Milanović: Sindikati neka ruše, ali netko mora biti i normalan
Ovo nije Vlada skandala i krađe nego Vlada rada te pokušaja i promašaja, rekao je šef Vlade.
Komentari 275
Todorić je otrovao hrvatsko mlijeko pokvarenom stočnom hranom uvezenom iz Srbije? Naime, glavni je tajkunov namjesnik u ministarstvu Vesna Gantner Kuterovac, pomoćnica ministara Tihomira Jakovine. Radi se o supruzi Krešimira Kuterovca, direktora Todorićeve tvrtke Vupik. Ona je, prema direktivi iz iz Agrokora, postavljena na čelo za Todorića ključne Uprave poljoprivrede i prehrambene industrije. Ne čudi stoga da se od očiju javnosti već tjednima krije glavni krivac za zaraženu stočnu hranu zbog koje su aflatoksini dospjeli u mlijeko.
Niti ministar turizma Ostojić, a niti premijer Milanović ne vide problem u tome što je vrijednost 11,5 hektara atraktivnog zemljišta nakon urbanizacije s milijun narasla na 25 milijuna kuna, koje su u svoj džep uredno pospremile ministrova supruga i njezina sestra. Tolike cifre i tako uspješno obavljenog posla, u režiji obitelji ministra Ostojića, zastidjela bi se i čuvena obitelj Soprano
Ovo nije Vlada skandala i krađe nego Vlada rada te pokušaja i promašaja, rekao je šef Vlade. -------------------------------------------- Ovo je vlada glupih izjava gdje na kraju premijer potvrđuje poslije svoje elaboracije javnosti sa I TO JE TO. Gospodine Milanoviću naa moju žalost vi ste moj premijer koji mene smatra za budalu poslije vaših izlaganja. Prije sam objasnio kad ste uveli povečanje PDV-a sa 23 na 25 % da nije samo prije je bilo 123 a sada 125 kuna i na kraju TO JE TO. Juče slušam da smanjenje plaća -3% nije na neto već na bruto i da se odnosi na cjelokupni iznos i da se ne manipulira javnošću. u mojoj glavi ????????????????????????????????? Idemo sad objasniti što je premijer misli ili čovjek jednostavno ne zna a pravi se da zna i zato ima na kraju uzrečicu I TO JE TO. Bruto plaća 10 000 -3% = 9 700 recimo radi lakšeg računanja da je netto plaća od 10 000 bruta -50% davanja onda imamo da nam je plaća na ruke 5 000. Pa po toj logici 9 700 -50% davanja =4 850 ili 5 000 -3% = 4 850. Kakva je razlika ako smo oduzeli 3% na bruto ili 3% na netto ako na ruke u oba matematička izračuna primamo isto na ruke?
NASTAVAK I TO JE TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Premijeru 3% je 3 % i postotsi se ne mogu sabirati ili oduzimati između sebe kako bi dobili veći postotak. Za one koje nisu shvatili što želim reći ne možete dobiti popust 10% i i sada kupiti još 5 istih stvari pa sabrati popuste i dobiti 50% popusta. Premijerova logika je na ovom tragu jer ne zna da zna ne bi ono sinoć u dnevniku izjavio a ovo se uči u osnovnoj školi i ovo je prosta matematika koju upražnjavamo skoro svakodnevno a oni što igraju kladionicu još više. U Hercegovini jedan poduzetnik uvozio robu iz Italije sredinom 90-tih godina. I Italijani kažu na toliko robe -3%, na toliko -7% na još više robe -15% preko toga i -21%. Prevodioc i pregovarač prenio uvjete a poslodavac novopečeni bez škole mu govori goni pregovore do -100%. tako i naš premijer objašnjava što znači -3% kao da mi nismo išli u školu. Razlika je što premijer ne zna postotni račun a oni što ga slušaju po njegovu nesreću znaju. Premijeru ova vlada je puna neznalica i narcisoidnih ljudi da od toga ne vide gdje treba brod okrenuti. Premijeru I TO JE TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wice Sječam se ja za života Tuđmana kolala je priča o Todoriću. Todorić se žalio predsjedniku da ne ide ovako i ako država ne stane iza njega da bude još jači on če sve rasprodati. Franjo je rekao prodaj svesve što je tvoje, aludirajući mu da se sve zna na koji način je došao do svega. Todorići su se smirili i poslije smjene vlasti 2000 i smrti predsjednika ponovo su se razgoropadili i došli gdje su sada da vladaju državom i da političari rade kako on kaže i da se zakoni donose kako njemu odgovaraju. Ovo sam rekao namjerno da shvatite opasnost kad političari postanu nečije marionete onda nema budučnosti. Todorić nije imao Tuđmana u šaci ali svi ostali su njegovi pijuni. RH ima ljude koji se bave politikom i to im je izvor prihoda a nemaju državnike koji znaju voditi državu i nisu dušu prodali vragu.
