Bozanić ostaje čvrsto uz papinu odluku o samostanu Dajla
Kardinal Bozanić bio je član kardinalske komisije koja je papi predložila da samostan oduzme Poreču i dade ga talijanskim benediktincima
Komentari 88
Prvi dio napisa: Poštovani i preuzvišeni kardinale Bozaniću, Ni ne želimo umanjiti važnost posjeta Pape Bendikta XVI. Našoj zemlji, kao ni previdjti njegovo klecanje na grobu blaženoga kardinala Alozije Stepinca, ali mi ne možemo podržati nasilno otimanje naše imovine u Istri u korist vjerske zajdnice Talijana – Bendiktinaca. Ako je katolička crkva univerzalna zašto bi se jednoj te istoj univerzalnoj ckvi otimalo imanje i poklanjalo drugoj. Još samo slijedi da nam biskupa Milovana smjenite jer je neposlušan – i tražio je pomoć od hrvatske vlade kada ga jnejegva vjerska Vlada izdala... To bi bila katastofa za Vatikan i šteta za Hrvatsku. Kada je između Beograda i Vatikana negdje 1966. godine bio sklopljen takozvani Beogradski Protokol, odmah su u Vatikanu došli na udar državotvorni Hrvati - svećenici, kojima je bilo rečeno da se prilagode.
Bozaniću! Kaj misliš kako bi Isus reagirao i što bi rekao na te otimačine? Što bi učinio sa svoim namjesnikom na Zemlji i vama pastirima?
ma kaj oni imaju sa Bogom i Isusom?! ... oni bi trebali biti primjer ljudima kako živjeti u duhu učenja Isusa ... dok vidimo da im je jedan od glavnih ciljeva zgrtanja love i bogatstva ... katastrofa!!!!
02.08.2011. u 12:45h mica1111 je napisao/la: ...i ja sam konsternirana ponašanjem kardinala Bozanića...ali da baš ovako primitivno morate vrijeđati i komentirati... ...alo?...pa nije valjda godišnji? -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Slažem se nije lijepo vrijeđati.Ali ljudi su ogorčeni,pogotvo što se tiće Crkve. LJudi sui su isto tako ogorčeni što nema nijednog našeg političara koji ima svoje ja,koji bi stao iza svog naroda,koji bi rekao e sad je dosta.Sve ovo su samo traljavi pokušaji da se nešto kaže.Sve nešto u rukavicama,tako se ne vodi politika jedne suverene države
Ne boje se oni toga jer po ovome šta se događa u crkvi pedofilija,otimačina isl.oni su najlošiji vjernici i prije svega su biznismeni bez skrupula
Davno sve videno ,crkva je oduvjek pljackala narod i to sve kulturno a sad pocinje otvoreno.U boga vjerujem ali u svecenike vise prodali bi i dusu za onaj zlatni stap.
Kad vidim sve ove uvrjedljive komentare na račun crkve i svećenika, pitam se poznajemo li mi uopće istu crkvu i iste ljude? Ili još bolje, ima li uopće Hrvata na ovom forumu...???
Iako katolik u crkvu više ne idem ...dosta mi je političkih poruka ,svećenika koji žive odvojeno od naroda dosta mi je da mi o životu lekcije djeli netko koga financira između ostalog i moj rad .Propovijedi su uvijek iste često nemaju veze sa stvarnošću.Žao mi je što je tako ali eto crkva ne drži korak sa mladim ljudim (čast izuzecima pateru liniću i još nekima)
Kardinal nije ni riječi rekao o samom sporu u kojem vjerojatno nitko nije nevin, već se okomio na one koji sada vrijeđaju Papu. No, nije li i on pridonio tome, ako nije Papu na vrijeme upozorio na moguće posljedice takve odluke? Podsjetio bih da ni u srednjem vijeku Pape nisu imale svjetovnu vlast izvan svoje Papinske države koju je vojnom silom srušio Garibaldi. A i prije Garibaldija Pape su dolazile u sukobe s feudalcima iz susjednih talijanskih državica te s njima čak vodili i ratove. Nije mi poznato, je li itko od tih papinskih neprijatelja bio zbog toga izopćen iz Crkve. Sv.Otac bi sad mogao narediti da se ponovno uspostavi papinska država na teritoriju kakav je bio prije Garibaldija i tako ispravi nepravda učinjena tadašnjem Papi i papinskoj državi. No jedan kasnij Papa potpisao je Lateranski sporazum s Kraljevinom Italijom (pod Mussolinijem) kojim je prihvatio današnji teritorij države Vatikan. Poznato je da Papa Ivan Pavao II nije uspio usvom nastojanju da u ustav EU uđe odredba o kršćanskim korijenima Europe. Hoće li se sada te države EU kršćanskih korijena još više okrenuti od Vatikana i Pape, da ne dožive sudbinu Hrvatske?
