Bozanić ostaje čvrsto uz papinu odluku o samostanu Dajla
Kardinal Bozanić bio je član kardinalske komisije koja je papi predložila da samostan oduzme Poreču i dade ga talijanskim benediktincima
Komentari 88
To je isključivo unutarcrkveno pitanje-i šta tu ima da rade Kosor ,Jakovčić itd.Msgr.Milovan je valjda pod jurisdikcijom Pape a ne Vlade ili Predsjednika Hr.Pa i u Hr. djeluju Benediktinci kao dio toga reda,i kakve veze ima -a za neke očito ima- tko će upravljati materijalnom imovinom.Dobro je da se Milovan nije požalio Mesiću,\"SUBNORU\" ITD.a PROPOS OSIMSKI SPORAZUMI NEMAJU S TIME BLAGE VEZE.
dovidovic, kazes, ima li uopce hrvata na ovom forumu. na pr. jedan od \"pravih\" je pod nickom Miro. taj talijanske benediktince u hrvatskoj vidi kao strance, a sto ustvari vide svi oni koji ili mrze hrvatsku ili su stranci. dakle, nije koza iako joj viri rog. i takvih je na portalu vecina. u tome imas pravo. uz pozdrav!.
@ Lisnjak \"Miro. taj ***talijanske*** benediktince u hrvatskoj vidi kao ***strance***\" --- Miro Talijane smatra strancima? Svašta... još će tvrditi da ni Mongoli nisu stranci, a imamo njihovu dokumentiranu proisutnost na ovim prostorima još od 13. stoljeća. :-)
@ amajda16 \"To je isključivo unutarcrkveno pitanje\" --- Država je već jednom tim benediktincima platila te nekretnine. Što sada, trebalo bi im se platiti još jednom? Makar porečka nadbiskupija bankrotirala?
Još jedan neshvaćeni \"patnik\" Stepinac! Ja vjerujem u Vatikan! Crkva u Hrvata je uvijek bila uz Vatikan. A uz boga - pa to i nije bitno! Bog nema nekretnine.
Tko bi rekao da crkvu zanimaju materijalna dobra?
Kardinal Bozanić bi doista trebao dati jasan odgovor oko ovoga pitanja. Svi griješimo tako i on a i papa. Ako je bilo neznanja oko činjenice koja nam je poznata da je Talijanima isplaćena imovina onda to treba riješiti unutar Crkve i ispraviti nepravdu.
Bozanić se danas žali da papu mrze! I? Što onda ako ga mrze? Ako postoji ljubav na prvi pogled zašto ne bi postojala i mržnja na prvi pogled! Mržnja je sasvim legitimna, normalna, jaka ljudska emocija, a javlja se u se u ljudi kad im je neka osoba izuzetno odiozna, kad im ta osoba čini nešto loše (obično s pozicije sile i moći), kada ih permanentno smatra ****** ili kada ta osoba neprestalno manipulira njima ili ih postojano obmanjuje. Mržnja je ok. Jedina preostala obrana normalnog čovjeka od mračnjaka.
@ prof.baltazar \"Ako je bilo neznanja oko činjenice koja nam je poznata da je Talijanima isplaćena imovina\" --- Ma je, baš... s obzirom da je sud u presudi jasno rekao da ne mogu opet dobiti lovu jer su u potpunosti bili isplaćeni 1970-tih godina, misliš li da su crkvenjaci zabunom preskočili baš tu stranicu kada su čitali obrazloženje presude? :-)
vatikan se ovo nebi usudio raditi ovo recimo irskoj...to još samo u rh prolazi
Povijest se ponavlja. Imali smo vec jednog kardinala koji se nimalo nije bunio kad je pola Hrvtaske bilo predano Talijanima. I Bozanica ce Vatikan proglasiti svecem.
Juda!
Za ovog gospodina sam napisao davnih dana da mi se ne svidja jer osijećam njegove nastupe kao da je časnik u vojsci! Previše politikantstva i premalo ljudskosti .Sad se pokazuje da sam bio u pravu!
