Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 75
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
PODRŽALI PRIJATELJI ŽIVOTINJA
Povratak na članak

U Saboru izglasana zabrana petardi: 'Ovo je dugoočekivani povijesni trenutak'

Ističu kako im je žao što nisu prihvaćeni amandmani zastupnika Davora Dretara i Kluba zastupnika zeleno-lijevog bloka da se uporaba ostale bučne pirotehnike iz tih kategorija dopusti samo u razdoblju od 31. prosinca do 1. siječnja.

Komentari 290

DU
Deleted user
10:17 19.12.2020.

Uostalom sada ce crno trziste rast biti ce unosan posao prodavat pirotehniku,, i za vrijeme rata se nije smjelo pucat pa se pucalo sa petardama a bome i iz oruzija

VL
AN
ante7
16:34 18.12.2020.

Čini mi se kako bi neka politička stranka mogla dobro proći na lokalnom izborima ako obeća da će vlasnike pasa kažnjavati za vođenje bez uzice.

VL
DU
Deleted user
11:41 18.12.2020.

sabor o cuckima a ljudi bez krova i doma od potresa.. to ti je sabor.. sve akademici s dvojnim državljanstvom

VL
Avatar ilirac
ilirac
13:39 19.12.2020.

Zabranjeno voce je najslade voce. I dalje ce se pucati, netko ce zaradivati na crnjaka, drzava nece ubirati malo pdva na tome, a mi cemo i dalje nagazati na postavljene nagazne od strane fifija mimija kikija kikice fifice jer njihovi mameki i tateki to nisu vidjeli dok su pogledavali prema nebu da vide kakvo ce vrijeme biti

VL
LO
Lolita3
15:28 18.12.2020.

Drago mi je da su petarde zabranjene. Volim peseke i sve životinje, ali....ljudi koji pesu govore: dođi mami/tati, i tome slične gluposti....trebali bi razmisliti o svom psihičkom zdravlju...

VL
DU
Deleted user
19:26 19.12.2020.

Tko još ne kuži da je ovo “ serviran “ amandman pod glupost isprikom zaštite prirode, zaštite ljudskog zdravlja, pasa idr. gluposti jer se nekom tresu gače zbog korištenja pirotehničkih sredstava u “ druge” svrhe. S obzirom kakav pakleni plan imaju sa stanovništvom nije niti čudo da su se usrali. Najrade bi zabranili i gradevinski materijal jer ima i alata s kojim se radi buka, može ozlijediti a i kojem političarskoj gnjidi ozbilnije nauditi. Ali neka se ne brinu jer nekoč je narod išao na diktatore i samo sa vilama i bakljama. Pa hoće li i njih zabraniti ??

VL
WP
W_P38
13:39 18.12.2020.

...dakle, kaj se dotikavle petardi, pucanja iz raznih "sprava" itd. bumo si grunuli pokoju, paziti na djecu i nesposobne koji ni su u stanju rukovati gore navedenim... u mom Zagorju, bili su "specijalci" koji su svako leto oderali po par kratkih iz "šarca" sa brega kaj se mijenjala pozicija... milicajci su ih tražili i nikad ih nisu našli... e, to su bila vremena... a ovo danas je "luk i voda"... he, he...

VL
Avatar uputnik
uputnik
13:32 18.12.2020.

Pucnjava je dopuštena samo za neubrojive u nužnoj samoobrani.

VL
AL
AlojzVjekoslav
10:24 19.12.2020.

Meni također smetaju petarde i pizdravljam odluku. Ali me ujedno zanima kada će zabraniti zapišavanje pločnika od strane kućnih ljubimata i striktno kažnjavati vlasnike "opasnih pasa" zbog neadekvatne opreme prilikim izvođenja u šetnju ?

VL
SJ
Sve je uzalud
12:35 18.12.2020.

..šta nisu izglasali prije da ljudi ne nabavljaju petarde.............osim toga dajte jedno mjesto na periferiji da se ide tamo pucati.........imam psa koji se boji...........ali periferija je dušu dala...........tamo staviti kioske i eto love.........postoje plivališta, bočališta, parkovi za pse... kupališta neka postoje i PUCALIŠTA...............

VL
MA
Marin1234
02:01 19.12.2020.

Bas bi bilo lijepo da ne gurate nos tamo di mu nije mjesto, ako psi mogu lajati 24/7, 365 dana onda i mi mozemo bacati petarde i zabaviti se par tjedana. U svakom slucaju tu je vise posla za svercere, ako se moglo svake prethodne bacati onda moze i ove i za ovu i za dalje! Manite se vi ovog i gledajte kako da vise ne lazete ovaj napaceni narod.

