'Banalno je seksualni odgoj svoditi na masturbaciju i kondom'
– Rasprava o spolnom odgoju pretvorila se u politički problem i sa suštinom problema nema veze – smatra Štulhofer
Komentari 260
Kad smo kod kršćanskih obiteljskih vrijednosti: Matej 10, 34-36 (Isus): "Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi."
@intellegens Čekaj malo. "Oženjeni muškarcima?!" Ne mogu više od smijeha biti ovdje. Ekipa kaj niste vi sada trebali biti na nekom skupu na Cvjetnom trgu. Malo pada snijega ha?!
Kuhari rade svoj posao. Mijese svijet po svojoj iskrivljenoj savjesti. U svemu im je pomagala i HRT. Kao slučajno pozivali su na prosvjedno ljubljenje ispred katedrale onih što ne znaju ni tko su ni što su. Jer, oni su ugroženi. Katolici valjda nisu što nešto takvo rade ispred njihove katedrale. A nisu ugroženi ni kada Blaženu Djevicu Mariju prikazuju također ovih dana u ogavnoj pozi. To je suvremeno, slično stanju u staroj Grčkoj i Rimu pred njihov kraj. Iste misli i ista ponašanja na djelu, samo nije bilo interneta, kamera, jednostavno suvremenih medija da to zabilježe. Ali se zabilježilo u povijesti. Nestali su. (M.S.)
@profesorzgr Znaš, tvoje tumačenje Biblije može se protumačiti na dva načina. Ili nemaš pojma o Bibliji ili te nadahnjuje sam sotona. Ovo prvo je bolje jer znači da ne znaš, ovo drugo je opasno jako.
Sreća samo ako nisu poput spomenutog Kinseya čiji je rad podupirala obitelj Rockfeller kao što podupire i sadašnji rad instituta s njegovim imenom. On je »znanstveno« provodio svoje perverzne pokuse. Nema veze što se radilo i o djeci. Njegovo shvaćanje ljudskosti mora ići naprijed. Neki bogataši s viškom novca u džepovima, a nedostatkom pameti u glavi prihvatiše te njegove nastranosti i danas imamo svjetsku galamu oko spola i roda. Navodno čovjek ne zna je li muško i žensko dok to sam ne otkrije, bez obzira na tjelesne oznake. A onda norveški dokumentarni film Pranje mozga dokaza da to znaju već djeca u prvom danu svoga života. Poslije mogu samo podpasti pod nečiji utjecaj ili ostati ono što su svojim rođenjem. Zar je teško shvatiti taj film? Anglikanskoj crkvi izgleda da nije. Ustala je protiv istospolnih brakova. Brak je odgovornost, a ne iživljavanje(M.S.)
profesore, nemam ništa protiv legalizacije homoseksualnih veza. Ne bih se složio da je to brak, jer je brak po definiciji "zajednica muškarca i žene". To je kao da kažeš: motocikl je auto, samo na dva kotača. Ali, da, nemam ništa protiv da dva muškarca ili dvije žene na neki način legaliziraju svoju vezu pred službenikom države, ako to žele. Naravno, to bi trebalo zakonom urediti i definirati. Ali ta tematika me interesira koliko i procjena uroda banana na Madagascaru, i isto tako nije tema ove rasprave.
Škole u Hrvatskoj konačno započeše tako dugo i napadno najavljivani zdravstveni, spolni ili kakav već odgoj. Ministar Jovanović priskrbi to hrvatskoj djeci. I ne dopušta da mu se bilo tko petlja u tu rabotu. Roditelji neka rađaju djecu, a onn će ih odgajati. I Schluß. Omaknu mi se ova njemačka riječ. Ne će me valjda zbog toga napasti Predrag Matić Fred, onaj ministar što izgleda da je bježao s crte bojišta, a sada je ministar za branitelje. Samo, izgleda da je pogriješio stranu. Vojska, za koju je zadužen, nije bježala, ona je pobjeđivala. Eh, te stilske razlike. Kao kod onoga Kinseya za kojega uopće nisam znao dok ne poče sve ovo sa spolom, rodom, ljudima koji u odrasloj dobi ne znaju jesu li muško, žensko ili nešto od ovoga novoga. Znaju samo da ne znaju. Mogli bi u filozofe. Takvi su bili u Norveškoj pa im razbucalo onaj institut za seksologiju. Društvo progledalo i spoznalo da ti bajni znanstvenici mlate praznu slamu. (M.S.)
