Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 9
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Slučaj Kamensko
Povratak na članak

Radnice Kamenskog: Niti jedna žena iz Vlade nije nas podržala

Rukovanje s predsjednikom radnicama je dalo bar malo nade iako nisu sigurne da će se zbilja nešto promijeniti

Komentari 203

Avatar DucMan
DucMan
11:04 02.10.2010.

Direktori, menadžeri, vlasnici tvrtki imaju velike plaće zbog navodne velike odgovornosti, a nikakvu odgovornost zapravi nemaju. Ako njihovi radnici ne dobiju plaću to ne bi smjelo niti moglo proći bez sankcija odgovornih. i to prvenstveno materijalnih a onda i drugih sancija. To bi značilo kako je glavešina primao veliku plaću a nije ostvario ništa, nije ostvario poslovni cilj. Kad radnik ne ostvari poslovni cilj, bude na neki način kažnjen, oduzimanjem stimulacije ili ukoren, ili kako drukčije. Kad zbog lošeg vođenja propada firma, obiteli zaposlenih i jača se nezaposlenost... Nikom ništa.

VL
JS
ja sam gladan
11:10 02.10.2010.

\"Rukovanje s predsjednikom radnicama je dalo bar malo nade iako nisu sigurne da će se zbilja nešto promijeniti\"-pa im je podijelio troroge kape sa zvijezdom i rekao, lijepo vas je vidjeti ovakve.

VL
KA
karambita
11:16 02.10.2010.

Zaista mi nije jasno da Hr. drzava u ovakovim teskim situacijama za ove sirote ljude nema nekakav fond iz kojih bi ovakovi sirotanovici dobili bar neku novcanu pomoc dok se situacija ne rijesi.......a kad su manifestacije i slicna sranja, i kad vidim lopuze da pjevaju himnu i drze se za srce, muka mi dodje i samo sto ne povratim. Onaj tko se namlatio love preko noci i mnoge zavio u crno, taj lako pjeva i busa se u prsa, a ovim jadnim ljudima sigurno nije ni do drzave, ni himne, ni hrvatstva....oni samo zele da prezive....ja sam za to da mi obicni ljudi osnujemo poseban fond i da svatko od nas prilozi koliko moze, da se u ovakovim situacijama pomogne obicnom covjeku, da se ljudi ne smrzavaju pod satorima i da djeca imaju sta za pojesti......ovo je bruka i sramota za vlastodrsce....gdje je sad Jaca....gdje je sad Licki medo- ministar zdravstva, zasto ne posjete tu sirotinju, zasto im ne pomognu, jer sigurno su ti ljudi zavrijedili bar toliku paznju.....ajde Darkic, ti kao doktor, otidji i vidi u kakvom su zdravstvenom stanju ti ljudi, ne budi obican medvjed, pokazi se da si ipak koliko toliko posten licanin, ne sramoti nam kraj, licani su posteni ljudi

VL
MM
Mladen Miletić
11:18 02.10.2010.

Radnice Kamenskog posjetio predsjednik Ivo Josipović, kada su ga spazile pomislile su gle još jedan bjednik koji mora na cestu da bi dobio svoju plaču... Dragi IVO - ne Sanader on je sada Smranader, te im ponudio da im odsvirara besplatno jednu sonatu u b-duru, kada sada zasigurno nemaju love za svoje redovne odlaske na koncerte i kazališne predstave....

VL
MI
mirkoP
11:20 02.10.2010.

Svi govore o radnicama u Kamenskom. Koje nisu ništa krive nego samo traže ono što su krvavo zaradile. Nigdje međutim nema ni slovca, tko i kako upravlja tom tvrtkom? tko su vlasnici? tko sjedi u Nadzornom odboru? kako je moguće mda netko ne plaća drževi one obaveze koje tvrtka mora plaćati? Dakle: Većinski vlasnici tvrtke Kamensko su Željko Vidović, Božo Medić, Tekstil Gvozd d.o.o. s direktoricom i jedinim ćlanom uprave Anamarijom Crlenjak Nadzorni odbor: Antun Crlenjak, predsjednik Radovan Drakulić, član Božo Medić, član O njhovoj \"muljaži\" možete rpočitai na stranicama HAMFE, pa tko želi neka izvoli. Meni je sve jasno. Samo tko stoji iza njih? i zašto?

