Nakon susreta Egipta i Irana vrlo oštar prema Fifi bio je Mehdi Taremi. Jedan od najpoznatijih iranskih nogometaša nije govorio samo o utakmici, nego je otvoreno napao organizaciju turnira i Infantina. Iran je tijekom grupne faze imao logističke probleme, a Taremi tvrdi da reprezentacija nije imala sve članove stručnog i logističkog osoblja jer neki nisu dobili vize.
- Ovo je katastrofalno Svjetsko prvenstvo. Katastrofa. Mislim, FIFA ovdje mora riješiti svaki problem, ali nažalost nije ih uspjela riješiti od samog početka. Gospodin Infantino došao je u našu svlačionicu nakon prve utakmice protiv Novog Zelanda i rekao: ‘Ovo je tek početak…, ali grupna faza završava sutra -izjavio je Taremi.
Iranski centarfor požalio se na putovanja i činjenicu da je njegova reprezentacija, stalno morala putovati iz Tijuane. Naglasio je da nema ništa protiv Meksika ni ljudi u Tijuani, ali smatra da takvi uvjeti nisu primjereni za profesionalno natjecanje na najvišoj razini.
- Nema naših ljudi zaduženih za logistiku, oni nemaju vizu. Kako je moguće da stalno moramo putovati iz Tijuane? Volimo ljude u Tijuani. Volimo Meksiko. To su skromni ljudi i volimo ih, ali kao profesionalnom igraču u profesionalnom natjecanju, to nije u redu - otkrio je bivši napadač Porta.
Infantino radi po uputama laureata fifine nagrade za mir.