da bi oni sada trgovali sa našom zemljom

VL
FR
frka
17:51 25.09.2009.

Danco- oprosti sto se mijesam jer me nisi direktno prozvao, ali se osjecam pozvan odgovoriti na tvoj tekst o Vladi i Jadranki, jer se radi i o mojoj domovini. Nadam se da si u pravu kada pricas o Saboru, mada je kod nas sve moguce. Ono za Jadranku sto tvrdis ispada kao da si ti osobno vidio sto je nas ljepotan ministar potpisao. Ja nisam vidio i necu tvrditi kao ti. Pitam se, u slucaju da postoji nekakav potpis ili obecanje u korist Slovenije, koje ovaj dvojac ovlastio za takva obecanja i kakav ugled Hrvatska ima ako predsjednica Vlade nesto potpise a Sabor to anulira?! A pod takvim raspletom, o ulasku u EU da i ne pricamo! Evo, ja bih osobno bio najsretniji ako se varam.U slucaju da se ispostavi kako su kritike bile bez temelja, ja bih rado pojeo sve moje sumnjicave komentare prema Vladi, makar ti na njih pri tome istresao vrecu soli!

VL
FR
frka
18:21 25.09.2009.

Dobro, ako niste zadovoljni jednom vrecom, evo u slucaju da se Hrvatska izvuce neosakacena, i a pri tome jos udje i u EU, stavite mi na komentare i dvije vrece soli. Sve cu pojesti. ;-)

VL
Avatar pinko_palinko
pinko_palinko
18:57 25.09.2009.

janezi.............odblokirali ste poglavlja, sada cete za nagradu dobiti jedan veliki Q

VL
FA
Fantomlat
18:57 25.09.2009.

Ojhaa - to je račun bez krčmara.Postoji i Sabor,a tamo treba 2/3 za bilo koju odluku.

VL
SA
Savjest
19:29 25.09.2009.

Re: Deželan 1. Območje je začasno razdeljeno na polovico do končnega sporazuma 2. Slovenija je imela, ima in bo imela pot do odprtega morja pod enim pogojem, da gre za pravico do neškodljivega prehoda ladij. Takega prehoda Hrvaška nima interesa preprečevati. Odgovori na končni dve vprašanji sledita iz zgornjih odgovorov. Prav lep pozdrav!

VL
FA
Fantomlat
19:35 25.09.2009.

deželan - ne traži od mene da ti ja budem psihoterapeut kad nisam educiran za to.Ili si lud ili bolestan.U svakom slučaju normalan nisi. Ovakva pitan ja nam postavljaš mjesecima iako si uvijek dobivao odgovor,Stariji forumaši te ignoriraju,zato loviš ove sa manje staža koji te baš ne znaju.

VL
FA
Fantomlat
19:43 25.09.2009.

Ojhaa - otkad su slovenci ljudi ? Tek da znaš tko mi to trpa minuse.

VL
Avatar Nevera
Nevera
20:42 25.09.2009.

Hrvaška je v pristopnih pogajanjih z EU v enem izmed pogajalskih izhodišč navedla, da je kranjska čebela njihova avtohtona čebela. Predsednik SLS Radovan Žerjav je prepričan, da mora Slovenija proti temu glasno protestirati. B L O K I R A N O.....

VL
DV
dvorskaluda
20:43 25.09.2009.

Koliko se da isčitati iz tiska i na vebu, niti građani u hrvatskoj niti u Sloveniji, nisu dobili točnu i cjelovitu informaciju o tome ŠTO je dogovoreno. Bitno da to znaju oni koji su bili prisutni??!! Kao da je u pitanju otvaranje Kinder jaja?? Nečuveno! Očito valja mijenjati Hrvatski Ustav po kojemu predsjednici države i vlade MORAJU prije parafiranja bilo kakvih, pa i načelnih dogovora, obavijestiti i Sabor i Vladu i JAVNOST o bitnim podacima. Ovo je doista nečuveno! Čemu sva farsa, nazovimo onda ovakvo uređenje pravim imenom: DIKTATURA i ukinimo ta formalna tijela kao sabore, vlade i trlababalangluposti.

VL
Avatar Nevera
Nevera
20:45 25.09.2009.

Tko vjeruje Pahoru? I zašto mu je kravata uvijek crvena?

VL
OB
-obrisani-
21:09 25.09.2009.

sorry al nekako ti nemaš mjesta u razgovorima o našim untardržvnim pitnanjima. Kako MI odlučimo , tako će biti. A da ti citiram britanske kolege koje još uvjek ne razumiju da je \"british epmire\" mrtav već jedno stoljeće \" go get em\". Razumio sve? Nadam se

VL
Avatar pinko_palinko
pinko_palinko
21:09 25.09.2009.

bojkot GORENJA bojkot SVIH SLO proizvoda

VL
OB
-obrisani-
21:40 25.09.2009.

