'Crkva od države dobiva više novca nego u vrijeme Sanadera'
Bivši predsjednik rekao je da bi Crkva trebala biti mjesto širenja ljubavi, a ne mržnje
Komentari 202
u osam godina njegovog predsjedanja broj Roma u Hr se utrostručio i tu je mlatio paru ne da je dvoličan nego stoličan
Krivi, ne postoji u Sjevernoj Koreji ali postoji u SAD. Čak svaki predsjednik ima svoj vlastiti memorijalni centar. A Mesić će ostati zapisan kao predsjednik koji je najviše doprinjeo demokratizaciji Hrvatske. Njegov primjer pokazuje da mi Hrvati znamo nekad i pametno birati.
jeli se itko zapitao što rade s toliko novaca kojeg dobivaju od države i vjernika, jer naplaćuju sve. sprovode, vjenčanja, zadnju pomast, blagoslov stana ili kuće, mise zadušnice, krštenje, krizmu i uz to kao siromasi skupljaju novac na svakoj misi. jeli se itko zapitao, koliko su novaca poreznih obveznika i "svojeg" ulupali u nuncijaturu, "onix" palaču, vojni ordinarijat, itd. jesu li izgradili, makar skromni dom za beskućnike i očajne, poput onog jadnika, što spava na snijegu pred katedralom. njihov karitas je leglo pranja novca, ponižavanja štićenika i kriminala-sivi dom. nisu i neće, a veliki vjernici to puše. basnoslovno bogati prodaju "stoci sitnog zuba" priče o patnji, skromnosti i siromaštvu, koje ne podupiru svojim primjerom. e moj narode.
dok sam Isao u crkvu onda kad po nekima je bilo zabranjeno ti isti gromoglasno pjevali :JUGOSLAVIJO -JUGOSLAVIJO. sada valjda strahon nacinjenog zla ,trce u crkvu traziti oprost i opravdati im dati novac. sada su zauzeli sve klupe da za za prave nema mjesta, to ti je :covjek.
Ni vrata pakla Crkvu neće uništiti, pišed u NZ. i tako je to više od 2000 godina... Pa ni laprdanje ovog vicemana i zabavljača, pozivanje na mržnju ...neće Crkvu baciti na koljena. Prošla je ona i gora vremena pa jeje opstala jer je vođena silom koju svijet ne razumije jer kraljevstvo Onoga koji se ovih dana u štalici rodi nije "od ovoga svijeta" Tko ima uši neka čuje-rekao bi Isus, a kome je dano neka razumije!
da, zašto mu je Sanader pokonio ured, i to je tajna, očito i Sanaderu odgovara i mesiću da tajna ostane
Uvođenje crkvenog poreza za vjernike u ovoj općoj besparici je ono što bi ovoj vlasti najviše odgovaralo tj. broj katolika bi sa 86 % pao na max. 25 % jer bi se ljudi da sačuvaju koju kunu odrekli i vjeree ("opijuma za narod").
crkva u Hrvata - očuvala biće hrvatskog naroda na ovim porostorima kroz stoljeća.. Predsjednik da , a bivši predsjednik u jednoj maloj, siromašnoj Hrv atskoj tek od nedavno- treba li nam to , ili da nakon svog mandata bivši iduivši idu u zasluženu mirovinu ?
Bivši predsjednik rekao je da bi Crkva trebala biti mjesto širenja ljubavi, a ne mržnje >>> Druze Mesaru ,gukni nam nesto o crvenoj mrznji.
Onda nek Mesića plaća onaj tko je glasao za njega ,i to je logika.
@žićmu...u NZ piše i "tko ne radi, nek ne jede"....a ne "tko ne radi, nek živi na državnoj grbači"....
bolje bez komentara...na lik i djelo druga mesića
Kad če netko konačno pozvati na referendum s prijedlogom ukidanja tog mesičevog ureda. U tekstu treba postaviti i pitanje: Da li ste za to da taj parazit vrati sav novac koji je izvukao iz državnog proračuna.A ovo čutanje o " Patriji" mi je krajnje čudno. Sad bi nam takovi ukinuli i crkvu.Za početak donacije. Zatim bi vjerojatno u svakoj Županiji smio biti jedan sakralni objekat. Ma prepustit ču to njima oni sigurno imaju više mašte.
Prilično je mazohistički u svako vrijeme, a pogotovo u blagdanskom vremenu dati ovome čovjeku prostor u medijima. niti je kada imao što konstruktivno reći, još je manje mogao i znao učiniti, a srozao je sve što je ikada dotakao, ponajprije standarde hrvatske politike i normalne komunikacije, posebno kriterije prema vlastitoj nacionalnoj državnosti. Zato je sama njegova pojava iritantna, jer iza njega nema ni jedan jedini kvalificirani kvalitet koji bi ga legitimirao reći bilo što i o bilo čemu.
vidim da mi ćeno još laje...neka..neka nek je živ i zdrav stari prdonja ribnik dok je nega biće i bena
Ti koji nisi dao nikakav doprinos u rađanju neovisne hrvatske države , naprotiv išao si tajno podmuklo u Haag da bi svjedočio protiv vlastite države njenih Generala i F. Tudjmana po logici tvoje partije za te svoje " zasluge" trebao bi već biti streljan Mesiću !! Za sve vrste bežičnih napada na hrvatsku tradiciju i svetost dobivate adekvatne odgovore javno i odlučno ! Kada već spominješ Njemačku crkvu i druge u svijetu.., od osobnog dohotka se odbija 2 procenta za potrebe crkve a sama crkva od milodara školuje na molbu siromašnih roditelja njihovu djecu i pruža sve vrste pomoći tko im se obrati , tako su uredjeni i tako djeluju . U Hrvatskoj pamtimo samo napade komunista i današnjih ministara Gradjanski ( ulično) odgojenih na katoličku crkvu !! Mesiću za svoja "djelovanja"već bi trebao biti na robiji , tvoja komunistička a danas mafijaška udruga drži te na slobodi jer si im još potreban .., ali preprecio ti se hrvatski puk za tvoja besramno djelovanje !!
E moj Stipica , nisam bas siguran u tvoje tvrdnje jer neznam ko placa ovog sto brise komentare , samo jednu rijec protiv krvoloka iz Vartikana ,komentar ne prolazi , znaci da je nesto u krvi kao vampirima a zlu ni bog ni vrag ne pomazu .
ne znam kolko joj je za vjerovat jednoj prijateljici moje žene koja ima rodicu koja je čistila povremeno kod mesićevih a to sam već čuo više puta tepih od par somova eura a na njemu kosti od ručka od prekjučer
zašto nam nije ispričao neki vic, umjesto što pokazuje neznanje o njemačkom poreznom sustavu
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Mesicu nije mjesto na javnoj TV, da djeli svoju ishlapljenu pamet, njemu je mjesto u Remetincu, sto ceka Bajic? tko stiti Mesica udebasa? Lustracija je jedino sredstvo da taj korumpirani politicki krivokletnik zavrsi tamo gdje mu je mjesto, u zatvoru.