Mrzitelji crkve nisu oni koji mrze papu ili Bozanića, zbog nekih tjelesnih vlastitosti ili naravi, karaktera,... Mržnja prema crkvi se očituje prema crkvenom nauku kroz iskrivljivanje stvari imputiranjem da je nešto katoličko vjerovanje što uopće nije. Pa kad se analiziraju takve konstrukcije, katolici jasno vide da li neko mrzi crkvu ili pojedince. To nisu hipnotizirane ovce, što se opet imputira jer svi ne reagiraju burno i van crkve na nepravilnosti njihovih članova ili hijerarhijske crkve. Postoje načini za to. Crkva se ne brani kad bi možda u očima svijeta trebala, kao što se ni Krist nije branio.
kad je bio rat djelili su nam krunice i govorili kako trebamo braniti krscanstvo ,sad papa pocinje pljackatii njegovi toboze sveti ljudi i kako se samo smiju usuditi da se proglasavaju svetcima.BOZANICU TKO SI TI I KOJIM PRAVOM TI DIJELISS HRVATSKU ZEMLJU NEKA TE BUDE SRAM. Sto se mene tice ja ovoj bagri sa zlatnim STAPOVIMA nista nevjerujem i Crkvi treba oduzeti sva prava a pogotovo da se mijesaju u politiku i otimaju Hrvatsku grudu koja je krvi placena.
gospodine bozanić, ja vjerujem u Boga ali ovo što vi kažete da se slažete da damo naš dio djedovine talijanima je apsurd,vi uopće niste vjernik za mene nego ste jedan veliki ulizica koji želi napredovati i bit u Vatikanu.znam da kod vas u biskupiji ima ljubomore,zavisti ako je netko bolji i da se namećete za nekakvo vodstvo u biskupiji i šta drugo.nikada nećete bit kao pokojni Kuharić a trebali biste se ugledati na njega.zemlja je naša i ne dirajte mi ju,vaša zadaća je bogoslužje a ne politika i upravljanje zemljom
Moj komentar na dolaženje ove dvojice papa je bio, i ostaje takav i dalje, da su oni došli u Hrvatsku jedino i isključivo zbog interesa. Svećenstvo i politika lažu i muljaju kako se radi o papinskoj ljubavi prema Hrvatima i Hrvatskoj. Tko vjeruje u takve šarene laži neka mu i bude tako. Vjerovanje je osobni izbor pa neka vjeruju u onu floskulu kako će \"deva prije kroz iglene ušice proći nego li će bogataš u kraljevstvo nebesko doći\". \"Blago onima koji vjeruju, njihovo je kraljevstvo nebesko\" i slične idiotarije. Cijeli svijet se vrti oko love a Crkva u tome prednjači.
Da ne zaboravim spomenuti kako je Vatikan debelo naplatio, i to još uvijek čini, svoju podršku hrvatskog osamostaljivanja a ljubav prema nama je zadnja rupa na svirali u koju mogu puhati naivčine. Nema đabe ni u stare babe, stara je i mudra poslovica. Ja jedino vjerujem u roditeljsku ljubav majke na spram svoje djece ( iako i tu ima iznimaka ) dok su sve druge ljubavi \"protkane\" s kojekakvim interesima i pravi sam \"nevjerni Toma\" kad mi pođu prodavati muda pod bubrege po tom pitanju.
Pitao sam moga zupnika: jeli papa nepogresiv?! On mi je odgovorio nekako ovako: papa je nepogresiv kad naucava o vjeri i moralu i to sluzbeno, svecano i javno izrice neke istine po tim pitanjima, ali da to rijetko biva i jednom u 100 godina, a da je u svemo drugom pogresev kao i svi smrtnici i da je u ovom slucaju nasukan od crkvenih mafijasa
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
zašto se već jednom ne uvede crkveni porez pa da vidimo koliko katolika ima u hrvatskoj. Crkva je osimskim sporazumom dobila odštetu za oduzetu imovinu za vrijeme Tita , unatoč tome samostan je predan svećenicima koji rade biznis iz toga da bi ga Vatikan predao prvim vlasnicima . Do kada će se silovati hrvatska ? Svečenici prave bankete dok narod gladuje, neki dan na kirvaju u staroj Tenji 15 svečenika se prežderava u dvoru dok narod gladuje , Nije im dovoljna domaća hrana već su naručili catering sa kompletnom uslugom i biranim pićima. Ispred dvora impozantna zbirka bijesnih automobila... Ne mrzim crkvu ali neko mora stati na loptu