Pfeferhase, kad smo već kod perverzija, poslušajmo riječ Božju: Postanak 19, 31-38 (Lotove kćeri) (starija reče mlađoj): "Otac nam ostarje, a muža na zemlji nema da bude s nama, kako je običaj po svem svijetu. Hajdemo oca opiti vinom, paa s njime leći: tako ćemo s ocem sačuvati potomstvo." One noći opiju oca vinom, i starija ode te legne sa svojim ocem, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Sutradan starija reče mlađoj: "Sinoć sam, eto, ležala ja s našim ocem; napojimo ga vinom i noćas, pa idi ti i s njim lezi: tako ćemo ocu sačuvati potomstvo." Opiju oca vinom i one noći te mlađa ode i s njim legne, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Tako obje Lotove kćeri zanesu s ocem. Starija rodi sina i nadjenu mu ime Moab. On je praotac današnjih Moabaca. I mlađa rodi sina i nadjene mu ime Ben-Ami. On je praotac današnjih Amonaca.
Kako se pravi katolik treba odnositi prema sestri svojoj? Poslušajmo riječ Božju: 2Samuel 13, 10-16 Tada Amnon reče Tamari: "Donesi mi jelo u spavaonicu da se okrijepim iz tvoje ruke!" I Tamara uze kolače koje bijaše zgotovila i donese ihh svome bratu Amnonu u spavaonicu. A kad mu je pružila da jede, on je uhvati rukom i reče joj: "Dođi, sestro moja, lezi sa mnom!" A ona mu reče: "Nemoj, brate moj! Ne sramoti me jer se tako ne radi u Izraelu. Ne čini takve sramote! Kuda bih ja sa svojom sramotom? A i ti bi bio kao bestidnik u Izraelu! Nego govori s kraljem: on me neće uskratiti tebi!" Ali je on ne htjede poslušati, nego je svlada i leže s njom.
Nakon silnih upiranja iz petnih žila, pokušaji vladajućih i njihovih apologeta se pokazaše kao sumanuta agresivna obrana neobranjivog: suspendiran je Ustav RH, Obiteljski zakon , Zakon o pravima djece i niz međunarodnih konvencija i ugovora kojih je RH potpisnik. Nee samo da se vladajući blamiraju pred domaćom javnošću, nego se i dalje dokazuju neuvjerljivim međunarodnim subjektom koji ne poštuje princip -pacta sunt servanda. Rasprava o meritumu, dakle o 4. modulu, nije ni potrebna da bi se dokazao totalitarni metodološki pristup Kukuriku-vlasti.
psihologinja koja tvrdi da mala djeca poznaju seksualno uzbudenje to tvrdi jer citira dr kinseya ( clan tog instuta je stulhofer) koji je uz pomoc pedofila skupljao podatke o nadrazivanju djece .tako je npr kod djteta od par godina uspioio izazvati destke oorgazama .ispitivani muskarci i zene koji su koristeni za ta istraživanja su bili zatvorenici (pedofili ,homoseksualci) i prostitutke .na njima je dolazio do zakljucaka o spolnim navikama amerikanaca .KOGA ZANIMA ISTINA NEKA POGLEDA EMISIJU "SLIKA HRVATSKE" PEDOFILIJA KAO SEKSUALNI ODGOJ koja je maknuta saHTV koju vodi predivna Karolina Vidovic Kristo
profesorzgr ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- po tvom imenu zakljucujem da si prof ili zelis biti ,biblijski tekstovi se citaju teoloski .naravno da ima povijesnih ,biografskih itd dijelova .ALI to su teoloski tekstovi ,zato zlato profesorsko odi ponekad u crkvu radi obrazovanja o ostvarimarima o kojima nemas blage dume.
Vrano, tko se blamira pred međunarodnim subjektima: oni koji žele uvesti zdravstveni odgoj po uzoru na druge države članice EU ili oni koji žele odgajati djecu po uzoru na Iran i Saudijsku Arabiju? Uzgred, ako mislite da je nešto protuustavno zašto ne podnesete tužbu Ustavnom sudu RH? Ako mislite da je većina u Hrvatskoj protiv zdravstvenog odgoja zašto ne pokrenete Zakonom o referendumu propisanu proceduru za raspisivanje referenduma o toj temi? Da to nije možda zato jer unaprijed znate da je većina Hrvata za ovakav zdravstveni odgoj?