kako se uopće netko iz sdp može pogledati u ogledalo ili bilo koga u oči? e moj narode dobio si što si birao-drugi put pamet u glavu-glasa se za ne protiv u bilo kojoj normalnoj pravnoj i demokratskoj državi ovaa vlada ne bi izdržala ni 6 mjeseci mandata i zašto se ne poštuje Ustavom predviđena procedura za ovakve situacije -narod daje mandat narod ga i uzima još samo da se narod opameti i shvati što mu se događa u državi-umjesto da pljujete po sindikatima biskupima i generalima koji ukazuju na bit problema-moj narod se bavi formom ne sadržajem onog što im se govori
Na žalost, kritike na ovom forumu, uključujući i moje, mogu poslužiti samo kao ispušni ventil za naše frustracije i neka vrsta psihoterapije, a odluke će u naše ime u vladi i Saboru uvijek donositi netko drugi. Da bi se tajj stravični niz odluka pogubnih za sve hrvatske građane prekinuo, potrebno je nešto mnogo više. Bez neke sasvim nove političke opcije koja će barem ugroziti, ako ne maknuti, dosadašnje hrvatske političare, mi smo zauvijek izgubljen slučaj. Zato, ljudi, pokušajte se aktivnije postaviti. Predlažite nešto, tražite istomišljenike, pokušajte se organizirati i probuditi masu razočaranih, uspavanih i beznadnih hrvatskih građana. Do idućih izbora ima 3 godine, dovoljno da se pokrenete i napravite bum.
A slučaj Antišić? Državni dužnosnik u ovoj Vladi za kojega postoje osnovane sumnje, i ničim nije dokazao da nisu utemeljene, da se kao SDPov kadar okoristio položajem gradonačelnika Raba te koristeći društveni novac u privatne svrhe oštetio društvo tj. porezne obveznike za nekoliko miliona kuna. Što sad, zar to nije krađa i lopovluk među članovima Vlade? Premijer govori neistine kad tvrdi da u ovoj Vladi nema krađe i nepoštenja. Istina je samo da ih ima manje nego u prethodnoj Vladi, a puno više nego što smo očekivali od ove.
Znalo se kud vodi politika zaduzivanja i beskrajnih kredita, samo mentalni bogci to nisu shvatili. Placajte bogci, utjeha ste za one druge koji su znali koliko kosta HDZ.
Tako se to radi prijetnja na prijetnju .Neka samo izvole izači na ulicu.Biti će idetificirani,locirani i uhapšeni.Više nečemo gledati ista lica koji su bili partneri vlasti nego će se na čelu sindikata postaviti poverljivi ljudi bliski socijaldemokratskim pogledima ali i neo liberalnim. Liberalizam pogoduje domačem i krupnom kapitalu i radnici su kao takvi trošak a sindikati ako nisu partneri opterečenje i dodatni trošak tako je to svugdje u svijetu.Jedino kod nas isto razmišljaju i socijaldemokrati. Zato podrška sindikatima konačno ste svatili da od partnerstva nema ništa.Zar će se izgubiti i ono za što su se izborili naši djedovi i očevi?.
profesorzag ,;;;-od svih koji si nabrojao jedino je ante bio borac , di je jovanović ispalio metak . matić ratni dezerter četnike je vidio u logoru kad su ga. idolazili obilazit rođaci...čin brigadira ha ha ha , za grčića imajuaju dokazi,, josipović se ta vrijeme rata dopisivao sa srpskim medijima.. mesić prvi nosio dokaze protiv tuđmana i hrvatske ..iz hdz otišao zbog našičke cementare.. postavio kći za direktoricu nepostojeće firme..-ispitaj malo čiji je otac ubijao hrvate po dalmaciji i hercegovini( fratri u širokom brijegu ) čiji je otac ubijao po zapadnoj slavoniji jakovina vodi ministarstvo a nije znao voditi ni vlastiti dućan.. smijeniliste prave hrvate sa htv pa sada mi djeluje koda gledam rts ..zoki je toliko zaljubljen u sebe da nevidi ništa drugo --vlada rh ,zoki ,rade ,žekjko, ranko, veljko.,arsen, branko , slavko, mirko.....
Ne ruše sindikati, već građani ovu Vladu, ako se svi građani osvjeste i ne vjeruju glupostima kojima nas vladajući obasipaju. Nisu sindikati povečali plaće da bi ih morali rezati, već su to napravili Račanovi sposobnjakovići koji i danas sjede u sdp-u, ili hdz-u. U masovne štrajkove ići će svi oni koji su ostali bez posla, zarade, umirovljenici, mladi i zaposleni i nezaposleni, te svi oni kojima su rezovima nanesene štete, siromaštvo poradi nesposobnosti i bivše i sadašnje Vlade. Sve ono što ne valja ali većini treba rušiti, a naročito ufoteljene nesposobnjakoviće koji umjesto da daju primjer svojim rezanjem plača, troškova oni bezobrazno svoju rastrošnost i ne kriju. Slušajući i to pred kraj Mrsića, jer izbjegavam slušati ove rezače, sa toliko neskrivene laži i bahatosti je opravdavao odlaske u Split sa 5 automobila. Tko su to tako važne osobe ako svaki automobi može imati po 5 putnika. Osim putnih troškova, koliko je još utrošeno za tu delegaciju neophodnih sposobnjakovića sa brojnom pratnjom. To je trebao iznijeti i dokumentirati. Iako je dobar govornik sa glavninom laži i bezobrazluka, ali smatram da bi bilo bolje što manje istupati.
