Dvoje mrtvih i četvero ranjenih u sukobima na Krimu!
Pripadnik proruske paramilitarne grupe je ubijen, a još dvojica su ranjena u snajperskoj pucnjavi na ulicama Simferopolja.
Komentari 346
srbi, di vam je vas Kacavenda?
Ukrajinska vojska je uistinu u općem rasulu. Satrla ih paravojska bez upotrebe teškog naoružanja i tenkova. Putin se čak ne mora ni potpuno razotkriti koristeći avijaciju. To i nadalje ostaje sukob "ugroženog srpskog naroda" i "zengi", koja god da se terminologija koristi na Krimu, ali princip je isti. Nema potrebe da "JNA interveniše". Providan i već prokušan plan od samog početka, ali Ukrajinci mu nisu u stanju parirati. Imaju oružje, imaju i ljude, ali to sve organizirati u nekoliko dana, za njih preteška zadaća. Tako ti je to kada imaš državu samo na papiru jer su političari bili previše zauzeti pljačkom.
U naizgled nevezanom clanku VL danas navodi se ovo : Jedan poginuo i tri ranjena u eksploziji nagazne mine u Izraelu. Dakle nagazna mina je bila na Golanskoj visoravni, sto je Sirija a ne Izrael. Izrael je to okupirao u ratu 1967 godine i onda anektirao, bez ikakvog referenduma, tek tako. Zvuci poznato? Kakve to veze ima s Krimom i Ukrajinom? Itekakve. Izrael nije niti izoliran niti su mu nametnute sankcije od istog tog zapada koji sada osudjuje Rusiju sto je vratila svoj teritorij koji je 1954 tek tako poklonjen Ukrajini. Ne samo da Izrael nije pod sankcijama niti je izoliran nego mu taj isti zapad daje svake godine desetke milijardi "pomoci" sto u oruzju sto u novcu sto u bespovratnim kreditima, a ima bezrezervnu podrsku u krsenju svih medjunarodnih normi, suvereniteta i teritorijalnog integriteta svih drzava s kojima granici pa i onih s kojima ne granici.
Sve je bila samo provokacija i blef. Loše odigrano od Putina. Dao se navući poput balavca, a kao rezultat imati će NATO rakete u Ukrajini i nekoliko milijuna ruskih izbjeglica iz Ukrajine. Obruč se sve više steže.
Sve je to igra Amera i Rusa s židovskim blagoslovom.
Govore kako su Rusi ugrozeni na Krimu a uvjek stradaju Ukrajinci
"Ćelzi London"
učio je od slobodana miloševića kojemu je licemjerni zapad legalizirao genocid u bih s rs a sad se čude ko purani..ovo je još jedan dokaz da jači tlači i tako će biti za uvijek..
Ovaj se ponaša ko slobo 90-tih
Ja ne razumijem ovo komentiranje , napisem komentar i posaljem ga a izadje mi odgovor ??? Slanje komentara Vaš komentar je uspješno predan! Kome je moj komentar predan i zasto ga ja ne mogu da vidim?
Na zalost izgleda da je pala prva zrtva na Krimu. Od sada bi situacija mogla ici s loseg na gore ukoliko razum ne prevlada.
a što će biti sa ostalim dijelovima istočne Ukrajine koji su također izrazito proruski nastrojeni i naseljeni su u velikoj večini rusima ???
CIA snajperisti opet u akciji.
ovo je genocid!
U povodu nastale situacije u Ukrajini , a i kao svedoci trenutka povratka multipolarnog sveta još od prošle godine sa krizom oko Sirije kao i svim budućim dešavanjima na svetskoj sceni mogu da poručim ožalošćenima i ozlojeđenima upravo takvim istorisjkimsjkim tokom celokupne civilizacije na početku 21 veka, sledeće: Ovde neki zaista mogu da žale jedino sebe i sebi slične..jer su zabali glavu u pesak ...a mozak im je toliko ispran i naduvan isključivo propagandom zapadnih mejnstrim medija, da se to granači sa čistom patologijom. Slobodan , samosvestan, samobitan, racionalan svet širom globusa zna istinu i danas se nalazi na strani dve super sile koje se zovu Rusija i Kina i svi njihovi saveznici i simpatizeri. Ja sam malo je reći oduševljen da na svim portalima Republike Hrvatske , narod hrvatski masovno, minimum dvotrećinski se nedvosmisleno izjašnjava i prepoznaje istinske vrednosti koje su na Ruskoj strani u odnosu na dešavanja u Ukrajini a i globalno. Prepoznaju zapadnu tiraniju bez obzira na sve okolnosti što trenutno žive u maloj i porobljenoj zemlji , bez ikakvog izgeda za nadu i perspektivu...i pored toga što su član tzv Evropske Unije. koja tom hrvatskom narodu nije ništa donela, izuzev njenoj političkoj kvazi eliti , bilo leve ili desne opcije i nekim oligarsima bliskim toj kvazi eliti današnje Hrvatske. Narod Hrvatske ogromnom većinom determiniše događaje u Ukrajini na pravi način, protiv zapadnih judeo bankerskih ciljeva. Narod Hrvatske je duboko svestan i ja koji nisam Hrvat sam ponosan na sve te Hrvate koji su OSVEŠTENI i realno gledaju na političku scenu sveta danas i buduću sudbinu mulitpolarnog sveta. Hvala !
Koja se alternativa Krimu nudila? Da zajedno sa ostatkom Ukrajine padnu u dužničko ropstvo? Ne čeka njih neko blagostanje u Rusiji ali ovo što im zapad nudi je blago rečeno prijevara i put u ropstvo brižno kreirano od strane modernih lihvara.
Halo ..Zorane jesi to ti .. ha ha ..ma jesam ti lepo rekao ..kolo sreće se okreće ..
Ukrajinci imaju pravo da samo odlucuju o vlastitoj buducnosti. to sto diktator i oligarh Putin radi to me podsjeca na 91. i srpskog "vozda" Slobu koji je takodjer koristio srpsku manjinu da legitimira agresiju na Hrvatsku i BIH da bi se domogao tudjih teritorija
Kinte Kunta i Švabica...mogu lajati na mjesec ovaj put su tjerali lisicu...a istjerali King Putina....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
"Djordj Vošington"