Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 75
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
PODRŽALI PRIJATELJI ŽIVOTINJA
Povratak na članak

U Saboru izglasana zabrana petardi: 'Ovo je dugoočekivani povijesni trenutak'

Ističu kako im je žao što nisu prihvaćeni amandmani zastupnika Davora Dretara i Kluba zastupnika zeleno-lijevog bloka da se uporaba ostale bučne pirotehnike iz tih kategorija dopusti samo u razdoblju od 31. prosinca do 1. siječnja.

Komentari 290

Avatar freen
freen
14:26 18.12.2020.

Pametno,tko hoće ima dnevni boravak pa neka baca i puca,za prekršitelje bi trebale biti masne kazne,zatvor.

VL
Avatar Hazl113
Hazl113
18:30 18.12.2020.

Zapamtite ovo što ću napisat. Klinci i oni malo stariji nabvavljat će i dalje petarde, ali ne više legalno, a to znači i sumnjive kvalitat. Neki će ih radit u kućnoj radinosti i garanitam da će biti više povreda nego proteklih godina. Ono čega se najviše bojim da će neki umjesto petardi nabavljati na crno vatreno oružje i sa time utažiti žeđ za pucnjavom. Isto tako ne znam zašto se ne objavljuju podaci koliko je ljudi ozlijeđeno od petardi, a koliko od ugruza pasa. Ne znam zašto policija taji da je prošle godine bilo 576 prijava radi ugriza, a koliko ja znam prošle godine je bilo 12 povreda od pirotehnike, a samo jedna teža. Ono što se pitam tko je slijedeći na redu. Tko će biti na nišanu tih udruga životinja nakon zabrane petardi. Možda smetlari, poštari, ili bolje rečeno svi koji nemaju pese. A nitko ne pita kada ti se ispod prozora sakopi njih 10tak i počne lavež i dernjava vlasnika.

VL
RI
Ringo
13:01 18.12.2020.

Činjenica: Nekad za vrime komunizma, moglo se pucat do mile volje i moglo se putovat po želji. A sad u "demokraciji" ne smiš ništa, ne smiš nigdi.

VL
PI
Pipiripi4
17:21 18.12.2020.

A što je sa smrdljivom đukelom zbog koje ne mogu spavati jer zalaje na svaki prdac. Ne da bi bacio petardu nego bombu.

VL
Avatar Gordan NJONJO
Gordan NJONJO
15:57 18.12.2020.

Samo ne znam tko ce se toga drzati. Kod mene policija baca petarde. I djeci kupuju i salju ih na ulicu. Evo bas sinoc u samom sredistu Stare Gradiske gdje sam bio u prolazu bacali petarde i pravili vatromet ispred same policijske postaje.

VL
NE
nebitnoime
15:28 18.12.2020.

Nisam bacao petarde već nekih 10 godina jer nisam imao želju ali ove mi se baš nešto puca

VL
Avatar old_habits_die_hard
old_habits_die_hard
17:20 18.12.2020.

danas više pasa nego djece....

VL
Avatar Tombstone
Tombstone
16:53 18.12.2020.

Jos jedna glupa odluka koje se nitko nece pridrzavati. A sverceri buju opet zaradjivali ko nekad.

VL
Avatar Sv.Tito
Sv.Tito
02:05 19.12.2020.

Svim likovima posvađanima s mozgom, koji lupetaju o ozljedama djece: tko je za to kriv, je li?! Petarde?! Zakon koji ih dopušta?! Ma nemojte! Prije svega, krivi su GLUPI klinci, koji su, rekoh, dovoljno glupi da im se nešto, bilo što, uopće može dogoditi!!! Tek nakon toga stižemo do odgovornosti starijih! Tek nakon tog! Ogromna većina nas je od malena hitala ovo i ono i pucala iz ovog i onog! I? OGROMNOJ VEĆINI NAS SE NIKAD NIŠ NI DOGODILO!!!

VL
DU
Deleted user
16:52 18.12.2020.

Ovo je povijesni trenutak?!? Evo u bosaanskom pašaluku bošnjaci najavljuju da će preglasat Hrvate o tome niti riječi ni u jednom mediju u HR?? Ovaj narod je postao komformističan i glup ko ku..c

VL
JE
Jebotesabor
14:13 18.12.2020.

