Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 154
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
SVAĐA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA
Povratak na članak

Esih: 'Danas je pao Zagreb'. Orešković: 'Ona ponosno nosi ustaštvo'

Iako se gotovo svakodnevno propituje smisao pričanja o 1945. godini, naši političari ipak ne mogu izaći iz tih okvira prošlosti

Komentari 370

Avatar jovan_deribaba
jovan_deribaba
13:47 09.05.2019.

45. srpska divizija je dejstvovala protiv dušmana i oslobodila mnogo gradova od švapskog okupatora i domaćih izdajnika.

VL
Avatar lokalpatriot ri
lokalpatriot ri
07:10 09.05.2019.

Nije da smo nešto bistrije očekivali od Esih, ali ovo je, ipak, shit of the year...

VL
IK
ikbmibm
21:07 08.05.2019.

ESIH (nj.ocat) i Milanovićeva bjedolika bez osmijha ,obićne marginalke ,bahate egomanke, neče prijeći izborni prag.

VL
DU
Deleted user
16:02 08.05.2019.

Sa odmakom od 75 godina... nije važno da li je Zagreb oslobođen ili je Zagreb pao... važno je da je jedan određen broj ljudi odveden na obronke Medvednice ili do Jazovke i pobijen bez suđenja.... današnji tvz antifašisti u jednu se ruku zaklinju u demokratiju, a drugom opravdavaju zločine..... a to ne drži vodu...

VL
Avatar paracelsus
paracelsus
14:14 08.05.2019.

Volim clanke, o partizanima i ustasama nasim nasusnim, jer su ko stvoreni za napucavanje izmedju velikih internet ustasa i partizana, i zabavu koju isti pruzaju. Veliki internet ustase i partizani su starije osobe uglavnom 13, 15 godina na stare, nestoo njih oko 18. Vecinom su muskarci i jako su nacitani. Ustase, uglavnom strucnom literaturom neupitne kvalitete, sabrana djela Mile Budaka, govori Ante Pavelica i sve o ustasama sa yotube-a i google-a, . Partizani, sabranim govorima i zivotom druga Tita sa googlea,,,, a uglavnom svi clanci o partizanima koji se god mogu naci na googleu i yotube-u. Imaju veliko ratnicko iskustvo steceno na kompjutoru. Bili su sa Jurom i Bobanom dok su ovi mlatili partizane diljem lijepe tada prosirene nase do Drine,, slali Bogu na racun hrvatske neprijatelje tamo u Jasenovcu,,,,,,, Partizani su jedva zbrisali Luburic Maksu i njegovoj cakiji (nozu) u Jasenovcu i onda bili sa drugom Titom kad je on izddo naredjenje da svi u borbu za narodno oslobodjenje i da "Prozor nocas mora pasti", Savom Kovacevicem na Sutjesci,,,,,,,,,pa skroz do Bleiburga, gdje su se krvi napili "zgadiji" ustaskoj. Clanci kao ovaj, su idealna prilika internet ustasko-partizanskoj populaciji da se jedni drugima nasheve svega zenskog u familijama. I svima koji ne misle do zadnjeg detalja kao i oni.....Zato, dragi internet partizani i ustase, zivjeli vi tisuc ljeta, jer da nema vas, ne bi ni zabave na portalima bilo.

VL
DU
Deleted user
09:17 09.05.2019.

Vidjet ćemo tko je tko na izborima za EU, parlament. Onda će tek Dalićka bjesniti da se obnavlja ustaštvo (koje je za Hrvatsku u svakom slučaju bolje od boljševizma).

VL
JF
josip.frank17
16:31 08.05.2019.

Svi poludili, a žena rekla živu istinu

VL
DU
Deleted user
17:24 08.05.2019.

ma kakvo ustaštvo!?? Ni domoljublje a kamoli ustaštvo, budući je samo riječ o velikoj plaći u Briselu

VL
KL
klokun
20:00 08.05.2019.

Srbijanski teroristi ušlu u grad i počinili genocid na Zsgrepčanima isti kao i njihovi politički oci u Vukovaru 18.11.91.

VL
JZ
jzadra17
00:21 09.05.2019.

Hvala hrabrim partizanima na oslobođenju Zagreba!!!!!!!!

VL
RP
rpzagreb
15:02 08.05.2019.

Zagreb je pao dolaskom bandica. A ovo što govori Esih je danas u 2019 godini čisti primitivizam najniže vrste.

