Obama i Merkel Putinu: Rusija mora znati da ćemo sa sankcijama ići do kraja!
Glavni tajnik UN-a Ban Ki-moon šalje Ivana Šimonovića u Ukrajinu.
Komentari 288
e, i da ne zaboravimo. ukrajina je unistena revolucijon na ulici od strane jenkija oliti amera i njiovih eu-pudlica koje jin dahcu pod repon. takova ukrajina tek se mora izgradit, a mogla bi uletit i u gradjanski rat. svi medjunarodni ugovori stare ukrajine vise ne vridu. snajperisti su bili organizirani od cia-e i mi6-a, a ne janukovica i njegovih borkutovaca, pojavili su se dokazi u javnosti i sve je objavljeno u svitu. barroso je mafioso s dvi putovnice i dva drzavljanstva, tocnije portugalsko i brazilsko. krimska vlada je isto toliko legitimna ka i ova marionetska pro-amerska kvazi-vlada u kijevu.
ne razumijem zašto se nesmiju odvojit ak tak izglasaju? kak su odluke ekipe sa zapada ukrajine legitimne al ove s istoka su nelegitimne? i arsene, krim je ukrajinski od 54. dotad je bio ruski!
I kad sutra Putin na sankcije odgovori sankcijama, opet će se svi ti vrsni stručnjaci i diplomati iščuđavati. Rusija bi mogla npr. odmah krenuti s fazom dva i zamrznuti imovinu zasad još neimenovanih američkih i EU državljana. Ili, da nee bi bespotrebno gubili vrijeme s beznadežnim slučajevima u Briselu i Washingtonu, mogli bi se odlučiti da odmah započnu s prodajom američkih državnih obveznica. Pridruži li se Kina, bit će veselo, pogotovo uzmemo li u obzir da Zapad nema svoju javnost iza sebe.
hahaha....vec su se usrecili sa EU-om penzije idu dolje 50% sa trenutnih 950kn....ajde da vidimo kolko ce dugo izdrzat prije nego se vrate placuci nazad Putinu po pare samo onda pipa....
sta se tu jema vise komentirat, a?? krim je sve do 1954. bija ruski, i to od pocetka 18st. kada su razbili turke i ostale. samo jih je oni ukrajinac hruscev zaeba i poklonija ukrajini rusku pokrajinu krim. sad krimljan jemaju pravo demokratski referendumon odlucit o svojoj buducnosti, ka uostalon sta su i kosovari. ne more tu bit quod licet iovi non licet bovi. e, a najvise ce naebat eu-gradjani i mi hrvati nakon ukrajinaca, to budite sigurni.
EU zamrznula imovinu Janukoviču ..-_____ Pohvalno i treba nastaviti: Svim velikim domoljubima ukljucujuci i Hrvatine treba zamrznuti i oduzeti imovine i stednje u inostranstvu sirom svijeta.
Naravno da referendum na Krimu nije legetiman, legetimni su jedino interesi Europe i Amerike... i ta legitimnost funkcionalno zamjenjuje Mojsijevih deset zapovjedi s jednom --- Legitimno je jedino ono što paše eu-usa osovini zla :-)
Predstavnički dom SAD-a izglasao je zakon koji podupire financijsku pomoć ukrajinskoj vladi, odnosno davanje zajma od jedne milijarde dolara. Očekuje se da će isto uskoro odobriti i Senat što znači da bi Ukrajina već sljedećeg tjedna mogla dobiti novac. .. - "Želite li ostati robovi bankara i plaćati im troškove vašeg vlastitog ropstva, samo im dopustite da stvaraju novac i kontroliraju kredit nacije." Josiah Stamp
Jacenjuk je na predsjedničkim izborima dobio manje od 7 posto glasova. Dakle, to što je on premijer Ukrajine je isto kao da je 1992. Mile Martić predstavljao Republiku Hrvatsku.
