Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 103
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
amerika uz hrvatsku
Povratak na članak

Foley: Vaš stav prema stranim ulagačima je neprijateljski

Savjet: Privatni sektor generator je rasta, a Hrvatska je veoma atraktivna zemlja, no mora provesti reforme.

Komentari 124

LA
larala
16:53 01.03.2012.

\" nefleksibilno radno zakonodavstvo.\" šta da covjek kaže na ovo nego da se dobro nasmije....g. Foley nemate pojma i pricate gluposti, ..nigdje nije lakše otpustiti covjeka, preko noci ga baciti na cestu, neisplatiti mu placu, prisiljavati ga na obavezne neplacenee prekovremene...itd...itd..

VL
Avatar WindFucker
WindFucker
16:56 01.03.2012.

01.03.2012. u 16:53h larala je napisao/la: ______________________________________________________________ Nefleksibilno radno zakonodavstvo ne znači isključivo to o čemu ti govoriš... Naime, uvjeti zapošljavanja nisu baš jednostavni i po tom pitanju treba poraditi na fleksibilnosti...

VL
OB
-obrisani-
16:57 01.03.2012.

+ - 01.03.2012. u 16:39h Marsijanac*** je napisao/la: ----------------------------------------------------------- Imas strasne brojke, ali niko nezna odkuda su. Pravis sliku US na isti nacin kao kad bi ja pravio sliku Europe u Bugarskoj na ciganskoj svadbi.

VL
CA
campa
16:57 01.03.2012.

guten_tag je napisao/la Slažem se s tvojim komentarom.

VL
FE
Felicijen
16:58 01.03.2012.

To je kao da nam je poručio: \"Glavu gore, u dr**u ste do grla\"....

VL
OB
-obrisani-
17:01 01.03.2012.

u 16:57h Chicago USA je napisao/la:******* >>>> Ili navedi svoje brojke ili prestani s**ti

VL
OB
-obrisani-
17:03 01.03.2012.

@guten_tag Hrvatska nije konkurentna zemlja. U Hrvatsku nedolazi nijedan ozbiljan aktor jer nemoze doci,...sve je rezervirano za ekonomske akrobate i lopove, bilo na drzavnom ili lokalnom nivou. Radeci posteno i ozbiljno nemoze se prezivjeti,....mora se krasti i otimati. Nasi parketarii ne izvoze parket sto su strucni i vrijedni nego sto kradu sumu.

VL
OB
-obrisani-
17:05 01.03.2012.

@Marsijanac*** Smijesan si.

VL
OB
-obrisani-
17:06 01.03.2012.

I jos ti ovakvi drze prdavanje....Chavezov program pomoci Citgo - Venezuela od 2005. godine potrebitima ( 550,000)u SAD-u isporucuje 455 litara besplatnog lozivog ulja godisnje po osobi, cime im uveliko olaksava zivot. 11 milijuna Amerikanaca je bez posla ,3.2 milijuna kuca su banksteri oduzeli,49 milijuna je na markcama za prehranu ,drzava je duzna $15.4 trilijuna ali mi imamo novca za napad na Afganistan,Irak,Libiju ,Siriju i na kraju Iran Luda kuca!!!

VL
OB
-obrisani-
17:09 01.03.2012.

U americi sada financijske institucije drze vise vlasnistva domova nego americki narod. 49.9 milijuna Amerikanaca nema NIKAKVO zdravstveno osiguranje. 41 % americkih radnika otplacuju dug za zdravstvene troskove.( Usporedite Kanadu gdje nikada niti jedna jedina osoba nije otisla u stecajj zbog zdravstvenih troskova dok se to u USA dogodi sa 800,000 ljudi GODISNJE) Zdravstveni troskovi su jedan od odlucujucih faktora u 60 % stecaja.Od tih stecaja uzrokovanih zdravstvenim troskovima ,75 % ustvari imaju zdravstveno osiguranje. Proucite malo TKO u USA drzi skoro sve privatne bolnice i klinike,tko kontrolira farmaceutske kompanije.

