Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 154
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
SVAĐA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA
Povratak na članak

Esih: 'Danas je pao Zagreb'. Orešković: 'Ona ponosno nosi ustaštvo'

Iako se gotovo svakodnevno propituje smisao pričanja o 1945. godini, naši političari ipak ne mogu izaći iz tih okvira prošlosti

Komentari 370

ŠE
šeka
16:56 08.05.2019.

bruna tebe treba po guzi da ne lupaš gluposti.to ti je rekel onaj haso kaj govori na 33.

VL
Avatar nadobudan
nadobudan
15:59 08.05.2019.

Čestitke herojskom gradu Zagrebu na obljetnici oslobođenja od nacifašizma i zločinačke pavelićeve ndh. Nakon godina terora 8.svibnja 1945 naš glavni grad je dočekao slobodu. U poslijeratnoj obnovi i izgradnji grad Zagreb je postao najjače industrijsko središte u ovom dijelu evrope. A šta se tiče gđe.Esih, njoj nije lako,a očito je da je ženska prožvijukala načisto.Njojzi ni u vrapču ne mogu pomoći.Pomalo mi ju je i žao.Jadna njena mama koga rodi !!!

VL
DU
Deleted user
17:43 08.05.2019.

Bruna , Bruna !!! Samo bez veze brundaš !!!

VL
Avatar Francek007
Francek007
14:42 08.05.2019.

Bravo Dalija samo tako nastavi , vidiš po ovom forumu da si ti ipak u pravu. Goni tu ustašku demagogiju u 45

VL
ZG
zgkreso
16:25 08.05.2019.

Neznam zašto se ljutiti na Esih? Pa ona samo radi ono što zna. Zna kako skupiti glasove na ovako 'važnim' stvarima. Što očekivati od zastupnice kojoj je jedini program i domet promijeniti naziv trga ili ulice u gradu Zagrebu. S S obzirom da nije rođena u Zagrebu, nema niti pristojnosti da se ne petlja u u preimenovanja u drugom gradu.

VL
Avatar Apsalar
Apsalar
19:48 08.05.2019.

Mrzim komuniste, prezirem ustaše. Je li to toliko velik problem ljevičari? Zašto ne možete shvatiti da je vaš antifašizam različit od europskog. Vi niste donijeli slobodu. Vi ste jednu pokvarenu vlast zamijenili podlom i pokvarenom vlašću. I dan danas ne možete podnijeti da postoji Hrvatska.

VL
DA
damyr26
19:27 08.05.2019.

A hrabri poglavnik podvio rep i sve ostavio, kakav junak. Tko o čemu mi o ustašama i partizanima. Jedni i drugi klali i ubijali, ustaše ispušili partizani pobjedili,pobjednik piše povjest.

VL
DU
dugi
18:11 08.05.2019.

Bravo Bruna! 1945 je pao mrak na Hrvatsku. I kad je Tudjman upalio svjetlo doslo je do opceg cudjenja. Pa kak su u MRAKU izgradili tolike ceste, tvornice, bolnice, odmaralista za radnike. Zamisli odmaralista za radnike, kaj god. Djeca su isla po dvadesetak dana na more , zamisli besplatno. I sve to u mraku. I sada nastupa najbolji dio, Brunino drustvo u svjetlu rasprodaje sve to sto je izgradjeno u mraku , radnici rade bez place a djeca odlaze u Irsku. Da , bravo Bruna, to treba proslaviti, to novo svjetlo koje ti i tebi slicni danas slave.

VL
SM
san.martino
16:11 08.05.2019.

Vi desnicari mislite da je cijeli svijet skupa sa papom glup a samo vi pametni!? I ovako smo beznacajni u svijetu a bez antifašizma pogotovo!

VL
Avatar antoinette
antoinette
15:46 08.05.2019.

-“Oklen si ti, Bruna?” “Misto iz kojeg san se zove Spalato.” 🙈

VL
BR
Brankko
14:44 08.05.2019.

Volio bih da Bruna Esih, za koju možemo misliti da je pametna, radi za Hrvatsku a ne za prošlost. Ovako ispada da je njezino političko djelovanje neovisno o današnjoj Hrvatskoj, kao da nju uopće ne zanimaju konkretni problemi Hrvatske. Nezavisni za Hrvatsku, neovisni od Hrvatske?!

VL
IG
Igi125
15:01 08.05.2019.

Na danasnji dan Zagreb je za one koji su na strani porazenog rezima, pao. Za one koji su na strani pobjednika Zagreb je na danasnji dan osloboden. Hrvatska nije prestala postojati tog 8. svibnja, Zagreb je i danas tu gdje je bio i tada, Hrvati nisu nestali sa ovih prostora ali su danas mnogi kriticari tog pobjednickog rezima u njemu živjeli, radili, skolovali se, stjecali mirovine. Uostalom prema onome sto sam citao, gledao i slusao Zagreb nije bio prazan kad su partizani poceli ulaziti u grad jer su u dijelovima grada jos uvjek bile neprijateljske jedinice koje su pruzale otpor. Veci okrsaji vodili su se na potezu od Vlaske do Maksimira vecim dijelom zbog zgrade ondasnjeg radija koji se nalazio u Vlaskoj ulici.

VL
Avatar japunduša
japunduša
14:27 08.05.2019.

Kaj to znači nacionalno orijentiranih u H rvatskoj?

VL
Avatar comandante
comandante
15:50 08.05.2019.

da mi Hasan bude šef, idol... skočio bi sa jednog od mostova... Čestitam dan Oslobodjenja svim normalnim ljudima

VL
Avatar Foton
Foton
15:00 08.05.2019.

Brunica ti si tak hercig, a tek pametna. Mora da si iz Hrvatske, druge zemlje si jednostavno nemreju priustiti ovakove ideje pa ckome, kaj bi i ti trebala napraviti.

VL
Avatar Kastelan
Kastelan
14:09 08.05.2019.

"Danas je pao Zagreb"........Evo! To Bruna zna jer je taj i druge dane bila tamo, pa dobro zna da je baš tako bilo. Isto kao oni koji tvrde da je 10.04.1941, bio dan koji simbolizira pokolje i pljačku,,,, i slično.o. ili oni koji tvrde da je to dan ostvarenja stoljetnih težnji Hrvata. Svi su oni bili tamo, vidli su da je baš tak bilo,, i znaju.

VL
Avatar anlaser
anlaser
14:17 08.05.2019.

Koliko puta si ti pala ?

VL
TM
trade_mark
14:11 08.05.2019.

bravo, bruna! bravo! pokaži svima koliko si nevažna da moraš ovakvim izjavama skretat pozornost na sebe i na svoju agendu koja nikome još nije donijela nikakve koristi. objesila si zastavu s prvim bijelim poljem. i? koliko si ljudi zaustavila od iseljavanja? koliko si krimosa spremila u buksu? koliko si pripadnika stranke predala pravosuđu? šta si ti uopće ikad korisno napravila u svojem sitnom malom životiću? ha, bruna? al glavno da ti primaš plaću iz proračuna i doprinosiš boljitku države. hvala ti na tome.

VL
LJ
ljeto90
14:18 08.05.2019.

Tvrdi da je bio mrak u onoj bivšoj državi????pa neka pojasni gdje joj je otac iz tamo nekog sela u dalmaciji završio faks i bio na rukovodečem mjestu,a nije bio komunista???

VL
Avatar stef99
stef99
14:27 08.05.2019.

Opet, kaj je ovo zbor jadnika bolesnika ustasoljubaca, ...... šteta kaj Goljak više ne dela, jer mušterija ima, .......... ba.

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.