Doktore, kao prvo, JNA nije samo došla u krajeve u kojima su Srbi bili većina nego su okupirali 30 posto Hrvatske, uključujući i krajeve u kojima su Hrvati bili velika većina (npr. Slunj). Putin to nije učinio. Drugo, Hrvatska je imala legitimno, na demokratskim izborima izabrano rukovodstvo. Ukrajina ga nema. Tamo su na vlast došli pučisti državnim udarom. Dakle, situacija u Ukrajini bi bila ista kao i u Hrvatskoj da su 1990. ustaše izvele državni udar, zbacile Tuđmana s vlasti pa da su onda - kao reakciju na taj udar - Srbi proglasili nezavisnost 11 općina sa srpskom većinom. Ili, to je isto kao da u Sarajevu netko izvede državni udar, izbaci Hrvate iz struktura vlasti, pa da onda Zapadna Hercegovina odluči ne poštivati pučističku vlast u Sarajevu. Zato, ponavljam, puno bolja paralela je između Kosova i Krima a ne Krima i "Krajine". Sayla, slažem se s tobom u vezi Chomskog. Jedino mislim da ne tumači dobro rat na prostoru bivše Jugoslavije.
Neoliberalni kapitalizam samo donosi zlo svijetu!!Tu se radi o borbi za golemo tržište i ništa više!!Žao mi je svakog malog čovjeka koji će zbog toga stradati!!
generalni zayeb za zapadnu hohštaplersku administraciju jest to što je putin nacionalist i patriot,na stranu to što je malo i diktator,dakle,čovjek voli svoju zemlju i lova to ne kupuje,povucimo paralelu sa npr.,hrvatskom,po danteu se zna za koga je rezerviran 9. krug pakla
i triba opet ponovit, ukrajina je bila zemlja di su rusi bili konstitutivni narod, a krim je uvik jema visoku autonomiju, zato sta su ukrajinski rusi na njemu vecina, eto tako. jedini domorodci na krimu su bili krimski kozaci i tatari. krimski kozaci zelu u rusiju, a krimski tatari u tursku ili ukrajinu jerbo ne zelu u rusiju. krimski ukrajinci su podiljeni, i zato triba referendum! referendumon ce se demokratski pripustit da krimjani izrazu zelju kojoj zemlji zelu pripast sutra. krim je, od 18. st. do 1954. kada ga je ukrajinac hruscev privaron poklonija ukrajini bija ruska pokrajina, a sad ce ga rusija lipo uzest nazad pod svoju zastitu.
19.41 sati – Američki predsjednik Barack Obama također je današnji krimski referendum ocijenio ilegalnim. To je povreda ukrajinskog ustava i kršenje međunarodnog prava – kazao je Obama. referendum na krimu ilegalan a kosovo mu legalno???
Šteta što EU nije bio toliko ažuran u vrijem domovinskog rata kao i kod pristupanja Hrvatske Europskoj uniji.
"Ratni razarač!" A gdje su skrili civilni?
Rusija i predsjednik Putin su u pravu. Ratni zločinac s Nobelovom nagradom za mir i njemačka Kancelarka su osobe koje su odgovorne za eventualni novi veliki rat. To je bitno znati da se ne bi ponovo služili izmišljenim incidentima kojima su Amerikanci isprovocirali krvave ratove u Koreji, Vijetnamu, lažima o oružju za masovno uništavanje u Iraku, slanje terorista u Siriju i sl. Znači oni koji su počeli prije stotinu godina ww1 su i danas tu da isprovociraju novi rat s nesagledivim posljedicama. Amerika koja se kukavički uključila u ww1, kad su zaraćene strane već iskrvarile a Njemačka nudila mir bez pobjednika, čime su produžili rat i patnje nemaju što tražiti na ruskim granicama niti huškati instalirane marionete u Ukrajini da počnu rat.
Sve je vec odluceno i ide po planu ovo je samo mazanje oci narodu
Zapadni klovnovi su se samoubili ... njihovo kmečanje je prosto fascinantno za naslađivati se kako pate .. a ha haaaaaaaaaaaaa a Krim tek prvi što ide od Ukrajine.... NIJE GOTOVO ...a ni Kijev neće ostati u UKR..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Do jucer nitko od nas nije znao da li Krim pripada Rusiji ili Ukrajini i koji je tamo vecinski narod. Glupi ste ako mislite da ce zbog Krima Zapad riskirati sukob sa Rusijom. Predaleko je to od nas.