Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 111
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Povratak na članak

Slovenska oporba ne vjeruje Pahoru

Nezadovoljne izjavama slovenskog premijera Boruta Pahora o arbitražnom sporazumu o granici s Hrvatskom, slovenske su oporbene stranke desnog centra postigle održavanje izvanrednog zasjedanja slovenskog parlamenta o pogađanjima Hrvatske s EU.

Komentari 110

OB
-obrisani-
00:36 26.09.2009.

Dečki jeli bi vama svanulo po čemu su slične zemlje poput Njemačke, Danske, Austrije, Italije, Češke, Norveške i Slovenije..Znate li odgovor ? Da vama bude lakše kao anti odgovor rješenje nabrojiču vama zemlje koji nemaju toga poput Albanije, Tanzanije, Ruande, Tadžikistana, Sierra Leone i naravno lijepe vaše Hrvatske..Znate li več odgovor ? Pa jasno moji hrvatski vitezovi odgovor je lagan i smiješan - EU staus..

VL
ST
stefj
00:49 26.09.2009.

Da, da, Bugarska, Rumunjska, Slovenija i Mađarska. S druge strane Švicarska, Japan, Hrvatska i Kanada...

VL
AG
Agramer198
07:20 26.09.2009.

Sve čitam ove komentare i mislim si kako su ovi Slovenci pristojan i kulturan narod, imaju pravo što na nas Hrvate gledaju s visine pa sve pršti tam u Kranjskoj od tolerancij, razumijevanja i želje za kompromisom i prijateljstvom. Zaista smo sretni što imamo ovakve susjede. I ja vam želim vratiti istom mjerom!! Znam da ćete shvatiti ako i ja vas recipročno budem tak cjenil i volil!! (ps. sačuvaj nas Bože kuge, gladi i takvih \"dobrih\" susjeda\")

VL
MA
marjanca
09:33 26.09.2009.

26.09.2009. u 09:10h crocro01 je napisao/la ........................... Oh, ne bodi užaljen. Saj imaš prav, tudi mi nismo samo pridni. Oprosti , če sem te prizadela.

VL
OB
-obrisani-
11:37 26.09.2009.

Ovo su najvjerovatnije posljedni snimci G. Pahora iz politickog zivota. Za koji dan ce biti smjenjen ili ce morati sam dati ostavku.

VL
OB
-obrisani-
16:10 26.09.2009.

kada bi se granice djelile po barovima kako slovenci zele, sutra bi bilo novih svjetskih ratova. pozivaju se na pravne institucije, sami odbijaju medjunarodni sud kao da isti nije pravovaljan(samo za njih) ili pravan. sto oni zele to viseni sami ne znaju. ne vjerujem slovencima nikad,osim da zele vise teritorija nego sto imaju i cijeli piranski/savudrijski zaljev sa jos vecim teritorijom na jadranskom moru. vjerovati nekakvoj jadranki ili evropskoj uniji to bi bilo ravno samoubojstvu. ne vjerujem da jadranka nece dati ono sto slovenci traze,

VL
BT
bili-tartuf
17:21 26.09.2009.

bohtar,..i opet si tu ??...na cilome svitu su Slovenci (ne, Slavonci oli Slovaci), registrirani ka najvecí \" potrosácí\" - pijanci..., u ispijanju Piva-Pira po Osobi, ..i ti sada govoris´o \"cédnosti\" ??....dej se informiraj malo, prije nego pisés´-gluposti....

VL
DE
deželan
18:46 25.09.2009.

Nikakor si ne morem razložiti trditve g. rudolfa in sanaderja, zato prosim prisotne da mi pojasnijo.ž Namreč tako Rudolf kot Sanader sta večkrat poudarila glede spornega morja sledeče: to območje ni bilo nikoli razdeljeno in ga je potrebno razmejiti, Slovenijaa je imala pot do doprtega morja, ga ima in ga bo še imela in Hrvaška nima nikakršnega interesa to preprečiti. Če te dve trditve držita, zakaj si Hrvaška tako močno želi proglasiti sporno območje za svoj teritorij ?? In kako je mogoče trditi da nekaj kar ni bilo razdeljeno pšripada samo eni od obeh strani ?? lp

VL
OB
-obrisani-
00:22 26.09.2009.

