Josipović razriješio Kruljca s dužnosti zapovjednika KOV-a
Čin i odličja Kruljcu mogu biti oduzeti u slučaju pravomoćne presude.
Komentari 183
Ovaj forum je zagađen ideološkim slijepcima i neznalicama. Kao prvo oni koji misle da postoji vojno zemljište- istina je da ne postoji. Od 1990 uvedeno je podržavljanje sve imovine. Sva imovina za koju se katastru vodilo da je vlasnik SSNO (bivše ministarstvo obrane) proknjižena je u korist novog vlasnik a to je RH. Drugo: Odluka o razrješenju navednog generala MK donesena je po Zakonu o službi u OS Rh. Nema to nikakve veze s EU, NATO ili pak s presumpcijom nevinosti. Čim je vojna osoba pritvorena zbog sumnje u učinjenje kanenog dijela mora ga se razriješiti dužnosti. Daljnji status u službi ovisi isključivo o ishodu sudskog postupka. Po istom Zakonu neovisno od postupka u županijskom sudu u Osijeku moguće je voditi i stegovni postupak na vojno-stegovnom sudu koji može završiti i prije \"civilnog\" suda. Na tom sudu najstroža sankcija je gubitak djelatne službe uz oduzimanje čina te slijedom toga nećastan otpust iz službe, a što u prksi znači i oduzimanje prava na vojnu mirovinu. Zato forumaši barem se dobro informirajte o čemu pišete-
hapsi lopove
a polagali su prisege da če čuvati i braniti domovinu da da ju nitko osim njih ne pokrade
počela se valjati gruda snijega niz padinu baš da vidimo kako velika če nastati
bez obzrira na okolnosti i uvjete svi koji smatraju da je kriv imaju sprung u osnovnim shvacanjima demokracije. covjek jednostavno je i mora biti nevin dok mu se krivnja ne dokaze (u pravnom smislu). jedino na taj nacin funkcionira pravna drzava na koju se svi pozivaju.
Kakvih ima sve generalskih činova? General konobar, general geodet, general boksač, general monter centralnog grijanja, general pica-majstor, general legionar, general harmonikaš, general književnik, general pravne struke........ Jedino je Ćiro ostao u statusu pukovnika nogometnog smjera.
Cinove su dobijali i oni koji su samo kuvali kave i davali zaradeni novac zapovjedniku pa iz svog depa opet kupovali da bi prodavali blago nama daleko smo mi od domoljublja
Suvišno je komentiranje,ali nemogu svatiti kako nema nikakvog rešpekta ni srama nego se gromoglasno smije ovom napaćenom narodu u kada ga privode
10.07.2011. u 18:20h dodgjeka je napisao/la: Suvišno je komentiranje,ali nemogu svatiti kako nema nikakvog rešpekta ni srama nego se gromoglasno smije ovom napaćenom narodu u kada ga privode _______________________________________________________________ vrlo jednostavno, pokazivanje respekta moglo bi se oznaciti kao postojanje strahaha a pokazivanje srama moze biti protumaceno kao priznanje krivnje (u moralnom smislu).
uredu je darko9 -- ti kažeš hapsiti i to mi govori da si bio iza drugog brda -- na drugoj strani - vas su abolirali -- ali ovom čovijeku ne smiju uzimati čast dok ne dokažu da nije častan general -- ---- hapsiti -uhititi--
Notorna je činjenica da su se činovi dijelili - doslovno - dijelili kapom i šakom kao i status branitelja uostalom. Napravljena je sprdnja od činova pa stvarno je general-konobar, brigadir-limar, pukovnik-bravar... primjeri su iz života a ima ih toliko da je nemoguće sve nabrojiti. Čovjek s osnovnom školom je časnik npr. itd... No... ovdje smeta što Josipović razrješava bez zakonskog i sudskog pravorijeka u slučaju Kruljac. Uopće ne ulazim je li ili nije kriv ali ovo je u maniri najboljih boljševičkih poteza. Što ako se pokaže da je Kruljac imao pismeno pokriće za sve što je radio? Hoće li Josipović povući odluku?
