Josipović razriješio Kruljca s dužnosti zapovjednika KOV-a
Čin i odličja Kruljcu mogu biti oduzeti u slučaju pravomoćne presude.
Komentari 183
Stralnikov1 Kontrapitanje : Sanader je napravio ne 16 milijuna nego 16.000 milijuna štete i danas je još hrvatski sabornik i prima plaću. Molim objašnjenje!!! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: to smo pitanje vec prodiskutirali. koliko je objavljeno, general je smiljenjen ili razrijesen sa funkcije,e, nedostatna je informacija da je otpusten ili da mu je oduzet cin sto znaci da do daljnjega ostaje u posjedu svih privilegija izvan pritvora.
10.07.2011. u 19:06h Strelnikov1 je napisao/la: ja tebe prijavim da si silovao neku ženu, uhite te i čekaš sudski proces... i oduzmu ti sve što imaš... to je ok? pa čekaj malo.... svatko protiv svakoga može podnijeti kaznenu prijavu alii postoji valjda notorna presumpcija nevinosti. I Paravinja je nevin jer nema leša. ________________________________________________ Prouči materiju. Kruljac je i dalje u vojsci, vjerojatno će do okončanja postupka dobijati 1/3 plaće, a ostatak će dobiti ukoliko sud odbaci optužbe. Prouči zakone. On je sada u pritvoru prema zakonskoj regulativi, a razriješen je dužnosti zbog zaštite ustavnog poretka i to nije nikakvo prejudiciranje krivnje ni ugrožavanje prava.
Strelnikov Ako se ne varam Kruljac je razriješen dužnosti zapovjednika KOV-a. Nije mu oduzet čin. Tako barem piše.
10.07.2011. u 19:08h Strelnikov1 je napisao/la: nije, nije pucanj u prazno...svaka čast ako radiš..miislio sam da si jedan od \"boraca\" sa \"gelerima\" što šetaju ili sa lažnim PTSP-om...bolesni su kad treba dobit pemziju...al kad se ide u lov i nositt pušaka onda nisu PTSP-ovci!!! vidim da mnogo nešto navijaš za jednu stranu...mislim da neznaš koliko je ljudskih sudbina poštenih ljudi skrojeno zahvaljujući nekim ljudima!!! sve je to jedna mreža...umrežena i što se mene tiče..nema tih sudova na balkanu koji će donijet pravičnu odluku...dobro ti je već netko odgovorio....za neke prijašnje poteze bi i u burkini faso već bio razrješen!! mislim da burkina faso, uganda...togo, donji svaziland imaju bolje uređena pravila napredovanja u vojsci....!!
Predsjednik netreba suca, netrebaš odvjetnika, netrebaš provjeriti priču generala ili mu povjerovati , upoznati situaciju; čim Uskok kaže ili se našali generali su lopine kriminalci ili zločinci zna se da je istina i možeš isti čas da ih kažnjavaš iavaš i degradiraš i brzo po odličja koja su dobivali i zaslužili; to brzo uzimaj otimaj da ne prodaju ! Kako je jednostavno biti Predsjednik i pravednik ujedno !
Strelnikov1, jesi li čuo za ip adresu? Nisi? Jedini pravi general što stoluje u Širokoj zna za to i priča se da je već pribavio jednu interesantnu he he.... Kasno sada isključivati mašinu....
odnosno..sterlnikov...nisam ti završio sve..pozivaš se na neka ugrožavanja demokratskih prava i sloboda....a kao nama smrtnicima nisu ugrožena prava i slobode....pa upravo su nama uskračena prava i slobode, pravo na rad...pravo na kretaje, sva prava su nam uskračivana od strane pojedinaca....mom starom je ugroženo pravo da ima poštenu mirovinu jer se sve pokralo i satralo....meni su ugrožena prava jer nemam novaca, mojoj djeci su već ugrožena prava njihovim aktivnostima....
Strelnikov1 I ne znam koji će te privatnik zadržati na poslu ako završiš u zatovru. Državne službe odnosno naši bajni zastupnici, direktori državnih poduzeća su naravno nešto drugo. Da, i na temelju čega si zaključio da ja nemam ništa protivtiv što se Sanaderu isplaćuje 16.000 kuna mjesečne plaće? Ne ne sviđa mi se, naročito zato što slijepi Hrvati dobijaju neku mjesečnu crkavicu, pisala sam o tome.