VL
BR
bronzi
11:45 02.10.2010.

....ma nemogu vjerovat ,ma to nije istina, da vas jaca nije podržala,ni adlešika ma ne ni dropulička ma hajte molim vas niklub žena hdz kako se ono zovu katarina zrinski a znam sigurno ko vas je podržo gosparka šuica a sigurnoi sunčica

VL
OB
-obrisani-
11:45 02.10.2010.

Gle stvarno! Gdje su sad sve one lajave BABE, pravobraniteljice ženskih spolnih organa, feministkinje, saborske zastupnice, gdje je sad ta čuvena ženska solidarnost…?

VL
MM
Mladen Miletić
11:32 02.10.2010.

Naime, sa suzama u očima radnice su Josipoviću rekle kako već peti mjesec čekaju svoje plaće, plaće koje se kreću od 2000 do maksimalnih 3500 kuna. On je nato odgovorio sramota da su Hrvatiči tako nestrpljivi i nemogu čekati baremm godinu dan na svoje zarađeno. A kako znamo iz statistike djeca Hrvata su debela pa je red da se malo proba sa pola godine izgladnjivanja najmlađe generacije. Jel to im se izgleda i sprema u budučnosti... Niti jedna \"žena\" - vladuša, vladaruše nas nije podržala zašto bi ? One dobiju svoje plače i njima je dobro zašto da podržavaju babe propalice sa ulice ?

VL
MM
Mladen Miletić
11:36 02.10.2010.

Radnice Kamenskog: Niti jedna žena iz Vlade nije nas podržala, odavno su vas podržale i ozakonile ako vam nikada nedaju plaču obratite se institucijama sudu koji če to več ua neki5-10-tak godina riješiti ali ne znači ni slučajno da če te novac dobiti jel takav je zakon HDZ-a u Balkanskoj demokraciji i oduzetništvu !!!

VL
AU
austria
11:36 02.10.2010.

KOGA IZ VLADE BRINU RADNICE KAMENSKOG? Jaca čisti smeće iz svojih redova i hvala Bogu bar to dobro radi.

VL
DU
Deleted user
11:53 02.10.2010.

02.10.2010. u 11:20h mirkoP je napisao/la: Nigdje međutim nema ni slovca, tko i kako upravlja tom tvrtkom? tko su vlasnici Meni je sve jasno. Samo tko stoji iza njih? i zašto? …………………………………………………………………………………….. Vlasnici ove tvrtke su lutke,poluge Kutla ili njemuemu slicnih tajkuna,isto kao i nadzorni odbor. Kakvim metodama se sluze devastatori ekonomije mogli smo nauciti is slucaja Neretve i Valpova,da ne nabrajam dalje… Ljudi koji gaze preko leseva radnika da bi se domogli profita ne zasluzuju cak ni sud,oni zasluzuju samo zid… Radi se o atraktivnom terenu vriednom ca. 12 mil. eura. Dakle,da bi ga se jeftino kupilo treba najprije unistiti jednu zdravu tvrtku koja je nekad dobro poslovala,treba otjerati ljude sa posla,ostalo je lako. Ovo je novi svjez dokaz komplota protiv Hrvatskog radnika;ne bi me zacudilo da je i u ovom slucaju politika indirektno upletena. Kada se zavrsi ova drama,a scenario je vrlo transparentan,najprije ce ljudi iz ocaja otici na burzu rada,tvrtka ce istrunuti,pogoni ces e sravniti sa zemljom,u medjuvremenu ce se zemljiste jeftino prodati nekom bogatom krpelju poput Kutle(mozda i njemu samom)…dakle,kad se taj film zavrsi,politicar(i) ce biti nagradjeni za svoju sutnju i neodlucnost… I to je to…

VL
OB
-obrisani-
12:02 02.10.2010.

Radnice Kamenskog: Niti jedna žena iz Vlade nije nas podržala a muškarci nismo ništa ni pitale jer imaju druge i važnije poslove u vezi ulazka našeg balkanskog zavičaja u EU savez..

VL
HR
hrvatskipravoslavac
12:04 02.10.2010.

biloglavi crveni superman ...zna sve...pravi jugosloven

VL
M1
marin_11
12:10 02.10.2010.

