Hrvatska razočarala mlakim pristupom, Francuska upisala povijesnu pobjedu!

Hrvatska - Francuska
1/9
14.08.2016.
u 22:55

Razlog ovakvom porazu treba tražiti u činjenici da bi Hrvatska pobjedom osvojila prvo mjesto u skupini koje bi nas u četvrtfinalu vodilo na četvrtoplasiranu reprezentaciju iz skupine B, a to će vjerojatno biti Srbija.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija iznenađujuće je poražena od Francuske s 9:8 u petom kolu olimpijskog turnira u Rio de Janeiru. Naši su vaterpolisti razočarali mlakim pristupom protiv vaterpolskih liliputanaca.

Za našu reprezentaciju je Sandro Sukno zabio tri gola, dok je Mehdi Marzouki postigao tri gola u povijesnoj pobjedi Francuske.

Hrvatska je tako završila na drugom mjestu skupine. Prva je Španjolska, treća Crna Gora pa Italija.

Joković: Svejedno mi je protiv koga ćemo igrati u četvrtfinalu

- Bili smo mlaki i realizacija šuta nam nije išla u korist. Četvrtfinale nas sve zaokuplja. Sada moramo skupiti glave i vidjeti gdje smo griješili. Protivnik? Meni je svejedno jer je svaka reprezentacija u drugoj skupini pokazala vrlo visoku razinu - rekao je Maro Joković za HTV, dok je Josip Pavić dodao:

- Glupa utakmica, čudna s obje strane. Pokušali smo, ali smo odmarali neke igrače. Već prvog dana sam govorio da Francuska nije reprezentacija za podcjenjivanje. Idemo se sada koncentrirati za četvrtfinale, bez obzira koga igrali.

Hrvatska - Francuska 8:9

32' Garcia je tukao, ali vratar Francuske je to obranio. Kraj utakmice, Hrvatska je izneađujuće izgubila.

30' Novi pogodak Sukna, evo nas na minus jedan.

28' Gol za Francusku nakon isključenja Sukna. Zabio je Peisson, opet imamo dva gola zaostatka.

26' Sukno je zabio za minus jedan Hrvatske (7:8)

24' Kraj treće četvrtine.

22' Gol Marzoukija, Francuska opet ima dva gola predosti.

19' Novi gol Francuske, zabio je Simon s igračem više. Kod nas je isključen Kovačević.

17' Sjajan gol Sukna za izjednačenje.

16' Kraj prvog poluvremena. Francuska ima gol prednosti.

15' Evo gola Hrvatske. Tomašević je isključen, a Petković je lijepo pronašao Burića koji je zabio za 5:6.

15' Francuska opet ima dva gola prednosti. Macan je isključen, a zabio je Izdinsky.

14' Bukić je smanjio, prvi put smo iskoristili igrača više.

13' Saudadier je zabio, Francuska prvi put ima dva gola prenosti. Vrijeme je da se naši vaterpolisti uozbilje.

12' Francuzi opet vode. Zabio je Marzouki nakon isključenja Bukića.

9' Šetka je izjednačio na 3:3.

9' Imali smo peterac, ali ga Šetka nije iskoristio.

8' Kraj prve četvrtine.

7' Francuska opet vodi. Soudadier je zabio nakon što je ostao sam pred našim vratima. Loš početak Hrvatske.

7' Drugi gol Krapića za 2:2.

6' Ponovo smo imali igrača manje, isključen je Burić. No, Bijač je upisao drugu obranu.

5' Evo vodstva Francuske. Zabio je Marzouki nakon što je Bušlje isključen.

5' Blary je izjednačio.

3' Hrvatska je povela. Prvi gol na turniru zabio je Krapić.

3' Nismo iskoristili prvog igrača više.

1' Počela je utakmica!