Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 108
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
amerika uz hrvatsku
Povratak na članak

Foley: Vaš stav prema stranim ulagačima je neprijateljski

Savjet: Privatni sektor generator je rasta, a Hrvatska je veoma atraktivna zemlja, no mora provesti reforme.

Komentari 124

OB
-obrisani-
21:06 01.03.2012.

01.03.2012. u 21:02h zes105 je napisao/la: ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Pa ucinimo zamlju konkurentnom i omogucimo lovi da ulazi, a ne da izlazi. Ovaj ti lik o tome i govori.

VL
DU
Deleted user
21:07 01.03.2012.

govori on o svojoj koristi, ne o našoj neka nam on prvi da primjer liberalizma i pusti azijski kapital neometano po americi

VL
DU
Deleted user
21:13 01.03.2012.

dok je zapad europe kupovao banke na istoku europe, onda su im bila puna usta liberalizma i slobodnog tržišta kad azijati hoće kupiti zapadnoeuropske banke, onda zaborave na liberalizam i slobodno tržište, onda se sjete protekcionizma

VL
OB
-obrisani-
21:16 01.03.2012.

01.03.2012. u 21:13h zes105 je napisao/la: ---------------------------------------------------------------------------------------- Jesi smijesan, pa pola Amerike je u azijskim rukama, sto u rukama arapa, zidova ili japanaca, kineza,....ili bilo koga drugoga. Sto se tice Europe,...pa nisu li kinezi nedavno kupili Volvo, ponos svedske industrije?

VL
DU
Deleted user
21:18 01.03.2012.

chicago ali ti moš mirno spavati, bude sdp-hdz prodao i ostatak što vrijedi imaju ljudi volju, što jest,jest

VL
OB
-obrisani-
21:19 01.03.2012.

01.03.2012. u 21:18h zes105 je napisao/la: ---------------------------------------------------------------- Ne prodaju oni sto zele, nego sto moraju zemlju spasiti od hdz-ove pljacke.

VL
DU
Deleted user
21:19 01.03.2012.

@chicago raspitaj se malo kako europske države brane azijatima kupovinu svojih banaka, iste one čije su banke kupovale naše

VL
DU
Deleted user
21:28 01.03.2012.

pa dobro, tebi brojka od par milijardi eura koju stranci godišnje izvuku iz hrvatske očito ne znači ništa, to ti nije pljačka, ok, ti tako misliš

VL
OB
-obrisani-
21:26 01.03.2012.

01.03.2012. u 21:19h zes105 je napisao/la: ------------------------------------------------------------------ Opet samo konspiracije i uvjek je netko drugi kriv a ne mi. Mene su opljackali moji, Ivo, Mate, Jozo, Luka,.....i niko drugi. Tocka!

VL
SA
sadaive
21:30 01.03.2012.

Bladi Foleyrant,a kako ste vi maderfakeri spasili Generalov motors?Čudni su puti Božje providnosti,ili kak vole reči naši reformirani komunisti : - je, to je bilo slučajno?Bumo vidli kak se bute dugo suzdržali od novog proljeva krvi,sad kad se sva svjetskaa nafta više ne plača vu onom zelenom klaun-nofcu,kojeg jedna the firm-a štampa na bale,kad se uspostavlja \"demokracija\" vu 3. svjetu.U ostalom wiliam enghdall je to bolje sročil..

VL
OB
-obrisani-
21:32 01.03.2012.

+ - 01.03.2012. u 21:28h zes105 je napisao/la: --------------------------------------------------------------------- Ja neznam koliko stranci iznose, a koliko ne i dali uopce iznose. Jedino sto ja znam jest da je Luka Rajic iznjeo debelu lovu u Svicarsku, a da je 1990 na90 na posao isao biciklom..

VL
DU
Deleted user
21:34 01.03.2012.

a ne znaš npr. da T-com u njemačkoj ima stopu ulaganja iz dobiti preko 60%, a kod nas niti 30%

VL
OB
-obrisani-
21:36 01.03.2012.

01.03.2012. u 21:34h zes105 je napisao/la: a ne znaš npr. da T-com u njemačkoj ima stopu ulaganja iz dobiti preko 60%, a kod nas niti 30% --------------------------------------------------------------------------- To bi ti Mudrinic i Skegro mogli najbolje objasniti.

