Esih: 'Danas je pao Zagreb'. Orešković: 'Ona ponosno nosi ustaštvo'
Iako se gotovo svakodnevno propituje smisao pričanja o 1945. godini, naši političari ipak ne mogu izaći iz tih okvira prošlosti
Komentari 370
Nije da smo nešto bistrije očekivali od Esih, ali ovo je, ipak, shit of the year...
ESIH (nj.ocat) i Milanovićeva bjedolika bez osmijha ,obićne marginalke ,bahate egomanke, neče prijeći izborni prag.
Sa odmakom od 75 godina... nije važno da li je Zagreb oslobođen ili je Zagreb pao... važno je da je jedan određen broj ljudi odveden na obronke Medvednice ili do Jazovke i pobijen bez suđenja.... današnji tvz antifašisti u jednu se ruku zaklinju u demokratiju, a drugom opravdavaju zločine..... a to ne drži vodu...
Volim clanke, o partizanima i ustasama nasim nasusnim, jer su ko stvoreni za napucavanje izmedju velikih internet ustasa i partizana, i zabavu koju isti pruzaju. Veliki internet ustase i partizani su starije osobe uglavnom 13, 15 godina na stare, nestoo njih oko 18. Vecinom su muskarci i jako su nacitani. Ustase, uglavnom strucnom literaturom neupitne kvalitete, sabrana djela Mile Budaka, govori Ante Pavelica i sve o ustasama sa yotube-a i google-a, . Partizani, sabranim govorima i zivotom druga Tita sa googlea,,,, a uglavnom svi clanci o partizanima koji se god mogu naci na googleu i yotube-u. Imaju veliko ratnicko iskustvo steceno na kompjutoru. Bili su sa Jurom i Bobanom dok su ovi mlatili partizane diljem lijepe tada prosirene nase do Drine,, slali Bogu na racun hrvatske neprijatelje tamo u Jasenovcu,,,,,,, Partizani su jedva zbrisali Luburic Maksu i njegovoj cakiji (nozu) u Jasenovcu i onda bili sa drugom Titom kad je on izddo naredjenje da svi u borbu za narodno oslobodjenje i da "Prozor nocas mora pasti", Savom Kovacevicem na Sutjesci,,,,,,,,,pa skroz do Bleiburga, gdje su se krvi napili "zgadiji" ustaskoj. Clanci kao ovaj, su idealna prilika internet ustasko-partizanskoj populaciji da se jedni drugima nasheve svega zenskog u familijama. I svima koji ne misle do zadnjeg detalja kao i oni.....Zato, dragi internet partizani i ustase, zivjeli vi tisuc ljeta, jer da nema vas, ne bi ni zabave na portalima bilo.
Vidjet ćemo tko je tko na izborima za EU, parlament. Onda će tek Dalićka bjesniti da se obnavlja ustaštvo (koje je za Hrvatsku u svakom slučaju bolje od boljševizma).
Svi poludili, a žena rekla živu istinu
ma kakvo ustaštvo!?? Ni domoljublje a kamoli ustaštvo, budući je samo riječ o velikoj plaći u Briselu
Srbijanski teroristi ušlu u grad i počinili genocid na Zsgrepčanima isti kao i njihovi politički oci u Vukovaru 18.11.91.
Hvala hrabrim partizanima na oslobođenju Zagreba!!!!!!!!
Zagreb je pao dolaskom bandica. A ovo što govori Esih je danas u 2019 godini čisti primitivizam najniže vrste.
bezvezna je dalija i točka nema se što reči partizani i njihova takozvana poštena borb su bili i ostali ubojice sveg isto kao kako vele oni protiv kojih su se borili oteli zemlju kuče tvornice i pobili sve što immm se suprostavilo u ime čeg isto jedne ideologije a sad bez veze lupaju čiste gluposti zajedno s njom o tobožjem oslobođenju ništa bolji nego oni protiv kojih se boriše za razliku što su lagali i obmanjivali narod preko pedeset godina o poštenju i svetosti i bar na ovim krajevima a i okolo svim komunističkim državama največe ubojice svojih naroda i kad bi se išlo zbrajat bili bi gori nego li oni protiv kojih se boriše rat je uzo preko neznam koliko miliona ljudskih života a oni tri puta više i lažu čim zinu jer ubijat ratne zarobljenike i one koji misle drugačije nego li ti koji imaš vlast nije ništa drugo nego ratni zločin protiv čovjeka i točka gamad bili i ostali
Dalija i njezini vjerojatno žive u "oslobođenoj" nekretnini, pa joj je toplo oko srca
Ako je Zagreb 8. svibnja 1945. bio pust, ako u njemu nije bilo nikakve vojne obrane države NDH, ako je vojno i državno vodstvo NDH otišlo iz Zagreba itd. -- onda se ne može reći da je Zagreb "pao". U današnje se vrijeme jako nabacuje tim "padanjima", te pali šverceri, te pali dileri, te pali prevaranti, te pali džepari, no "prazan" Zagreb sigurno nije "pao2.
U hrvatskim prilikama antifašizam je krpa za prikrivanje zločina koje partizanske snage provele nad cijelim hrvatskim narodom. I zato Hrvati nikada neće partizanski antifašizam prihvatiti kao dobro koje je zamijenilo zlo. Jer zlo je uvijek zlo, bilo lijevi ili desno,, bili fašističko ili komnunističko. U narodu od 45. konačno postoji i zreka;"kad smo pali pod oslobođenje". Pametnome dosta. Ali onima koji su okrvavili ruke, materijalno profitirali od našega antifašizma, kao i njihovi potomci u istoj ulozi, nikada neće priznati da je njihovo vrijeme prošlo i da je istina danas vidljiva iz veće blizine nego za vrijeme komunističke strahovlade. I da ta istina nije istovjetna njihovoj istini.
Ime "Jugoslavenska akademija znanosti i umjetnosti" (nije "nauka"!) nije se odnosilo na skup Jugoslavija = Slovenija + Hrvatska + BiH + Crna Gora +Srbija + Makedonija (u to vrijeme postojale su slovenska i srpska, u ostalim zemljama akademija znanosti osnovane su poslije). To bi Bruna Esih, koja je došla iz znanstvenoga miljea, mogla znati. A o povijesti HAZU može se informirati u Hrvatskoj enciklopediji, knjiga IV, 2002. (da, to je knjiga! i iz knjiga se nešto može saznati!) ili u relevantnoj literaturi same HAZU. Jest da je JAZU promijenila ime u HAZU u vrijeme NDH, jest da je poslije 1945. došlo do promjena, ali JAZU je i poslije bila hrvatska akademija, i sada se opet zove HAZU.
Marš neonacista svakog proljeća,uopće im ne stvara probleme,zar ne chemica?
Da je ova bila aktivna '40-ih, Ameri bi bacili atomsku i na nas, obzirom da je sada ovakva, sto znaci da bi u onoj drzavi sigurno bila zapovjednica kojega logora i bolesno se opirala predati.
Nemojmo miješati anifašiste i komuniste. Pitajte pripadnike onih nacija koji su se iskrcali u Normandiji što oni misle o komunistima.Pitajte one koje su ti isti komunisti oslobodili od nacista i fašista šta misle o komunistima.Komuniste prije treba izjednačiti sa fašistima s njihovim postupcima za i nakon 2.Svjetskog rata.
Domovinski rat nema ama baš nikakve veze sa II. sv. ratom. ratom.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
45. srpska divizija je dejstvovala protiv dušmana i oslobodila mnogo gradova od švapskog okupatora i domaćih izdajnika.