Broj katolika u RH manji 6 posto. Našli smo drugog, boljeg boga
Hercegovac podrijetlom iz Mostara preobratio se u adventista i time šokirao svoju tradicionalnu katoličku obitelj. Baš kao što su i mnogi bili šokirani preobrazbom Zdravka Tomca iz komunista u predanog vjernika
Komentari 326
vinotok Prošlo je pola sata.......odgovora nema.......i mislila sam da će tako biti.......
vinotok Isprika, odgovor je tu...pa da vidim
patuljčice , tko to kaže : \" 2. Muzika. Kažu da je muzika dokaz da Bog postoji, \" !???? ============== Dokaz da Bog postoji - naprosto ne postoji . U Boga vjeruješ ili ne vjeruješ . Glazba - muzika dokazaz postojanja Boga ? Ne znam za takvog Boga . Ako postoji Bog , on sve vidi i sve zna , pa zna i o toj muzici - glazbi .
vinotok Hvala, iako a pod odgovore na pitanja nisam podrazumjevala druga pitanja. A što se tiče svemira i njegove veličine - veličina je u odnosu na ljude a u odnosu na ljude svemir je ogroman. Bi li bio moguć životvot da je Zemlja bliže Suncu? Naravno da bi. Samo bi, ili Sunce trabalo sjati manje ili život trebao biti odporniji na vrućinu. Sudari planeta? Ako su im putanje stalne planet može kružiti na pola metra pa i manje razmaka od drugog planeta pa da se nikad ne sudare.
patuljčice , uvažavam da moraš kuhati ručak , ali i meni ovdje kuhaju pa mi se otkine već napisano ... Na tvoje prvo pitanje odgovor je jako težak , najteži . Na njega nisu znali odgovoriti ni puno veći od mene ili nisu mogli ili nisu uspjeli . Primjer je Sveti Augustin >>>
vinotok Muziku kao dokaz postojanja Boga uzimali su još stari Grci, oni su smatrali da muzičari ne stvaraju muziku već dobijaju direktno od Boga. To mišljenje o muzici zadržalo se do današnjih dana. O toj temi možeš pročitati u knjizii Božji jezik Francisa S. Collinsa. Žao mi je samo ovoliko, moram sada ići, čitamo se.
27.12.2010. u 11:12h patuljčica.. je napisao/la: vinotok Hvala, iako a pod odgovore na pitanja nisam podrazumjevala druga pitanja. A što se tiče svemira i njegove veličine - veličina je u odnosu na ljude a u odnosu na ljude svemir jeje ogroman. Bi li bio moguć život da je Zemlja bliže Suncu? Naravno da bi. Samo bi, ili Sunce trabalo sjati manje ili život trebao biti odporniji na vrućinu. Sudari planeta? Ako su im putanje stalne planet može kružiti na pola metra pa i manje razmaka od drugog planeta pa da se nikad ne sudare. ======================== Nažalost - tvoj brzopletost u reakciiji i odgovoru u nestrpljivosti očekivanja odgovora svjedoči koliko zapravo ti malo razmišljaš o tim veličinama . U ovom slučaju ne bih išao dalje od astronomije , koju ti očito , iz tvojih primjedbi , da ne kažem potcijenivanja , ne poznaješ dovoljno za ovakav razgovor . Više skromnosti bi ti dobro došlo . Više bi naučila . Možda si mlada , pa imaš vremena , ali treba i volje .
27.12.2010. u 11:17h patuljčica.. je napisao/la: vinotok Muziku kao dokaz postojanja Boga uzimali su još stari Grci, oni su smatrali da muzičari ne stvaraju muziku već dobijaju direktno od Boga. To mišljenje o muzici zadržalo se do današnjih dana. OO toj temi možeš pročitati u knjizi Božji jezik Francisa S. Collinsa. Žao mi je samo ovoliko, moram sada ići, čitamo se. ==================== Pokazuješ svoje neznanje . Ne može se nešto uzimati kao dokaz , nego dokaz se mora znanstveno izvesti . Grci su mislili tako , ali nisu imali dokaz . Ja iz toga što ti pišeš mogu misliti da si ti mlada i neiskusna , ali za tako nešto nemam dfokaz . Nema dokaz ni da si ti ženska osoba , kao ni ti za mene itd , a možemo misliti što hoćemo . Ja mogu misliti da je svaki Hrvat katolik , ali za to nemam dokaz , osim ako ne kažem da je to dogma , ali dogma nije dokaz , ona se ne dokazuje i po dogmi Bog postoji .
