Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 154
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
SVAĐA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA
Povratak na članak

Esih: 'Danas je pao Zagreb'. Orešković: 'Ona ponosno nosi ustaštvo'

Iako se gotovo svakodnevno propituje smisao pričanja o 1945. godini, naši političari ipak ne mogu izaći iz tih okvira prošlosti

Komentari 370

Avatar Uskok
Uskok
15:44 08.05.2019.

Zagreb je oslobođen 1991., a ostatak Hrvatske 1995. I to je to.

VL
RE
Rex
16:44 08.05.2019.

Haha....u Zagreb ušli preobuceni ...Č ETNICI...........ali to kao neznaju "veliki"povjesnicari

VL
JO
jozoblekic
21:03 08.05.2019.

Bravo za brunu

VL
BO
bombaatomska
16:46 08.05.2019.

Tito je deveti svjetski ubojica a Pavelića nema na listi.Zna se tko je počinio zločin.

VL
BE
belak
15:28 08.05.2019.

Oreskovicka... kako tako netko moze mrziti Hrvatsku, Mislim da, jadnica, igra na krivu kartu ! izrod !!!

VL
AR
armida
21:26 08.05.2019.

Ma od koga su nas oslobodili "antifašisti"-pogledajte samo tko ima stanove u "oslobođenom" Zagrebu,posebno u Ilici.

VL
DU
Deleted user
16:37 08.05.2019.

18. Ljubijska ulica – svibanj 1945 – likvidirano preko sto hrvatskih i njemačkih voj nika i civila. Bačeni u jamu; 19. Kanal (logor) – 1945 – u taj su logor sabirali zarobljene hrvatske vojnike, koje su noću ispražnjavali likvidiranjem. Broj osoba nepoznat; 20. Prečko (logor) – 1945 – likvidirani zarobljeni hrvatski vojnici; 21. Maksimirska šuma – svibanj i lipanj 1945 – broj žrtava nepoznat. Dovažani đaci i studenti iz zatvora u Petrinjskoj ulici i streljani u Maksimirskoj šumi – partizani i vlasti FNRJ; 22. Perivoj Maksimir – svibanj 1945 – Nepoznat broj hrvatskih zarobljenih vojnika mučen i streljan. Zakopani u obrambene jarke u blizini zgrade Poljoprivrednog fakulteta; 23. Maksimir (ulica Gospočak) – svibanj 1945 – Prko 30-ak vojnika i civila vezanih žicom, bačene u jarak i rafalima pobijeni; 24. Markovo polje – 24/25. siječnja 1947 – dvije civilne osobe likvidirane i pokopane pokraj groblja; 25. Markuševac – svibanj 1945 – strijeljan veći broj osoba većinom civila; 26. Ulica Miholićev Put – 10. svibnja 1945 – streljano 108 hrvatskih vojnika; 27. Mirogoj (kraj krematorija) – 1945 – streljano mnoštvo osoba i zakopano podno krematorija; 28. Mlinovi – Nepoznat broj osoba zakopan nakon likvidacije; 29. Miroševac (kod potoka Trnava) – 1945 – streljano oko 40 osoba čiji su ostaci nađeni na istočnoj obali potoka; 30. Pedagoška akademija u Savskoj ulici – dovedeno oko 300 zarobljenika iz zatvora i streljano. Zakopani su u jamu u dvorištu Akademije. Jama je zatrpana i na njoj zasi

VL
SO
sohnahoakasaa
18:05 08.05.2019.

Bravo Bruna iako mi je već muka od toga, da čestitamo jedni drugima kad govorimo istinu umjesto da je to normalno. O možđinoupitnoj ni riječi neću napisati.

VL
BA
bakulušić
18:38 08.05.2019.

Kad su "oslobodioci na belim konjima" ujahali u Zagreb, najprije su po bolnicama pokupili ranjenike i bacili ih u Jazovku i ostale jame oko Zagreba. Bile su to prve "Očare" u Hrvatskoj. Ako se netko ponosi "Ovčarama", onda je problem u njemu i potrebna mu je stručna pomoć. Dalija Orešković još nije čula što se dogodilo u Širokoj Kuli nego je pod dojmom nekih starih priča. Mlada je ona i ne treba joj zamjeriti.

VL
DU
Deleted user
16:38 08.05.2019.