Ako je ovo Vlada rada, što je onda Vlada nerada. Izgleda da premijer ne zna što je pošten rad, i koji je to rad koji oni rade samo za svoju dobrobit. Pljačkaju dan svakodnevno, bezobrazno bahato su rastrošni, te smatraju da je i to rad ali intelektualni na njihovom nivou. Sirotinja zna što je rad. Za njih bi rad bio nekoristan kada bi pokušali smanjiti svoje troškove, ali ni tada to ne bi bila istina već jedna od brojnih laži. Da može sa tv ekrana pucao bi na sve nas koji će mo nadajmo se u brojnosti izići i pridružiti se svim poštenim osiromašenim građanima, sa više dostojanstva n o što ga oni imaju. Pohlepa, bahatost, uzimanje, oduzimanje pomutilo im je razum, a oni koji bi im mogli pomoći nisu poslušnici. Ti rade u bolničkim ambulantama, nastojeći sačuvati nečiji život, život koji su upravo ovi vladari uništili. Mnogi su borci sa PTSP-om postali bolesnici nakon rata, a još više poradi situacije u kojoj su se našli. Bez posla, sa rezovima.....
ova vlada je ridikulozna više ne slušam što milanović govori jer laže čim zine, uz to je toliko pun sebe da je to grozno gledat i živci mi stradaju uopće ne vrijedi i ne pomaže trošit riječi za dokazivanje s njegovim umotvorinama ali, evo npr. izjavio je da je bruto plaća smanjena za 3%, a neto je onda po njemu manja za 2% ovo kao prvo nije istina, a kao drugo govori o nerazumijevanju izračuna plaća običnim smrtnicima
Da je naš premjer Milanović normalna vertikala u hrvatskoj politici je začinjeno činjenicom da ako mu treba u tom smislu ikakovih uputa on jednostavno ode nepozvan u Beograd da ga tamo normaliziraju.
Ovo je Vlada rada ---------------------------- Ako se nešto radi onda se trebaju vidjeti rezultati rada. Isto tako kad pitaš učenika jesi li učio on kaže jesam. A jesi li naučio e tu nastaje problem jer učiti i naučiti nije isto.. Tako raditi i uraditi nije isto. Mnogi ljudi svakog dana idu raditi a na poslu ne rade ništa tj ništa nisu uradili. Tako i ova vlada svakog dana radi ali ništa ne uradi. Raditi tj voditi se da radiš i za to dobiješ plaću nije isto što i uraditi i za to dobiti plaću ili je ne dobiti kako komu. Treba i vladi plaća po učinku jer vidimo da njihov rad nema učinka
Nikada nisam vjerovao crvenima pa nebum ni sad. Ne kažem da su HDZ-ovci bili janjad, daleko od toga ali barem nisu demoralizirali narod, nisu bili evidentni protivnici crkve i vjere, nisu išli čizmom na ljude kao ove komunjare. Niti znaju raditi niti imaju kadar.
"Milanović: ...netko mora biti i normalan" Tomu cemo se svi nadati na sljedecim izborima. Ti si, drago dijete, izgubljen u prostoru i vremenu. Kad bi bilo koji premijer neke normalne drzave izgovorio onakve nepovezane besmislice kao ti na Dnevniku, ujutroro bi se pakirao pod pritiskom javnosti. Tvoja sreca je da je hrvatskoj javnosti puno vaznija cirilica u Vukovaru, afere s mlijekom, utakmica protiv Srbije i slicne zivotno vazne teme. Ok, ta izmisljena afera s mlijekom jest vazna mljekarima...
Jos jedna misao za kraj - ovaj se drzao Cacica kao pijan plota jer je ocito da sam nema blage veze o privredi. Jedina sansa da zemlju potpuno ne ukopa je u pronalazenju neovisnog privrednog strucnjaka koji ce se voditii interesima zemlje, a ne te i/ili neke druge partije. Sve je to ista bagra - ukradi sto mozes u 4 godine, a poslije mene potop....sto nas i ceka.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
II dio Lukšić zna tko je Grčića preuzeo i tko ga je regrutirao u mrežu KOS-a. Za sve ove tvrdnje imamo dokaze i svjedočenja. Činjenica je, dakle, da će Branko Grčić sada raspolagati novcem pristupnih fondova EU, pa se pitamoo gdje će taj novac završiti. Sigurno neće kod poljoprivrednika kojima je najpotrebniji - odlučno naglašava Marko Lukić, te ponavlja da to nije prazna priča već provjerena činjenica.