Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 206
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
U deset godina
Povratak na članak

Broj katolika u RH manji 6 posto. Našli smo drugog, boljeg boga

Hercegovac podrijetlom iz Mostara preobratio se u adventista i time šokirao svoju tradicionalnu katoličku obitelj. Baš kao što su i mnogi bili šokirani preobrazbom Zdravka Tomca iz komunista u predanog vjernika

Komentari 326

OB
-obrisani-
05:14 27.12.2010.

Hrvatska treba ostati Hrvatima, slobodna, ne prodana i izdana Izdaja bi se uvijek trebala drakonski kazniti, iako u Hrvatskoj povijesti izdajice Hrvatskog naroda skoro nikada nisu odgovarale za zlocin, jer, izdaja je zlocin! Zabrinjavajuce je da u povijesti Hrvata skoroo nikada izdajice Hrvatskog naroda nisu odgovarale zbog zlocina izdaje. Naravno, ako netko zloupotrebljava povjerenje i namjerno, s predumisljajem optuzuje nevine ljude kao izdajice, onda se takodjer radi o pocinjenom zlocinu onoga koji je namjerno krivo optuzio. Neka se pripadnici Hrvatskog naroda pobrinu kako bi izmedju dva bljeska Hrvatske povijesti, onog jucerasnjeg i onog buduceg, zivjeli u slobodi, i da Hrvatska postoji i ostane, slobodna, ne prodana i izdana Zapamtite, samo budale i naivci mijenjaju jedan jaram za drugi jaram, cesto pod utjecajem razmisljanja tipa, pa ja sam sam ili sama, pa, ne moze biti gore, a mozda nam moze biti bolje. Nazalost uvijek od gore situacije postoji jos gora situacija. Pametni ljudi ruse jaram, naravno, ako su dovoljno pametni da uopce uoce da zive pod jarmom!

VL
OB
-obrisani-
05:45 27.12.2010.

. .crkva je uz hdz najveće zlo koje imamo. . nikad im dosta materijalnih bogatstava iako stalno sraćkaju kako je bitno duhovno a ne materijalno. . nikakve vi veze sa bogom i vjerom nemate samo pljačkate jadni narod . .

VL
OB
-obrisani-
05:48 27.12.2010.

. . .jako puno je vjera na ovom svijetu i svi kazu za svoju da je bas ta njihova prava i istinita... ..biblija (KNJIGA) je toliko puno puta prepisivana, da su se stvari x puta promijenile. one su kao ii ustav neke drzave, mijenjaju pravila i pricice kako nekom pase i u skladu s vremenom u kojem se nalaze.. pa u tome i je bit, nacin na koji je pisana, uvijek se moze prilagoditi kako tko hoce.. ..nema dokaza, za nista sto stoji u njoj...samo interpretacije....svtko na svoj nacin.....jad i bijeda... najlakse kad nemas dokaza rec . ....................to je bit vjere..................... .

VL
OB
-obrisani-
07:31 27.12.2010.

. ..jollyroger . ...Opet si dosadan!!!....Smatram da rijeci koje odredene osobe iz BOSNE upotrebljavaju, njihov pravopis i opcenito potpuni nedostatak argumenata govore dovoljno o stupnju razvoja na kojem su zaostali, i odakle su se odkotrljali... ...TRAGICNO ZA NJIH.. blaženi siromašniomašni duhom, njihovo je carstvo nebesko .... .

VL
OB
-obrisani-
07:09 27.12.2010.

27.12.2010. u 05:45h kamocemo81 je napisao/la: . .crkva je uz hdz najveće zlo koje imamo. . nikad im dosta materijalnih bogatstava iako stalno sraćkaju kako je bitno duhovno a ne materijalno. . nikakve vi veze sa bogom i vjerom nemate samo pljačkate jadni narod ._______________________________________________________________ Najvece zlo u HR to su srbi kao ti ,sta su ostali u HR.

VL
VI
vinotok
07:33 27.12.2010.

Zar je svaki pravi Hrvat katolik ? Zašto je to pitanje ? Hrvat , ako je pravi mora biti katolik . Ako nije katolik ne može biti ni pravi Hrvat , jer svi Hrvati pripadaju Crkvi u Hrvata , koja je samo katolička , druge su crkve u Hrvatskoj , ali nisu to crkve u Hrvata , nisu ni hrvatske . Jesu li Božje ? Ne znam , možda jesu .

VL
KR
krasnayi
08:33 27.12.2010.

u primitivnim drustvima ne uspijeva se odvojiti religiju od nacionalnosti.to su dva razlicita pojma koja nisu medjusobno nuzno povezana.

VL
OB
-obrisani-
08:37 27.12.2010.

. .....I JA.......pretpostavljam da je broj vjernika proporcionalan broju nepismenih i polupismenih ljudi kojima Hrvatska obiluje. . .Već je dokazano da religioznost opada sa većim stupnjem obrazovanja.... . .

VL
PA
patuljčica..
08:52 27.12.2010.

vinotok Poznato je to već - pravi Hrvat, krivi Hrvat. Uveli su fašisti, pa kad im nije bilo dovoljno stranih neprijatelja onda su Nijemce koji se nisu slagali sa fašizmom, odnosno sve one koji su drugačije mislili proglašavali - krivimm Nijemcima, nedovoljno čistim, ne-arijcima........ Istina, ne sjećam se koje parametre su uzimali, osim neispravnog mišljenja uzimali da bi odredili tko je pravi - jer, Nijemci su takav narod - reda je moralo biti. U Hrvata red baš ni ne znači nešto pa si svatko dozvoljava postavljati parametre za određivanje Pravih Hrvata. Tako, recimo, neki Hercegovce ne smatraju pravim Hrvatima, neki Istrijane.......... Predlažem konzultiranje sa fašistima i uvođenje reda u to vrlo važno područje.

