Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Privatnik zarađuje za sebe, a Grad čisti najprije njegovo, a ne djeci

Dok je na privatnoj parceli ujutro smeće ekspresno očišćeno, u dječjem parku stajalo je cijelo prijepodne, kaže Basa
19. svibnja 2011. u 12:30 7 komentara 46 prikaza
'OLYMPUS DIGITAL CAMERA     '
Foto: ''
Pogledajte galeriju 1/3

Prema policijskim brojkama, više od dvije tisuće maturanata i njihovih prijatelja sudjelovalo je na središnjoj norijadi zagorskih srednjoškolaca u Zaboku. Policija kaže kako su se maturanti ponašali dostojanstveno i da su zabilježena samo dva mala oštećenja, i to plastične rampe te prometnoga znaka. No, i nakon ovogodišnje norijade ostat će repovi. Nekoliko pitanja zabočkoj gradskoj upravi postavio je i Tomislav Basa.

Privatni interesi

– Ako Zagreb ima norijadu samo jedan dan, i to izvan središta grada, zašto je Zabok mora imati dva dana u samom središtu. Kome je to u interesu osim privatnim ugostiteljima. Grad Zabok je za norijadu od svoga proračunskog novca za postavljanje šatora i osiguranje navodno platio 20.000 kuna da bi iz svega korist izvukao samo privatni ugostitelj, gradonačelnikov prijatelj Tomek. Ako je već norijada organizirana na Tomekovoj parceli, pitam zašto su smeće u šest ujutro s te parcele morali čistiti djelatnici Gradskog komunalnog poduzeća Plavinka na čelu s njihovim direktorom Krešimirom Končevskim. Hoće li račun za čišćenje privatne parcele sada ispostaviti Tomeku, pita se Tomislav Basa te je dodao kako je smeće na Tomekovoj parceli ekspresno očišćeno, no u zabočkom Parku Milana Prpića nije se moglo očistiti cijelo prijepodne. Ogorčen je i na policiju što je maturantima dopustila da se nekoliko dana okupljaju u parku namijenjenom za igru djece. Na brojne Basine optužbe gradonačelnik Zaboka Ivan Hanžek rekao nam je kako nije točna tvrdnja da je iz gradskog proračuna trošen novac za postavljanje šatora, već je samo plaćeno zaštitarima Đidare za osiguranje, i to puno manje od 20 tisuća kuna. Dodaje, također, i kako ne vjeruje da je Plavinka čistila na privatnim parcelama te da to pitanje postavimo njenom direktoru Krešimiru Končevskom. On nam je pak rekao.

Čistili ispred uprave

– Zar taj Basa nema pametnijeg posla nego da ujutro u šest sati autom kruži po Zaboku i gleda tko što radi. Istina je da je ujutro izašlo svih 11 djelatnika zajedno sa mnom i da smo čistili ispred gradske uprave, koja je u susjedstvu. Možda smo pritom očistili i koji kvadrat Tomekove parcele, nismo mjerili. Što se pak tiče dječjeg parka, mogu samo reći da je dvije tisuće ljudi ostavilo mnogo smeća po cijelom gradu, a da je već u 13 sati cijeli Zabok bio očišćen od smeća.

'mali' nametnik
Ulazeći u automobil primijetila je nešto neobično u vratima: Kada je shvatila o čemu se radi, obuzeo ju je strah
SPAR i INTERSPAR
Kupujmo domaće
Kako uopće prepoznati je li domaće zbilja domaće, te zašto uopće kupovati domaće proizvode? Donosimo odgovore na pitanja
 • avatar:

  lijepo je kaj se kreš toliko voli slikati da ga ljudi vidiju na kamiončeku ili grtalici da čisti a da nikad ne dolazi na posel, za vrijeme radnog vremena radi na 101 i još k toma savjetuje našeg župana i ... prikaži još! za sve to dobiva jako lijepu plačicu. nemojte se ljudi zavaravati. za jednu informaciju - kad je prije plavinke ekol čistil grad, to nas je koštalo 300.000,00kn a danas nas košta više od 1.500.000,00kn godišnje. Da dobro sam napisal, dobro je kreš naplatil svoju koaliciju s gradonačelnikom. Mislite da je on direktor plavinke jer je veliki stručnjak. Pa vi sad vidite i računajte.

 • Avatar HipnosPajdaš
  HipnosPajdaš:

  Čovjek je u pravu.I ja sam svjedočio ubrzanom čišćenju odlazeći na posao.Skakali su oko Tomekova šatora sve u šesnaest.I kako to da grad sudjeluje u opijanju maloljetnika,te što rade inspekcijske službe.Ili nam i nije drugo ostalo nego se opijati na ... prikaži još! tragu politike raznih končevskih,Hanžeka i njima sličnih.Što je dični gradonačalnik Zaboka radio u SAD-u ? Što je radio u skandinavskim zemljama ?SDP dužnosnici naše županije su se razmilili po cijelom svijetu.Od Moskve,Belgije,Italije,Austrije..... tko to plaća i kakav korist od njihovih turističkih putovanja,da bi korisnicima općinskih i gradskih proračuna govorili kako nema novaca.

 • kiki29:

  Končevski, bravo za komentar. Tip fakat nema kaj za delati nek špijunira tko i kada čisti smeće. I k tome još čistokrvni zagorec našel pamet prodavati...