Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 199
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
U deset godina
Povratak na članak

Broj katolika u RH manji 6 posto. Našli smo drugog, boljeg boga

Hercegovac podrijetlom iz Mostara preobratio se u adventista i time šokirao svoju tradicionalnu katoličku obitelj. Baš kao što su i mnogi bili šokirani preobrazbom Zdravka Tomca iz komunista u predanog vjernika

Komentari 326

Avatar stravaxx
stravaxx
14:13 26.12.2010.

e kako sad našim crvenim demokratima fali posla. sad bi lijepo poskrivečki hodali po haustorima, šuljali se pod prozore i slušali tko i što govori. išli potajno na polnočke i primali raznorazne privilegije radi pravovaljanog posla špijunirajući normalne ljude.. jel tak kamoćemo. fali ti to... ha?

VL
SI
sinaj
14:14 26.12.2010.

Kamočedo, ti ćeš na kraju od sve silne muke počiniti samoubojstvo

VL
PR
proview
14:15 26.12.2010.

ali zbog čega ateisti kukaju zbog 280 kn što iz svog džepa daju za crkvu jedan put godišnje,pa daju i vjernici iz svog džepa puno više para za mnoge stvari za koje ne bi željeli davati,pa ajmo s reda ;abortusi u bolnicama,razne gay i ostale udruge,plaćanje osiguranja kad su gay prosvjedi,razni kvazi umjetnici,razni loši filmovi,nekvalitetni glazbenici kojima porezni obaveznici plaćaju doprinose,poluprazne dvorane po hrvatskoj ,hrt, a moglo bi se to nabrajati godinu dana

VL
OB
-obrisani-
14:16 26.12.2010.

. . ..................Pssssssttttt... : . Ne smijem reci\', ....DEZURNI BOSANCI bi od mene napravili kult. ::.. . .. :

VL
OB
-obrisani-
14:16 26.12.2010.

Previše isfurano !! jugonostalgičari, jugokomunosti, eto kad je riječ o politici i nekim strujama, to su isfurane šeksove izjave, no ako se o tome piše više bivšik Komunista (drugova iz KPH ima u HDZnego u bilo kojij drugoj stranci, no, no eto svi prikriveni, gospon ministar financija, pa gospon Kunst itd Svi su oni biloi na visokim položajima unutar SKH, no zanimljivo je da SDP u svojem vodstvu, ako ne u cijelosti, u večini je smijenio bivše, dok HDZ od Šukera ministra, relativno novog člana Kunsta i drugih, takve ljude stavlja na vodeće položaje i postavlja ih na vrh izbornih listi.

VL
ŠU
Šubićevac
14:17 26.12.2010.

Pitanje za autora Nisam pročitao dalje od naslova , ali tebe pitam, jeli smo možda šokirani, a i ti( pa čak i više, a normalni bi trebali i najviše ) sa velikim preobaćenjem Mesića iz )= godina u godine 2000,0, mislim da je to vrijedno komentara. Gledam po internetu njegove govore u ta dva vremena , i za njega je Gsp. Tomac mačiji kašalj. a ti novinarčiću , morao bi znati i jedan i drugi , pa bi možda u podnaslov uvrstio njega na prvo mjesto kao preobraćenika...

VL
KR
KraljTvrtko
14:20 26.12.2010.

musliman se raznese bombom i pobiji 100 neduznih i ode u raj....vatikanac oplete 100 deckica i opet ode u taj raj...sta li je onda u paklu kad je tako fina ekipa i drustvo u raju.

VL
JA
jankoprekobrda
14:22 26.12.2010.

Svi katolici vijeruju u Boga u Isusa, i kazu da se krscanska crkva temelji na ucenju i poruci samog sina Bozijega Isusa. Nisam vijernik ali sam mnogo citao o religiji pa sam i bibliju procitao. Eto nemogu naci niti u jednoj jedinoj poveznici danasnji kler, katolicke ili pravoslavne, ili anglikaske crkve sa Isusovim porukama, mozda sam ja slijep kod zdravih ociju (mada nosim naocale). Uporedbe: Isus je hodao bos ili u sandalama, danas papan ima specijelne crvene ciple po mijeri radjene, isus je bio odijeven u skromne skute poput poljoprivrednika, cobana ili radnika, danas svecenici kicasto odijeveni zlatom svilom i kadifom vezene odore, Isus se putem oslanjao na neku motku ili toljagu, danas papan nosi zlatni stap dijamantima i drugim draguljima optocenim, Isus je bio vise gladan do sit i galdan je zadnji komad kruha podijelio sa onima u potrebi, Isus je svoje propoviedi odrazavaomu skromnim zdanjima ili na otvorenom danas su crkve i katedrale velebene palace u sjaju i luksuszu, Isus je bio blizak onima u potrebi, crkva je dnas bliza velemoznima do sirotinji. Isus je stitio nemocne i potrebne. Eto sto od ovoga nije istina???

VL
IJ
ijurin14
14:22 26.12.2010.

....eto..... slika se ispred katedrale protiv koje govori i još da je našao boljeg boga....a o istom je bogu riječ....smiješno!!!!!

VL
OB
-obrisani-
14:23 26.12.2010.

. . ...crkveni porez....sada... .Ideja je dobra, pa neka svi \"veliki\" rvatine i katolici placaju crkvi, a ne da svi placamo za nesto sto vise nema veze sa duhovnoscu i moralom- a to jedino i jeste uloga Crkve! Kao iKao i sve sto se ne kontrolira ode u apsurd.Zlata, vile, auti, moral....sve je to zato jer nema MORALA, propovjedaju jedno a ne drze se niti osnovnog Kristova nauka! ..mantijasi.....!!!!