jedino pravedno rjesenje bilo bi da sve crkvene probleme preuzmu i rjesavaju autoritativni komentatori sa ovog portala. par krupnijih moze se uvjek probrati. u svakom slucaju bilo bi jos vise prasine a sto je to i trazeno i moderno.
Koga sam ja konačno uvrijedio, Možda neki jesu, tada ih imenujte - ne genralizirajte kao Rambo 8 koji gopvori HDZ je zločinačka organiozacija. Pišem ono što smatram odlučno i jasno reći. Ja nisam traljavi hrvatski diplomat, kao što neki jesu, da bih morao biti jasan do nerazumljivosti.
ja sam mislio da su talijanski benediktinci gradjani hrvatske. netko ih nazva strancima. zasto?. pa samo zato da se sto bolje prasi.
Očito je da Vatikan i hrvatski narod imaju različite interese što se najbolje vidi ne samo na ovom primjeru nego i na zalaganju Vatikana da Hrvatska uđe u masonsku raskršćanjenu tvorevinu EU čemu se većina Hrvata protivi!
Bozaniću je Papa obecao dolazak u Vatikan pa sad ovaj radi sve da i dodje do toga. Briga njega za narod i crkvu.....samo se brine za sebe. Mislim da Isus nije tako propovijedao i izucavao vjeru.
02.08.2011. u 13:28h dovidovic je napisao/la: Kad vidim sve ove uvrjedljive komentare na račun crkve i svećenika, pitam se poznajemo li mi uopće istu crkvu i iste ljude? Ili još bolje, ima li uopće Hrvata na ovom forumu...??? ---------------------------------------------------------------------- Odd kada je istina uvredljiva? I znas, ako netko na ovom forumu nije Hrvat onda si to ti. Podrzavas oduzimanje hrvatske zemlje. Izdajico.
Bozanić = Sanader
Bodul ko bodul.
Bozanić ostaje čvrsto uz papinu odluku o samostanu Dajla.. Apsolutno je u pravu. Svi naši političari ( osim Dr. Sanadera ) su pristali na sve uslove i ucijene iz EU i od Pahora samo da se dočepaju EU dali su sve; a Bozanić se nada možda i položaja Pape. I tko to nevidi taj ili je sljep ili je konj ili oboje !
Bozaniću, Crvenkapicu je pojeo vuk
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Drugi dio: Tada je Papi poručio monsinor Krunoslav Draganović: «Ja sam najprije rođen kao Hrvat, pa sam tek kasnije krštenjem postao katolik», nakon čega je morao napustiti Rim. Nedogo zatim bio je kindnapiran u Jugoslaviju. Tko je za to kriv? Ako Vi, preuzvišeni kardinale, smatrate da morate biti odaniji Papi i njegovoj odluci nego li hrvatkoj državi i narodu kojemu prvotno trebate služiti, mi Vas tada ne možemo shvaćati kao hrvatskog kardinala nego Vatikanskog dužnosnika, koji bezpogovorno potpisuje otimanje hrvatskih vrijednosti/ nekrtnina u korist stranaca u našoj zemlji. To je neprihvatljivo! Ovo će za katoličku crkvu u Hrvata uveliko imati značajne posljedice, kao i za same vijernike i njihove osjećaje naspram Vatikana. To Vam, gosp. Kardinale poručije vjernik katoličke crjkve, no prije svega Hrvat.