Naslovnica Sport Svjetsko rukometno prvenstvo u Egiptu

Hrvatska nije dozvolila novi kiks, u nastavku proigrala i svladala Angolu

Hrvatska rukometna reprezentacija slavila je protiv Angole s 28:20 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Egiptu.
17. siječnja 2021. u 19:26 43 komentara 14895 prikaza
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Hrvatska je slavila s 28:20.
Svjetsko prvenstvo, drugo kolo, 18:00, Aleksandrija, Egipat
Hrvatska
28
20
Angola
  • KRAJ

• Drugi gol Tatija danas, pala je naša prednost s osam na šest razlike.

• 59'

Mandić nije iskoristio sedmerac, lopta mu se odbila, ali ni to nije zabio.

• 58'

Možemo konstatirati da je Hrvatska ovu utakmicu dobila i da je pobjeda upisana.

• 56'

Tati je smanjio na 25:18, ali to nije toliko važno.

• 56'

Evo i gola Jaganjca. Dobro je mladi igrači dobiju priliku i da dobiju na samopouzdanju.

• 54'

Hebo je zabio za 23:17. Uoči utakmice je najavljivan kao njihov najbolji igrač, no to mu je tek prvi gol. Ali, Martinović je strijelac na drugoj strani.

• 50'

Deset minuta prije kraja Martinović je iskoristio sedmerac za 23:16. Hrvatska ide prema pobjedi.

• 47'

Imamo dva igrača manje, ali je Pešić obranio. Cijela naša klupa je na nogama i daje podršku našem vrataru.

• 47'

Čupić je danas jako raspoložen, ima šest od šest. Rezultat je 21:16.

• 45'

Igra se gol za golom što nama odgovara. Sada nas Marić vodi, zabio je dva brza gola, ukupno tri danas.

• 44'

Angola se ne predaje, smanjili su na minus tri. No, Marić je odmah odgovorio sjajnim golom.

• 43'

Pascoal je smanjio iz sedmerca.

• 41'

Nova serija Hrvatske i evo nas na pet golova prednosti. Nadamo se da je ovo kraj za Angolu i da se više neće moći vratiti.

• 39'

Gol Šebetića i Hrvatska prvi put danas ima tri pogotka prednosti.

• 39'

Pešić je obranio sedmerac. Uz to je Chicola dobio crveni karton. Pogodio je Pešića u glavu dok je naš vratar s obje noge stajao na tlu, a to je isključenje.

• 35'

Angola se ne predaje, ali nas Čupić vodi u ovim trenucima.

• 34'

Čupić je zabio iz sedmerca koji smo izborili s igračem više. Opet imamo dva razlike.

• 33'

Drugi gol Brozovića danas za 13:12.

• 32'

Angola je zabila za novo izjednačenje (12:12).

• 31'

Počeo je nastavak, valjda će biti bolje u drugih 30 minuta.

• 30'

Čupić je zabio za 12:11 pa na odmor odlazimo s minimalnim vodstvom. No, nije ovo bila prava igra Hrvatske, mučili smo se u prvih pola sata.

• 29'

Imat ćemo zadnji napad u poluvremenu i na odmor možemo otići s vodstvom.

• 29'

Sjajan gol Martinovića, rasparao je mrežu.

• Pestana kod Angole se ozlijedio, pitanje je hoće li moći nastaviti. Mamić je zabio, no Teca odmah uzvraća.

• Martinović je izjednačio, ali Angola odmah zabija brzi gol.

• 26'

Pascoal je zabio za novo vodstvo Angole, 9:8. Nova crna rupa u našoj igri.

• 24'

Nascimento je smanjio nakon pogreške Čupića. Nakon toga je isključen Mamić i Angola se opet vratila u egal (8:8). Ne uspijevamo se odlijepiti.

• 22'

Mamić je zabio i Hrvatska prvi put ima dva razlike.

• 20'

Evo mini-serije Hrvatske, opet vodimo sa 7:6. Prvo vodstvo nakon 3:2.

• 19'

Bravo za Pešića! Obranio je sedmerac Nascimentu.

• 18'

Čupić je siguran iz sedmerca, opet smo na minus jedan.

• 17'

Angola nije nimalo impresionirana, igra vrlo jednostavno i to je zasad dobitna kombinacija. Nascimento je strijelac za 6:4.

• 16'

Mamić je zabio na drugoj strani za 5:4.

• 15'

Kažnjavaju nas Angolci, Maneco je zabio i Angola prvi put danas ima plus dva (5:3.)

• 13'

Štrlek nije iskoristio zicer, vratar Angole ima tri obrane.

• 12'

Novo vodstvo Angole, Ferreira je zabio za 4:3.

• 10'

Šteta, šteta. Pestana je zabio za 3:3 nakon što smo propustili dva napada da odemo na plus dva.

• 7'

Prvo vodstvo Hrvatske na utakmic, Brozović je zabio za 3:2.

• 6'

Štrlek je pobjegao u kontru i zabio za 2:2.

• 4'

Angola je povela 2:1, a nakon toga Horvat nije iskoristio sedmerac. Kauboji sada imaju dva igrača više, Angola igra jako agresivno.

• 2'

Protivnik je zabio prvi gol na utakmici, ali Horvat odgovara iz sedmerca.

• 1'

Krenula je utakmica, Angola ima prvi napad.

• Igrači su na parketu, izvode se himne, utakmica će uskoro početi.

• KATAR SLAVIO

Završena je utakmica u našoj skupini. Japan je opet bio blizu iznenađenja, no Katar je na kraju slavio 31:29.

• POREDAK

Evo i trenutačnog poretka u našoj skupini.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

• CINDRIĆ OTPAO

Loša je vijest to što smo zbog ozljede ostali bez Luke Cindrića do kraja SP-a. Umjesto njega je Červar prijavio Janka Kevića.

• MARIĆ

– Na papiru smo favoriti, ne bježimo od te uloge. I ako želimo do medalje, onda više nema lagano, nema više švercanja. Sada moramo pokazati da nismo bez veze drugi u Europi. Računica je jasna – pobijediti Angolu i Katar, a onda u Kairu još Argentinu i Bahrein i eto nas u četvrtfinalu. Bitno je da nam forma raste i da ne bude ozljeda – kazao je Marino Marić.

• Bit će to 12. susret naših rukometaša protiv jedne od afričkih reprezentacija. Do sada smo na svjetskim prvenstvima igrali protiv Egipta, Tunisa, Alžira, Maroka i Nigerije, a sada prvi put igram protiv Angole. U dosadašnjih 11 susreta pobijedili smo u deset, a samo smo jednom igrali neodlučeno. Bilo je to u osmini finala SP-a na Islandu 1995. godine kada je susret nakon dva produžetka završio 25:25, a prošli smo boljim izvođenjem sedmeraca.

• Hrvatska je u prvom kolu iznenađujuće remizirala s Japanom pa je jasno da više nema mjesta za posrtaje. Današnju utakmicu moramo dobiti.

• Današnji protivnik je Angola. Utakmica se igra u Aleksandriji s početkom u 18 sati.

• POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na novo druženje s hrvatskom rukometnom reprezentacijom. Pred nama je susret drugog kola na Svjetskom prvenstvu u Egiptu.