U redu ako ćemo tako neka se pokrene peticija za zabranu posjedovanja pasa,ljudi potrosili pare na sve te petarde i sad ih ne mogu korstiti j**o vas ja sve i taj sabor i prijatelji životinja koji od donacoja za životinje pune svoju g*zicu i prave budale od nas, oni su demoni, a ne prijatelji životinja, trebali bi promijeniti naziv u "ne prijatelji ljudi", e to bi bio njihov naziv koji paše uz to sto nam oni rade, u nas je korona i prave budale od nas, a u njemce je hit*eruša, a nitko nije to pokušao zaustaviti, i komunizam je bio bolji od ovoga i to 3 puta, oni nama u*ehaju a mi to primamo samo što mi ne shvaćamo. Vi mislite da je pirotehnika nesto sto se mora izbjeći zbog opasnosti? E pa nije, samo trebate to koristiti kako se treba koristiti, evo vam i primjer sa USB-om on se koristi za spremanje podataka. Još uvijek mislite da je to bezopasno? ali ako dođete nekome i iskopate oko onda je opasan, ili noževi, što ne zabrane noževe kad su tako opasni?

VL
Avatar messerschmidt
messerschmidt
14:40 18.12.2020.

Ma da, sad i covid uzrokuju petarde.

VL
TA
tazmania
21:32 18.12.2020.

Samo vi brišite moj komentar :) postoje društvene mreže gdje mome komentaru nemožete ništa, JADNICI!

VL
HA
hacker
14:53 18.12.2020.

Nisam ljubitelj pirotehnike ali takvih zabrana nije bilo ni u komunističkoj Jugi!

VL
FO
fortinaf
14:55 18.12.2020.

Auf kakve cu ja sad granate bacati j**** vam svima... Ne daju ljudima ni slaviti kako Bog zapovijeda...

VL
TA
tazmania
21:14 18.12.2020.

Neka prijatelji životinja ostanu prijatelji, neka se i pojebu s ljubimcima ako žele ali meni nitko i nikada neće zabraniti upotrebu pirotehnike za novu i. Petarde su zakon imam ih u ruci od kada znam za sebe i sada će meni neki smrdljivi Idijoti iz sabora skupa sa ovom našom glupom policijom dati zabranu hahaha, ma daaa... samo dajte jebem vas i vašu Hrvatsku u kojoj sam nažalost rođen! Zabranite li prodaju pirotehnike znajte da će ljudi a i djeca kupovati petarde i dalje samo one koje nisu sigurne i ilegalne i bit će još vise ozljeda nego sada. Ma daaa... zaboravih nea veze vama nisu bitna djeca nego jebeni ljubimci, SRAM VAS BILO pogledajte malo u svijetu kako se živi vi ste svi kreteni, čisti lopovi, banda, narkobosovi i masoni koje sve treba pohvatat i pobit! Srećom postoji dobro staro CRNO TRŽIŠTE a tamo su petarde još jače i još bolje nego ove koje su svake godine sve slabije i slabije. I za kraj neka vam je sretno s vašim ljubimcima koji će nadam se jednog dana vas vodati na uzicama umjesto vi njih.

VL
DO
domagoj1492
13:08 18.12.2020.

Koja glupost ! Nisam ni znao da kreteni hoće zabraniti petarde. Policijska država postajemo. Tak je bilo svojevremeno sa ležećim policajcima. Nitko ne pita šutljivu većinu nego neki marginalci donose zakone

VL
KI
KikiMiki123
14:15 18.12.2020.

Znate šta,evo ovako.Sve što je Vuco rekao onom liku kad se emitirala ,,Noćna Mora"tako se i ja obraćam saboru,vladi i ovoj bijednoj državi Hrvatskoj.Svi vi kolektivno imate erektilnu disfunkciju.

VL
TO
Tomisl
16:28 18.12.2020.

Opet kopiramo Njemce , da se oni poćnu mazat g........a i naši bi zakljućili kako je to zdravo.

VL
SK
Skade
16:08 18.12.2020.

Bez brige pucat ce se i dalje a petarde mogu i dalje kupiti skoro svi. Treba samo opg a skoro svi poznaju nekoga tko ima. Ja napravio zalihu dosta da mi 10 godina traje tako da me ovo uopce ne muci i imam nekoga u obitelji s opg ko mi kupi bez problema.

VL
« 1 2 3 4 5 6 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.