Liverpool - Manchester City
1/6
21.09.2019.
u 18:14

"Građani" su već u prvih 18 minuta zabili pet golova što je rekord u povijesti Premiershipa.

Aktualni engleski prvak i idući suparnik Dinama u Ligi prvaka, Manchester City na impresivan se način obračunao s Watfordom u susretu šestog kola engleskog prvenstva pobijedivši sa čak 8-0.

"Građani" su već u prvih 18 minuta zabili pet golova što je rekord u povijesti Premiershipa. U nastavku susreta momčad Pepa Guardiole je smanjila gas, te do kraja zabila još tri gola. Cityjeva pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, jer su igrači Manchesterra još tri puta gađali okvir suparničkog gola.

Zanimljivo, Watford je dobio porciju i u njihovom zadnjem međusobnom susretu. No, tada je bilo 'samo' 6-0.

City je ovim rezultatom ostao na korak do rekordne pobjede u povijesti elitnog razreda engleskog nogometa koju drži gradski suparnik United koji je 1995. pobijedio Ipswich Town sa 9-0.

Domaćin je poveo već nakon 52 sekunde, a strijelac je bio David Silva. Sergio Aguero je u 7. minuti realizirao kazneni udarac za 2-0 postigavši stoti pogodak u Premiershipu na stadionu Etihad. Samo su dva igrača u povijesti engleskog prvenstva zabila više na jednom stadionu. Wayne Rooney je u dresu Manchester United na Old Traffordu zabio 101 ligaški pogodak, dok je Thierry Henry na  Highburyju zabio 114 pogodaka u dresu Arsenala.

Watfordove muke nastavile su se u 12. minuti kada je Riyad Mahrez iz slobodnog udarca povisio na 3-0, dvije minute kasnije zabio je i Bernardo Silva, a za 5-0 u 18. minuti strijelac je bio Nicolas Otamendi.

Do kraja poluvremena mreže su mirovale, a domaćin se ponovo probudio na otvaranju nastavka. Bernardo Silva je u 48. povećao na 6-0, a u 60. minuti zabio je i svoj treći gol na utakmici.

U ranije odigranom susretu Leicester City je pobijedio Tottenham sa 2-1 nakon što su gosti vodili sa 1-0 na poluvremenu. Bila je to utakmica koju je obilježio VAR, naime dva gola, na svakoj strani po jedan, su poništena nakon što je sudac Paul Tierney tražio pomoć video-analize.

Sve je bilo čisto u 29. minuti kada su gosti poveli sjajnim pogotkom Harryja Kanea. Bio je to njegov već 13. pogodak u 12 utakmica u svim natjecanjima protiv Leicestera, pri čemu čak deveti koji je Kasperu Schmeichelu zabio u prvenstvu. Ipak, domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Ricarda Pereire u 69. minuti, te Jamesa Maddisona u 85. minuti.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 15 bodova, no 'Redse' u nedjelju očekuje derbi kod Chelsea. City je drugi s dva boda manje, a treći je Leicester City sa 11 bodova.

REZULTATI:
Leicester City - Tottenham 2-1 (Ricardo Pereira 69, Maddison 85 / Kane 29)
Burnley - Norwich City     2-0 (Wood 10, 14)
Everton - Sheffield United 0-2 (Mina 41-ag, Mousset 79)
Manchester City - Watford  8-0 (David Silva 1, Aguero 8, Mahrez 12, Bernardo Silva 15, 48, 60, Otamendi 18, De Bruyne 85)
Večeras: Newcastle United - Brighton & Hove Albion