Foley: Vaš stav prema stranim ulagačima je neprijateljski
Savjet: Privatni sektor generator je rasta, a Hrvatska je veoma atraktivna zemlja, no mora provesti reforme.
Komentari 124
govori on o svojoj koristi, ne o našoj neka nam on prvi da primjer liberalizma i pusti azijski kapital neometano po americi
dok je zapad europe kupovao banke na istoku europe, onda su im bila puna usta liberalizma i slobodnog tržišta kad azijati hoće kupiti zapadnoeuropske banke, onda zaborave na liberalizam i slobodno tržište, onda se sjete protekcionizma
01.03.2012. u 21:13h zes105 je napisao/la: ---------------------------------------------------------------------------------------- Jesi smijesan, pa pola Amerike je u azijskim rukama, sto u rukama arapa, zidova ili japanaca, kineza,....ili bilo koga drugoga. Sto se tice Europe,...pa nisu li kinezi nedavno kupili Volvo, ponos svedske industrije?
chicago ali ti moš mirno spavati, bude sdp-hdz prodao i ostatak što vrijedi imaju ljudi volju, što jest,jest
01.03.2012. u 21:18h zes105 je napisao/la: ---------------------------------------------------------------- Ne prodaju oni sto zele, nego sto moraju zemlju spasiti od hdz-ove pljacke.
@chicago raspitaj se malo kako europske države brane azijatima kupovinu svojih banaka, iste one čije su banke kupovale naše
pa dobro, tebi brojka od par milijardi eura koju stranci godišnje izvuku iz hrvatske očito ne znači ništa, to ti nije pljačka, ok, ti tako misliš
01.03.2012. u 21:19h zes105 je napisao/la: ------------------------------------------------------------------ Opet samo konspiracije i uvjek je netko drugi kriv a ne mi. Mene su opljackali moji, Ivo, Mate, Jozo, Luka,.....i niko drugi. Tocka!
Bladi Foleyrant,a kako ste vi maderfakeri spasili Generalov motors?Čudni su puti Božje providnosti,ili kak vole reči naši reformirani komunisti : - je, to je bilo slučajno?Bumo vidli kak se bute dugo suzdržali od novog proljeva krvi,sad kad se sva svjetskaa nafta više ne plača vu onom zelenom klaun-nofcu,kojeg jedna the firm-a štampa na bale,kad se uspostavlja \"demokracija\" vu 3. svjetu.U ostalom wiliam enghdall je to bolje sročil..
+ - 01.03.2012. u 21:28h zes105 je napisao/la: --------------------------------------------------------------------- Ja neznam koliko stranci iznose, a koliko ne i dali uopce iznose. Jedino sto ja znam jest da je Luka Rajic iznjeo debelu lovu u Svicarsku, a da je 1990 na90 na posao isao biciklom..
a ne znaš npr. da T-com u njemačkoj ima stopu ulaganja iz dobiti preko 60%, a kod nas niti 30%
01.03.2012. u 21:34h zes105 je napisao/la: a ne znaš npr. da T-com u njemačkoj ima stopu ulaganja iz dobiti preko 60%, a kod nas niti 30% --------------------------------------------------------------------------- To bi ti Mudrinic i Skegro mogli najbolje objasniti.
01.03.2012. u 21:37h zes105 je napisao/la: e sad, tko mi objasnio da objasnio, zadnje optičke kabele smo stavili u vrijeme HT-a, od kad postade T-com - ništa --------------------------------------------------------------------------- Pokreimo sluzbe, nadjimo krivca, izvedimo ga na sud, osudimo ga i pustimoo da odlezi. Nema tu nista misticno, osim nasih vlastitih sluzbi koje mozda nisu u stanju da sprovedu istragu do kraja.
investitor skupi ekipu plaćenika na debele plaće , ovi otpuste tisuće radnika i bace ih državi na skrb . u isto vrijeme unište tu industriju i otvore tržište za svoje proizvode . valjda bi bilo logično da mi proizvodimo i izvozimo jer su ti investitori sa vezama u svijetu pa mogu prodati robu koju mi proizvodimo . po kojoj logici mljekarska industrija radi protiv hrvatskih farmera i uvozi mlijeko sumnjive kvalitete umjesto da prvo otkupi naše i čuva tržište . naša metalurgija je 100 % uništena od stranih investitora dok dampinškim cijenama uništavaju našu proizvodnju . to nije u redu i ne radi se o neprijateljskom stavu već o ukazivanju na probleme .
pa evo što kaže gospon veleposlanik, da ne pokrećemo službe, odnosno da reduciramo ekološke zakone i zakon o radu
Nema tu lijeka, Hrvati ne misle kao Cesi i Poljaci, koji privlace investicije i priblizavaju se Austriji, Belgiji itd, po razvoju standarda. Hrvati imaju balkanski cip, kao Grci i Srbi, ultra nacionalizam, ksenofobija. A zivili bi od turizma, tj stranaca. E pa ne ce ici, za 20 godina Prag i Varsava kao Bec, a Hrvtaska, Srbija, Albanija i slicni u nekoj vrsti europske balkanske karantene. Ne mora biti tako, ali to narodu izgleda pase. Steta, propusta se velika sansa za europeizaciju.
+ - 01.03.2012. u 21:46h DoktorAmer je napisao/la: Nema tu lijeka, Hrvati ne misle kao Cesi i Poljaci, koji privlace investicije i priblizavaju se Austriji, Belgiji itd, po razvoju standarda. Hrvati imaju balkanski cip, kao Grci i Srbi, ultra nacionalizam, ksenofobija. A zivili bi od turizma, tj stranaca. E pa ne ce ici, za 20 godina Prag i Varsava kao Bec, a Hrvtaska, Srbija, Albanija i slicni u nekoj vrsti europske balkanske karantene. Ne mora biti tako, ali to narodu izgleda pase. Steta, propusta se velika sansa za europeizaciju. -------------------------------------------------------------------------------------- Vjerojatno najbolji komentar dana.
+ - 01.03.2012. u 21:48h zes105 je napisao/la: --------------------------------------------------------- Ma netreba tebi Hilton, dok god imas Keruma. Eno lik sebi napravi marinu ispred vlastitog hotela gradskom lovom. Napraviti ce i restoran u sred sume na Marijanu. Treba li ti jos?
Glavni razlog za propast hrvatske industrije nisu strane banke i investitori, ne go hrvatska politicka i managerska elita, kojoj je glavni cilj brzo osobno bogacenje. Dakle, nesto mazni, rasparceliraj, prodaj ispod cijene i stavi lovu u banku. Doci do novca radom i izgradnjom novih pogona je dug posao, bogacenje neizvesnije, pa za to nitko nema interesa. Zato se sve uvozi, unistis domace, brzo prodas strano i good bye. a tome nisu stranci krivi.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
01.03.2012. u 21:02h zes105 je napisao/la: ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Pa ucinimo zamlju konkurentnom i omogucimo lovi da ulazi, a ne da izlazi. Ovaj ti lik o tome i govori.