VL
MG
milerazbojnik@gmail.com
11:14 09.05.2019.

bezvezna je dalija i točka nema se što reči partizani i njihova takozvana poštena borb su bili i ostali ubojice sveg isto kao kako vele oni protiv kojih su se borili oteli zemlju kuče tvornice i pobili sve što immm se suprostavilo u ime čeg isto jedne ideologije a sad bez veze lupaju čiste gluposti zajedno s njom o tobožjem oslobođenju ništa bolji nego oni protiv kojih se boriše za razliku što su lagali i obmanjivali narod preko pedeset godina o poštenju i svetosti i bar na ovim krajevima a i okolo svim komunističkim državama največe ubojice svojih naroda i kad bi se išlo zbrajat bili bi gori nego li oni protiv kojih se boriše rat je uzo preko neznam koliko miliona ljudskih života a oni tri puta više i lažu čim zinu jer ubijat ratne zarobljenike i one koji misle drugačije nego li ti koji imaš vlast nije ništa drugo nego ratni zločin protiv čovjeka i točka gamad bili i ostali

VL
MA
malibero
11:25 09.05.2019.

Dalija i njezini vjerojatno žive u "oslobođenoj" nekretnini, pa joj je toplo oko srca

VL
BR
Brankko
14:42 08.05.2019.

Ako je Zagreb 8. svibnja 1945. bio pust, ako u njemu nije bilo nikakve vojne obrane države NDH, ako je vojno i državno vodstvo NDH otišlo iz Zagreba itd. -- onda se ne može reći da je Zagreb "pao". U današnje se vrijeme jako nabacuje tim "padanjima", te pali šverceri, te pali dileri, te pali prevaranti, te pali džepari, no "prazan" Zagreb sigurno nije "pao2.

VL
DA
damascus
16:04 08.05.2019.

U hrvatskim prilikama antifašizam je krpa za prikrivanje zločina koje partizanske snage provele nad cijelim hrvatskim narodom. I zato Hrvati nikada neće partizanski antifašizam prihvatiti kao dobro koje je zamijenilo zlo. Jer zlo je uvijek zlo, bilo lijevi ili desno,, bili fašističko ili komnunističko. U narodu od 45. konačno postoji i zreka;"kad smo pali pod oslobođenje". Pametnome dosta. Ali onima koji su okrvavili ruke, materijalno profitirali od našega antifašizma, kao i njihovi potomci u istoj ulozi, nikada neće priznati da je njihovo vrijeme prošlo i da je istina danas vidljiva iz veće blizine nego za vrijeme komunističke strahovlade. I da ta istina nije istovjetna njihovoj istini.

VL
BR
Brankko
14:41 08.05.2019.

Ime "Jugoslavenska akademija znanosti i umjetnosti" (nije "nauka"!) nije se odnosilo na skup Jugoslavija = Slovenija + Hrvatska + BiH + Crna Gora +Srbija + Makedonija (u to vrijeme postojale su slovenska i srpska, u ostalim zemljama akademija znanosti osnovane su poslije). To bi Bruna Esih, koja je došla iz znanstvenoga miljea, mogla znati. A o povijesti HAZU može se informirati u Hrvatskoj enciklopediji, knjiga IV, 2002. (da, to je knjiga! i iz knjiga se nešto može saznati!) ili u relevantnoj literaturi same HAZU. Jest da je JAZU promijenila ime u HAZU u vrijeme NDH, jest da je poslije 1945. došlo do promjena, ali JAZU je i poslije bila hrvatska akademija, i sada se opet zove HAZU.

VL
Avatar japunduša
japunduša
14:37 08.05.2019.

Marš neonacista svakog proljeća,uopće im ne stvara probleme,zar ne chemica?

VL
kàtey
18:06 08.05.2019.

Da je ova bila aktivna '40-ih, Ameri bi bacili atomsku i na nas, obzirom da je sada ovakva, sto znaci da bi u onoj drzavi sigurno bila zapovjednica kojega logora i bolesno se opirala predati.

VL
DU
Deleted user
19:25 08.05.2019.

Nemojmo miješati anifašiste i komuniste. Pitajte pripadnike onih nacija koji su se iskrcali u Normandiji što oni misle o komunistima.Pitajte one koje su ti isti komunisti oslobodili od nacista i fašista šta misle o komunistima.Komuniste prije treba izjednačiti sa fašistima s njihovim postupcima za i nakon 2.Svjetskog rata.

VL
AD
adrad
16:28 08.05.2019.

Domovinski rat nema ama baš nikakve veze sa II. sv. ratom. ratom.

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.