Foley: Vaš stav prema stranim ulagačima je neprijateljski
Savjet: Privatni sektor generator je rasta, a Hrvatska je veoma atraktivna zemlja, no mora provesti reforme.
Komentari 124
ono što napravimo sami to će valjati, što nam oni donesu, nema tu naše koristi put je razvoj naših poduzeća kao končar, hs, softwarske firme ono što stranac kupi radi za njega, ne za nas u se i u svoje kljuse je uvijek vrijedila i uvijek će vrijediti najprije su nam uzimali mađarsku kao primjer stranog ulaganja, pa onda irsku a gdje su danas mađarska i irska sad nam spominju poljsku i češku, ali znamo mi kako dobri primjeri prolaze na mađarskom i irskom primjeru
Isto kak i vaš stav prema Iranu s kojim mi imamo čist OK odnose... Furaj dalje i ne prosipaj maglu....
Zamisli stete Indoneziji od Hiltona. Zaposljuju indonezijce, kupuju njihovu struju, vodu, hranu, gorivo, placaju poreze i ako su vrlo profitabilni, odnesu 10 % utrska u formi profita. a 90 % 0stane u Indoneziji. Pa zasto onda Hilton gradi u Indoneziji. Jer zbog konkurencije u Americi ne moze imati ni 3 % profita, a ne iz nekakovih mracnih razloga.
jedina zemlja kojoj su ameri pomogli je njemacka, i to je bilo 1945 dok je amerika imala obraz,a danas vide svi di amer dodje ostane samo pustinja i kaos, pocelo sa vijetnamom,brojne islamske zemlje a sad smo i mi na redu, al tako nam i treba kad smo glupi ,od gotovog pravimo veresiju. nismo bolje ni zasluzili.
a koliko hilton plati tu indonezijsku radnu snagu sokole kao i austrijski vlasnici hotela na jadranu, dotle je došlo da iz tih hotela bježe konobarice kod privatnih gazda u kvartovske kafiće, dotle
@dramer i ovo ti je činjenica, iz hotela na jadranu što ga drže austrijanci konobarice bježe u privatne kvartovske kafiće jer ih i te privatne gazde više plaćaju ne znam, ne znam, niste vi nikakvo cvijeće
Zes, platiti ce koliko moraju. Jer sto ce austrijski vlasnik hotela, kad mu konobarice i sobarice odu. Povisiti place ili zatvara hotel. A zaposleni naravno trebaju naci sto najbolje mogu, ako je kod Hrvata bolje, zasto bi radili kod Austrijanaca. Problem je da cesto nemaju izbora, jer kod Hrvata nema nista.
ništa nama stranac dobro donijeti neće ako sami sebi ne pomognemo, nitko nam pomoći neće, nego će još odmoći tako je oduvijek bilo, i tako će oduvijek biti sve drugo je priča za malu djecu a anerikanac ne gura nos gdje koristi nema, ni svi drugi naravno
Zašto nisu prenijeli cijeli govor? Gdje čovjek kaže da svi investitori bježe u Srbiju? Previše brutalno? Loša reklama za naše političare? Koja sramota...
Zes, dobre investicije su t zv win-win, znaci dobre za obadva partnera. Na pr sklapati Volkswagene u Slovackoj je dobro za slovaacke radnike, imaju posao i za Volkswagen, jer dobije dobre radnike po nizoj cijeni negu u Njemackoj. Ono sto ne valja su Win - lose investicije, t j. ja dobim tako da ti izgubis
O kakvom \"neprijateljskom stavu prema ulagačima\" ovaj bulazni? Daš birokratskoj mafiji hrpu plavih kovertica pa im istog trena postaneš najbolji prijatelj. Onaj tko želi uložiti svoj novac u ovu jadnu zemlju se mora nositi s istim problemima kao i mi koji živimo ovdje pa teško da se ovdje radi o nekakvom \"selektivnom neprijateljstvu\". Nas vole, a ulagače mrze? Naše pravosuđe je pogotovo puno \"ljubavi\". \"Obožava\" građane ove zemlje pa moramo u Strasbur po pravdu jer ovdje sude suci koji bi u jednoj Jugoslaviji prije ovce čuvali nego sudili. Prvo mora profunkcionirati PRAVNA DRŽAVA i odmah će doći pošteni ulagači, a i mi ćemo napokon početi živjeti kao ljudi. Inspekcije, sudovi, sudski vještaci, sve to mora biti vraćeno bar na razinu devedesete godine kada su te službe zadnji puta istinski i funkcionirale. Sve što se nakon toga desilo bilo je napravljeno isključivo u svrhu bogaćenja naše \"elite\". Opće je rasulo u društvu, a ovaj se uhvatio nekakvih ulagača koji imaju probleme. Zlo koje se stvaralo više od dvadeset godina se mora uništiti do temelja pa se tek onda može krenuti naprijed. Na žalost, vremena za to više nemamo.
