Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 174
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
sporni projekt
Povratak na članak

Bakir Izetbegović upozorava Čačića da krši Ustav BiH

Gradnja nove hidroelektrane Dubrovnik II, koju su dogovorile vlade Hrvatske i Republike Srpske, izaziva sve više negativnih reakcija u javnosti, a kao jedan od velikih protivnika projekta javio se i predsjedatelj Predsjedništva BiH

Komentari 168

Avatar ferdinand_ni
ferdinand_ni
09:42 20.07.2012.

Živim u dolini Neretve i uopće se ne zamaram hoće li biti koridora, Pelješkog mosta ili tunela. Mene nikakva granica ne može odvojiti od prijatelja koje imam s druge strane granice. Nas bi u dolini Neretve, a i vas koji uvozite mandarine, lubenice i rajčice od nas više trebao zabrinuti projekt Gornji horizonti koji u istočnoj Hercegovini gradi predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik s jednom britanskom kompanijom. Riječ je očito o krupnom kapitalu i protiv toga nitko iz EU-a, a tako i iz Zagreba neće reći ni riječi. Dodik planira iz pritoka Neretve preusmjeriti Trebišnjicu i sve do Gackoga na svakom jezeru napraviti sedam hidroelektrana. To je tamo za taj kraj i to stanovništvo nešto pozitivno. Za nas, od Ploča do Metkovića i Čapljine nešto jako negativno. Razina vode bi se spustila za metar i pol te bi slana voda prodirala duboko u unutrašnjost. Uništila bi nam poljoprivredu jer bi salinitet vode bio ekstremno visok. A pitkom vodom se s naših izvora snabdijevaju i Pelješac i Korčula.

VL
Avatar ferdinand_ni
ferdinand_ni
09:45 20.07.2012.

Da se ispravim. Ne na svakom jezeru sedam hidroelektrana, nego na svakom od sedam jezera u istočnoj Hercegovini po jednu hidroelektranu. Dakle, ukupno sedam hidroelektrana.

VL
PE
PeroJoso
09:47 20.07.2012.

ma taj Čačić je meni tak pametan, on zbilja sve kaj takne uništi, tak je super

VL
Avatar nathanael.opet
nathanael.opet
09:50 20.07.2012.

Još mi u ušima odzvanja kukuriku propaganda prije izbora: Imamo plan! - Imamo tim! Sad nakon sedam mjeseci, pitam se, pa dobro gdje su ti planovi i timovi? Ili je ideja: imamo plan - imamo tim, ali vam ih nećemo pokazati!!!

VL
OD
odob
09:57 20.07.2012.

pa plan je -uništiti sve što je hrvatsko i tako 21 puta

VL
KE
keating8
09:58 20.07.2012.

činjenica je što se sve događalo u ministarstvu okoliša i smjeni ministrice holy a sve vezano uz čačića - prijetnje, podvale...itd. da bi se čačić poslije uhvatio genocidne RS, milorada dodika da s njim sklapa međunarodne ugovore. takav velik ii značajan projekt ugovarati na taj način, i sa takvim tipom, kao što je dodik, a pri tome izbjegavati legalne i nadležne institucije BiH, države koja je priznata kao i hrvatska, ima samo jedan cilj i svrhu - debela muljaža, jer dodik ništa ne radi bez muljaže. zamislite da županija dubrovačko neretvanska sklapa jedan takav međunarodni ugovor sa crnom gorom bez da je uključen hrvatski sabor i druge institucije hrvatske države.

VL
IM
Ivica_M
09:59 20.07.2012.

Tko će kome nego Čačić svojim Srbima.

VL
SB
sbb
10:06 20.07.2012.

20.07.2012. u 09:50h nathanael.opet je napisao/la: .....izostavili su "Imamo k****"......

VL
OB
-obrisani-
10:06 20.07.2012.

Je li bi se moglo reći da ovim postupcima Pepi Žbuka i ministarka Besna dijele BiH?

VL
SK
skakavac
10:06 20.07.2012.

