U Saboru izglasana zabrana petardi: 'Ovo je dugoočekivani povijesni trenutak'
Ističu kako im je žao što nisu prihvaćeni amandmani zastupnika Davora Dretara i Kluba zastupnika zeleno-lijevog bloka da se uporaba ostale bučne pirotehnike iz tih kategorija dopusti samo u razdoblju od 31. prosinca do 1. siječnja.
Komentari 290
svaka promjena zakona je i veliki biznis za pojedince - komisije, printanje itd u korumpiranom društvu promjene zakona su svakodnevna pojava
Ovo je potpuna idiotarija! Nisam više mlad i danas i meni smeta kanonada za Novo Leto a za žićbo mi je nekaj tipično katolički :) Dakle, divni prikaz pravog stanja - tupila i nekuženja, štono bi rekao Robi K. iz III a. Piratice u slavu Kristovu! Juhuuuu! Međutim, setim se sebe otprije ohoho (nikad za božić! nikad!) i kaj sad? Nek se klinci i mladi vesele, k vragu! Nek se ispucaju! Ostatak godine su mirniji.
Treba zabraniti bilo kakve životinje da se drže po stanovima po noći i i po danu ne mogu spavati tokom cijele godine i uvesti porez na kućne ljubimce
Ja i mnoštvo drugih će švercat i preko Bih, Italije i Srbije. Sad će se pucat više nego prije, a crni market će rast. Al' mogu samo reć da mi je drago što je P1 ostao u proizvodnji, i što nam ne mogu ništa napraviti ako ih koristimo. Bit će bolje nego ikad! A u vezi prijatelja životnija. Neka popuše kurac i neka se uguše u govnima njihovih životinja, i to onih koje ostave vanka na ulici i na travnjacima.
Kako su se ljubitelji petardi okomili na ljubitelje životinja! A nije vam palo na pamet da petarde ne vole ni - drugu ljudi?
Svima koji vole petarde strpati u dupe jednu dozu i potpaliti! Pa da vide kako djeluje eksplozija zadovoljstva!
Bučnu pirotehniku treba u potpunosti zabraniti. To uistinu nije proslava, već maltretiranje i ljudi i životinja.
Pas je inventar u dvorištu, a ne član obitelji.
Kad god odlopatam pseća govna ispred naših garaža, pozelim vlasnicima neduznih peseka u gaće utrpati zapaljen buket petardi... neda mi se strazariti i svađati s budalama, ali rado bih im govna vratio pred njihova vrata
Glavna tema bi trebala biti kako mi kao narod možemo kontrolirati naše izabrane predstavnike. Umjesto da rasprava ide u smjeru ustava i referenduma ovdje je većina komentara vezana na kakicu od pasa?!
Napokon i nešt pametno iz tog sabora...
Država u kojoj je bitniji život 2 3 životinje koja godišnje ozljedi 400 ljudi nego posao stotine ljudi. Petarde se pucaju stotinama godina a i tada je bilo pasa. Gospodo za zaštitu idite u ..
Veća prava za pese, neg za decu. Definitivno sam za to da se ljubimci ne maltretiraju, ali isto tak da ni oni (uz pomoć vlasnika) ne maltretiraju druge. Na vijestima čul da opet "bolesnici" truju pese, bolesno. No razmem ih. Svi vlasnici kao čiste za svojim ljubimcima a, dreka kolko oćeš i di oćeš. Najte tražit samo svoja prava, nego izvršavajte i obaveze.
Iskreno, kolki debil moraš bit, bez obzira na godine, da držiš piraticu u ruci?! Malom klinčeku je imanentan strah od nepoznatog, koje još tak fest grune! To maleno se prvo raspita kod starijih, snima starije, oni ga poduče, pa TEKK onda hiti samo! I to ODMAH, čim kresne o kutiju šibica a ono počne šuštat i svetlit! Dajte, ne drobite idiotarije! Strada se zbog gluposti a ne zbog slobodne prodaje! I da, vi LAŽNO tankoćutni i lažno zabrinuti lažni djecoljupci: jesam, rekao sam da je dijete koje drži piraticu il kaj već u ruci - GLUPO! Još sam malo rekao! Svi mi klinci smo bili fakat mala deca kad smo počeli s pucačinom! Drugi, treći razred. Mislim na samostalno hitanje :) Nikad niti jedan jedini put, nikom od nas se niš ni dogodilo! Kaj mislite zakaj? Zato kaj nismo bili glupi, eto zato.
