Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 133
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Obrana za Planinsku
Povratak na članak

Ivo Sanader: Ponosan sam što sam vodio Vladu i HDZ

Sanader i njegova obrana upadljivo izbjegavaju spomenuti da je na spornom sastanku s Jadrankom Kosor, osim Bajića, bio i Karamarko

Komentari 111

PU
PUPCAKET
10:35 11.01.2016.

Iz 2006. godine pamtimo aferu Verona, odnosno nikad razjašnjenu prodaju Plive . Istraga je pokrenuta tek 2011. godine.............................. Godinu dana kasnije otkriveno je da Sanader posjeduje kolekciju skupocjenih satova za koje nikada nije pokazao racune......................... Razmetanje bogatstvom i najteže financijske afere spadaju, pak, u drugi Sanaderov mandat. Nakon što je jedva pobijedio Zorana Milanovica, tek izabranog predsjednika SDP-a Sanader je krenuo haraciti po državnim poduzecima i proracunu.............................. Preko agencije Fimi Medija izvlacen je novac iz raznih državnih tvrtki. Završavao je ili u crnom fondu HDZ-a ili kod Ive Sanadera. Tako je na prenapuhanim i fiktivnim uslugama koje je Fimi Medija odradivala za državu izvuceno 143 milijuna kuna, od cega je kod Sanadera završilo nešto manje od 30 milijuna. U operaciji izvlacenja novca sudjelovale su najmocnije javne tvrtke pa cak i Ministarstvo unutarnjih poslova, a sve je koordinirao tadašnji šef carine Mladen Barišic i njegova partnerica Nevenka Jurak, vlasnica Fimi Medije.

VL
PU
PUPCAKET
10:36 11.01.2016.

Po državu štetnija, a po Sanadera unosnija bila je prodaja dionica Ine madarskom MOL-u. Za mito od 10 milijuna eura, isplacenih preko Roberta Ježica, Sanader je Madarima prepustio da upravljaju nacionalnom naftnom tvrtkom iako su u svojim rukama imali samo 47 posto dionica. Posljedice te transakcije osjecaju se i danas. Hrvatska s MOL-om još uvijek nije uspjela razriješiti odnose, a novac pa ni onaj za koji je Robert Ježic priznao da je za Sanadera placan preko njegovih racuna nikada nije stigao u državni proracun.................................................... Sanaderu se na teret stavlja i da je prisilio Hrvatsku elektroprivredu, odnosno njenog nekadašnjeg direktora Ivana Mravka da ispod cijene prodaje struju tvrtkama koje je Sanader odabrao. Prvenstveno šibenskom TLM-u koji je onda tu istu struju, jeftiniju nego što je HEP za nju placao uvozeci je iz Srbije, prepušta mostarskom Aluminiju.

VL
UN
unbekant
14:44 11.01.2016.

Kralj,pametnije i od samog Gadafija................

VL
Avatar Balkansko-Poštenje
Balkansko-Poštenje
12:56 11.01.2016.

Dr. Ivo taj čvrsti domoljubni gard i saznanje da je bio idol nacije koja je uz njega doživjela prave hrvatske konotacije.

VL
Avatar emilsalis
emilsalis
12:04 11.01.2016.

Tvrda Stolica je telesna izlučevina koja uvek, ma čime bilo maskirana, ostaje to što jeste- smrdljiva, odvratna fekalija. Noću ili danju- izmet je izmet. Zimi ili leti- g. je i dalje g. U izvornom obliku ili posipano šećerom u prahu,u, poliveno šlagom, sa trešnjicom na vrhu- širi smrad, odbojno je i tera na povraćanje jer je i dalje samo jedno najobičnije g.!

VL
BA
balic
11:19 11.01.2016.

Tihomir65@---- apsolutno ispravno?! ha ha ah ma daj pa ti nemas ni 50% !zasto nije Kosor naprasno napustila, ili SDP? Nisu nego su rekli nema nista od arbitraze, izlazimo iz nje,a ovaj je pobjegao jer su se drzavni organi pocelili baviti istragom protiv njega...Nitko naprasno preko noci bjezi bez objasnjenja zbog slovenaca,to on moze samo takvima kao tebi prodati!bla ,bla nastavi dalje besmislice prosipati..

