Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Večernji TV

Mislav Herman o Možemo: Tu je riječ o opasnim ljudima s vrlo opasnim namjerama

U zagrebačkoj organizaciji stranke traje izborna kampanja u kojoj HDZ-ovci trebaju odlučiti tko će ih voditi sljedeće četiri godine
11. listopada 2021. u 10:07 97 komentara 13150 prikaza
Dan nakon potresa u Petrinji i okolnim selima
Foto: Boris Scitar/Vecernji list/PIXSELL
Pogledajte galeriju 1/3

Zbog događaja u Zagrebačkom holdingu HDZ je zatražio hitno sazivanje Gradske skupštine. Istodobno, u zagrebačkoj organizaciji stranke traje izborna kampanja u kojoj HDZ-ovci trebaju odlučiti tko će ih voditi sljedeće četiri godine. O tim temama razgovarali smo s Mislavom Hermanom, aktualnim predsjednikom zagrebačkog HDZ-a koji se natječe za još jedan mandat. Emisiju je vodila novinarka Iva Boban Valečić. 

Događaji u Zagrebačkom holdingu 

"Zabrinuti smo zbog svega što se događa u Gradu Zagrebu. Mi smo odgovorni prema našim biračima, ali i biračima platforme Možemo. Oni traže neke odgovore. Vjerujemo da su i oni šokirani. Ne očekujemo da će se izvanredna sjednica održati jer rokovi su takvi", kazao je Herman o hitnom sazivanju Gradske skupštine zbog situacije u Holdingu .

"Mi ćemo na sljedećoj redovnoj sjednici tražiti točku dnevnoga reda s temom Zagrebačkog holdinga", dodao je. Za ovu situaciju opravdana je izvanredna sjednica Gradske skupštine, dodao je.

"Mislili smo da se radi o početnom nesnalaženju jer naš gradonačelnik nema iskustva. Ja bih volio da on javnosti, pa i nacionalnoj javnosti, pokaže radnu knjižicu. Vidjeli smo da tu ima i pogodovanja. Pogodovanja kako svojim članovima tako donatorima i bliskim ljudima platforme Možemo. Tu je riječ o opasnim ljudima s vrlo opasnim namjerama", kazao je Herman.

Rekao je da ne zna hoće li tu biti kaznenog postupka.

"Grad apsolutno ne funkcionira otkad je platforma Možemo preuzela odgovornost za upravljanje gradom. Pozivam Tomaševića da žrtvuje svoj imidž u svrhu normalnog funkcioniranja Grada Zagreba", kazao je Herman. "Zagreb je funkcionirao prije godinu dana, sad ne funkcionira. Mi pozivamo gradonačelnika ako postoje kosturi, nepravilnosti u ormaru, da se sve prijavi nadležnom institucijama. Sve ono što smatrate da nije rađeno po zakonu molimo vas da prijavite", rekao je Herman. 

"Problem je da su to ljudi bez ikakvog radnog iskustva, ne znaju kako je doći ujutro na posao. Platforma Možemo obećavala je različite stvari. Ja sam Zagrepčanin, dinamovac, meni nije drago da je ovako. Mi sada vidimo da su birači prevareni jer Tomašević nema kvalitetnih kadrova", kazao je.

Rekao je da HDZ ima kvalitetnih kadrova. 

"Mi smo bili programski partneri Bandiću u Gradskoj skupštini. Za sve je bio odgovoran Bandić sa svojom ekipom. Kada smo uvidjeli da nešto nije dobro, nismo glasali. GUP nije prošao jer naši zastupnici nisu dignuli ruku. Zbog ostavke Prgometa ja sam postao predsjednik. Naš amandman, naš program je bio remetinečki rotor. Nismo mi bili samo slijepi dizači ruku, nije to tako bilo. Što se tiče proračuna, upozorili smo na problem. Imate transkripte naših izlaganja u GS-u. No, rekli smo da će biti potreban rebalans i da nećemo izazvati financijsku krizu pet mjeseci prije izbora", kazao je Herman. 

"Do kada ćemo se vraćati u povijest, je li alibi da se članovi Holdinga biraju mimo natječaja. Što bi bilo da je HDZ imao odgovornost da vodi Zagreb i da se ovo događa. Kako bi Tomašević reagirao? Vjerojatno bi ispred Skupštine otvorili šatorsko naselje", dodao je. 

Utrka za šefa zagrebačkog HDZ-a

Hermanov protukandidat Pavo Kostopeč također se bori za predsjednika HDZ-a Grada Zagreba.

"O svom protukandidatu sve najbolje i ja o njemu neću reći ni jednu jedinu riječ", kazao je o utrci za šefa zagrebačkog HDZ-a. "Mi sve rješavamo unutar kuće", dodao je Herman. Smatram da se ova utakmica vodi za naše članove", kazao je.

"Ja sam član stranke 25 godina. Nema stranačke stepenice koju nisam prošao", dodao je Herman."Ja sam iz baze došao, mene baza pozna, ja sam uistinu dijete zagrebačkog HDZ-a. Nema tu priče da sam nametnut", dodao je. 

"Ako ja jesam favorit naše stranke, meni je to izuzetna čast", kazao je. 

"Zagrebačkom HDZ-u trebaju izmjene. Planiramo još više otvoriti se mladima. Smatramo da je dodatna sinergija mladih i starih članova donijeti kvalitetu. Otvoriti još širi put mladima. Kod HDZ-a djeluje veliki broj stručnih odbora. Pojačat ćemo rad tih odbora i ubacivati nestranačke ljude", kazao je Herman.

Kazao je da ne želi uopće govoriti o svom protukandidatu. Dodao je da će vjerojatno doći do sučeljavanja s Kostopečom.

CURI NA SVE STRANE Pripuzova tvrtka pokreće ovrhu zagrebačkog Holdinga zbog duga od 11 milijuna kuna 'NASTAO JE POLITIČKI KAOS' Kostopeč: HDZ je spreman za prijevremene izbore u Zagrebu, Možemo! ne može i ne zna Nikola Grmoja 'JEDVA ČEKAM DOKUMENTE' Grmoja: Zagrebački HDZ, Bačić i Plenković traže sjednicu Antikorupcijskog vijeća oko Zg Holdinga
BOLJE TO NEGO PAUK
VIDEO Dvojac iz Zagreba oduševio Hrvatsku: Zasmetao im auto na putu, pa ga se 'kreativno riješili'
PVMax
Sunce na vašem krovu
Projekt PVMax – REGEA priprema investicijski val u sunčane elektrane
 • Važna obavijest

  Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
 • DrugZoka:

  Novouhljebi nemožemo postaju agresivni

 • upload:

  Što su se TTjci uspalili. Hajd' nešto radite, a manje tipkajte.

 • Avatar Idler
  Idler:

  Ja sam Zagrepčanin 🤦‍♂️ Prije sveg Zagrepčan (il Agramer il čak seljački Zagrepčanec) se nigdaj nebu predstavil kak -in ! Ostalo je manje-više točno i pokaziva jen dublji i tragičniji problem naše demokracije. Puk češće glasa "protiv" il "iz inata" ... prikaži još! neg za ovo il ono !