Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Sinčić: Krivotvorili su pečat, skupina nasilnika organizirala je skupštinu, oni nisu naši članovi

– Ono što smo danas saznali jest da se Milijan Brkić nekoliko dana prije tzv. skupštine našao s Gabrićem da ručku. Mi sumnjamo da je ta stvar i prije organizirana, tu se poklapaju i neki rokovi, pokušava se napraviti pomutnja u medijima – izjavio je član Glavnog odbora Živog zida Hrvoje Runtić
21. lipnja 2016. u 13:10 90 komentara 5216 prikaza
Ivan Vilibor Sinčić
Foto: Patrik Macek/PIXSELL
Pogledajte galeriju 1/5

– Živi zid je stabilan i nema problema – poručio je Ivan Vilibor Sinčić na konferenciji za medije. – Ono što se događalo jest to da se skupina nasilnika našla negdje u kafiću i organizirala skupštinu. Oni nisu naši članovi, to nema veze sa Živim zidom – rekao je Sinčić i dodao je da mu je žao što je ta skupština popraćena, a da nitko nije, kako je rekao, kontaktirao s njim ili s Glavnim odborom.

– Što se događalo na toj skupštini? Samo jedna stvar, krivotvorili su pečat. Kampanja je počela, netko je htio bespredmetno napasti našu stranku – izjavio je Sinčić i istaknuo da je ovo četvrti ili peti pokušaj da se pokreće priča o raspadu stranke.

Hrvoje Runtić, član Glavnog odbora Živog zida, rekao je da imaju informacije da je ovo akcija koja je vođena sa strane i koja nema veze sa Živim zidom i njegovim članovima.

– Ljudi koji su se zadnjih dana pojavljivali po medijima nisu članovi Živog zida. Ono što smo danas saznali jest da se Milijan Brkić nekoliko dana prije tzv. skupštine našao s Gabrićem na ručku. Mi sumnjamo da je ta stvar i prije organizirana, tu se poklapaju i neki rokovi. Pokušava se napraviti pomutnja u medijima, pogotovo kod birača. Pokušava se zbuniti birače koji bi sada trebali povjerovati da postoje dva Živa zida – rekao je Runtić.

Drugi član Glavnog odbora Branimir Bunjac rekao je da su na toj skupštini bili ljudi koji su članovi drugih stranaka. – Nakon toga su pozvani u pet središnjih informativnih emisija i objavljivali su njihove riječi bez ikakve provjere. Ministarstvo uprave jasno je i glasno reklo da je predsjednik stranke Ivan Vilibor Sinčić. Zar je zaista u ovoj državi istina postala parodija? – rekao je Bunjac, a Sinčić se nadovezao da će stvar preuzeti odvjetnici.

Na kraju konferencije Sinčić se našalio i pozvao novinare da svi odu sada u kafić gdje će održati skupštinu HDZ-a i izabrati novo vodstvo.

Burna nedjelja – izvanredna skupština i reakcija Glavnog odbora

Podsjetimo, u nedjelju je skupština Živog zida izabrala novo vodstvo stranke. Za predsjednika je izabran Siniša Gabrić, za dopredsjednika Neno Koljaja, a za glavnog tajnika Hrvoje Kekez. Objašnjeno je da je izvanredna skupština bila sazvana zbog saznanja o krivotvorenju dokumenata, lažiranja glavne skupštine stranke te pokretanja kaznene odgovornosti protiv Ivana Pernara, Ivana Sinčića i Vladimire Palfi.

– Stranku više ne vodi pet supredsjednika jer se taj model pokazao neučinkovitim. Stoga smo izabrali predsjednika, dopredsjednika i glavnog tajnika koji će zastupati stranku – objavljeno je u priopćenju nakon skupštine.

Nedugo nakon toga oglasili su se iz Glavnog odbora stranke koji je izvanrednu skupštinu nazvao protupravnom. – Stranka Živi zid s tim događajem nema ništa, a sve što se na toj "skupštini" dogodilo je protuzakonito – priopćili su.

>> Skupština smijenila Sinčića i Pernara! Glavni odbor: Skupština je protupravna

>> Tko želi rušiti Sinčića?

NEVJEROJATNO!
Fotografija s vjenčanja otkrila tajnu njezina supruga: 'Posumnjala sam kad sam vidjela muževe sestre'
Ranoranilac ili noćna ptica?
Noćna sova - Kako večernji tip ljudi preživljava u jutarnjem svijetu?
  • KaNiDora:

    Ne zanimaju me ti likovi. Ali mi stvarno nije jasno koji likovi, koji karakteri, koji ljudi - bi dali glas ovome propalitetu ? I to navodno 11 mandata !!?? Pa to stvarno vodi u bezumlje.

  • ninja72:

    Zgubidan, daleko si stigao.

  • dernek:

    Ma to nisu mogli vidjeti samo oni koji nisu htjeli pa Zivi Zid je jazbina kriminaliteta samo razgovarajte sa onim koje su stitili.