Naravno da krši, njegov prijatelj Dodik nije BiH, sada je vidljivo tko kome paše.

VL
OB
-obrisani-
10:08 20.07.2012.

U drugoj fazi projekta Pepi Žbuka planira, u skladu sa Planom 21, izgradnju velebne solane u Metkoviću.

VL
TO
Toni12345
10:08 20.07.2012.

Zanimljivo da kvazidržavica BiH ima ustav. Zanimljivo da se Hrvate u BiH tretira kao građane drugog reda, koji ne mogu izabrati svog predsjednika.

VL
KP
KPJ.p2p.SDP
10:11 20.07.2012.

Šta reći ???? "neokomunisti regiona ujedinite se"

VL
OB
-obrisani-
10:14 20.07.2012.

20.07.2012. u 10:06h skakavac je napisao/la: Naravno da krši, njegov prijatelj Dodik nije BiH, sada je vidljivo tko kome paše. Similis simili gaudet, ili-slično se sličnomu veseli.

VL
MI
mistre
10:15 20.07.2012.

Pazite ministra koji s RS ide sklapat sporazum na uštrb svoji državljana Neretvanske Županije, pa njega treba odmah pred sud izvest i osuditi te maknut iz politike, to je anti hrvat .

VL
KA
karambita
10:17 20.07.2012.

Bakire jarane, o cemu se radi

VL
MR
mravac8
10:18 20.07.2012.

A.M. Slažem se. Međutim za ponešto je potpuno jasno da ne možemo biti neovisni (recimo podosta smo siromašni što se tiče mnogih sirovina) ali nisam sigurna što se tiče energetike. Međutim, male, pametne države mogu biti neovisne i ako imajuaju taj hedikep da nemaju sirovine i da uvoze energiju. Ali, Hrvatska ne iskorištava niti ono što ima - recimo vrlo, plodna zemlja zarasla je u šikaru, pa shodno tome nikako ne može umanjiti svoje nedostatke.

VL
KE
keating8
10:19 20.07.2012.

20.07.2012. u 10:08h djtcro je napisao/la: Zanimljivo da kvazidržavica BiH ima ustav. Zanimljivo da se Hrvate u BiH tretira kao građane drugog reda, koji ne mogu izabrati svog predsjednika. .............................................................. pa vidiš da ima, kakav takav, ali ima...ali najbitnije dada ti kažeš kvazidržavica i ništa više od toga. zanimljivo je da se upravo u genocidnoj RS hrvate tretira građanima drugog reda i ono malo što ih se vratilo. misliš na člana predsjedništva BiH iz reda hrvata? pa biramo po izbornom zakonu kakvog su prihvatili i dragan čović. druga je stvar što on po takvom izbornom zakonu ne može proći.

VL
Avatar ferdinand_ni
ferdinand_ni
10:21 20.07.2012.

ribtoselac Krupni kapital ne vodi brigu za čovjeka i njegov okoliš. Dodik i britanska kompanija će nam u sprezi s Čačićem projektom Gornji horizonti od Ploča do Čapljine (znači i Metković) napraviti kao što si napisao velebnu solanu. Hidroelekrane će u istočnoj Hercegovini (čitaj Rep. Srpskoj) povući ogromne količine vode koje neće dopirati do nas u normalnoj mjeri. To će omogućiti smanjenje razine vode za više od metra i dovesti more k nama. Poljoprivreda (mandarine, lubenice, jabuke, rajčice) će biti totalno uništena. Neće nam pomoći ni slatkovodne podzemne vode jer će i to s vremenom biti zaslanjeno. A i vodovod bi dugoročno bio zaslanjen. A vodovodom s naših prirodnih slatkovodnih izvora se napajaju još Pelješac i Korčula. Ostaje nam slatkovodno Modro oko kod Desana, ali nedovoljno.

VL
RO
rogstrug
10:42 20.07.2012.

Krši Ustav BiH, krši ustav NR Mađarske, krši ljudska prava u RH...

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.