Svi "relevantni" izbjegavaju govoriti o temeljnoj gluposti koju promiće ministarstvo i udruge homoseksualaca u tzv. 4. modulu, a to je jednakovrijedna i poželjna "uporaba" muškog anusa i vagine. Kad se god pojavi u bilo kojem obliku to pitanje ministar se poziva na "naučno dokazano" kako je to isto, ali se ne referira niti jednom na te "naučne izvore" gdje je to pročitao. Bljuje mi se od tih zagovoritelja izopačenosti i podaničkog mentaliteta svjetskim tajno organiziranim masonima svake vrste! Fuj!
Samograd, ako se ja ne mogu mješati u teološka pitanja po kojoj se logici svećenici smiju miješati u pitanja seksualnog odgoja? Čime su oni kvalificirani za tu problematiku? Misliš li da laici trebaju određivati što će se (i što neće) predavati na vjeronauku? Pa po kojoj bi se onda logici svećenici smjeli uplitati u to što će se učiti na zdravstvenom odgoju?
Postovani! 'Banalno je seksualni odgoj svoditi na masturbaciju i kondom' * Bilo bi dobro kada bi javnost imala priliku vidjeti prilog ponasanja engleske mladezi kako se ponasaju u Grckoj, a imali su ZO. Tek uvidom u sve dobre i losei lose strane ZO moci ce mo doci do zakljucka sto je dobro a sto nije za djecu i mladez. Djeca nisu pokusni kunici. Lijep pozdrav! Lijep pozdrav!
. Kada će rasprava o evoluciji i hoće li se vratiti inkvizicija da konačno spalimo neku vješticu? . Ni 2000 maloljetničkih trudnoća vam nije razlog da se uvede ZO ili SO (kako god hoćete) ? Ili nekima odgovara da imaa što više trudnoća , a bit će ih i više jer ne znaju za nikakvu zaštitu...
Bijah na ovoj tribini i više od samog sadržaja upalo je u oči (ili bolje rečeno uši), koliko ovom društvu nedostaje kulture slušanja. Određene riječi i rečenice naprosto su izazivale emocionalne reakcije, bespotrebno. Potpuno je pogrešan pristup cijeloj ovoj tematici,, sveo se na borbu za sferu utjecaja. Ako je istina da je sve za dobrobit djece, što tvrdi jedna i druga strana - zar je zaista tako teško sjesti za stol i razgovarati? Koliko se za sada čini, Jovanović je taj koji razgovor odbija i koji je cijelu stvar htio kroz uska vrata i neprimjetno progurati. S takvim pristupom cijela stvar mora biti sumnjiva djelu populacije (makar i ne bilo nikakvih namjera). Čini se da se uporno izostavlja činjenica da Crkva ne traži ukidanje programa, nego mogućnost da on bude izboran. Sam dr. Štulhofer je izjavio kako smatra da bi u osnovnim školama tu mogućnost trebalo ostaviti otvorenom.
@profesorzgr ...ajde ti što bezglavo citiraš Bibliju malo pročitaj to isto pismo i razmisli u kom kontekstu pismo govori i koja je pouka svega toga a ne da kopiraš pojedine djelove pisma sa neke stranice i tumačiš ih kao riječ koju Bog koja nešto sugerira ljudima... eh koji luzer
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Opet se piše o ovim glupostima, dok smo u sve većoj ekonomskoj banani... Nije niti čudno, kada bilo gdje drugdje takneš, samo katastrofa; potjerali desetine investitora, doveli nas na razinu smeća, zadužili nas duplo više nego prošle godine, evo sad gubici javnih poduzeća... Podobnost i poslušnost su očito sinonim za nesposobnost i neznanje. Pa kako onda vjerovati da ova vlada može išta pozitivno napraviti? I ovo uvođenje zdravstvenog odgoja je upitno, jer čak i dosta lijevih analitičara smatra da je sve loše pripremljeno i puno rupa... No čim se pokrene diskusija oko različitih svjetonazora, sadržaj ionako više nije bitan.