U Saboru izglasana zabrana petardi: 'Ovo je dugoočekivani povijesni trenutak'
Ističu kako im je žao što nisu prihvaćeni amandmani zastupnika Davora Dretara i Kluba zastupnika zeleno-lijevog bloka da se uporaba ostale bučne pirotehnike iz tih kategorija dopusti samo u razdoblju od 31. prosinca do 1. siječnja.
Komentari 290
Čini mi se kako bi neka politička stranka mogla dobro proći na lokalnom izborima ako obeća da će vlasnike pasa kažnjavati za vođenje bez uzice.
sabor o cuckima a ljudi bez krova i doma od potresa.. to ti je sabor.. sve akademici s dvojnim državljanstvom
Zabranjeno voce je najslade voce. I dalje ce se pucati, netko ce zaradivati na crnjaka, drzava nece ubirati malo pdva na tome, a mi cemo i dalje nagazati na postavljene nagazne od strane fifija mimija kikija kikice fifice jer njihovi mameki i tateki to nisu vidjeli dok su pogledavali prema nebu da vide kakvo ce vrijeme biti
Drago mi je da su petarde zabranjene. Volim peseke i sve životinje, ali....ljudi koji pesu govore: dođi mami/tati, i tome slične gluposti....trebali bi razmisliti o svom psihičkom zdravlju...
Tko još ne kuži da je ovo “ serviran “ amandman pod glupost isprikom zaštite prirode, zaštite ljudskog zdravlja, pasa idr. gluposti jer se nekom tresu gače zbog korištenja pirotehničkih sredstava u “ druge” svrhe. S obzirom kakav pakleni plan imaju sa stanovništvom nije niti čudo da su se usrali. Najrade bi zabranili i gradevinski materijal jer ima i alata s kojim se radi buka, može ozlijediti a i kojem političarskoj gnjidi ozbilnije nauditi. Ali neka se ne brinu jer nekoč je narod išao na diktatore i samo sa vilama i bakljama. Pa hoće li i njih zabraniti ??
...dakle, kaj se dotikavle petardi, pucanja iz raznih "sprava" itd. bumo si grunuli pokoju, paziti na djecu i nesposobne koji ni su u stanju rukovati gore navedenim... u mom Zagorju, bili su "specijalci" koji su svako leto oderali po par kratkih iz "šarca" sa brega kaj se mijenjala pozicija... milicajci su ih tražili i nikad ih nisu našli... e, to su bila vremena... a ovo danas je "luk i voda"... he, he...
Pucnjava je dopuštena samo za neubrojive u nužnoj samoobrani.
Meni također smetaju petarde i pizdravljam odluku. Ali me ujedno zanima kada će zabraniti zapišavanje pločnika od strane kućnih ljubimata i striktno kažnjavati vlasnike "opasnih pasa" zbog neadekvatne opreme prilikim izvođenja u šetnju ?
..šta nisu izglasali prije da ljudi ne nabavljaju petarde.............osim toga dajte jedno mjesto na periferiji da se ide tamo pucati.........imam psa koji se boji...........ali periferija je dušu dala...........tamo staviti kioske i eto love.........postoje plivališta, bočališta, parkovi za pse... kupališta neka postoje i PUCALIŠTA...............
Bas bi bilo lijepo da ne gurate nos tamo di mu nije mjesto, ako psi mogu lajati 24/7, 365 dana onda i mi mozemo bacati petarde i zabaviti se par tjedana. U svakom slucaju tu je vise posla za svercere, ako se moglo svake prethodne bacati onda moze i ove i za ovu i za dalje! Manite se vi ovog i gledajte kako da vise ne lazete ovaj napaceni narod.
sami ste sebe usrali imat cete vise ozljedenik jer ce se iligalno kupovat
Slazem se, treba zabraniti petarde jer vesele samo retarde. A nove ozljede i traume nam nisu vise potrebne. Djeca, ljudi i druge zivotinje to ne zasluzuju.
banda ih ne brine kad su u kompi
a neki kažu da "državA" niš ne dela.. lijepo je znati da se problemi zakonski reguliraju po prioritetima i dobrobiti istih za što širu društvenu zajednicu!?#&*
Zabrana za sobom povlači revnosnije kršenje, biseri! Pogotovo ovak bedasto nekaj! Alkos Dretar bi nekaj zabranjival? Naj njemu zabraniju da tulike ždere!
Mi pucamo iz šarca
Idemo jedna kampanja za zaštitu ljubimaca i ostalih građana od kretenskih vlasnika. Mnogi četveronošci služe za naslikavanje i pokazivanje po raznim špicama i isfuravanje pseće mode a onda većinu dana čame sami u stanu. I kad konačno stigne taj dobričina od vlasnika pas dobije upalu grla od pivanja od sriće a susidi slom živaca. Otkad su stanovi prirodna okruženja za životinje? O zapišanim liftovima, iskakanim zelenim površinama, dječjim igralištima, trgovačkim centrima neću ni govorit. I aute triba zabranit jer bruje i ispuštaju plinove a to smeta psima. Građane bez pasa hitno protirat u planine jer ne pripadaju u gradove. Otkad je grad prirodno stanište za životinje. I ne, ne mrzim pse tako bi rado jednog malog čupavog ali nemam uvjete za njega isto kao ni svi ostali koji drže pse u stanu. Grad nije prirodno okruženje za pse. A petarde, dozvoliti 31.12., 01.01. i eventualno kad osvojimo neko svjetsko. Jednom godišnje treba si dati oduška sve ostalo je lječenje isto kao i sa psima. Nisam protiv samo smatram da sve treba imati svoje mjesto i vrijeme.
Ja ne bih živio u zgradi u kojoj ima pas, pa kako ssmo smrdi u haustoru ili ispred vrata vlasnika psa, fujjj. To ste se mnogi uvjerili koji nemate paščad, dok vlasnici otupe na taj smrad.
Daleko smo dogurali, svu zabavu treba zabraniti! Petarde za Silvestrovo, vatromete, karusele, prskalice na borovima.. onda alkohol, on je posebno opasan, također treba strogo zabraniti da takvi kao Luka Oman i njemu slični, ne bi slučajno cucku stavili brnjicu ili da ga slučajno vode na lajni.. pa da životinje pate, osjećaju se ko životinje pa grizu i napadaju, svako malo neko djetence završi na kirurgiji.. jer životinje pate a Luku Omana to jako ljuti... iako ga nije briga kaj u Dumovcu cucki skapavaju jer se lova troši na druge ciljeve.. i na kraju treba zabraniti knjige! Pogotovo mladima! Nek čitaju Tik Tok..i Fejs! To je štivo a ne knjige! Knjige su opasne, razvijaju kritičnu misao i nedaj Bože nek sutra djeca odrastu i dođu u Sabor i počnu postavljati nezgodna pitanja ... našoj političkoj eliti ... iz vodeće partije! Ili pogotovo njezinom premudrom vođi!? Ne ide to! Bravo za sve dosadašnje i buduće zabrane! Sretan sam u zemlji za koju sam se borio. Jer vidim da mudrost vodi ka boljoj budućnosti. I nadasve puuuno sigurnijoj! Ako smijem, dao bi i mali osobni doprinos. Neka Sabor donese odluku da je SVE zabranjeno! Osim onog što je izričito dozvoljeno. Bilježim se sa štovanjem!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Uostalom sada ce crno trziste rast biti ce unosan posao prodavat pirotehniku,, i za vrijeme rata se nije smjelo pucat pa se pucalo sa petardama a bome i iz oruzija