U organizaciji Konjičkog kluba Batida ove će se godine održati treći turnir Zimskog kupa u preponskom jahanju i to 14. i 15. veljače u dvorani na zagrebačkom hipodromu.
Važno je istaknuti kako funkcionalnost Hipodroma nema svoju punu svrhu bez natjecanja, koja predstavljaju temeljnu zadaću i smisao djelovanja značajne sportske infrastrukture zaposlenih na Zagrebačkom hipodromu.
Zvuči gotovo nestvarno, ali je potpuno točno: od 2006. godine klubovi Karoca, Batida i SEM organizirali su više od 300 natjecanja, među kojima su brojna državna prvenstva, finala kupova, kao i četiri Balkanska prvenstva, uz niz drugih značajnih sportskih događaja.
Plan daljnjih natjecanja u 2026. godini uključuje - klub SEM: 11. i 12. travnja (dresura i preponsko jahanje), 7. lipnja (preponsko jahanje), 3. i 4. listopada (preponsko jahanje); klub Batida: 18. i 19. travnja (dresura i preponsko jahanje); 30. i 31. svibnja (dresura i preponsko jahanje); 29. i 30. kolovoza (dresura i preponsko jahanje); državno prvenstvo u preponskom jahanju, od 24. do 27. rujna; studeni i prosinac – zimski turniri.
Realizacija svih navedenih projekata ne bi bila moguća bez potpore glavnih sponzora – Humed Pharma, Janafa i 2P-a – kao ni bez niza manjih, ali iznimno važnih donatora koji svojim senzibilitetom kontinuirano podupiru razvoj i promociju konjičkog sporta.