Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 35
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
odluka
Povratak na članak

Josipović razriješio Kruljca s dužnosti zapovjednika KOV-a

Čin i odličja Kruljcu mogu biti oduzeti u slučaju pravomoćne presude.

Komentari 183

PO
PommFritz
18:02 10.07.2011.

10.07.2011. u 17:54h velikazmija je napisao/la: čemu onda one bajke kad presjednik govori niko nije kriv dok mu se krivnja ne dokaže -- jeli onda generalu kruljcu krivnja već dokazana -- ili je ovo neki drugi prijeki sud -- ________________________________________________________________ upravo sam htio prokomentirati tu temu. neshvatljivo je koliki broj postova nacelno zagovara nedostatak demokracije a zatim predlazu antidemokratskim mjerama rijesavati probleme. ocigledno postoji neka vrsta psiholoskog oxymorona o shvacanju i djelovanju politike..

VL
SI
sifoklop
18:02 10.07.2011.

Ovaj forum je zagađen ideološkim slijepcima i neznalicama. Kao prvo oni koji misle da postoji vojno zemljište- istina je da ne postoji. Od 1990 uvedeno je podržavljanje sve imovine. Sva imovina za koju se katastru vodilo da je vlasnik SSNO (bivše ministarstvo obrane) proknjižena je u korist novog vlasnik a to je RH. Drugo: Odluka o razrješenju navednog generala MK donesena je po Zakonu o službi u OS Rh. Nema to nikakve veze s EU, NATO ili pak s presumpcijom nevinosti. Čim je vojna osoba pritvorena zbog sumnje u učinjenje kanenog dijela mora ga se razriješiti dužnosti. Daljnji status u službi ovisi isključivo o ishodu sudskog postupka. Po istom Zakonu neovisno od postupka u županijskom sudu u Osijeku moguće je voditi i stegovni postupak na vojno-stegovnom sudu koji može završiti i prije \"civilnog\" suda. Na tom sudu najstroža sankcija je gubitak djelatne službe uz oduzimanje čina te slijedom toga nećastan otpust iz službe, a što u prksi znači i oduzimanje prava na vojnu mirovinu. Zato forumaši barem se dobro informirajte o čemu pišete-

VL
DA
darko9
18:04 10.07.2011.

hapsi lopove

VL
DA
darko9
18:06 10.07.2011.

a polagali su prisege da če čuvati i braniti domovinu da da ju nitko osim njih ne pokrade

VL
DA
darko9
18:07 10.07.2011.

počela se valjati gruda snijega niz padinu baš da vidimo kako velika če nastati

VL
PO
PommFritz
18:09 10.07.2011.

bez obzrira na okolnosti i uvjete svi koji smatraju da je kriv imaju sprung u osnovnim shvacanjima demokracije. covjek jednostavno je i mora biti nevin dok mu se krivnja ne dokaze (u pravnom smislu). jedino na taj nacin funkcionira pravna drzava na koju se svi pozivaju.

VL
FR
franc
18:09 10.07.2011.

Kakvih ima sve generalskih činova? General konobar, general geodet, general boksač, general monter centralnog grijanja, general pica-majstor, general legionar, general harmonikaš, general književnik, general pravne struke........ Jedino je Ćiro ostao u statusu pukovnika nogometnog smjera.

VL
GO
goran71
18:18 10.07.2011.

Cinove su dobijali i oni koji su samo kuvali kave i davali zaradeni novac zapovjedniku pa iz svog depa opet kupovali da bi prodavali blago nama daleko smo mi od domoljublja

VL
DO
dodgjeka
18:20 10.07.2011.

Suvišno je komentiranje,ali nemogu svatiti kako nema nikakvog rešpekta ni srama nego se gromoglasno smije ovom napaćenom narodu u kada ga privode

VL
PO
PommFritz
18:25 10.07.2011.

10.07.2011. u 18:20h dodgjeka je napisao/la: Suvišno je komentiranje,ali nemogu svatiti kako nema nikakvog rešpekta ni srama nego se gromoglasno smije ovom napaćenom narodu u kada ga privode _______________________________________________________________ vrlo jednostavno, pokazivanje respekta moglo bi se oznaciti kao postojanje strahaha a pokazivanje srama moze biti protumaceno kao priznanje krivnje (u moralnom smislu).

VL
VE
velikazmija
18:30 10.07.2011.

uredu je darko9 -- ti kažeš hapsiti i to mi govori da si bio iza drugog brda -- na drugoj strani - vas su abolirali -- ali ovom čovijeku ne smiju uzimati čast dok ne dokažu da nije častan general -- ---- hapsiti -uhititi--

VL
OB
-obrisani-
18:30 10.07.2011.