Hrvatski mornari Mi smo hrvatski mornari plavog mora sinovi, gdje god plove naše lađe vije barjak hrvatski. Mi smo hrvatski mornari u oluji rođeni, prisegli smo rodu svome plavo more čuvati. More sinje, more plavo, more Jadransko, more sinje, moreore plavo, more Hrvatsko. Svetim putem dok ih prate krila galeba, na tvom valu plove lađe tvojih sinova. More sinje, more plavo, more Jadransko, more sinje, more plavo, more Hrvatsko. Dok sa neba sunce grije zlato maslina, mir i ljubav svijetu nosi s naših obala

VL
OB
-obrisani-
23:35 25.09.2009.

Mi Slovenci živimo u demokratiji i obični građanin može maltene skoro sam skupljati potpise za referendum da kaže svoje mišljenje o nekoj stvari. A v vašoj vukobatini na svoju telad i ovce se sjete samo kada vas trebaju na bojišnjici a kada rat prestane onda se neki odabrani obogate a obični put ostane jadan, nemočan i bez prava glasa..Sada su vas jadnike nahuškali protiv Slovenije i neka telad se napali iako pojma nema u čemu je stvar..Stvarno u vukobatinama onim majstorima na vlasti je lako da drapnu lovu a u frke i đubre pošalju svoju telad..Baš vama se smijemo u Sloveniju kada vas gledamo i slušamo...

VL
HS
H.S.S.-Seljacka Buna
12:33 26.09.2009.

Tko nas to opet vuce zanos ?! Slovenski Sabor i Hrvatski Sabor po takvom nezna tocan ugovor nego se samo prica bez veze o dogovoru bez javnih dokaza i dokumentacije . Ovakova politika nema kvalifikacije da vodi jednu drzavu. Dalida vodi jednu drzavu. Dali je moguce ali kajo se tu tumaci je moguce da premijerka Kosor moze na svoju ruku dogovoriti i prihvatiti drugu stranu na dogovor o Hrvatskim granicama bez konsultacije sa Hrvatskim Saborom a i odbijati da da izjavu o tom ugovoru kojeg Sabor nije odobrio . Hrvatski Sabor je zaista zasluzio dase raspusti pod hitno jer tu nema nitko odgovornosti pa po tome Hrvatski narod je u opasnosti da izgubi svoja prava u pogranicnim podrucjima jer gospodja Kosor dogovara bez odobrenja Sabora a i Hrvatski narod nezna cije to intetrese Kosor zasticuje samo dabi zavrsila pregovore za EU na Hrvatsku stetu u pogranicnom teritoriju Hrvats narod bude odgovoran skupa sa Saborom ukoliko se to dogodi ali moze se dogoditi da bude prekasno ispravljati krivu drinu..

VL
FA
Fantomlat
18:43 25.09.2009.

Nakon što je akademik Rudolf dao ostavku,otada ja ovoj ekipi ne vjerujem niti za slovo,a kamoli za sadržaj.Onaj mali pizdek ministar kod Kolinde ne bi mogao biti šef protokola,a kamoli nešto više. Hebo ga Sanader koji ga je postavio.Sanaderu nikad nisam vjerovao,ali nisam brinuo dok je prof.Rudolf u igri jer znam da taj neće prešutiti nikakve igr sa hrvatskim teritorijem.Očito je da su ovi gadno zabrljali u sporu gdje smo imali sve adute na svojoj strani.

VL
A1
Ante_1964
19:51 25.09.2009.

deželan,znaju se pravila i to međunarodna po kojima se može imati stik sa otvorenim morem,zna se tko ga može a tko ne imati po tim zakonima,vi če te ga imati jedino ako vam ga mi poklonima a to nikako niste zaslužili,pusti ti tvoja pisanja da je to jugoslavensko more,to su priće za malu djecu

VL
OB
-obrisani-
22:57 25.09.2009.

25.09.2009. u 22:52h Aristarh je napisao/la: Nema ništa gamadi. Sve više ljudi u Hrvatskoj misli kao i ja. Nekad sam bio usamljen a sada sam skoro suvišan. Problem je da u EU zameljama nikoga ne interesira šta misli tamo nekii zafrustrirani, razočarani i bezpomočni Hrvat. Nikoga to ne zanima i tvoje mišljenje nema nikakav utjecaj čak ni na HR vlast i Jadranku Kosor a kamoli na nekoga u Sloveniji ili razvijenom zapadu..Dakle niko si i ništa i sve što misliš i kažeš je ništa i bez vrijednosti..Jedino te ja i još par Slovenaca čitamo i onako se zezamo sa tobom..A zezamo se obično sa klaunovima, ovcama i teladi jer nažalost pametnih Hrvata je malo na ovome blogu..

VL
LU
Lujo123
21:45 27.09.2009.