VL
VI
vinotok
09:18 27.12.2010.

27.12.2010. u 08:52h patuljčica.. je napisao/la: vinotok Poznato je to već - pravi Hrvat, krivi Hrvat. ============================================= Vidim da ti baš to nije poznato . Pravi Hrvat je samo jedan jedini - samo pravi i čisti katolik . Ako jee Hercegovac , onda je to još i viteški pravi Hrvat . Istrijani su možda Hrvati , ali samo ako su katolici . Nije lako biti pravi Hrvat i nije svakome dano shvatiti što je to pravi Hrvat . Patuljasti mozgovi mogu to shvatiti , ali ako su pravi vjernici .

VL
VI
vinotok
09:20 27.12.2010.

dopunjavam - istrijani su dalje od Hrvata , Istrani su puno bliže - tko razumije , razumije .

VL
PA
patuljčica..
09:28 27.12.2010.

Vinotok Aha......sve mi je jasno. Inače, ovakvih, nečistih, po tebi naravno, takozvanih Hrvata ima jedva 5 milijuna, dakle pravih Hrvata bilo bi puno, puno manje. Da bi ostali Pravi Hrvati moraju se ženiti među sobom, a znamo što se dobijee kada se vrlo mali broj ljudi ženi međusobno. Dobijemo, ukratko, tebe.

VL
Avatar tomsom
tomsom
09:30 27.12.2010.

27.12.2010. u 07:33h vinotok je napisao/la: Zar je svaki pravi Hrvat katolik ? Zašto je to pitanje ? Hrvat , ako je pravi mora biti katolik . Ako nije katolik ne može biti ni pravi Hrvat , jer svi Hrvati pripadaju Crkvi u Hrvata , koja je samo katolička , druge su crkve u Hrvatskoj , ali nisu to crkve u Hrvata , nisu ni hrvatske . Jesu li Božje ? Ne znam , možda jesu . ============================= knjigu u ruke. kakve veze ima vjera s nacionalnom pripadnošću? možda kod vas u bih gdje nemate slobodni izbor i gdje ste vjeru zloupotrijebili za biznis-međugorje.

VL
PA
patuljčica..
09:33 27.12.2010.

Vinotok A tebi, kao i svim rasnim rasisitma predlažem DNK analizu. Zašto? Jedan Amerikanac je nedavno napravio DNK analizu i ustanovio je da su mu svi pretci s majčine strane, kao što je i očekivao bijeli Evropljani. Međutim, s očevee strane čekalo je iznenađenje - jedan predak od prije 800 godina, bio je afrički crnac, crn ko noć. Amerikancu je bilo svejedno, ali nije želio otkriti rezultate svom ocu - teškom rasisti. A područja Balkana, mjesto susreta rasa, vjera i nacija - tko zna kakvi pretci su ugrađeni u tvoj DNK.

VL
Avatar deziderij
deziderij
09:41 27.12.2010.

Ne znam po kojem i kakvom ključu su izračunali koliko je to katolika manje u Hrvatskoj. Da li su \"matematičari\" ove statistike, a znamo da je statistika točan broj netočnih podataka, uzeli u obzir i one koji su katolici po potrebi, da ne kažem profesiji ? To je podatak koji je jako teško ustanoviti a pogotovu govoriti o nekakvim postocima i članak je posve besmislen. Autoru bi bilo pametnije da piše o nečemu konkretnijem a ne nagađanjima i statistikama.

VL
MI
mikistjep
09:41 27.12.2010.

Ovaj clanak napisan je da bi razveselio nabedjene komuniste tipa KAMOCEMO i ekipu, da i oni osjete sto znaci bozicna radost. U ovo doba godine oni se osjecaju jako usamljeno i zato su dobi novinari VL izvukli iz vrece ovaj clanak da njima uljepsaju dan. Dragi komunisti, ateisti, agnostici itd... HRVATSKA JE KATOLICKA ZEMLJA VEC 1300 GOD. I NITKO TO NIJE USPIO PROMIJENITI, A BILO JE PUNO VECIH SILA OD SACICE NEPISMENIH CRVENIH POSLUSNIKA. VASA DRZAVA JE MRTVA, VASA IDEOLOGIJA JE PORAZENA I PROGLASENA JE ZLOCINACKOM. PREDAJTE SE OPKOLJENI STE!!!

VL
MI
mikistjep
09:42 27.12.2010.

krivi clanak sorry

VL
PA
patuljčica..
09:55 27.12.2010.

mikistjep Kako može biti usamljen netko tko sve ljude, dakle i katolike i pravoslavce i budiste, muslimane, ateiste, agnostike, bijele, crne........doživljava kao braću? Kako može biti usamljen netko kome je sva baština čovječanstva - njegova baština?

VL
VI
vinotok
09:55 27.12.2010.

tomsom i patuljčica , i bezbožnima je mjesto u raju , ako se pokaju - vi mislite da sam sam - pa onda se vi množite - jest da je to rekao Isus , ali eto neka važi i za vas dvoje .

VL
OB
-obrisani-
10:01 27.12.2010.

vinotok, jesi li ti pravi Hrvat ?

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.