Vrijeme će danas biti djelomice, ponegdje i pretežno sunčano, ali nestabilno. Uz jači razvoj oblaka poslijepodne se očekuju pljuskovi s grmljavinom, češći u unutrašnjosti, pritom lokalno moguće i izraženiji. Vjetar će biti većinom slab – na Jadranu umjeren sjeverozapadni, na otocima u Dalmaciji i jak, uz obalu ponegdje i jugozapadni, a navečer na sjevernom dijelu bura. Najviša dnevna temperatura bit će između 20 i 25 °C, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).
Za dio zemlje izdana su žuta upozorenja koja vrijeme opisuju kao potencijalno opasno. Zbog grmljavinskog nevremena, upozorenja su na snazi za osječku, zagrebačku, karlovačku, gospićku i kninsku regiju. "Budite na oprezu zbog mogućih jačih grmljavinskih nevremena. Posebno pripazite u izloženim područjima kao što su planine, šume i livade, odnosno otvoreni tereni. Mogući su prekidi u aktivnostima na otvorenom", navodi DHMZ.
Idućih će dana biti djelomice, a na moru i pretežno sunčano. U unutrašnjosti neće biti posve stabilno pa uz dnevni razvoj oblaka može biti pokojeg pljuska, u srijedu lokalno magle. Vjetar će biti slab do umjeren sjeverni, na istoku i sjeveroistočni, a na Jadranu većinom umjeren sjeverozapadnjak, od četvrtka bura i sjeverni vjetar. Postupno će biti sve toplije. Za srijedu su izdana upozorenja zbog vjetra za Dalmaciju, dok za četvrtak za Dalmaciju i Velebitski kanal.
FOTO Robotaksi nas je odbacio od Buzina do Arene: Daje žmigavac, poštuje pravilo desne strane, a kad zakoči...
U toj od medija i zelene politike izazvanoj histeriji, pale se "alarmi" već i kod normalne proljetne oluje. Vic u svemu je: tim svakodnevnim "alarmima" nitko više ne vjeruje i dogodi li se zaista nešto nepredvidjeno, pravom alarmu nitko više neće vjerovati i ljudi će to platiti životom...