31. Šuma iznad Prečkog – svibanj 1945 – likvidirano 750 domobrana; 32. Pod Sljemenom – svibanj 1945 – sve su zatvorenike zatvora Nova Ves odveli i streljali i zakopali u jame pod Sljemenom; 33. Remete (šuma Bukovina) – 8. svibanj 1945 – zarobljeno i streljano 42 domobrana. Bačeni su u jarak između brijega Črešnjevec i Gospodiček; 34. Remete (šuma Hrupić) – svibanj 1945 – likvidirano oko 50 osoba i bačeno u grabe; 35. Remete (u blizini samostana) – dovezeno oko 30 domobrana, rukama vezanih žicom ubačeni u iskopane rovove i pobijeni rafalom. Više je lokacija grobišta; 36. Remete (iznad krematorija, Fučkov jarak) – svibanj 1945 – nepoznat broj dovezenih vojnika i civila streljan i pokopan; 37. Sesvete (Kučane) – svibanj 1947 – U vinogradima u Kučanima streljano 6 osoba; 38. Sesvete (Selčinska šuma) – poraće – nepoznat broj osoba dovezen, ubijen i pokopan; 39. Šestine – svibanj 1945 – broj žrtava oko 5 000. masovno grobište likvidiranih hrvatskih i njemačkih vojnika. Tu su i prema Gračanima bili žrtve i bolesnici zagrebačke bolnice i ranjenici. Kamionima su dovažani i likvidirani i zakopani. 40. Između Šestina i Gračana – svibanj 1945 – iz zagrebačkih bolnica su dovažani bolesnici i ranjenici i tu su streljani i zakopani; 41. Šestine (kod Lagvića) – svibanj 1945 – između 250 i 300 zarobljenih domobrana likvidirano je na putu prema Lagviću (prema potoku na lijevoj strani brijega); 42. Šuma Gliboki jarek – svibanj i lipanj 1945 – Kroz to vrijeme OZN-a iz Sesveta je dovodila osobe,

VL
PR
protin
17:01 08.05.2019.

Bravo za Brunu🇭🇷

VL
Avatar Mi sami
Mi sami
15:48 08.05.2019.

Bruna ponosno nosi svoje hrvatstvo a dalia svoje jugoslavenstvo, svakom svoje.

VL
Avatar R2D2
R2D2
16:26 08.05.2019.

Nego Dalijice, ko je "oslobodio" tvoju obitelj u Lici '41?

VL
IV
IvoPenzberg
15:34 08.05.2019.

zato nam i je tako jer raspravljamo o prošlosti. Samo pogled prema naprijed nosi boljitak

VL
FR
franjo
17:33 08.05.2019.

Smrt fašizmu i komunizmu, sloboda narodu.

VL
PA
pandur
22:01 08.05.2019.

Nevjerojatno kakvi idioti pišu na ovoj temi-ja osobno poznam Brunu i ona je jedna plemenita,pametna i poštena osoba-takve narod ne cijeni-grah majstor Bundy doživotni gradonačelnik i hodajuća reklama za lustraciju i dekomunizacij ,i idioti koji glasaju za njega nisu problem,negoo osobe poput Brune.Tu isto ima veliki broj moralnih nakaza koji će se ranije ili kasnije pridružiti svojem idolu šumskom maršalu u paklu

VL
EU
EURUSD
20:03 08.05.2019.

Zbog ovakvih retar....da imamo i ovakvu drzavu. uskoro cemo biti ravnopravni narod u Irskoj s ircima....

VL
KN
katarina.novotni
21:52 08.05.2019.

Nakon 76 godina netko se usudio reči da u Zagreb nisu ušli branitelji iz grada nego su zaustavljeni, a pušteni su "partizani iz Srbije", a još se usudio reči da je pola tih partizana postalo partizanima na prelazu iz 43 na 44 kad su skužili da im Dražek gubi. Dosta je falsificiranja povijesti od raznih kvazi židova i kvazi srba jer to su oba profesora i ovaj zastupnik. Vun s dotepencima.

VL
Avatar babas
babas
22:26 08.05.2019.

Sa partizanima je u Zagreb došlo zlo,ubijanja,silovanja,otimačine kuća,stanova. Turci nisu u 500 godina pobili Hrvata koliko su Jugoslavenski partizani smaknuli u svibnju 1945.

VL
PR
Pronto
18:51 08.05.2019.

I ova komunjara radila za sukob interesa..pa ona ponosno nosi druga zlocinca kuja

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.