Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 128
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
odbjegli računovođa Artur Kosanović ima državljanstvo susjedne države
Povratak na članak

Uzeo HRT-u milijun i pol i zbrisao u BiH

Saznavši da je u svojim kriminalnim radnjama razotkriven, HRT-ov računovođa je u listopadu pobjegao u susjednu Bosnu i Hercegovinu čiji je državljanin.

Komentari 71

OB
-obrisani-
18:17 05.11.2009.

I ovaj pobeže u Bosnu ponosnu, jeli bre jel ovo neka epidemija ??????!!!

VL
MM
Mladen Miletić
18:35 05.11.2009.

Uzeo HRT-u milijun i pol kuna i zbrisao u BiH, tako se to radi,ne naivno kao kao Zagorec i Petrać daleko begati i sada sjede u zatvoru umjesto ba prave društvo trečem generalu glavnome Glavašu,...

VL
OB
-obrisani-
18:42 05.11.2009.

05.11.2009. u 18:34h Crni šalevi 1991 je napisao/la: Ode pretplata na 100 kuna! ===============0 0 Ode kurac, ja sam svog inkasatora odavno istjerao, ma kao da sam predosjećao da će netko popaliti lovu. Ma to je prava rvatina i lovoljub.. Nego mulci koji neprekidno glasate za bosance i HDZ, pa hajte bar mene jednom birajte da se i ja malo oparim i poboljšam financijsku situaciju do petog koljena naprijed i nazad.

VL
OB
-obrisani-
19:09 05.11.2009.

05.11.2009. u 19:06h Mihac je napisao/la ucinio si moj dan ljepsim svojim komentarima. svaka cast majstore

VL
OB
-obrisani-
19:12 05.11.2009.

Za Mihac jos ti polazae Titi ljubicice u Beogradu,ali mi samo radimo naplatu dugova, Posavina je skupa, a mi smo bili strpljivi, bice toga jos ne se sekirati. Svi dugovi dolaze na naplatu, Papak.

VL
OB
-obrisani-
19:27 05.11.2009.

U Mihac ovaj fix ti uleće đonom pa sve po cevanici !

VL
SO
sotokuco
19:27 05.11.2009.

Ukrao? Pobjegao u Bosnu. Čudno. To se nikada nije dogodilo. Zato ja uvijek govorim nahebali smo svi mi što nemamo gdje pobjeći. Problem je što ima puno onih koji kradu, ostaju u Hrvatskoj i nitko im ništa ne može, odnosnoosno ne želi goniti.

VL
MM
Mladen Miletić
19:29 05.11.2009.

Jedno je jasno svima kada se briše kao Hrvat kriminalac, zločinac i sl, nije bitno, samo ne u Srbiju oni su sranje isporučuju \"saveznicima prijateljima\" ali zato u Bosnu to je majka !

VL
RI
rizbo
20:19 05.11.2009.

Pošalje se čovjeka koji ga nađe i donese novac...ili njegovu glavu. Tako se to radi među normalnim ljudima. Pa neka bira. A ne nekakva demokracija...Ti meni, ja tebi. Ne diraj me, neću ja tebe.

VL
OB
-obrisani-
20:46 05.11.2009.

hahahaha, klasika.....to je vec postalo tradicionlano....ukrades i zdimis u \"Be-I-Ha\"

VL
OB
-obrisani-
15:27 06.11.2009.

