Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 135
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
eu će s ukrajinom potpisati sporazum o pridruživanju
Povratak na članak

Obama i Merkel Putinu: Rusija mora znati da ćemo sa sankcijama ići do kraja!

Glavni tajnik UN-a Ban Ki-moon šalje Ivana Šimonovića u Ukrajinu.

Komentari 288

BA
Barts
22:19 06.03.2014.

Poenta je da sprece Rusiji izlazak na topla mora t.j na Mediteran ,otuda sva ta guzva oko Sevastopolja.Medjutim Rusija je spremna da udje u veliki rat zbog toga.

VL
TM
Trt mrt smrt
07:57 07.03.2014.

Daleko od toga da sam na strani srba. Reklo bi se da su dobili što su zaslužili. Ali, kako to da albanci mogu uzeti kosovo i za cijeli svijet je to ok ali kad isto to požele drugi, onda to nije demokratski? Prljava igra bjelosvjetskih probisveta. Uostalom, ako su većinski rusi na Krimu i referendumom se odluče pripajanju Rusiji, zar to nije najveći oblik demokracije. Poštivanje volje naroda uz kasnije također poštivanje prava ukrajinske manjine. Da se rusi i ukrajinci vole kao srbi i hrvati to je jasno. A kako bi i bilo poslije svih strahota koje su se desile prije, za vrijeme i poslije ww2...

VL
Avatar mala ukrajna
mala ukrajna
18:36 07.03.2014.

Evropa naređuje da Ukrajna potpiše sporazum

VL
BA
bandido
22:22 07.03.2014.

ne cemo ic ponovo pod zidine staljingrada a u ime novog svjetskog poretka.. nek idu crnci iz chicaga ak im se ide...

VL
Avatar Debilni-hrvatina
Debilni-hrvatina
08:10 07.03.2014.

Koja je ovo farsa da se ubijes.Kada su demonstranti(placeni od zapada) rusili demokratski izabranu vladu Ukraine onda je bilosve legalno a sada kada Krim hoce TAKODJE da odlucuje sam o sebi-SVE JE ILEGALNO!!! bem ti politiku i masone....ovo je doslolo vrijeme da se puska uzme u ruke...

VL
Avatar MENSA
MENSA
08:17 07.03.2014.

Ma naravno da svaki narod pa i UkraJinci imaju pravo da biraju svoju budućnost. Ali da jedan i "neki" Obama dijeli po svijetu "lekcije" o demokraciji, pravu i pravednosti......e to je u najmanju ruku "neukusno" i karikaturalno! Pa on jen je obično "potrčkalo" stvarnih centara (svjetske) moći, a budući da je takva činjenica vidljiva već i s Marsa mogao bi biti barem toliko pristojan da ne vrijeđa inteligenciju ljudskog roda u cjelini!

VL
Avatar Ross_Komersant
Ross_Komersant
17:40 06.03.2014.

Ova američka olupina iz hladnoratovskog perioda će brže izaći iz Crnog mora nego što je ušla... po svoj prilici a može tu i ostati vezana za Turski dok... Evo šta kani Rusija napraviti : ZA NEUPUĆENE i nedovoljno upućene ..ćene .. Evo ovako pro zapadno rukovodstvo koje trenutno sedi u kijevu , TU NEĆE DUGO OSTATI ... UKR neće ići ni u EU ni u Nato , pogotovo ne veći deo UKR , izuzev možda onih 7 oblasti na krajnjem zapadu zemlje... to im se možda Vladimir smiluje, ..tu Rusa nema. A Putin ima kaniti napraviti vrlo moćnu EA uniju koja je startovala, gde će zasigurno biti cela ili veći deo Ukrajine . Dakle Krim je samo početak cepanja sada već EX Ukrajine , što je i zvanično izjavio visoki Putinov diplomata. Takođe sledi dublje povezivanje Rusije i Kine zajedno sa većinom arapskih zemalja (Rusija već preotela i Egipat u svaez sa njom, kao ključnu zemlju na ist Mediteranu) te zemalja latinske amerike ..prošireni BRIKS , dakle u jak vojni savez. I to je ono što Putin ovog trena kani SIGURNO činiti . Ne daj Bože da neko stane na put... vidimo šta se dešava odmah... U svakom slučaju gledaćete u narednom dobu sve moćniju Rusiju (sa svojim saveznicima u prvom redu Kinom) , koja interveniše i vojno gde god je potrebno i širi svoj imperijalni uticaj. Drugim rečima za neke dolaze dani SILNE STREPNJE , straha i trepeta Ruske Federacije, svidelo se to nekom ili ne... a za većinu dolaze dani sreće i slobode. PRAVDA JE NA RUSKOJ STRANI. Zapamtite to , čak i vi koji ne verujete.

VL
VM
Valentino Međimorec
18:04 06.03.2014.

lose

VL
ZA
zavrzlama
07:33 07.03.2014.

Znaci, ode Hrvatski turizam u propast

VL
AA
aabbcc
09:20 06.03.2014.