Neka Josipović odvoji od svoje plaće 5000 kn te neka na to nagovori svih svojih 70 savjetnika i članova predsjedničkog ureda koji svi odreda imaju plaće od cca 20000kn (normalno, porezni obveznici to plaćaju) a rade 2 sata tjedno te neka to doniraju radnicama - ako mu je stalo i ako stvarno drži do svog slogana \"pravda za sve\". Neka od dodatnih 20 milijuna kuna koje je dobio u posljednjem rebalansu proračuna odvoji 5 milijuna. Čudno, neovisni i objektivni mediji nisu ni spomenuli ovu vijest a istovremeno su drvljem i kamenjem nabacivali na rebalans i tupili kako moramo stezati remen i kako srljamo u propast jer ćemo se opet morati zaduživati. Licemjernost bez granica. Kako Josipovića nije sram - kada država propada on za svoj ured traži i dobiva još 20 milijuna kuna više !!!! Normalno da ova bijeda od ljevičarskih medija (uključujući i hrt ) to neće objaviti. Vjerojatno je mislio pravda za sve koje je on skupio oko sebe !!!

VL
VI
vidimškoj
12:23 02.10.2010.

02.10.2010. u 12:10h marin_11 je napisao/la: Neka Josipović odvoji od svoje plaće 5000 kn te neka na to nagovori svih svojih 70 savjetnika i članova predsjedničkog ureda koji svi odreda imaju plaće od cca 20000kn (normalno, porezni obveznici to plaćaju) a rade 2 sata tjedno te neka to doniraju radnicama - ako mu je stalo i ako stvarno drži do svog slogana \"pravda za sve\". Neka od dodatnih 20 milijuna kuna koje je dobio u posljednjem rebalansu proračuna odvoji 5 milijuna. Čudno, neovisni i objektivni mediji nisu ni spomenuli ovu vijest a istovremeno su drvljem i kamenjem nabacivali na rebalans i tupili kako moramo stezati remen i kako srljamo u propast jer ćemo se opet morati zaduživati. Licemjernost bez granica. Kako Josipovića nije sram - kada država propada on za svoj ured traži i dobiva još 20 milijuna kuna više !!!! Normalno da ova bijeda od ljevičarskih medija (uključujući i hrt ) to neće objaviti. Vjerojatno je mislio pravda za sve koje je on skupio oko sebe !!! +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ i ja se slažem sa idejom ali bi tribalo prije toga očistit imovinu ovih lopina iz ZO HDZ-a šta su nas doveli do toga. Šta misliš ti o tome ???

VL
Avatar zagrebbbb
zagrebbbb
12:23 02.10.2010.

@marin_11: PIŠEŠ GLUPOSTI ,ZAŠTO BI NEKO ODVAJAO IS SVOG ĐEPA,A PRAVI SE LOPOV SKRIVAO ,POSTOJE MEHANIZMI KOJI MOGU NATJERAT VLASNIKA KAMENSKOG DA DA PLAĆE RADNICIMA.SVE SE MOŽE KAD SE HOĆE

VL
DU
Deleted user
12:28 02.10.2010.

02.10.2010. u 12:02h EUJanez je napisao/la: Radnice Kamenskog: Niti jedna žena iz Vlade nije nas podržala a muškarci nismo ništa ni pitale jer imaju druge i važnije poslove u vezi ulazka našeg balkanskog zavičaja u EU savez.. ............... odyebi uu svoju dezelu i komentiraj svoje carinike tko ti je dao pravo glasa,ovo je Hrvatski problem idiote

VL
DU
Deleted user
12:35 02.10.2010.

02.10.2010. u 12:10h marin_11 je napisao/la: ... marin,nije problem samo Josipovic,nije problem samo HDZ,nije problem samo SDP... ovo je eklatantan problem citavog drustva,i politickog,i ekonomskog vrha ovo je jos jedan slucaj tipicnog primjera kako se domoci profita,tu vise nema ni elementarnih socijalnih pravila koja bi se postivala,ni zakona koji bi ovome stali na kraj ovdje pomaze samo kundak puske

VL
SD
satan da shumsky
12:40 02.10.2010.

Drage radnice, pa vi još mislite da su žene guzičarke bolje nego muški guzičari? Oni su u vladi svi iz istog razloga, njih ne određuje spol nego novac...

VL
OB
-obrisani-
08:29 03.10.2010.

Josipovič i njegova komunistićka pomoć ??,pihh,fujj

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 11 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.