Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 154
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
SVAĐA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA
Povratak na članak

Esih: 'Danas je pao Zagreb'. Orešković: 'Ona ponosno nosi ustaštvo'

Iako se gotovo svakodnevno propituje smisao pričanja o 1945. godini, naši političari ipak ne mogu izaći iz tih okvira prošlosti

Komentari 370

BO
BoyX
05:27 09.05.2019.

Dolazi istina na vidjelo!Bravoooo Bruna!!

VL
Avatar Ronin
Ronin
16:39 08.05.2019.

Kakvi su sada na vlasti njena izjava se odlično uklapa u trenutnu situaciju u Hrvatskoj. Tko može nek se seli.

VL
PA
pandur
19:46 08.05.2019.

Ovakvi poput Dalje se često javljaju da nas posjete da je Hrvatska još pod s okupacijom i da je tu demokracija samo pro forma farsa.

VL
KL
klokun
20:05 08.05.2019.

Pokupio djecu koju su ostavili srpski teroristi, spasio je djecu od gladi!!!

VL
FR
FrancOžbolt
22:38 08.05.2019.

Možda nam se to čini, no dojam je da Dalija Orešković dobiva jako puno prostora u svim mainstream medijima, donedavno nitko nije o njoj ništa čuo, svaka njezina izjava se prenosi, a puno toga sa Hrvatskog domoljubnog spektra se prešućuje

VL
Avatar nekakav
nekakav
14:14 08.05.2019.

a čujte, očekivati da će partizane u zagrebu dočekati rijeke ushićenih građana je bilo glupo. ljude koje su 41-e natjerali da kliču paveliću, koji su snimljeni na tim skupovima, niste mogli dobiti 45-e da kliču partizanima. zagreb je bio centar ndh, i očekivati nešto drugo osim praznih ulica je smiješno bilo onda, a danas posebno. u zagrebu je pred kraj rata bila koncentirana većina ustaških postrojbi, otud se krenulo prema dravi, austriji, onaj famozni križni put. nitko se u tim kolonama nije našao, a da nije osjećao da je za nešto kriv, da je napravio nešto krivog, pomagao ustaški režim, ili pak strahova od osvete, odmazde, radi nečeg što su počinili neki njegovi. jer su i ustaše kažnjavali takve..

VL
DU
Deleted user
15:33 08.05.2019.

neš ti izbornog programa...

VL
PA
pandur
19:13 08.05.2019.

Tko to danas može tvrditi da su komunisti ikoga oslobodili-u Zagreb su prvo ušle srpske jedinice i prve žrtve su bili 164 pripadnika protuzračne obrane koje su kao zarobljenici ubijeni i bačeni u svoje rovove.

VL
JO
jocoudriga
07:37 09.05.2019.

Evo narodnog plebiscita koliko je Hrvatska profašistička ili to nije...

VL
ST
steve
23:43 08.05.2019.

Ova bi nadmasila i Anku partizanku da joj se pruzi prilika. Zato hrvatska nazaduje jer je takovi kao i Oreskovicka nisu je zeljeli. Savjet njoj, sto dalje od hrvatske politike, politiku hrvatima a ne yuslavenima.

VL
MG
milerazbojnik@gmail.com
10:51 09.05.2019.

ma puna mi je kapa tih faamoznih europejaca koji koriste isto kao i hdz svaku priliku da blamiraju narod s svojim glupostima istinu veliesih i točka a seronje iz hdzeja i ostala kompanija vele protivi se svemu a išlaa bi u uniju da jedno veliko dddaaaa gospšodo moja i da je što više takvih tamo a da misle na nacionalnoj osnovi nebi poli tih nebuloznih zakona prošlo jer bi ih blokirali takvi ljudi i točka hrpa politikanata koja bere i tu kod nas i još bi tamo e vrijeme je da se narod otrijezni i zato svakom ko li misli drugačije i suprostavlja se jednoumlju a to su svi zakoni unije koji se serviraju bez pitanja naroda jedno veliko hvala jer se bar neko suprostavlja svim glupostima a kompanija unijevaca nek se šljivi to je moj stav

VL
MM
mmaraci4
20:06 08.05.2019.