vinotok Ne radi se o bropletosti već o žurbi, moram se spremiti i ići na posao. Ne radi se o astronomiji, Bog je mogao astronomiju i njena pravila postaviti na milijun drugačijih načina. Kao i život, potpuno je moguće da da postoje živa bića koja ne udišu kisik. Znam da za postojanje Boga nije pronađen dokaz, ali to nije razlog da ga se prestane tražiti.
patuljčice , ne znam zapravo što hoćeš - odgovor ili razgovor , Boga ili dokaze o Bogu , novu astronomiju ili novog Boga ?
billybull Sigurno da su postojale religije i unazad 6 -7 godina i više..Ali kad se govori o krščanima oni su poćeli od Kopta i djelili se po sektama htjeli mi to ili ne... Sve te vjerske zajednice i vjere su sistem za održavanje stoke na lancu.. Bez obzira na današnje doba imamo toliko zalupanih talibana da je to sramota i to u svim sektama 9i vjerama.!
mravac je napisao/la: ________________________________ A vidiš, Staljinu je ateizam bio savršeni lanac
Esmeralda je napisao/la: Mala greska u naslovu, nasli su drugu Crkvu, ali jos vjeruju u istog Boga. ___________________________________________ E, kad bvi čovjek mogao ispraviti sve krive Drine, pogotovo u VL, to bi bilo odlično.
kamocemo81 je napisao/la: . .....I JA.......pretpostavljam da je broj vjernika proporcionalan broju nepismenih i polupismenih ljudi kojima Hrvatska obiluje. . .Već je dokazano da religioznost opada sa većim stupnjem obrazovanja.... .__________________________________________ Zato svaki svećenik mora završiti fakultet, a koji sii ono ti završio? Aha, ti nam dolaziš sa sveučilišta Goli otok
.....I JA.......pretpostavljam da je broj vjernika proporcionalan broju nepismenih i polupismenih ljudi kojima Hrvatska obiluje. . .Već je dokazano da religioznost opada sa većim stupnjem obrazovanja.... ______________________ heeej pa postoji i veci stupanj obrazovanja od BRAVARA. usput, koja ti jee ono tema diplomskog rada i na kojem VALKUTETU, ako nije tajna da podijelis sa nama?
Prvi!!!
Nije crn ni krsan nego sitan i plav a i -glup- 38 godina ne pije ne pusi nevoli glazbu klubovea ni seks Pa taj nije ni za zivjeti. Jadna Hrvatska sa takvima.
ma blago vama ako praktikujete veru poput vatikana...postacete svi gay pedofili...dobra vam vera,iskrena i prava.
ajde sikter julije!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
27.12.2010. u 10:36h patuljčica.. je napisao/la: vinotok Hvala što si odgovorio na pitanja. Imam još dva koja često postavljam željeći čuti odgovor vas vjernika, ali nitko mi još nije odgovorio. 1. Zašto je Bog stvorio tako veliki svemir? Čemu tolikeke galaksije, čemu tolika praznina između njih, tako velika da je čovjek ne može ni pojmiti? Čemu toliko rasipanje prostora? ===================== Što je to veliko ? Je li ono vrlo malo , nevidljivo isto tako veliko , jer je nedokučivo kao i to veliko prostrano , bezgraničnost u malom ili velikom ? Tko je to stvorio i zašto u tim dimenzijama ? Priroda ili Bog - odgovor je isti - Zemlja nije jedino mjesto koje postoji kao svrha postojanja svemira . Je li bi mogli živjeti na zemlji ako bi Sunce bilo puno bliže nama ? A ako bi bilo puno dalje ? Dva puta je odgovor ne ! Ako bi prostori bili manji , koliko bi više bilo sudara nebeskih tijela u svemiru ? To su samo prva pitanja koja se postavljaju u skromnim polupraznim mozgovima kao što je moj .