Kak smije tako govoriti o ljepoj našoj i političarima našim, treba ga protjerat iz RH a ambasadu zatvorit. Pa kaj on nezna da su naši činovnici najučinkovitiji na planetu.
Vlada uopće ne računa na strane investicije, niti ih želi. Budući da je Čačić izjavio da su investicije koje će se pokrenuti stavljanje termofasada na škole i obnova vojnih skladišta, mora osigurati da se na natječaje slučajno ne javi niti jedna tvrtka koja nije njegova, a stranim tvrtkama tako nešto ne može narediti. Ma mislim, realno gledajući: najveće PDV opterećenje na svijetu, najveća davanja na plaće na svijetu, najveći porez na dobit u regiji, najviše parafiskalnih davanja, a uz to nesposobna glomazna birokracija, mnoštvo višeznačnih zakona, nestabilno zakonodavstvo, vlada (ne)pravDA, a ne pravo, itd... Tko bi uopće želio uložiti u takvu zemlju?
Stav prema stranim ulagačima je neprijateljski, a da tek vidite stav prema domaćim ulagačima... Nešto su komunisti pobrkali onaj Titov stari slogan - sada glasi: Tuđe nećemo, svoje tjeramo...
zašto je nama jedini izbor balkanski \"poduzetnici\" kao kerum ili strana kolonizacija kroz kupovanje svega...
E moj ameru ti neznas da u toj zemlji vlada ludi narod luda vlada i ludi zakoni na taj narod i sistem se dobro ispovracaj kao da govoris govedu
Dok komunisticki kokosari vladaju Hrvataskom a vladaju od drugog svetskog rata bilo je i bit ce tudjinu nedaj svoje tjeraj. A kakve tek jugo-komunjarske medije imamo nece nam biti napredka jos generacijama. Jad i bijeda jugo-komunistickoh mentaliteta i svijesti
hrvat sam i hrvatsku volim ali nebi tamo vise ni jednog dolara ulozio.zasto?zato jer sam se razocaro kao prvo gruntovne knjige su nesredene kao i zemljisne cestice kao drugo sudstvo jako sporo kao trece susjed vam moze postaviti svoju ograduu u vasu nekretninu i ako ne date primjedbu u roku 30 dana trbate ga tuziti a sudenje traje godinama ako mu srusite ogradu sudenje i on se uplasi od rusenja i trazi odstetu opet sudenje traje godinama i nemozete nista graditi dok se to ne rijesi.zato nikad vise investicije u hrvatsku na odmor doci odmorit se i uzivati i obici rodbinu ali bez nekih poslova.daj boze da investitori donesu novce ali tesko i pretesko
Jeste li ikad gledali na TV u dokumentarnom kako lav drži pljen koji je uhvatio? E pa Foley i EU ne bi smjeli dirati lava dok je na pljenu i dog ga komada do kosti.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
+ - 01.03.2012. u 21:46h DoktorAmer je napisao/la: Nema tu lijeka, Hrvati ne misle kao Cesi i Poljaci, koji privlace investicije i priblizavaju se Austriji, Belgiji itd, po razvoju standarda. Hrvati imaju balkanski cip, kao Grci i Srbi, ultra nacionalizam, ksenofobija. A zivili bi od turizma, tj stranaca. E pa ne ce ici, za 20 godina Prag i Varsava kao Bec, a Hrvtaska, Srbija, Albanija i slicni u nekoj vrsti europske balkanske karantene. Ne mora biti tako, ali to narodu izgleda pase. Steta, propusta se velika sansa za europeizaciju. -------------------------------- Komentar mjeseca,