Poštovani čitatelji, u članku koji slijedi podučit ćemo vas kako od danas više ne morate plaćati pretplatu za televizijski ili radijski program. Ne samo da je nezakonita, pretplata je svojesvrsni harač bez osnova i prihvaćena pljačka građana Osim brojnih nametaa i silnih poskupljenja kojima smo svi izloženi, građani naše vrle “pravne” države dužni su uz to plaćati i TV-pretplatu koja puni proračun HRT-a. Hrvatska Radio Televizija ima pravo naplaćivati pretplatu otprilike jednako onako kao što bi Živko Kolega ili Milan Bandić imali pravo naplatiti građanima zrak koji udišu. Jedan od rijetkih ljudi u Hrvatskoj koji upozorava na ovu i mnoge druge nepravilnosti i nepravde u našem društvu je Stipe Petrina načelnik općine Primošten. On je javno objavio legalan način na koji je moguće prekinuti s plaćanjem ovoga poreza za budale! Kako prestati plaćati? - Najprije odjavite TV uređaj dopisom na adresu HRT-a, obavezno sa povratnicom na kojoj će vrlo čitko pisati “odjava TV uređaja te i te marke”. Dopis bi trebao izgledati ovako: “Ja XY dana (upisati datum) odjavljujem svoj televizor marke (navesti marku) iz razloga jer ne želim više pratiti tv program HRT-a”. Slijedeće što trebate učiniti je da odbijete platiti TV pretplatu kad dođe inkasator. Uostalom, zabranite mu da uopće ulazi u Vaš posjed ili stan. Uskoro ćete dobiti opomenu, koju naprosto ignorirajte! Ona samo služi da vas zastraši (važno je da imate povratnicu kojom ste odjavili televizor na kojoj se jasno vidi kad je zaprimljena u Prisavlju). Ne brinite zbog ovrhe! Poslije opomene otprilike za mjesec ili dva dobit ćete od javnog bilježnika OVRŠNI PRIJEDLOG, u kojem vam se stavlja na teret da niste platili TV pretplatu. E, poslije ovog treba sjesti za računalo, napisati u roku od 8 dana od dana kada ste primili Ovršni prijedlog PRIGOVOR, kako vam piše u Rješenju o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. U prigovoru treba stajati sljedeće: “U zakonskom roku izjavljujem prigovor na naprijed navedeno rješenje o ovrsi budući da sam dana (NAVESTI DATUM) odjavio TV prijemnik pa prema tome nemam nikakve obaveze plaćati televizijsku pretplatu”. Uz prigovor doznačiti fotokopiju povratnice od dana kada ste odjavili televizor. I eto, stvar je gotova, stoji u Glasu Primoštena, lokalnog glasila. Sam članak pisan je na iskustvu načelnika Petrine koji je prvi u Hrvatskoj sudski oslobođen plaćanja TV pretplate! Pretplata i na krevet? - Ovo je jedini legelan način da se ljudi oslobode nezakonitog harača koji se sprovodi od strane HRT-a u vidu TV pretplate. Govori nam Stipe Petrina načelnik općine Primošten, koji je u Glasu Primoštena objavio detaljan opis kako sa vrata skinuti dosadne inkasatore. - Ovo što HRT radi je nezakonito jer oni nemaju ugovoren odnos sa građanima. Na isti način sutra mogu izmisliti plaćanje pristojbe na krevet ili kuhinjski stol, kao što rade s TV uređajem, kaže Petrina koji je svojim sumještanima ponudio svu pravnu pomoć, uključujući i potrebno pisanje prigovora. - Jedan naš građanin je rekao kako neće plaćati jer nema TV signala, ali to po zakonu nije dovoljan razlog. On je izgubio spor zato jer je taj birokratski mlin nemilosrdan i kad vas uzme u žrvanj, ne možeš se izvući. Primošten protiv monopolista Inače, Primošten je već godinu i pol dana bez signala nacionalne televizijske kuće i Hrvatskog radija. Spor je izbio jer Odašiljači i veze i T-Mobile, za repetitore i pokretne bazne postaje na brdu Gaj pokraj Primoštena, ne žele platiti korištenje lokalnog puta i propisanu komunalnu naknadu. Zbog toga je odlukom komunalnog redara uklonjeno nekoliko električnih stupova s općinskog zemljišta. Iz Odašiljača žele da im Općina Primošten osigura priključak na struju, a iz općine poručuju: osigurajte sami legalni priključak, jer ste svoje uređaje godinama napajali ilegalno. - Njima nije problem uplatiti dvjestotinjak tisuća kuna Općini Primošten, ali bi onda i druge općine tražile isto, a tada bi se milijuni kuna iz blagajni mobilnih operatera prelilo u blagajne lokalnih zajednica, zaključuje Petrina. Na brojne upite građana Primoštena zašto nemaju TV sliku, iz Odašiljača i veza odgovaraju - Smijenite gradonačelnika i pustiti ćemo vam TV signal! Tako nešto će se teško dogoditi, pošto Primoštenci daju punu podršku Petrini i njegovim naporima u borbi protiv monopolista. Porez za budale Što se tiče neplaćanja TV pretplate, većina građana će se zapitati, a kako ću onda gledati TV program ako sam odjavio/la televizor? Jednostavno ćete ga gledati kao i dosad, samo ćete uštedjeti novac koji dajete za TV pretplatu. Nitko vam nema pravo “zapečatiti” vaš televizor, u vašoj kući na vašoj utičnici, a HRT ako hoće, neka kodira svoj program. Ni inkasator niti itko drugi bez zakonom predviđenih uvjeta (a ovi to nisu!) ne može ući u vaš dom i kontrolirati vas gledate li HRT ili primjerice Eurosport ili samo igrate playstation. Ako već ne možemo utjecati na institucije koje apsolutno ne rade svoj posao onda barem pokažimo trunku dostojanstva i odbijmo plaćati ono što uistinu ne moramo. Na kraju krajeva nije stvar u tih 70,00 kuna mjesečno, ali zašto bi netko od nas radio budale. Kako ono kažu? Možeš varati neke ljude neko vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude cijelo vrijeme

