Ne obuzdate li hitno Glavaša, pomilovat ćemo Fikreta Abdića!
Hrvatska pred raskidanjem sporazuma o suradnji u kaznenopravnim stvarima s BiH
Komentari 467
@banini. Pogodili ste \" u sridu\" To je to. Gradišćanski Hrvati , kojisu do 152o bili u Hrvatskoj, iako ponosni na svoje korjene i na podrijetlo, njegujući hrvatsku kulturnu baštinu- ne mogu imati dvojno državljanstvo. Samo austrijsko.U Austriji nema dvojnog državljanstva. Bosanski i Hercegovački Hrvati pripadaju bosanso- hercegovačkom korpusu i ako se izuzme samo NDH, nikada nisu živjeli u Hrvatskoj, prije nego što su došli u Bi H. Ta šizofrenija s dvojnim državljanstvom je i dovela do svega zla . Na kraju, zanemaruju i podcjenjuju svoju domovinu Bi H. i tamo stoga gube pozicije. Ukinuti dvojno državljanstvo svim Bosancima i Hercegovcima u RH, pa nećemo imati 4, 8 milijuna birača, na 4,5 milijuna stanovnika a od toga biračko sposobnih 3,3 milijuna. To dovodi i do apsurda biračkog prava građana Hrvatske.
\"Glavaš je legenda\" ? Bio bi legenda da je rekao: \"Da, u obrani domovine učinio sam to. Sada mi je žao, ispričavam se žrtvama i spreman sam podnijeti i žrtvu zatovora, za Hrvatsku\". Mislim da bi to Blago Zadro i Siniša Glavašević uvijek učinio, iako nisu napravili nikakav ratni zločin.
Hrvatska je talac sukoba između HDZ-a i njegovim frakcijama koje su nastale u proteklih 20 godina. Suština tih sukoba je uvijek bila i ostala samo ..LOVA.... (opljačkana).....
Avdić je uzoran zatvornik. Ne samo to, F.Avdić je i uzoran i častan čovjek.
Miške @, što to nisi rekao kada su te hrvati iz Bosne branili,pogledaj postotak u gardijskim brigadama koliko je tih godina bilo u gardijskim brigadama pa onda seri.
Pisao sam već i kad vrapci na grani počnu pjevati svima znanu pjesmu, još moramo čekati reakciju državne birokracije. Tako je to kod nas,,,no nikad nije kasno, hvala predsjedniku,,Glavaš je favoriziran u zatvoru spram ostalih kažnjenika. Osuđenik za teška kaznena djela ratnog zločina svugdje u svjetu ČAMI u zatvoru, dugotrajno, bez ikakvih kontakata s obitelji, kontakti izvan obitelji i ne postoje,,,. Mislim da političari i naše, ali i susjednih država nisu učinili ništa kako bi i među građanima stvorili klimu javne osude najtežih kriminalaca. Tako mi ovdje kao i oni tamo kod naših istočnih susjeda, bez obzira na pravomoćne presude, trpimo medijsko adoriranje tz nacionalnih herja. Što je sve bilo dopušteno ratnom zločincu i ljudskoj nakazi Norcu, ne može se mjeriti s još većim velianjem pristaša, zemljaka, rođaka i to sve uz privolu reperesivbnog i političkog aparata!
hebes drzavu ,njeno pravosudje,samozvane strucnjake i zakone gdje jedan ratni zlocinac koji ne postuje isto moze raditi budalu od cijelog sistema, uzimati medijski prostor i mlatariti glupostima kako mu se prohtije.
Da, Hrvati u BiH branili su i obranili Hrvatsku. Povijesna je činjenica. Bez njih neznam kako bi uopće bilo. Ali to je druga priča. To nema veze s državljanstvom. Naravno, svaki Hrvat katolički, muslimanske i pravoslavne vjere iz BiH je dobrodošao živjeti u Hrvatsku ! Ali mu netreba još i drugo državljanstvo osim hrvatskog. Zbog čega? Zbog bijega u slučaju pravosudnog gonjenja, zbog lažiranja izbora ? Pa to ti časni ljudi i ne žele. Nametnuto im je iz\"grada svih Hrvata\", da bi uzeli njihovu krv i njihove novce.
Raskidanje sporazuma o suradnji u kaznenopravnim stvarima s BiH bilo bi vrlo neprimjereno i čudno jer su HR i BIH tako slične po pravnoj kulturi, nerazvijenosti i vanka europskom statusu da bi takve zemlje trebale surađivate i svoje lopove razmenjivati..
Nek se joca i duBaja sprcke praveDNOsti radije pozabave tisućama srpskih zločinaca, od kojih niti jedan još nije bio na izdržavanju kazne, za razliku od tisuća branitelja, izvrgnutih montiranim prijekim sudovima
I Šešelj vodi svoju stranku iz pritvora, i to iz Haaga!
Kod nas se može svašta: u zatvoru primati saborsku plaću, iz zatvora voditi politika, rugati se pravosudnim organima istupima (pisanim) iz zatvora, pa i voditi politička stranka. Gdje to još u svijetu ima? Po čemu je onda zatvorenik? Zato što je 24 sata na \"državnim jaslama\"?
Fikret Abdic je najsposobniji privrednik ne samo u Bosni i Hercegovini vec i na svim prostorima bivse drzave Osloboditi ga bez odlaganja
A kaj je to Babo napravio, da je dobio više zatvora nego srpski koljač u Hagu?
Ne obuzdate li hitno Glavaša, pomilovat ćemo Fikreta Abdića! napokon nešto pametno - ni slučajno nemojte obuzdavati Branimira Glavaša, jer je to jedini način dapoštenog i nevinog čoveka izvučete iz zatvora... Što jednog, oba ovdje spomenuta...
EU Janez A sto jemo s Merkatorom
EU janez Ko je vlasnik Mercatora
A zar se sve ovo ne bi moglo dovesti u svezu sa podrškom RH (HDZ), Čoviću i Ljubiću na rastakanju BiH, Federacije BiH, odnosno uspostavi trećeg entiteta?
A da Hrvatska traži da ga stave u samicu?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Abdic je ionako stekao sve uvjete za pustanje i bez pomilovanja. Ocito su taj vruci krumpir odgodili za koji mjesec, no nece jos dugo moci odugovlaciti.