U Saboru izglasana zabrana petardi: 'Ovo je dugoočekivani povijesni trenutak'
Ističu kako im je žao što nisu prihvaćeni amandmani zastupnika Davora Dretara i Kluba zastupnika zeleno-lijevog bloka da se uporaba ostale bučne pirotehnike iz tih kategorija dopusti samo u razdoblju od 31. prosinca do 1. siječnja.
Komentari 290
postoji jako dobar psihološki razlog zašto se tisućama godina u ovo vrijeme radi buka, pa meu ostalim i baca petarde. ljudi su se na taj način obračunavali sa svojim strahovima i unutrašnjim demonima koji bi se jako intenzivirali u dobaa godine kada su noći duge i dani kratki. usput, dragi vlasnici životinja u koje i sam spadam: svijet se ne vrti oko vas i vaših ljubimaca. brinite se o njima i ne maltretirajte ljude oko sebe. ne bi se iznenadio da se uskoro traži zabrana prdenja na javnim mjestima jer smeta vašim ljubimcima..
Za to su se založili oni koji nisu imali djetinjstvo i koji ne znaju koja je to sreća i doza adrenalina kad si dijete. Kada se nalaziš po parkovima s prijateljima i trudiš se da nikoga ne uplaši a da se društvo zabavi. Neka, idemo postati "kulturni" Europljani.
SVI TERORISTI KOJI U RVACKOJ KORISTE PETARDE MOGU MIRNO SPAVATI JER U OVOJ DRŽAVI NEMA NIKOG TKO ĆE IH SPRIJEČITI ILI KAZNITI ZBOG KORIŠTENJA PETARDI.
Nema ni prasetine za Novu godinu.. Samo zelje.. Jučer izglasano.. Isto..
to nije slavlje vatromet da i prskalice ali ove petarde ne
Pse se mora ućiti na svakakve stvari, kako vojnićkim i policiskim psima ne smetaju zvukovi upravo zato što ih se na takve stvari ući od malena ja sam svog ućio i svake godone nisu mu smetale patarde pse se moraa odgojit tako da budu u stanju socijalizirati se među ljudima i drugim životinjama. Pametan pas će kad prolaziš pored njegovog dvorišta neće uopće reagirati tek će reagirati kad uđem u dvirište bez dozvole vlasnika, glupi pas će na tebe reagirat tako da će lajat na tebe a kad mu uđeš u dvorište onda će cvilit i pobjeć a to šo se djeca budi ozljeđena zbog petardi to je tazo sto rade izazov koće duže držat petardu u ruci to je rolko glupo takim ljudima treba zabranit bacanje petardi ako nisu u stanju da svate da im petarda može odneat ruku onda nek ih ne bacaju i ako žele radit takve glupe izazove
Jebo vas pas ja bi sve ljude potuko a zivotinje ostavio
Lukica & co; ne obmanjujte! Nije vama (frendačima životinja) do djece, staraca...vama je do živina. Ne laje pes radi sela, nego radi sebe. Vidiš, Lukica, meni je drago da je to smeće od petardi, napokon, zabranjeno, ali samo zbog bebica, djece, mladeži, staraca i naših branitelja koji imaju podrhtaje poradi proživljenog Domovinskog Obrambenog rata. Na kraju dolaze i životinje. Na kraju. Jer - tko ne voli ljude, ne može voljeti ni životinje. Btb.
Hvala Kurzu.
Petarde su za retarde! ( ajmo sad balkanska goveda,lupajte minuse)
Pas preživi tih par sati jednom godišnje. Ali drago mi je što će biti manje djece na hitnoj kirurgiji nego je uobičajeno na staru godinu. To se odavno trebalo zabraniti. Tko voli eksplozije neka ode u vojsku, eksplozija koliko hoćeš i još te plate za to.
Mog prijatelja čini sretnim kada izađe na ulicu, naiđe na nedužnog prolaznika i opali mu šamarčinu. Mene opet čini sretnim i olakšava mi stres zbog svakodnevnih problema brzo izgaranje smjese baruta i gromoglasan prasak koje to izgaranje proizvodi. Ja to jako volem, posebno kad me zaslijepi onaj plavičasti bljesak. Dokle će se ograničavati naše ustavno pravo na sreću. U kakvom mi ovo društvu živimo? Da li je ova Hrvatska nama Hrvatima majka ili maćeha? Da li je ovo država pasa ili ljudi? Što je ovo, što je ovo?
mrzitelji životinja, smiješni ste i do boga zatucani....
Sa hvala vam na tome iako mi je pas sad već gluh kao top i oslanja se samo na miris jer ni ne vidi dobro od mrene.
samo zabranu provodite u praksi..zao mi je ali nema pucanja
ljudi u hrvatskoj ne umiru od korone nego od plenkovićevog stožera i njihovih mjera i preporuka .. zna se da su oni vlast i trebaju odgovarat.. pustite petarde i pse .. umrlih je skoro 10 000 njihovom zaslugom
Svašta, sad će minkenska bojna opet započet rat,j...š život bez pucanja, muškost im je oduzeta. Nisi frajer ako ne svršavaš na eksploziv i buku. BTW, kinezi komunjare obožavaju pucnjavu i domljubne rvatine isto, znači nisu toliko različiti.
Odlicna odluka, nadam se da ce se sprovoditi. To moras bit balvan iz najdublje krize ljudske evolucije da se veselis stvarima koje pucaju i dizu takvu buku; vrijeme je za evolvirat vise.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Slicno su napravili i u NL, ali je bucno svaku noc.