VL
MI
milton
18:16 05.11.2009.

Ovo je tipična naša priča, hercegovino moja zemljo, da te nema...............................

VL
BT
bili-tartuf
18:18 05.11.2009.

eko, svi u Bosnu,...jer tamo sve kasni..za ..500 godina !!-.:))

VL
LU
Luzhicki
18:21 05.11.2009.

E stvasta... BiH je postala kao Mexico, napravi zlocin i bjezi preko grane.. Sreca pa ne bjeze u RS, a to Srbima odogovara jer ova BiH je trula i nazire joj se kraj

VL
MM
Mladen Miletić
18:48 05.11.2009.

Jedno je jasno svima kada se briše kao Hrvat kriminalac, zločinac i sl, nije bitno ne u Srbiju oni su sranje isporučuju \"saveznicima prijateljima\" ali zato Bosna to je majka !

VL
MA
maklin
19:41 05.11.2009.

hahahahha pa zar ovaj skandal treba komentirati ??? hahahahaha a Sutlić kao nije imao pojma računovođa mu dao neku lovu a Sutlić mu rekao skužili su te bježi da nas oboje ne okrive !

VL
OB
-obrisani-
19:53 05.11.2009.

Bravo Arture Kosanovicu, izvrsio si naplatu jednog dijela duga. Treba Posavinu naplatiti!

VL
OB
-obrisani-
19:19 05.11.2009.

Cini ti se da si svoj na svome ti ces rajbaciti za nase mirovine do kraja zivota. Prema posljednjim izvjestajima i procjenama raditi ces do 70-te jer u mirovinskom fondu nema love, a ti pjevaj borbene. Treba Posavinu PLATITI. Od skole ti imas masimalno dva pogleda kroz prozor skole za obrtnike!

VL
OB
-obrisani-
19:23 05.11.2009.

Za Mihac! Kukao si da ti je dosadno, jesam li te malo oraspolozio, je li ti skocio pritisak. Nismo mi tako losi ljudi kakvim nas ti zelis predstaviti , mi smo samo napustili socijalisticki sistem i primjenjujemo formulu koja vrijedi u kapitalistickom sistemu malo radi, malo kradi hajde vozdra dosta za veceras imam vaznijih tema a primjetio sam da ti je dosadno

VL
Crni šalevi 1991
18:51 05.11.2009.

E moj Mihac ni ja nebi placao pretplatu da ne moram obzirom da sam sitna riba mogu jedino dobiti zatezne kamate u slucaju neplacanja pa bi to bilo i vise od 100 kuna!

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.