Objavljeno vijesti danas: 95
KAKO SU IGRALI?

Petković ušao u legendu, Livaković opet heroj, no još je jedan vatreni odigrao utakmicu života

FIFA World Cup Qatar 2022 - Quarter Final - Croatia v Brazil
1/10
09.12.2022.
u 23:19

Kakav je to čudesan povratak bio, jer nakon 90 minuta bilo je 0:0, a onda su Brazilci poveli 1:0 u 105. minuti. No, vatreni su se vratili golom Petkovića u 117., a onda i slavili najdramatičnijoj utakmici koju nam je hrvatska reprezentacija ikad priuštila.

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Čudesni vatreni pobijedili su Brazil nakon teških 120 minuta a onda i raspucavanja 11-eraca u kojima je opet heroj bio Dominik Livaković, ali i Vlašić, Majer, Modrić i Oršić koji su zabili s bijele točke. Kakav je to čudesan povratak bio, jer nakon 90 minuta bilo je 0:0, a onda su Brazilci poveli 1:0 u 105. minuti. No, vatreni su se vratili golom Petkovića u 117., a onda i slavili najdramatičnijoj utakmici koju nam je hrvatska reprezentacija ikad priuštila.

Izbornik Zlatko Dalić u prvih 11 uvrstio je ipak oporavljenoga Bornu Sosu na poziciju lijevoga braniča, dok je prvi put na SP-u u Kataru u početnih 11 bio Mario Pašalić. Andrej Kramarić zauzeo je pak poziciju središnjega napadača, baš kao i utakmici s Marokom.

A evo kako smo ocijenili naše nogometaše.

Livaković 10 – opet heroj nad herojima, skinuo tri zicera Brazilcima i jedan jedanaesteerac Rodrygu

Juranović 8 – utakmica života, pospremio Viniciusa u mali džep

Lovren 8 – nova vrhunska izvedba, bez ijedne značajne pogreške, pravodoban, žustar, čvrst u duelu

Gvardiol 8 – nepobjediv u duelima, moćan i nepogrešiv, opet među najboljima

Sosa 7 – solidan, bez značajnijega kiksa u obrani, nedostajalo više odvažnosti prema naprijed

(od 110. Budimir -) - igrao premalo za ocjenu

Brozović 7 – umoran, previše neforsiranih pogrešaka, dobio žuti, jednom riskirao i crveni karton

(od 114. Oršić 7) – majstorski asistirao za pogodak, hladnokrvno zabio iz penala

Kovačić 7.5 – vrlo dobar, davao ritam igri, znao stati na loptu, znao povući

(od 106. Majer 7) – mogao bolje pucati iz dobre situacije u 120. minuti, sjajno zabio penal

Modrić 8 – otkud mu tolika snaga i energija, pritom i savršena koncentracija kod izvođenja penala!

Pašalić 7 – trudio se koliko je mogao, premali učinak u ofenzivi

(od 72. Vlašić 7) – ponovno siguran u izvođenju penala, u igri nedovoljno agresivan, nenametljiv, nedorečen

Kramarić 7 – teško se kao središnji napadač nosio s moćnim brazilskim stoperima

(od 72. Petković 8) – na trenutke iritantan ne mogavši nikako zadržati loptu, ali zabio gol života i ušao u legendu

Perišić 7 – ponovno nedovoljno dao u napadu, ali iznimno angažiran i učinkovit u obrani i pomaganju Sosi