Vjeruju u svoju drzavu a stednjom pomazu inostranstvo i takve politicare i drzavnike treba vjesati za primjer narodu a imovimu ma gdje oduzimati. __Takav vam je bio i domoljub Sanader !

VL
Avatar sayla 007
sayla 007
19:24 06.03.2014.

Predsjednik Europske komisije Jose Manuel Barroso objavio je na Twitteru kako je odlučeno što skorije potpisivanje Sporazuma o pridruživaju s Ukrajinom! .......... Rece Barosso klown, politikant izabran od nikoga. Ova lik zapovijeda 500 miliona Evropskih gradjana, a nitko ziv zav za njega glasao nikad nije. Cak su i Hitlera birali SS.ovci i komapanija, a njega ama bas nitko. I sad mi treba da skacemo kao opareni dok on zine. Ma fuck, lopovi demokracije. Diktatori prve kategorije. Stalin i Pinochet su bili male bebe za ove.

VL
Avatar žorž mudrijaš
žorž mudrijaš
08:37 07.03.2014.

gdo to gura gospona obamu naprej pak je postal svetcki sudec skup sa gospom angelinom.morti je to kakvi angelek kaj ima puno penez pak nezna kaj bu snjima

VL
ZA
zagrebHR
22:59 06.03.2014.

ovi koji su došli na vlast u Ukrajini i nisu došli da ih Putin prizna, da su htjeli da bude vlast koju će Putin priznat onda bi još bio Janukovic, ova vlast je i došla da se Putinu opali šamar i da ga se zvizne na njegovom terenu, u medijima se govore razne gluposti, serviraju se na tv-u nekakvi stručnjaci koji objašnjavaju da su zapadni političari preneraženi Putinovim postupcima i da je Krim pao bez ispaljenog metka, ni jedno ni drugo nije istina nego upravo suprotno, ova Putinova reakcija je bila očekivana a na Krimu se nije ostvario Putinov prvotni plan da dolaskom naoružanih maskiranih specijalaca bez oznaka koji će psihološkim pritiskom primorat jedinice ukrajinske vojske i mornarice da se same predaju bez ispaljenog metka

VL
Avatar valic
valic
16:37 06.03.2014.

va

VL
Avatar Melankolija
Melankolija
17:27 06.03.2014.

Pa to je upravo "Novi Berlinski Zid" Ono sto Putin zeli. Dok je god "zida", Russi mogu samostalno da kontroliraju resurse i ne treba nista sa drugima da dijele.

VL
LO
lojtra1
20:14 06.03.2014.

Onaj tko zna da je u pravu ne šalje vojsku na način da skriva da je njegova!

VL
ZA
zagabria1
13:36 06.03.2014.

Znači nelegalni Krimski parlament (barem jednako nelegalan kao i onaj u Kijevu) je 'jednoglasno' donio zahtjev za priključenjem. Kako to jednoglasno ako je Rusa tamo 60%, zar se ostali ne pitaju. Srpska posla

VL
AJ
ajmo
14:04 06.03.2014.

Hvala bogu da je Šimunović naš čovijek i to na ponos da tako malena zemlja ima tako visokopozicioniranih ljudi u svijetu i da nije otišao klokane gledat kao neki .

VL
AS
asi2013
07:30 07.03.2014.

Ukrajina je priznata država i ovo je napad na njenu samostalnost i staru praksu Ruske i drugih politika. Interesne sfere i td. Ima potpisano ugovor između Rusije, SAD i Britanije o atomskom oružju i njegovoj predaji Rusiji. Ima ugovor o prisustvu Ruske flote do neke tamo daleke godine. SAD e odbilo o glavu Kosovo i Iran, Afganistan, kao i Rusima, kojima se je pokazala bijeda njihova sistema kada su istjerani iz Afganistana. Sadam je bio gad, ali je pitanje kako bi Iranci sada glasali. Ali Ukrajinci su suvereni narod a Rusi su naseljeni i još im je uzet dobar dio na istoku i bili su ubijani u SSSR-u za vrijeme Staljina. Ali sa atomskim ratom se nije za igrati. Žao mi je Ukrajinaca. Na dulje staze svakom narodu je bolje voditi politiku suradnje i prijateljstva, ali daj ti to reci! Tko koga sluša. Januković je izgubio legitimitet, ubijanjem na Majdanu i događajima koji su do njega doveli. On je Rus, a i izabran je stopostotnim učešćem Rusa na Ukrajinskim izborima, ali i Ukrajinaca, koji su za Rusiju, koji govore Ruski. Oni koji su za ovaj Ruski potez nisu u pravu. Ovdje je važno jedino opredjeljenje čovjeka. Ja više ne obožavam Zapad, ali sam uvijek za njega i za Ukrajince. EU je kilava skupina država, ali volim i tu kilavu EU i Nato, nago Rusiju i njihove istomišljenike, koji navodno vać imaju svoje skupine na Krimu.

VL
Avatar neodgovorni
neodgovorni
20:53 06.03.2014.

jedna njemacka je drmala cijeli svijet s italijom a zamisli kad se europa raspizdi hehe ameri nisu ni potrebni...

VL
« 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.