VL
OB
-obrisani-
21:41 01.03.2012.

01.03.2012. u 21:37h zes105 je napisao/la: e sad, tko mi objasnio da objasnio, zadnje optičke kabele smo stavili u vrijeme HT-a, od kad postade T-com - ništa --------------------------------------------------------------------------- Pokreimo sluzbe, nadjimo krivca, izvedimo ga na sud, osudimo ga i pustimoo da odlezi. Nema tu nista misticno, osim nasih vlastitih sluzbi koje mozda nisu u stanju da sprovedu istragu do kraja.

VL
Avatar guten_tag
guten_tag
21:42 01.03.2012.

investitor skupi ekipu plaćenika na debele plaće , ovi otpuste tisuće radnika i bace ih državi na skrb . u isto vrijeme unište tu industriju i otvore tržište za svoje proizvode . valjda bi bilo logično da mi proizvodimo i izvozimo jer su ti investitori sa vezama u svijetu pa mogu prodati robu koju mi proizvodimo . po kojoj logici mljekarska industrija radi protiv hrvatskih farmera i uvozi mlijeko sumnjive kvalitete umjesto da prvo otkupi naše i čuva tržište . naša metalurgija je 100 % uništena od stranih investitora dok dampinškim cijenama uništavaju našu proizvodnju . to nije u redu i ne radi se o neprijateljskom stavu već o ukazivanju na probleme .

VL
DU
Deleted user
21:43 01.03.2012.

pa evo što kaže gospon veleposlanik, da ne pokrećemo službe, odnosno da reduciramo ekološke zakone i zakon o radu

VL
DO
DoktorAmer
21:46 01.03.2012.

Nema tu lijeka, Hrvati ne misle kao Cesi i Poljaci, koji privlace investicije i priblizavaju se Austriji, Belgiji itd, po razvoju standarda. Hrvati imaju balkanski cip, kao Grci i Srbi, ultra nacionalizam, ksenofobija. A zivili bi od turizma, tj stranaca. E pa ne ce ici, za 20 godina Prag i Varsava kao Bec, a Hrvtaska, Srbija, Albanija i slicni u nekoj vrsti europske balkanske karantene. Ne mora biti tako, ali to narodu izgleda pase. Steta, propusta se velika sansa za europeizaciju.

VL
OB
-obrisani-
21:51 01.03.2012.

+ - 01.03.2012. u 21:46h DoktorAmer je napisao/la: Nema tu lijeka, Hrvati ne misle kao Cesi i Poljaci, koji privlace investicije i priblizavaju se Austriji, Belgiji itd, po razvoju standarda. Hrvati imaju balkanski cip, kao Grci i Srbi, ultra nacionalizam, ksenofobija. A zivili bi od turizma, tj stranaca. E pa ne ce ici, za 20 godina Prag i Varsava kao Bec, a Hrvtaska, Srbija, Albanija i slicni u nekoj vrsti europske balkanske karantene. Ne mora biti tako, ali to narodu izgleda pase. Steta, propusta se velika sansa za europeizaciju. -------------------------------------------------------------------------------------- Vjerojatno najbolji komentar dana.

VL
OB
-obrisani-
21:53 01.03.2012.

+ - 01.03.2012. u 21:48h zes105 je napisao/la: --------------------------------------------------------- Ma netreba tebi Hilton, dok god imas Keruma. Eno lik sebi napravi marinu ispred vlastitog hotela gradskom lovom. Napraviti ce i restoran u sred sume na Marijanu. Treba li ti jos?

VL
DO
DoktorAmer
21:55 01.03.2012.

Glavni razlog za propast hrvatske industrije nisu strane banke i investitori, ne go hrvatska politicka i managerska elita, kojoj je glavni cilj brzo osobno bogacenje. Dakle, nesto mazni, rasparceliraj, prodaj ispod cijene i stavi lovu u banku. Doci do novca radom i izgradnjom novih pogona je dug posao, bogacenje neizvesnije, pa za to nitko nema interesa. Zato se sve uvozi, unistis domace, brzo prodas strano i good bye. a tome nisu stranci krivi.

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.