@Strelnikov Nebitno je da li je Kruljac kriv, odnosno da li će biti osuđen. Osoba protiv koje se vodi kazneni postupak zbog osnovane sumnje i koja je u pritvoru ne može i ne smije obnašati tako visoku funkciju. Josipović nije prejudicirao kruljčevu krivnju, nego je zaštitio ustavni poredak.
10.07.2011. u 18:30h velikazmija je napisao/la: ali ovom čovijeku ne smiju uzimati čast dok ne dokažu da nije častan general -- ---- hapsiti -uhititi-- _______________________________________________________________ cast mu je oduzeta samom cinjenicom osumljicenja, a kazneni zakon ne predvidja sankcioniranje cina iliili titule vec osobe ili pojedinca na sto je sveden samom odlukom i cinom pritvora. on u pritvoru nije general vec osumljicena osoba. ukoliko mu se dokaze nevinost moze traziti zadovoljsinu i povratak izgubljenog.
Bilo je krajnje vrijeme da se to dogodi, jer nije razriješen dužnosti samo poradi poslijednjih grijeha, nego zbog zla što ga je provodio tijekom dugog niza godina.
10.07.2011. u 18:33h zeitgeist je napisao/la: @Strelnikov Nebitno je da li je Kruljac kriv, odnosno da li će biti osuđen. Osoba protiv koje se vodi kazneni postupak zbog osnovane sumnje i koja je u pritvoru ne može i ne smije obnašati tako visoku funkciju. Josipović nije prejudicirao kruljčevu krivnju, nego je zaštitio ustavni poredak. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ok, što ako se pokaže da je Kruljac potpuno nevin čovjek u ovoj aferi?
Po toj logici - uhiti nekoga - reci da je napravio to-i-to, neka se koprca i dokazuje da nije kriv. Iako odvjetništvo DOKAZUJE KRIVNJU a ne uhićenik svoju NEVINOST u optužnici. Ali kod nas je ionako sve naopačke. Kruljac ima konkretni optužni prijedlog a to što je radio prije nema nikakve sveze sa ovim slučajem. Dakle, Kruljac je već osuđen. Tu nema više sumnje. A Mesić i svi koji su zakazali u njegovom slučaju - ujeo vuk magare. Nikom ništa. To je problem a ne neki Mladen Kruljac - bit će takvih kruljaca koliko hoćeš ...
Vama koji ovo razrješenje tumačite kao sam napad na demokraciju poruka - razmislite prije nego što nešto napišete. Zar mislite da bi ovaj ili bilo tko drugi mogao zapovjedati vojskom iz zatvora?
10.07.2011. u 18:38h Strelnikov1 je napisao/la: 10.07.2011. u 18:33h zeitgeist je napisao/la: @Strelnikov Nebitno je da li je Kruljac kriv, odnosno da li će biti osuđen. Osoba protiv koje se vodi kazneni postupak zbog osnovane sumnje i koja je u pritvoru ne može i ne smije obnašati tako visoku funkciju. Josipović nije prejudicirao kruljčevu krivnju, nego je zaštitio ustavni poredak. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ok, što ako se pokaže da je Kruljac potpuno nevin čovjek u ovoj aferi? _______________________________________________________________ slijedi rehabilitacija imena i povrat i naknada za sve izgubljno vrlo jednostavno. ali nigdje u civiliziranom svijetu jedana osoba pod sumjom nemoze biti obnosioc javne funkcije, ako se sam moralno ne sankcionira, onda mora visa institucija.
Šta znači\" smijenio je generala\", Da li to znači da neće dalje primati plaću, ili će kao i Sanader, Čehok.... i dalje primati plaću od poreznih obveznika?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
10.07.2011. u 17:54h velikazmija je napisao/la: čemu onda one bajke kad presjednik govori niko nije kriv dok mu se krivnja ne dokaže -- jeli onda generalu kruljcu krivnja već dokazana -- ili je ovo neki drugi prijeki sud -- ________________________________________________________________ upravo sam htio prokomentirati tu temu. neshvatljivo je koliki broj postova nacelno zagovara nedostatak demokracije a zatim predlazu antidemokratskim mjerama rijesavati probleme. ocigledno postoji neka vrsta psiholoskog oxymorona o shvacanju i djelovanju politike..