Kad se cijela Istocna Europa jos prije punopravnog ulaska u EU nasla prakticki u neokolonijalnoj poziciji, zasto bi Hrvatska bila izuzetak? ... Uz ono malo preostalih banaka u domacem privatnom i drzavnom vlasnistvu, sto ona jos vrijedno ima? Americki pritisaksak na Sloveniju? Diktat Europske unije, odjednom tronute Sanaderovim protestnim povlacenjem? Patent haljine i kravate? Malo morgen! Prava istina o tome sto stoji iza brzopoteznog dogovora premijerke Jadranke Kosor sa slovenskim kolegom Borutom Pahorom mogla bi biti sokantna. Pritom se ne zna sto je pravi sadrzaj sporazuma nakon kojeg se ocekuje slovenska deblokada - obicno se samo kao krucijalna stvar navodi povlacenje svih hrvatskih pregovarackih dokumenata u kojima se prejudicira granica sa Slovenijom - ali je brzina kojom su se dogovorili uistinu bila ekspresna. Ono na cemu je Sanader slomio zube, ne uspijevajuci se punu godinu pomaknuti s mjesta, nova predsjednica Vlade rijesila je u dva mjeseca. U ista ona dva mjeseca tokom kojih je, kako cemo vidjeti, ocito u domundjavanju s Europskom unijom uvela tzv. krizni porez cime je, kao i naputkom o smanjenju placa u javnim poduzecima, derogirala odredbe kolektivnih ugovora... A moguca istina o pritisku na Hrvatsku (ne samo na Sloveniju, kako bi se to ovdje voljelo vidjeti) mogla bi glasiti: rasprodajte javne ustanove i tvrtke koje upravljaju vasom elektroprivredom, zeljeznicama, sumama i vodama - rekli su moguce, ili samo dali naslutiti, anglosaksonski trzisni fundamentalisti - a mi cemo zauzvrat pritijesniti Sloveniju! Posrijedi bi, dakle, mogla biti enormna cijena ulaska Hrvatske u Europsku uniju, kao sto smo svojedobno platili cijenu za priznanje drzave. Jucer supermarket, danas diskont, ili obratno. Ako dva naoko nepovezana medijska top dogadjaja iz posljednjih mjeseci - prvi je hajka na radnike i drzavna poduzeca , a drugi napredak u pregovorima oko ulaska Hrvatske u EU - ne gledamo odvojeno nego u medjuzavisnosti, vidjet cemo da kronologija vrlo lako potvrdjuje iznesenu pretpostavku.

VL
Avatar pinko_palinko
pinko_palinko
22:10 25.09.2009.

uvesti vinjete za SLO kamione u tranzitu za Bosnu i Srbiju

VL
OB
-obrisani-
23:02 25.09.2009.

Lijepa moja vikendica na Krku. Lijepa slobodna Hrvatska u kojoj gamad nema utjecaja. Znajte gamadi da ste dobrodošli samo kao normalni turisti a nikako kao neki ravnopravni sugrađani jer ovo je ipak lijepa naša Hrvatska koju vi toliko mrzite a toliko ne možete ljeti bez nje.

VL
OJ
Ojhaa
23:04 25.09.2009.

A vidi ove dve hadezejevske pijandure su se dovukle na komjuter...... lujo i aristarh, koje lijepo društvo.... haha.... momci, recite jadranki da bude hrabra...... nek prijedloži kod rehna vaš stik sa Italijom..... Nismo mi ko vi...... mi smo dobri susjedi pa čemo vam to velikodušno pustit........

VL
FA
Fantomlat
23:16 25.09.2009.

Aristarh - gledaj ti bolje gdje je puška.Ovo je lijepo,ali više izgleda kao utjeha !

VL
OB
-obrisani-
23:55 25.09.2009.

Površina Hrvatske je 108.600 km², kopno 56.600 km², teritorijalno more 31.000 km², ZERP 21.000 km² (sam ZERP je kao Slovenija) Hrvatska je površinom veća od Slovenije 5 puta. /// Duljina obalne crte kopna (plaže rive i slično) 1777,3 km, i i obalne crte otoka 4058,0 km = 5835,3 km. (Dužina slovenske obale je 43 km) To je više od Slovenske obale 135 puta. /// Hrvatska ima 79 otoka, 525 otočića i 642 hridi = 1246 otoka, otočića i hridi. (Slovenija otoka nema, a jedan misli nasipavanjem napraviti!?? hrčki bi nagurali zemlju u more he heeee). Bolesni slovenci u svojoj pohlepi za hrvatskim morem, zovu i ostale republike iz Jugoslavije da im se pridruže ali niko ne želi biti kao oni. Čak i Crnogorci idu na sud i gade im se postupci Slovenije.

VL
« 1 2 3 4 5 6 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.