Kak bi tek slovenci (\"narod\" bez povijesti i kulture) pometali pod s ovim našim nesposobnim izdajicama kad bi oni imali na svojoj strani međunarodno pravo i običaje?! Na RH slovenijica vrši otvorenu agresiju, a RH je članica Vijeća sigurnosti UN i naši šute ko pič*e. Kaj mislite kak bi slovenci graktali da su na našem mjestu?! Stvarno imamo totalno ili nesposobnu diplomaciju i političare ili potpune veleizdajnike. Ne vidim trečeg pojašnjenja našoj stalnoj defenzivi i svekolikim diplomatskim gubicima. Uvjeren sam kak bi ovaj dečec jandroković moral odmah otiči s svojeg radnog mesta, a odmah za njim i kosorka! (nadam se da me nebu milicija - ops - policija našla i uhapsila - ops - uhitila!)

VL
13
1309976
08:44 28.09.2009.

Aristarh: Glede:Pravilo svih pravila; nikako ne dati nešto sam bez suda, a kod suda inzistirati da to sude kvalificirani suci a ne neki pravni «pekari». Kar v prevodu pomeni, da za hrvaško stran (v primeru neugodne rešitve spora) tudi mednarodnono sodišče po tvoje ni garant - mednarodnopravno gledano - pravilne rešitve spora, vse dokler o sporu ne bodo sodili sodniki, ki bi jih odobrila \"vsemogočna volja ljudstva\", ker drugače so zopet sodili neki subjekti, ki so se že ob rojstvu odločili, da bodo v tem sporu delali proti hrvaški strani (oziroma so bili podkupljeni s strani prostozidarjev, ipd. sranja). Dajte no: v kolikor bo sodila mednarodna arbitraža (kar je legitimen način reševanja tudi takšnih sporov in kjer dvomim da bodo predstavniki pravni peki kot jih imenuješ, kot tudi ne bodo razni Jelinčiči,...), kar pa iskreno povedano dvomim, ker se politiki ne bodo nikoli uspeli dogovoriti o predmetu spora in arbitrih (tudi zaradi notranje političnih dogajanj) - gre za sicer kompromisno rešitev, ki pa mora vseeno temeljiti na mednarodnem pravu oziroma biti v okviru le tega...drugače pač ne gre (neke tople vode ne morejo izumiti). Me pa vse skupaj že dolgo spominja na risanko \" A je to\". LP

VL
DU
Deleted user
16:49 25.09.2009.

HR zaigrala izuzetno opasnu igru gdje je jedini vjerojatni epilog da ćemo izgubiti. I onda je pitanje: Koliko? Naime, SLO si je umislila da joj pripada neka točka 15,5 nm daleko od rta Madona u Piranu. UNCLOS dozvoljava svim obalnim državama svijeta da protegnu suverena prava (terit. more) do max 12 nm od obale i HR sada golmanski brani i svoj suverenitet nad terit. morem koje joj neprikosnoveno pripada i međunarodno-pravne postulate. Nezamislivo, a opet realpolitički je baš to \"name of the game\". Tko nas vodi, ne bi mu (joj) dao pačiće da prevede preko ceste.

VL
DU
Deleted user
16:57 25.09.2009.

Ovo gore su pozeri i tzv. modno osviješteni. Pahor ionako ima renome Boss obešalnik/Armani delavec. E, ali naša da ne napišem što je uklizala u modno usklađivanje detalja (oprava vs kravata) i odgurnula struku ustranu (što će joj jedan ak. Rudolf koji je još u epohi SFRJ vodio postdiplomski PF \"Pravo mora\"?). Da, ali razlika bitna - Pahor je za 150 €/h unajmio najveće stručnjake s PF u LJ (Bohte, Škrk, Sancin) da mu sekundiraju u ovom nategu HR. Kosor je pak ostala s Jandrokovićem na suprotnoj strani i još je Jandroković u uredu \"otresao\" ak. Rudolfa koji ga upozorio na opasnosti zvane Rehn 2. A akademik radio sve te godine besplatno (pro bona publica) za Hrvatsku.. Da ti pamet stane!

VL
A1
Ante_1964
17:06 25.09.2009.

slažem se sa bilim tartufom jer kad kacin sada kaže nešto lijepo o nama onda tu definitivno nešto ne štima,znajući što je sve o Hrvatskoj govorio prie mjesec dva dana

VL
FA
Fantomlat
18:52 25.09.2009.

Ojhaa- ja se nadam da nisu jer će im u tom slučaju RH biti premala.

VL
« 1 2 3 4 5 6 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.