Objavljeno vijesti danas: 3
03.04.2024. u 21:09
Dinamo i Hajduk se susreli su se u polufinalnoj utakmici Hrvatskog kupa. Porazom u 28. kolu Hrvatske nogometne lige domaća je momčad bitno umanjila svoje nade za osvajanje naslova prvaka Hrvatske, a sada ispustila i priliku da obrani Kup. S druge strane, Dinamo je napravio bitan iskorak u obrani titule, a u finalu protiv Rijeke imat će priliku lošu sezonu pretvoriti u osvajanje dvostruke krune
Hajduk
0-1
Dinamo
Kulenović (15')
Hajduk - Dinamo, 19.00, Stadion Poljud, Split

Nakon posljednjeg zvižduga navijači sa sjevera prešli su zaštitnu ogradu i krenuli prema gostujućim navijačima. Rastjerali su ih policajci. Snimku s Poljuda pogledajte OVDJE.

Kraj
(Kraj)

90' + 6 - Kraj utakmice! Dinamo je u finalu!

90' + 6 - Sigur je iz okreta zapucao i pogodio gredu! Sve su snage dali u napad, ali nije uspjelo.

Žuti karton
(Žuti karton )

90' + 5 - Hoxha je napravio prekršaj i zaradio žuti karton. Prvi za nekog od Dinamovih igrača na današnjoj utakmici.

Nadoknada
(Nadoknada)

90' - Još šest minuta igre na Poljudu.

Zamjena
(Zamjena)

90' - Sučić izlazi, Rog ulazi. Druga zamjena je Ristovski za Ogiwaru.

88' - Sahiti je pokušao ubaciti u kazneni prostor, ali Nevistić to uzima i ne žuri se izvesti.

84' - Loša reakcija Perkovića dala je priliku Kaliniću da pokuša zabiti. Lopta završava u mreži, ali napravio je napadač Hajduka prekršaj nad Dinamovim vratarom.

83' - Dinamo se s novim izmjenama potpuno zabetonirao. Hajduk trenutno ima još manje prostora, no što ga je do sada imao. Teče posljednjih deset minuta.

80' - Ubačaj na Perišića dolazi do zvijezde večeri, ali lopta odlazi preko gola.

Zamjena
(Zamjena)

78' - Hoxha ulazi u igru umjesto Kulenovića. Šutalo umjesto Špikića.

Zamjena
(Zamjena)

73' - Perišić je ušao u igru! Osmijesi su na licu igrača Hajduka, stadion navija još glasnije. Možda je upravo ovo ono što treba Hajduku da spasi večer. Hrgović je izašao. Snimku možete vidjeti OVDJE.

Zamjena
(Zamjena)

65' - Trajkovski i Pukštas ulaze umjesto Kleinheislera i Brekala. Marko Bulat ulazi umjesto Baturine.

64' - Pierre-Gabriel ostao bez lopte, ali sudac pušta igru. Zapucao je Kleinheisler, ali siguran je Nevistić ponovo.

61' - Hajduk je pritisnuo na početku poluvremena, ali ne stvara za sada prave prilike. Karoglan je na zagrijavanje poslao Ivana Perišića. S tribina skandiraju njegovo ime.

57' - Krovinović je uputio jedan munjevit udarac iz daljine, ali Nevistić sjajno brani i sigurno hvata loptu.

53' - Petković sada gađa sa 20-ak metara, ali lak je to posao za Lučića.

51' - Zastoj sada, Baturina ne može prići korneru pošto lete upaljači i čaše. Pokušavaju navijače smiriti čak i domaći igrači. Moufi ih moli da se smire, ali mu slabo uspjeva.

50' - Još jedna sjajna obrana Lučića. Ovog je puta Petković bio žrtva. Lijep je udarac uputio napadač Dinama, ali vratar Hajduka ponovo spašava svoju momčad.

Žuti karton

49' - Sigur je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Petkoviću.

48' - Nakon nekoliko dodavanja unutar gostujućeg šesnaesterca akcija završava udarcem Krovinovića. Loš udarac završio je pored gola.

Početak
(Početak)

46' - Počelo je drugo poluvrijeme! Kod Hajduka je Sahiti ušao umjesto Benrahoua.

Poluvrijeme
(Poluvrijeme)

45' + 5 - Poluvrijeme je završilo zviždukom navijača na Poljudu. Hajduk ponovo gubi, a Dinamo je napadao sa svih strana. Samo je Lučić spašavao domaću momčad u prvome poluvremenu.

Žuti karton

45' + 4 - Prvi žuti na susretu ide Kelinheisleru.

45' + 3 - Kulenović je došao do lopte između dva igrača Hajduka. Zapucao je s desne strane, ali Lučić je uspio tek toliko ispružiti nogu da skrene loptu od svoga gola.