VL
PU
PUPCAKET
11:02 11.01.2016.

AFERA TUNELI: PRESKUPA BOJANJA.............. Firme koje su gradile tunele Mala Kapela i Sveti Rok trebale su obojiti i cijevi tunela. No HAC je bojenje naručio od Skladgradnje. Posao za koji je tvrtka braće Žužul dobila 43,4 mil. kuna dogovoren je je bez natječaja............... Država je višestruko skupljim bojenjem tunela navodno oštećena za 22 milijuna kn.

VL
PU
PUPCAKET
10:36 11.01.2016.

Sanader je optužen i zbog kupovine zgrade za Ministarstvo regionalnog razvoja u zagrebackoj Planinskoj ulici. Ona je po nalazima vještaka turopoljskom mesaru Stjepanu Fiolicu preplacena više od 26 milijuna kuna. Sam Fiolic priznao je da je Sanaderu u kartonskoj kutiji kuci donio 10 milijuna kuna i milijun eura. U aferu je bio upleten i ministar poljoprivrede Petar Cobankovic koji je takoder priznao krivnju, a osuden je na rad za opce dobro. Kaznu je odslužio guleci krumpire u puckoj kuhinji..................................... Ivo Sanader volio je skupocjene i lijepe stvari. Odijevao se u najskuplja, po mjeri šivana odijela s monogramima na košuljama. Odijela su mu toliko prirasla srcu da ih je i pokušao skriti kada mu je zaprijetilo uhicenje. Volio je i skupe automobile pa je tako jednom prilikom poželio blindirani BMW.

VL
Avatar maskmaker
maskmaker
13:48 11.01.2016.

Ako je on žrtva političkog progona, onda oni sami sebe proganjaju...

VL
PU
PUPCAKET
11:00 11.01.2016.

AFERA FIMI MEDIJA:...................... Iako je Fimi Media dugo bila posve nepoznata tvrtka, nakon Sanaderova dolaska na vlast doslovce je procvala - počela je dobivati prvorazredne angažmane. Poslije je otkriveno da je do uzleta dovela Sanaderova naredba da se svi posloviovi oglašavanja daju toj tvrtki. Nakon toga, niz direktora i ministara počeo je Fimi Mediji plaćati usluge, neke navodno i nepostojeće. Tvrtka je godišnje obrtala više od 50 milijuna kuna. Ne zna se gdje je završio taj novac.

VL
Avatar emilsalis
emilsalis
12:29 11.01.2016.

Bolesni Lazov...Situacija u kojoj Lažov i sam počne da veruje u svoju laž, pa krene da je nadogradjuje. - Gde si, nema te nešto? - Ma evo, bio na Kubi dve nedelje. (ustvari, bio u Padinjaku, zabad'o lukac) - Na - Na sri... - Ćaleta mi, odradio sam neku šljaku,Kubanska repa k'o blata. E, a znaš kak'u sam crnjkinju tamo trp'o, VRH!!! - Daj bre, kapiram što sreš, al' što se mažeš po licu?

VL
Avatar Balkansko-Poštenje
Balkansko-Poštenje
12:13 11.01.2016.

Nedaj se Dr. Ivo. Uvijek si bio i ostao pre svega pravi hrvat koji se uz Boga i domoljublje zbrinjavao i snabdjevao kao svoj na svome. U biti Dr. Ivo je putokaz domoljubnog pravog hrvata koji neda ni milimetra.

VL
ZE
Zemuncevic
16:02 11.01.2016.

Nije Ivo svetac ali u to vrijeme je Hrvatska imala rast i gradilo se svuda a ovi su u 4 godine samo pritvarala,sudili, placali sudjenja a nista osudili nisu !!!! Hrvatsku zaduzili 120 milijardi kuna,iz DUDI-ja izvukli 16 milijardi a nista napravili nisu !!!!!

VL
MA
..Marsijanac
16:38 11.01.2016.

A sto ako se utvrdi da je Sanader nevin?

VL
PU
PUPCAKET
10:36 11.01.2016.

.................. Sanader je kriv...hdz, je zlocinacka organizacija !!!....................

VL
AA
aabbcc
10:55 11.01.2016.

žrtva zato sto je bio veliki preveliki Domoljub.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.