Po meni mogu zabraniti i proslavu Božića i N.G.Sve je to postalo nešto što više nema smisla nikakvog.Ljudi su jednostavno budale postale i kao ovčice polako i postepeno rade sve što se određuje a to je nešto što je mješanje u privatnost i privatan život.Naravno da pucnjava nije veselje i sve ono što može oslijediti čovjeka.Isto tako i ti raznorazni pesari koji šire psima mržnju i sve što ljudi ne prihvačaju je drugi soj.Danas ljudi djele i kuću i svoj krevet sa psima i mačkama što je totalno ne higijenski a i tu se vidi koliko je čovjek postao neuredan i prljav.Ruku na srce ali ako se zna za što služe psi i mačke onda se tako i treba odnositi prema njima i ne mučiti životinje nekakvim izmišljotinama koje su ljudi počeli izmišljati danas.Razne kerefeke odjeća i obuča za pse i mačke,razne manikure ,frizeraji su samo dokaz koliko ljudi vole mučiti nešto što je priroda dala .Životinja ima svoj specifičan miris koji je njihov i nesmje se dirati niti micati kao niti ono što im je zaštita u njihovom svijetu.Pas se ne kupa ,ne manikira,ne frizira itd .itd...ne jedu ono što smo mi izmislili već ono što im je po prirodi dato.Ljudi kako muće životinje i svoje ljubimce tim zatvaranjima po svojim domovima ,vođenjem na povodcu i još puno tih izmučivanja TAKO SADA VRAČA OVO VRIJEME I LJUDIMA.Imamo Stožer koji sve to primjenjuje na nama danas kako smo mi do sada psima i svim životinjama raspolagali.Pa tako i mi danas živimo kao životinje i moramo se privikavati na to da će nama upravljati .
Super, kakve samo budale u tome vide veselje...
Ja sam jednom šeto ulicom i vidim velikog mišićavog psa i pas me napadne ja potrćim i popnem na drvo i bacim na pod topovski udar(jako jaka petarda) pas utekne ja dodem pred ulaz i sretnem susjedu od 75 godina koja ćeta svog malog psa, ja jaj kažem šta mi se dogodilo ona meni kaže da je nju napo isti pas i nju izgrizo i spasio ju je neki čovijek i od nje saznao sam da je taj isti pas napao mamu i njegovo djete od 2 godine i još puno ljudi je napap kada se pozove policija, ona samo kaže "mi tu ne možemo niša ućiniti" znaći ja ne mogu vjerovat, jednim sam tako otišo do tog ulaza i pito ljude za psa i rekli su svaki dan kad idu na posao u strahu odlaze do svog auta, sada ako ja ne mogu bacat petarde kako bi se ja trebo obranit od takvih ne odgojenih pasa htjeo sam baciti neku drugu petardu ali je nisam imao taman sam išao kući po još petardi da je nisam imao Bog zna šta bi mi se desilo.
Saki onaj koji tihu Božićnu noć skrnavi eksplozijama, ratom umjesto da izađe i pomaže usamljenima i potrebitima je anti-katolik, isprazni konzument koji ne baštini svetu tradiciju hrvatskoga roda. U duši je SFRJ komunist i nosi mu se crvena boja.
Problemi koji dolaze od strane pasa postoje svih 365 dana u godini. Kod pirotehnike "problemi" su mogući u periodu manjem od mjesec dana. Ozljede djeteta su krivica roditelja, ne petardi, isto kao sto bi bilo i ukoliko dijete popije alkohol. Mislim da kod te odluke nisu bile prisutne adekvatne osobe za debatu, jer da se ovo navelo nikada nebi doslo do te odluke, ali ionako se to nas to ne utjece, jer nisu se ostalij 4+ mil ljudi složili s time. I na kraju, zakon određuje koji se tipovi pirotehnike ne smiju koristiti (F2, F3), eto rupe u "odluci", jer ako napravite svoju petardu od baruta to znaci da ona ne spada u nijednu od kategorija. Neovisno o tome, ovo nece se dugo održati, jer ce vidjet da ce radi toga biti samo problemi, a nikakva korist. Nije pametno ljutit ljude + to što je financijska šteta napravljena tom odluku za proizvođaće petardi, ako vec se i smije donijeti takva odluka, onda bi "prijatelji" životinja trebali novčano nadoknaditi štetu proizvođačima petardi.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
hvala ti bože, 30 godina nam je trebalo za tako mali civilizacijski doseg. nešto pametnije vjerojatno nećemo nikad dočekati.