VL
OB
-obrisani-
14:24 26.12.2010.

tvrtko Ma blago svima i svakome koji se nije rodio kao srbin,to ti najbolje znaš jer žališ dan kad si se rodio kao trofazni! Sretan i tebi Božić!

VL
KR
KraljTvrtko
14:25 26.12.2010.

ja sam julijanac...meni je boza 7 januara...i ne kaze se sretan bozic kod hriscana,nego hristos se rodi....

VL
OB
-obrisani-
14:30 26.12.2010.

. .. \'U crkvenom vijecu su zadrte komunjare\' Komentirao je tako nacelnik Primoštena Stipe Petrina navodni pokušaj Josipa Pažanina da sprijeci uredenje okoliša pred dolazak žirija za dodjelu Zlatnog cvijeta Europe. Troclana komisija bi s primoštenskim župnikom i Ekonomskim vijecemm župe trebala utvrditi o kakvim je radovima rijec. Ako pak opcinska vlast odluci financijski sudjelovati u obnovi crkve komisija bi prema odluci vijecnika trebala nadzirati i trošenje novca. U komisiju su izabrani nacelnik Stipe Petrina, predsjednik Vijeca Vinko Bolanca i vijecnik Tome Pancirov. \'\'Do sada smo za uredenja crkava na podrucju opcine izdvojli gotovo 300 tisuca kuna. Oko župne crkve uredili smo okoliš unatoc protivljenju crkvenih vlasti i Ekonomskog vijeca župe\'\', kazao je primoštenski nacelnik Stipe Petrina. Dodaje i da je predsjednik Ekonomskog vijeca Josip Pažanin pokušao na sve nacine sprijeciti uredenje okoliša pred dolazak žirija za dodjelu Zlatnog cvijeta Europe. \'\'U tom crkvenom Vijecu mahom sjede zadrte komunjare\'\', komentirao je Petrina. Josip Pažanin nije želio komentirati optužbe Stipe Petrine. Da je Ekonomsko vijece župe, kaže Pažanin, bilo protiv, okoliš crkve ne bi bio ureden. \'\'Zajedno s radnicima sudjelovali smo u uredenju okoliša i postavljanju klupa. Upravo za trajanja tih radova nacelnik nam je rekao da uputimo pismenu zamolbu za financiranje obnove župne crkve. Radovi su zahtjevni i skupi, pa smo se za pomoc obratili na više adresa\'

VL
KR
KraljTvrtko
14:30 26.12.2010.

valjalo bi da se hr zaduzi kod mmf jedno 100 miliona za papin dolazak i docek...to je prava investicija....dok hriscanski patrijarsi hodaju pesaka ulicama i vose se gradskim prevozom,dotle presvetli i predobri papa mora da putuje u blindiranom tenku sa 6000 telohranitelja....bar je toliko bilo u londonu.

VL
KA
kajinx
14:33 26.12.2010.

Koja propaganda ! Mrzitelji Hrvatske na svaki način žele uništiti sve što je Hrvatsko, indusriju, školstvo, zrdavstvo, sport, Hrvatski jezik, vjeru, listi nikad kraja. Jugonostalgičari, komunisti, KOS-ovci, UDBA-ši, oficiri JNA, petokolonaši i ostale sitne duše, pomirite se sa stvarnošću, Hrvatska je tu, nezavisna i ponosna i ostati će za vijeke vjekova.

VL
IJ
ijurin14
14:34 26.12.2010.

znaš li ti kraljtvrtko onaj stari vic ...tamo iz 71....ali i danas nije drugačije. Ovako ide...viknuo Hrvat na Terazijama u Beogradu:,,Ja sam Hrvat!,,.....desetak njih odmah skočilo na njiga i ubiše ga.Viknuo Srbin u Zagrebu na trgu :,, Ja sam Srbin!,, Kad tamo niko ništa ...tek jedan prolaznik dobaci....,, aa, ko ti je kriv!!!!!!!

VL
KR
KraljTvrtko
14:35 26.12.2010.

i sad za 700 god proslave milanskog edikta u srbiji,svi hrisanski poglavari ima da borave u porti crkve i da noce u konaku iste...sem pape naravno,gde li ce djavola da smeste,sreca postoji napusteno atomsko skloniste,preuredice ga,toliko je plemenit i dobar,voljen covek,da ce ga nato obezbedjivati.

VL
OB
-obrisani-
14:54 26.12.2010.

zaključak je da si ti idiot hehehe :)))) Idem ja odavde da nešto ne pokupim od ovakvih idiota! Užas hehehe

VL
Avatar stravaxx
stravaxx
13:28 26.12.2010.

kako se samozvani ateisti zapjene kad se samo katolički spomene. ma veći su oni vjernici od največih katolika kad toliku brigu o bogu i vjeri vode. ma da barem katolik toliko misli o bogu koliko ti samozvani ateisti vjera katolička bi bila stostruko jača.

VL
OB
-obrisani-
12:38 26.12.2010.

Ovako VLmanipulira sa istinom. Najmanje 60 % bi bilo blize istini.Vase lazi sluze crkvi da od drzave (citaj: hrvatskih poreznih obveznika- ateista) namiri godisnje 750 milijuna kuna!!!!!!!!!!! PLJUC!

VL
« 1 ... 3 4 5 6 7 8 ... 17 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.