Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 17
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
20.03.2025. u 08:30

Povijesni zagrebački grb nije ništa specifično, pa a pola hrvatskih gradova ima grb u formi štita u obliku slova U. Sve redom ustaše, reći će susjedi. Grb Hamburga je kao brat blizanac onog na krovu crkve Svetog Marka - gradska vrata s tri kule na crvenoj podlozi. Maleševićev rad mogao je uz minimalne prilagodbe biti uspješan i za Hamburg.

Zagreb volim te! Poruka je koja nam se smiješi s logića koji je preko noći posvađao virtualnu naciju! Malo tko od onih koji vode vječne virtualne bitke uspio je odoljeti ne reći nešto na temu novog vizualnog identiteta Zagreba, predodređenog posvađati protivnike.

Nisam ni ja dizajner, ali mogu pogledati. Baš to jutro dok sam u Zvečki u nevjerici gledao kako su se užgale mreže, posve neplanirano fizički sam se zatekao usred grupice zanimljivih Zagrepčana i dotepenaca, a među njima - kao naručen - i prvoosumnjičeni Boris Malešević, autor rada koji je ubrao prvi nagradu od 15 tisuća eura, koju će podijeliti s nekolicinom koautora. Da grad nije predvidio nagradni fond od čak 51 tisuću eura, reakcije vjerojatno ne bi bile ni upola tako brutalne. Čak niti kad se radi o čovjeku koji se može pohvaliti s dvije recentne trijumfalne predsjedničke kampanje. Čovjek koji nam je donio "Normalno" i "Predsjednik s karakterom", sad nam donosi "Zagreb volim te!".

Ključne riječi

Komentara 21

Avatar Hazl113
Hazl113
10:43 20.03.2025.

Tako će nam biti olakšan izbor, ali ostaje nešto bitnije, održavanje postojeće Američke vojne tehnike, od helikoptera do oklopnjaka. Sada se vidi da smo pametno izabrali Rafale, ali to je bila i najbolja ponuda. Čak da smo dobili ponudu i za F-35, ovo je bolji i sigurniji izbor. EU napokon treba oformit svoju vojsku i Trump sa svojom izjavama to samo ubrzava. Neke članice EU imaju odličnu svoju vojnu tehniku koje ne zaostaje skoro ništa prema američkoj. Dapače, ima EU i u nekim segmentima bolju.

BU
budućnost
11:24 20.03.2025.

Krajnje je vrijeme za Europsku federaciju država s jednim predsjednikom, jednim min.vanjskih poslova jednom zajedničkom vojskom, istim vojnim standardima itd.

Avatar Uskok
Uskok
10:24 20.03.2025.

Vrijeme je da Hrvatska nešto kupi. SAMP T za PZO, RCH 155 za samovozne haubice, SVLR, krstareće projektile, dronove korvete. Sagradi tvornicu za streljivo i tvornicu za granate pa možda i tvornicu za rakete i precizno oružje. Opasna su vremena.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata