Bogdanović odigrao utakmicu sezone i donio prvu pobjedu Netsima!

1/7
12.11.2015.
u 09:12

Slavili su u Houstonu 106:98

Bojan Bogdanović odigrao je utakmicu sezone i odveo Brooklyn Netse do prve pobjede! Slavili su u vrućem Houstonu 106:98 i naš reprezentativac za 34 minute na parketu zabio je 22 poena, skočio devet puta i triput asistirao. Proglašen je igračem utakmice i nakloniti mu se morao i James Harden (23p, 9s, 6a).

Šutirao je sjajni Bogdanović 10-20 iz igre, preuzeo je odgovornost i odlučio stati seriji od sedam poraza zaredom na kraj. Naravno, imao je pomoć u suigračima, zabio je 16 uz deset asistencija i sedam skokova Joe Johnson, a Brook Lopez skočio je 12 puta i dodao tome 14 poena. Zanimljivo, Bogdanović nije bio u prvoj petorci, baš kao ni Larkin koji je zabio 15 i osam puta skočio.

Kod domaćih su se Hardenu pridodali Thornton (21p, 7a) i nevjerojatno skakački i obrambeno raspoloženi Howard (20p, 17s, 5b). No to nije bilo dovoljno jer pravi posao su napravili Netsi u drugoj četvrtini i posebno na kraju susretu. Obje četvrtine dobili su 12 razlike, ali imponira to što su u posljednjoj toliko staloženo odolijevali pritisku, ostavili domaće na samo 15 poena i završili ovu priču vrijednu prve pobjede u sezoni i omjera 1-7. Rocketsi su na 4-4.

Orlando Magic našeg Marija Hezonje je na 4-5 nakon domaće pobjede 101:99 protiv jedne od najslabijih momčadi lige - LA Lakersa. Gosti su bili žilavi i ponovno igrali bez zvijezde Kobea Bryanta, no nisu uspjeli ostvariti drugu pobjedu u osam utakmica te su ovime na 1-7.

Naš Hezonja zabio je sedam poena u 19 minuta igre, ali iz igre je zabio samo jedan od četiri pokušaja - onaj za tri poena. Ostalo su bila slobodna bacanja koja je gađao sto posto. U njegovoj momčadi najefikasniji bio je Napier (22), a pridodao se junak susreta Vučević (18). Obojica su imali takav učinak "s klupe". Kod gostiju najefikasniji bio je Hibbert s 15 poena. No bila je prava poslastica jer egal je bio do samog kraja, a sve je sekundu i pol prije zvuka sirene šutom s poludistance riješio Vučević.

I nakon ove večeri jedina neporažena momčad lige su branitelji naslova Golden State Warriors (9-0). Pobijedili su u gostima Memphis Grizzliese 100:84. Naravno, najefikasniji bio je Curry (28), pridodali su se Iguodala (20) i Barnes (19). Kod domaćih sjajnu večer imao je Gasol (26p, 7s).

U pobjedi Sacramento Kingsa protiv Detroit Pistona (101:92) Duje Dukan ponovno nije bio ni na klupi.