Da zaključim jer smo počeli generalizirati o društvu - a tema je Kruljac - u ovoj trećerazrednoj aferi po iznosu krađe glavni krivci su Zdravko Sočković i njegovi puleni. Kruljac je tu uletio bez veze, tko imalo pozna odnose u Brodu to zna. Kruljac u Brodu i nije - niti je bio godinama - poslije osnovne škole otišao je s Jelasa u bivšu Vojnu akademiju JNA u Rajlovac, tu ga je zatekao rat 1990. i priključio se ZNG... dalje je poznato, srčan, hrabar, sposoban vojnik. Upitnog karaktera i morala. I nije mogao doći na ovo mjesto zapovjednika HKV po NIJEDNIM kriterijima. Zašto je došao pitajte Stevicu Mesića. Nije Kruljac sam sebe postavio niti si sam dao čin general-pukovnika. Ispada da je to bio neki njegov privatluk u vojsci. Svašta, uz tolike tajne službe, mudrace, vijeća, savjete i što-ti-sve-ne. Kruljac samo dokazuje nepismenost i nesposobnost vladajuće kaste. Nije Kruljac uopće bitan i nije on problem. Problem je vrh. Koji nije vrh već dno dna.
Strelnikov Dakle, dovoljno je pročitati naslov i podnaslov. Naslov: Josipović razrješio Kruljca s duižnosti zapovjednika KOV-a Podnaslov: Čin i odličja Kruljcu mogui biti oduzeti u slučaju pravomoćne presude. Dakle, ne pjeni se, ne može on zapovjedati vojskom iz zatvora.
Predsjednik nije degradirao Kruljca, ni oduzeo činove, ni prejudicirao krivnju. On je jednostavno razriješio Kruljca obnašanja zapovjednika hrvatske vojske i tako zaštitio ustavni poredak i hrvatsku državu. Predsjednik RH je vrhovni zapovjednik obrambenih snaga RH i prema tome ima pravoo razriješiti dužnosti bilo koju vojnu osobu. Uz to, jedna od dužnosti predsjednika RH je i zaštita ustavnog poretka. Osim toga, Ivo Josipović malo bolje poznaje Usrav i zakone da bi mu se dogodilo da napravi nešto što nije u skadu sa njima.
U Hrvatskoj su stvoreni svi pred uslovi za odigravanje sportskih igara pod nazivom \"LOPOVIJADA. Takmicara bi bilo u izobilju
10.07.2011. u 19:21h VasoBerak Pula je napisao/la: Strelnikov1, jesi li čuo za ip adresu? Nisi? Jedini pravi general što stoluje u Širokoj zna za to i priča se da je već pribavio jednu interesantnu he he.... Kasno sada isključivati mašinu.... ...................................................................................................... Ti si preglup za IP adress. A moj prijatelj Ante ima za tebe jednu poruku.. ako se s dijanom ikad pojaviš...
@zeitgeist, a kad si već upoznat s tom temom, onda nam objasni kako bi to čovjek, koji je stvarao hrvatsku državu i hrvatski ustav, rušio ustavni poredak zemlje za koju se borio, pa da predsjednik treba njegovom suspenzijom štititi ustavni poredak? kakvu to opasnost po ustavni poredak predstavalja kruljac, kao zapovjednik kopnenih oružanih snaga u vrijeme mira u hrvatskoj?! što misliš da bi kruljac učinio protuustavno, pa da josipović to brani? zar je on spremao državni udar, ustavni udar, vojni udar? što? o čemu se tu radi? jer ja ne kužim, ako u ustavu piše da je svatko NEVIN dok mu se pravomoćnom sudskom presudom ne dokaže krivnja, onda je za moj pojam kršenje Ustava tretirati nekoga kršiteljem ustavnog poretka zemlje, a da mu za to nije dokazana krivnja pravomoćnom sudskom presudom, pa je taj dakle još uvijek NEVIN!