Notorna je činjenica da su se činovi dijelili - doslovno - dijelili kapom i šakom kao i status branitelja uostalom. Napravljena je sprdnja od činova pa stvarno je general-konobar, brigadir-limar, pukovnik-bravar... primjeri su iz života a ima ih toliko da je nemoguće sve nabrojiti. Čovjek s osnovnom školom je časnik npr. itd... No... ovdje smeta što Josipović razrješava bez zakonskog i sudskog pravorijeka u slučaju Kruljac. Uopće ne ulazim je li ili nije kriv ali ovo je u maniri najboljih boljševičkih poteza. Što ako se pokaže da je Kruljac imao pismeno pokriće za sve što je radio? Hoće li Josipović povući odluku?

VL
OB
-obrisani-
18:33 10.07.2011.

@Strelnikov Nebitno je da li je Kruljac kriv, odnosno da li će biti osuđen. Osoba protiv koje se vodi kazneni postupak zbog osnovane sumnje i koja je u pritvoru ne može i ne smije obnašati tako visoku funkciju. Josipović nije prejudicirao kruljčevu krivnju, nego je zaštitio ustavni poredak.

VL
PO
PommFritz
18:37 10.07.2011.

10.07.2011. u 18:30h velikazmija je napisao/la: ali ovom čovijeku ne smiju uzimati čast dok ne dokažu da nije častan general -- ---- hapsiti -uhititi-- _______________________________________________________________ cast mu je oduzeta samom cinjenicom osumljicenja, a kazneni zakon ne predvidja sankcioniranje cina iliili titule vec osobe ili pojedinca na sto je sveden samom odlukom i cinom pritvora. on u pritvoru nije general vec osumljicena osoba. ukoliko mu se dokaze nevinost moze traziti zadovoljsinu i povratak izgubljenog.

VL
Avatar Romano37
Romano37
18:38 10.07.2011.

Bilo je krajnje vrijeme da se to dogodi, jer nije razriješen dužnosti samo poradi poslijednjih grijeha, nego zbog zla što ga je provodio tijekom dugog niza godina.

VL
OB
-obrisani-
18:38 10.07.2011.

10.07.2011. u 18:33h zeitgeist je napisao/la: @Strelnikov Nebitno je da li je Kruljac kriv, odnosno da li će biti osuđen. Osoba protiv koje se vodi kazneni postupak zbog osnovane sumnje i koja je u pritvoru ne može i ne smije obnašati tako visoku funkciju. Josipović nije prejudicirao kruljčevu krivnju, nego je zaštitio ustavni poredak. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ok, što ako se pokaže da je Kruljac potpuno nevin čovjek u ovoj aferi?

VL
OB
-obrisani-
18:43 10.07.2011.

Po toj logici - uhiti nekoga - reci da je napravio to-i-to, neka se koprca i dokazuje da nije kriv. Iako odvjetništvo DOKAZUJE KRIVNJU a ne uhićenik svoju NEVINOST u optužnici. Ali kod nas je ionako sve naopačke. Kruljac ima konkretni optužni prijedlog a to što je radio prije nema nikakve sveze sa ovim slučajem. Dakle, Kruljac je već osuđen. Tu nema više sumnje. A Mesić i svi koji su zakazali u njegovom slučaju - ujeo vuk magare. Nikom ništa. To je problem a ne neki Mladen Kruljac - bit će takvih kruljaca koliko hoćeš ...

VL
PA
patuljčica..
18:44 10.07.2011.

Vama koji ovo razrješenje tumačite kao sam napad na demokraciju poruka - razmislite prije nego što nešto napišete. Zar mislite da bi ovaj ili bilo tko drugi mogao zapovjedati vojskom iz zatvora?

VL
PO
PommFritz
18:45 10.07.2011.

10.07.2011. u 18:38h Strelnikov1 je napisao/la: 10.07.2011. u 18:33h zeitgeist je napisao/la: @Strelnikov Nebitno je da li je Kruljac kriv, odnosno da li će biti osuđen. Osoba protiv koje se vodi kazneni postupak zbog osnovane sumnje i koja je u pritvoru ne može i ne smije obnašati tako visoku funkciju. Josipović nije prejudicirao kruljčevu krivnju, nego je zaštitio ustavni poredak. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ok, što ako se pokaže da je Kruljac potpuno nevin čovjek u ovoj aferi? _______________________________________________________________ slijedi rehabilitacija imena i povrat i naknada za sve izgubljno vrlo jednostavno. ali nigdje u civiliziranom svijetu jedana osoba pod sumjom nemoze biti obnosioc javne funkcije, ako se sam moralno ne sankcionira, onda mora visa institucija.

VL
OB
-obrisani-
15:38 10.07.2011.

Šta znači\" smijenio je generala\", Da li to znači da neće dalje primati plaću, ili će kao i Sanader, Čehok.... i dalje primati plaću od poreznih obveznika?

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 10 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.