VL
Avatar guten_tag
guten_tag
17:10 01.03.2012.

konkurentna je kina i indonezija , malezija i indija gdje ljudi rade za šaku riže . mi se trebamo obrazovati po planu što to treba privreda . masovna proizvodnja bilo čega isto kao masovni turizam može samo ekološki uništiti našu zemlju . konkurentnost po njima znači , svesti radnika na 20 kn bruto , bez zdravstvenog i mirovinskog , skraćeno ljudi su potrošna roba , bez zakona o radu u ovom obliku . to sam čuo od jednog plaćenika strane tvrtke pa ne govorim napamet . investitor mora uložiti a dobit nije zajamčena nigdje pa ni u hrvatskoj . oni koji rade nano tehnologiju imaju 50 000 usa $ a mi smo na milimetarskoj mjeri i zato imamo znatno manji dohodak .

VL
Avatar 456852
456852
17:14 01.03.2012.

1001 doktor ekonomije ovdje prisutan, a sto je to Foley lose ili krivo rekao ? Bas nista, sve stoji, problem je jedino sto je rekao bilo sto jer nije prihvatljivo da se bilo sta kritizira u toj savrsenoj zemlji. AKo HR business i poslovni modeli funkcioniraju bolje od Americkih i nista se nema za nauciti vise onda stvarno treba vise ludnica i mentalnih ustanova a ne radnih mjesta,e pa onda ne moramo bas nista nikoga poslusati,. Sveti, pametni i najpametniji puk na planetu koji jedan jedini posao nije u stanju poceti i dovrsiti do kraja, ljen ko zemlja, korumpiran i primtivan i nesposoban ali ne nesmije nitko nista reci ... trebalo bi valjda novce poklanjat HR.

VL
OB
-obrisani-
17:15 01.03.2012.

01.03.2012. u 17:11h Chicago USA je napisao/la: *** deleted by admin *** --------------------------------------------- Sto sam to rekao?

VL
OB
-obrisani-
17:19 01.03.2012.

01.03.2012. u 17:15h Chicago USA je napisao/la: ... osjetjiva tema,meni je jedan podt jednostavno nestao pitam se samo Why?

VL
OB
-obrisani-
17:20 01.03.2012.

\"Hrvati, uđite hrabro u reforme, došlo je vrijeme za promjene!\".....i odustanite od glupog komunizma, koji je odumro svugdje nastavite li sa tim trashom....pa ćemo vam kao i koreancima slati hranu

VL
OB
-obrisani-
17:21 01.03.2012.

@guten_tag Konkurentnost je mnogo siri pojam nego ga ti kuzis. Konkurentnost nije samo proizvodnja, nego i zakonodavstvo, mediji, financije, kultura, obicaji, navike, komunikacija,.....politika,...itd.... Nije problem ni u cijeni rada, nego je problem u proizvodu i njegovoj cijeni. Ako ti proizvodiss sr**nje, koje ima cijenu kao sr**nje,....tad zaradjujes takodje sr**nje,...ili kako ti kazes 20 dollara. Ali ako proizvodis nesto vrijedno, znacajno, korisno i za sto je potrebno znanje, strpljenje, tehnologija, umijece,.....itd,...onda imas i dobru cijenu. Gdje ti sebe u tome vidis?

VL
VK
vražje_kopito
17:31 01.03.2012.

O kakvim reformama ovaj trabunja, šta nije Jadranka Kosor provela sve reforme?

VL
Avatar Khuen-Héderváry
Khuen-Héderváry
17:39 01.03.2012.

Baš mi je drago što nam SAD drži svijeću, šteta jedino što smo u interesnoj sferi nihovog konkurenta EU. Da ne govorimo da SAD ima više nego dovoljno vlasitih problema.

VL
DO
DoktorAmer
17:42 01.03.2012.

Sudeci po komentarima, Hrvati vec sve znaju, sto njima imaju kazati kojekakovi, Ameri, Kanadjani, Svedjani. Blazene li nacije, svi geniji cim se rode.

VL
DU
Deleted user
21:37 01.03.2012.

e sad, tko mi objasnio da objasnio, zadnje optičke kabele smo stavili u vrijeme HT-a, od kad postade T-com - ništa

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.