Gospodine predsjedniče, zašto Vas odmah na početku mandata, Vaši dobro plaćeni savjetnici, nisu upozorili na nepodopštine u vojnoj strukturi, te da zatražite istragu o ovom vojnom velikanu ?
evo ono zbog čega imam velike dileme, je li ovaj postupak bio u redu ili nije: Ustav RH Članak 28. Svatko je nedužan i nitko ga ne može smatrati krivim za kazneno djelo dok mu se pravomoćnom sudskom presudom nee utvrdi krivnja. Što je s ovom odredbom Ustava u predmetnom slučaju?
10.07.2011. u 20:32h Galadriel G je napisao/la: evo ono zbog čega imam velike dileme, je li ovaj postupak bio u redu ili nije: Ustav RH Članak 28. Svatko je nedužan i nitko ga ne može smatrati krivim za kazneno djelo dok mu se pravomoćnom sudskom presudom ne utvrdi krivnja. Što je s ovom odredbom Ustava u predmetnom slučaju? _______________________________________________ Na koji način se taj članak odnosi na slučaj razriješenja dužnosti?
pa vrlo jednostavno. ako je netko nevin (nije mu (još) pravomoćnom presudom dokazana krivnja) a smijeni ga se s posla, iako postoji mogućnost da bude i oslobođen svake krivnje, nanesena mu je šteta ugledu i svemu onome što ustav jamči,, da svatko mora poštivati. dakle, ja se ne bih zalijetala, već bih pričekala tu presudu i onda nekoga razrješavala dužnosti. u međuvremenu bi ga zamjenjivao njegov zamjenik ili bih primila radnika na određeno vrijeme da ga mijenja dok je odsutan. to bi mi se učinilo razumnim i u skladu s Ustavom. nisi mi odgovorio na ono pitanje, kako to misliš da bi kruljac, koji je stvarao državu, uništavao ustavni poredak, pa a josipović ima potrebu braniti ustavni poredak. mislim da je prejaka riječ: ustavni poredak?! tko može srušiti i čime to naš ustavni poredak?
10.07.2011. u 20:28h Galadriel G je napisao/la: @zeitgeist, ________________________________________________________ Opasnost po hrvatsku je to što je zapovjednik hrvatske vojske onemogućen u obavljanju svojih dužnosti. Da ponovim po n-ti put: vrhovni zapovjedik obrambenih sbaga RH nije degradirao, otpustio, niti oduzeo odlikovanjanja kruljcu, a ponajmanje prejudicirao moguću krivnju. Predsjednik RH ima pravo razriješiti dužnosti bilo kojeg vojnog djelatnika i dužan je to napraviti ukoliko je u suprotnom ugrožen ustavni poredak i sigurnost zemlje. Dakle, nije Kruljac opasnost za sigurnost zemlje, već njegova nemogućnost obavljanja dužnosti zapovjednika hrvatske vojske.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
10.07.2011. u 19:04h Strelnikov1 je napisao/la: Ok... do jučer je bio \"savršeno discipliniran časnik\" a danas je smeće. Nešto ne štima u glavama. Pa nije Kruljac od jučer ljudi!! Četvrti čovjek vojne hijerarhije i nitko se do danas nije zapitaoo o njegovim moralnim karakterisitkama - dana ssvi sve znaju! ___________________________________________________ Jedno je mišljenje o osobi, a drugo je optužnica od strane uskoka i pritvor. Možemo mi sad raspravljati tko je što, ali jedna od predsjednikovih dužnosti je zaštita ustavnog poretka i ako još pridodaš i vrhovno zapovjedništvo hrvatskom vojskom, onda je razrješenje Kruljca jedini logičan ishod. Slabo poznaješ materiju kada se koristiš birtijaškom logikom. Odnosno, \"do jučer\" nije bio u pritvoru i moga je zapovijedati vojskom, a danas je pritvorenik koji ne može obavljati svoju dužnost. I da ti ponovim, predsjednik RH ima ovlasti razriješiti dužnosti bilo koju osobu u vojnoj hijerarhiji bez obzira na okolnosti, a da ne govorim o ovim okolnostima.