Esih: 'Danas je pao Zagreb'. Orešković: 'Ona ponosno nosi ustaštvo'
Iako se gotovo svakodnevno propituje smisao pričanja o 1945. godini, naši političari ipak ne mogu izaći iz tih okvira prošlosti
Komentari 370
Kakvi su sada na vlasti njena izjava se odlično uklapa u trenutnu situaciju u Hrvatskoj. Tko može nek se seli.
Ovakvi poput Dalje se često javljaju da nas posjete da je Hrvatska još pod s okupacijom i da je tu demokracija samo pro forma farsa.
Pokupio djecu koju su ostavili srpski teroristi, spasio je djecu od gladi!!!
Možda nam se to čini, no dojam je da Dalija Orešković dobiva jako puno prostora u svim mainstream medijima, donedavno nitko nije o njoj ništa čuo, svaka njezina izjava se prenosi, a puno toga sa Hrvatskog domoljubnog spektra se prešućuje
a čujte, očekivati da će partizane u zagrebu dočekati rijeke ushićenih građana je bilo glupo. ljude koje su 41-e natjerali da kliču paveliću, koji su snimljeni na tim skupovima, niste mogli dobiti 45-e da kliču partizanima. zagreb je bio centar ndh, i očekivati nešto drugo osim praznih ulica je smiješno bilo onda, a danas posebno. u zagrebu je pred kraj rata bila koncentirana većina ustaških postrojbi, otud se krenulo prema dravi, austriji, onaj famozni križni put. nitko se u tim kolonama nije našao, a da nije osjećao da je za nešto kriv, da je napravio nešto krivog, pomagao ustaški režim, ili pak strahova od osvete, odmazde, radi nečeg što su počinili neki njegovi. jer su i ustaše kažnjavali takve..
neš ti izbornog programa...
Tko to danas može tvrditi da su komunisti ikoga oslobodili-u Zagreb su prvo ušle srpske jedinice i prve žrtve su bili 164 pripadnika protuzračne obrane koje su kao zarobljenici ubijeni i bačeni u svoje rovove.
Evo narodnog plebiscita koliko je Hrvatska profašistička ili to nije...
Ova bi nadmasila i Anku partizanku da joj se pruzi prilika. Zato hrvatska nazaduje jer je takovi kao i Oreskovicka nisu je zeljeli. Savjet njoj, sto dalje od hrvatske politike, politiku hrvatima a ne yuslavenima.
ma puna mi je kapa tih faamoznih europejaca koji koriste isto kao i hdz svaku priliku da blamiraju narod s svojim glupostima istinu veliesih i točka a seronje iz hdzeja i ostala kompanija vele protivi se svemu a išlaa bi u uniju da jedno veliko dddaaaa gospšodo moja i da je što više takvih tamo a da misle na nacionalnoj osnovi nebi poli tih nebuloznih zakona prošlo jer bi ih blokirali takvi ljudi i točka hrpa politikanata koja bere i tu kod nas i još bi tamo e vrijeme je da se narod otrijezni i zato svakom ko li misli drugačije i suprostavlja se jednoumlju a to su svi zakoni unije koji se serviraju bez pitanja naroda jedno veliko hvala jer se bar neko suprostavlja svim glupostima a kompanija unijevaca nek se šljivi to je moj stav
POPIS STRATIŠTA KOJA SU POČINILI PARTIZANI U GRADU ZAGREBU 1945. NAKON ZAVRŠETKA BORBI: 1. Bukovečka šuma – broj žrtava nepoznat – obavljane masovne likvidacije; 2. Brestovec – 1945 (poraće) – ranjenici iz bolnice Brestovec (Sljeme) i uhićeni domobrani odvede susu u šumu gdje su likvidirani. Broj žrtava je nešto preko 50; 3. Čučerje (selo Trstenik) – srpanj 1945 – likvidirano 7 domobrana koji su najprije sebi iskopali grobove. Grobište je u zaseoku Fabijanec kod Trstenika; 4. Galovići – 1945 – likvidirano 13 njemačkih vojnika koji su zakopani u dva grobišta – ubili ih partizani; 5. Gornji Mikulići – likvidiran nepoznat broj njemačkih vojnika 6. Dotrščina (šuma) – svibanj 1945 – broj žrtava 7 000 i više – postoji više grobišta; – poubijali ih partizani 7. Gornje Vrapče – 1945 – broj žrtava 2 000 – 2 500. Likvidirani zarobljenici iz logora Senjak i bačeni u špilju zvanu Dragulinec na Horvatnici. Žrtve su uglavnom bili Zagrepčani te bolesnici iz psihijatrijske bolnice u Vrapču – partizani i vlast FNRJ; 8. Gornje Vrapče (Kolarska Gora) – 1945 – izvršene masovne likvidacije na više od 70 osoba; 9. Gornje Vrapče (u blizini Kolarske Gore) – 1945 – ubijeno oko 180 osoba i bačeno i zatrpano na šest lokacija; 10. Gornje Vrapče (špilja ispod kote Brežan) – 1945 – ubijeno i pokopano oko 30 žrtava; 11. Gračanska cesta – travanj i svibanj 1945 – Nepoznat veliki broj civila doveden i ubijen. Prilikom dizanja zemlje na mjestu zvanom Tri humka, iskopan je jedan od posmrtnih ostataka .....
Esih srami se!
Bruna veli kaj misli 80% hrvata !!!
Hrvatskom narodu su tada bile strane obe ideologije, i fašistička (ustaška) i komunistička. Hrvatski narod je u većini bio za HSS i Mačeka, dakle, bili su demokratski i republikanski nastrojeni. I jedna i druga ideologija je unakazila hrvatski narod do neprepoznatljivosti!
Poruka za jednu i za drugu: danas je 8.svibnja 2019.
Koga inteligentnog je briga za prepucavanje dvije neinteligentne politikantice koje u nedostatku znanja i sposobnosti da izjave ili pokrenu išta smisleno, pokreću svađu oko onog o čemu nemaju i najblažeg pojma?!
Sa odmakom od 75 godina... nije važno da li je Zagreb oslobođen ili je Zagreb pao... važno je da je jedan određen broj ljudi odveden na obronke Medvednice ili do Jazovke i pobijen bez suđenja.... današnji tvz antifašisti u jednu se ruku zaklinju u demokratiju, a drugom opravdavaju zločine..... a to ne drži vodu...
i nakon tocno 45 godina okupacije Zagreb je skupa s ostatkom RH odlucno odbacio nakaradnu zlocinacku tamnicu naroda,hvala Bogu
Nije da smo nešto bistrije očekivali od Esih, ali ovo je, ipak, shit of the year...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dolazi istina na vidjelo!Bravoooo Bruna!!