VL
HA
hacker121
11:23 19.12.2020.

sami ste sebe usrali imat cete vise ozljedenik jer ce se iligalno kupovat

VL
4C
4ever_cro
05:12 02.01.2021.

Slazem se, treba zabraniti petarde jer vesele samo retarde. A nove ozljede i traume nam nisu vise potrebne. Djeca, ljudi i druge zivotinje to ne zasluzuju.

VL
DU
Deleted user
20:59 18.12.2020.

banda ih ne brine kad su u kompi

VL
LL
lijepa_li si
14:05 18.12.2020.

a neki kažu da "državA" niš ne dela.. lijepo je znati da se problemi zakonski reguliraju po prioritetima i dobrobiti istih za što širu društvenu zajednicu!?#&*

VL
Avatar Sv.Tito
Sv.Tito
01:57 19.12.2020.

Zabrana za sobom povlači revnosnije kršenje, biseri! Pogotovo ovak bedasto nekaj! Alkos Dretar bi nekaj zabranjival? Naj njemu zabraniju da tulike ždere!

VL
Avatar Jovan Deribaba
Jovan Deribaba
16:35 18.12.2020.

Mi pucamo iz šarca

VL
IS
Istinaboli
21:05 18.12.2020.

Idemo jedna kampanja za zaštitu ljubimaca i ostalih građana od kretenskih vlasnika. Mnogi četveronošci služe za naslikavanje i pokazivanje po raznim špicama i isfuravanje pseće mode a onda većinu dana čame sami u stanu. I kad konačno stigne taj dobričina od vlasnika pas dobije upalu grla od pivanja od sriće a susidi slom živaca. Otkad su stanovi prirodna okruženja za životinje? O zapišanim liftovima, iskakanim zelenim površinama, dječjim igralištima, trgovačkim centrima neću ni govorit. I aute triba zabranit jer bruje i ispuštaju plinove a to smeta psima. Građane bez pasa hitno protirat u planine jer ne pripadaju u gradove. Otkad je grad prirodno stanište za životinje. I ne, ne mrzim pse tako bi rado jednog malog čupavog ali nemam uvjete za njega isto kao ni svi ostali koji drže pse u stanu. Grad nije prirodno okruženje za pse. A petarde, dozvoliti 31.12., 01.01. i eventualno kad osvojimo neko svjetsko. Jednom godišnje treba si dati oduška sve ostalo je lječenje isto kao i sa psima. Nisam protiv samo smatram da sve treba imati svoje mjesto i vrijeme.

VL
KR
Korisnik.ri
08:29 17.01.2021.

Ja ne bih živio u zgradi u kojoj ima pas, pa kako ssmo smrdi u haustoru ili ispred vrata vlasnika psa, fujjj. To ste se mnogi uvjerili koji nemate paščad, dok vlasnici otupe na taj smrad.

VL
BS
@bserver
17:24 18.12.2020.

Daleko smo dogurali, svu zabavu treba zabraniti! Petarde za Silvestrovo, vatromete, karusele, prskalice na borovima.. onda alkohol, on je posebno opasan, također treba strogo zabraniti da takvi kao Luka Oman i njemu slični, ne bi slučajno cucku stavili brnjicu ili da ga slučajno vode na lajni.. pa da životinje pate, osjećaju se ko životinje pa grizu i napadaju, svako malo neko djetence završi na kirurgiji.. jer životinje pate a Luku Omana to jako ljuti... iako ga nije briga kaj u Dumovcu cucki skapavaju jer se lova troši na druge ciljeve.. i na kraju treba zabraniti knjige! Pogotovo mladima! Nek čitaju Tik Tok..i Fejs! To je štivo a ne knjige! Knjige su opasne, razvijaju kritičnu misao i nedaj Bože nek sutra djeca odrastu i dođu u Sabor i počnu postavljati nezgodna pitanja ... našoj političkoj eliti ... iz vodeće partije! Ili pogotovo njezinom premudrom vođi!? Ne ide to! Bravo za sve dosadašnje i buduće zabrane! Sretan sam u zemlji za koju sam se borio. Jer vidim da mudrost vodi ka boljoj budućnosti. I nadasve puuuno sigurnijoj! Ako smijem, dao bi i mali osobni doprinos. Neka Sabor donese odluku da je SVE zabranjeno! Osim onog što je izričito dozvoljeno. Bilježim se sa štovanjem!

VL
« 1 2 3 4 5 6 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.