46' - Ubačaj u kazneni prostor Dinama pokupio je Nevistić.

Nadoknada
(Nadoknada)

45' - Pet minuta sudačke nadoknade.

39' - Petković je lijepo ostavio za Kulenovića koji puca ravno u Lučića.

37' - Hrgović je uputio lijep ubačaj u kazneni prostor, ali Dinamovi su igrači bolji u skoku ovoga puta. Korner je očistio Petković. S druge strane je krenula kontra, ali Kulenović gađa u Lučića.

35' - Krovinović je pokušao zapucati sa više od 30 metara. Lopta je završila kod vratara Dinama.

32' - Pierre-Garbriel je ušao u kazneni prostor i sjajno uposlio Špikića. Na sreću za Hajduk Lučić ih ponovo spašava. Bilo je ovo vrlo teško za domaću momčad.

31' - Lijepa je sada lopta u for išla Kulenoviću. Bio je brži od posljednjeg igrača Hajduka, ali Lučić je daleko istrčao.

26' - Visoko se pomaknuo Hajduk i nastoji raditi pritisak kad god Dinamo ima loptu. Treba im pogreška plavih i pogodak.

22' - Dobra lopta Brekala na glavu Kalinića, no lijepo to otklanjaju igrači Dinama.

Zamjena
(Zamjena)

17' - Kalinić izlazi, ozlijedio se i ne može nastaviti. Na vrata umjesto njega ide isto tako ozlijeđeni Lučić.

Gol
(Gol)

15' - Kulenović zabija za vodstvo Dinama! Petković je slomio Hajdukovu obranu i zapucao. Kalinić brani, ali na odbijenoj lopti je Kulenović koji lako zabija za rano vodstvo plavih.

6' - Kalinić je sjano zapucao između nogu Theophilea, ali Nevistić je sjajno reagirao i obranio svoj gol.

6' - Sjajno dodavanje Sučića u peterac za Petkovića kojem lopta prelazi preko noge i promašuje gotovo sigurnu šansu za rano vodstvo.

5' - Nakon početnog pritiska Hajduka, Dinamo je uspio doći u posjed lopte i primiriti loptu. Plavi grade napad, ali ne žure previše.

2' - Brekalo je iz voleja zapucao prema golu Dinama nakon ubačaja rukom iz auta, ali odlazi visoko preko gola.

Početak
(Početak)

1' - Utakmica je počela!

SASTAVI

HAJDUK: L.Kalinić, Moufi, Šarlija, Prpić, Hrgović, Sigur, Krovinović, Kleinheisler, Benrahou, Brekalo, N. Kalinić

DINAMO: Nevistić, Theophile, Perković, Pierre Gabriel, Ristovski, Mišić, Sučić, Špikić, Baturina, Petković, Kulenović

BOYSI PONOVO U GRADU

Mnoštvo Bad Blue Boysa ponovo je stiglo na Poljud podržati Dinamo, a možda i ponovo slaviti zajedno sa svojim klubom. Prizore njihovog dolaska u Split možete pogledati OVDJE.

PORUKA TORCIDE

Nekoliko sati uoči derbija koji će iznjedriti finalista Kupa, s upozorenjem oglasila se splitska navijačka skupina Torcida. Što su poručili navijačima možete pročitati OVDJE.

IVAN PUDAR

"Opet će narod vraćati Hajdukove dugove. Pa tko će platiti sve te igrače? Rupa će biti strašna", rekao je Ivan Pudar. Više pročitajte OVDJE.

STRATEGIJE I TAKTIKE

"Hajduk cilja na pobjedu, psihološki trenutak je na našoj strani. Oni će tražiti iskupljenje i očekujemo zanimljivu utakmicu. Ovaj je derbi bio otvoreniji nego raniji. Moramo biti bolji u fazi obrane, preuzimati te rotacije Hajduka s krilima u međuprostor", rekao je Sergej Jakirović prije derbija. U kojim bi sastavima momčadi trebale otvoriti utkamicu možete pročitati OVDJE.

BRANKO IVANKOVIĆ

"Rekao bih derbi kao derbi, nikad ne znaš što očekivati, može biti spektakularan, a može biti slab kao onaj posljednji u Maksimiru. U subotu je bilo puno trke i angažmana, ali mi se čini da je u obje momčadi puno 'demode' igrača", rekao je Branko Ivanković, nekadašnji trener Dinama, a danas izbornik Kine. Više pročitajte OVDJE.

GDJE GLEDATI

Prijenos utakmice možete gledati putem YouTube kanala MaxSport ili putem televizije na kanalu MaxSport 1.