POPIS STRATIŠTA KOJA SU POČINILI PARTIZANI U GRADU ZAGREBU 1945. NAKON ZAVRŠETKA BORBI: 1. Bukovečka šuma – broj žrtava nepoznat – obavljane masovne likvidacije; 2. Brestovec – 1945 (poraće) – ranjenici iz bolnice Brestovec (Sljeme) i uhićeni domobrani odvede susu u šumu gdje su likvidirani. Broj žrtava je nešto preko 50; 3. Čučerje (selo Trstenik) – srpanj 1945 – likvidirano 7 domobrana koji su najprije sebi iskopali grobove. Grobište je u zaseoku Fabijanec kod Trstenika; 4. Galovići – 1945 – likvidirano 13 njemačkih vojnika koji su zakopani u dva grobišta – ubili ih partizani; 5. Gornji Mikulići – likvidiran nepoznat broj njemačkih vojnika 6. Dotrščina (šuma) – svibanj 1945 – broj žrtava 7 000 i više – postoji više grobišta; – poubijali ih partizani 7. Gornje Vrapče – 1945 – broj žrtava 2 000 – 2 500. Likvidirani zarobljenici iz logora Senjak i bačeni u špilju zvanu Dragulinec na Horvatnici. Žrtve su uglavnom bili Zagrepčani te bolesnici iz psihijatrijske bolnice u Vrapču – partizani i vlast FNRJ; 8. Gornje Vrapče (Kolarska Gora) – 1945 – izvršene masovne likvidacije na više od 70 osoba; 9. Gornje Vrapče (u blizini Kolarske Gore) – 1945 – ubijeno oko 180 osoba i bačeno i zatrpano na šest lokacija; 10. Gornje Vrapče (špilja ispod kote Brežan) – 1945 – ubijeno i pokopano oko 30 žrtava; 11. Gračanska cesta – travanj i svibanj 1945 – Nepoznat veliki broj civila doveden i ubijen. Prilikom dizanja zemlje na mjestu zvanom Tri humka, iskopan je jedan od posmrtnih ostataka .....

VL
GL
glištun
21:14 08.05.2019.

Esih srami se!

VL
Avatar Jablan1
Jablan1
19:46 08.05.2019.

Bruna veli kaj misli 80% hrvata !!!

VL
CR
CroAx
15:04 08.05.2019.

Hrvatskom narodu su tada bile strane obe ideologije, i fašistička (ustaška) i komunistička. Hrvatski narod je u većini bio za HSS i Mačeka, dakle, bili su demokratski i republikanski nastrojeni. I jedna i druga ideologija je unakazila hrvatski narod do neprepoznatljivosti!

VL
Avatar Denis Plamenac
Denis Plamenac
15:13 08.05.2019.

Poruka za jednu i za drugu: danas je 8.svibnja 2019.

VL
NA
navijeke
21:18 08.05.2019.

Koga inteligentnog je briga za prepucavanje dvije neinteligentne politikantice koje u nedostatku znanja i sposobnosti da izjave ili pokrenu išta smisleno, pokreću svađu oko onog o čemu nemaju i najblažeg pojma?!

VL
DU
Deleted user
16:02 08.05.2019.

Sa odmakom od 75 godina... nije važno da li je Zagreb oslobođen ili je Zagreb pao... važno je da je jedan određen broj ljudi odveden na obronke Medvednice ili do Jazovke i pobijen bez suđenja.... današnji tvz antifašisti u jednu se ruku zaklinju u demokratiju, a drugom opravdavaju zločine..... a to ne drži vodu...

VL
DU
Deleted user
16:33 08.05.2019.

i nakon tocno 45 godina okupacije Zagreb je skupa s ostatkom RH odlucno odbacio nakaradnu zlocinacku tamnicu naroda,hvala Bogu

VL
Avatar lokalpatriot ri
lokalpatriot ri
07:10 09.05.2019.

Nije da smo nešto bistrije očekivali od Esih, ali ovo je, ipak, shit of the year...

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.